TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ralee » 18 Jan 2019, 13:07

Kad smo kod neta, kako da pojacam signal s wi fi-a? Ne pokriva mi sve prostorije. Imam standardni mts ruter.


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 18 Jan 2019, 13:38

McGruja je napisao:
18 Jan 2019, 12:36
Ne može i jedno i drugo :D
Ja sam imao sreće kada sam prelazio na eon. Hteo sam eon box i dve kartice i ovi kad su došli da ugrade nisu imali na stanju ni karticu ni d3 mini, tako da su mi dali 2 komada onog pds3121 ili kako već, potpuno besplatno, tako da sada na sva tri televizora imam vraćanje unazad.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od HKS » 18 Jan 2019, 16:54

1080p ili 4k upscale tv?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Sinisa G. » 18 Jan 2019, 20:56

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 19 Jan 2019, 02:49

grujicd je napisao:Ako mi daju da zadržim D3 onda možda i pređem na neki od EON paketa. Pa njega boc u drugi HDMI ulaz, da palim po potrebi ovaj ili onaj.
Eon dobijas standardno, a verovatno mozes da biras umesto njega D3, a sam D3 mozes da dokupis za 5000.
Ja sam to uradio.

Sinisa, dobio si krstenu kutiju, uz LG ide neka socijalna crno bela, kao policu za tv da sam uzeo, a ne tv :)




Sent from my SM-G935F using Tapatalk


SlikaSlika
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od jaksa » 19 Jan 2019, 10:03

Za bosch belu tehniku jedini servis je specijalelektro?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 19 Jan 2019, 10:30

Nije. Ja sam preko call centra prijavio i javili su se najbliži, sa Vozdovca neki.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od jaksa » 19 Jan 2019, 10:42

Tako je, kontakira se call centar a oni pošalju nekog od svojih servisera.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 23 Jan 2019, 10:05

Razume li se neko u punjače akumulatora? :)

Nedavno sam preko oglasa vrlo povoljno kupio jedan američke firme Minn Kota (model MK100P) - u pitanju je svetski poznata firma koja proizvodi vanbrodske električne motore i sličnu opremu (No1 u toj branši), pa u ponudi imaju uvek i poneki brendiran akumulator za te motore (najčešće 110Ah) i adekvatan punjač. Pomenuti punjač je 10A i smart tipa ali malo starije generacije (nemaju ga više u zvaničnoj ponudi) - starije generacije u smislu da nema LCD displej na kome se ispisuju svi parametri, ali ima zaštitu od kratkog spoja, prepunjavanja, obrtanja polariteta i slično (sve to prikazuje LED lampicama/diodama i piše na njemu da je "Fully Automatic"). U čemu je problem? Prodavac me upozorio da "izgleda neće da se ugasi" kada napuni akumulator - on se u stvari i ne treba da se ugasi već da upali zelenu lampicu "charging complete" i da pređe u mod održavanja akumulatora vrlo malom strujom. Svejedno sam ga kupio jer mi je u suštini najbitnije da on puni, ali je vrlo poželjno da može da smanji struju punjenja da ne moram da "bdim" nad njim.

Juče/noćas sam prvi put punio sa njim jedan akumulator i ostavio sam ga u firmi juče oko 9.30 h na tom punjaču (akumulator je bio totales prazan, stajao u autu - Audi A2 1.4 TDi - koji mesecima nije paljen i ispraznio se skroz), nadajući se da će ipak upaliti tu zelenu lampicu "charging complete" i prekinuti punjenje kada mu bude dosta, no jutros ga u isto vreme zateknem kako i dalje puni, svetli i dalje žuta lampica "charging" iako su prošla 24h i morao je biti odavno pun (akumulator je Firecell 60 Ah 540A, kupljen nov u avgustu prošle godine), a akumulator se čuo da "krčka" unutra (srećom nije bio vruć, tek onako blago topao).

Zna li neko u čemu bi mogao biti problem, odnosno može li se to nekako popraviti? Nadam se da nisam shebao taj akumulator držeći ga 24h na punjenju, pošto je punjač prilično jak... Već sam shebao tako jedan Exide Excell od 95 Ah prepunjavanjem, odnosno punjenjem na običnom punjaču koji nema nikakvu kontrolu punjenja, pa sam zato kupio ovaj polovan (nov a da je 10A i smart tipa košta poprilično - a meni treba baš takav punjač sposoban da pravilo napuni akumulatore većeg kapaciteta, pogotovo ako su AGM tipa)... :(

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljuba » 23 Jan 2019, 10:12

Pa pazi punjenje akumulatora traje teoretski beskonacno ;) Jedino je pitanje pri kojoj struji punjenja (pricam o smart punjacima koji nadgledaju struju punjenja) ce punjac proceniti da je akumulator napunjen. I cesto osteceni / u kvaru akumulatori imaju curenje, pa njihova struja punjenja nikada ne padne ispod n mA :) Mada zeznuta je prica sa punjacima. Oni strahovito uticu na zivotni vek skupih akumulatora (Deep Cycle) koji bi trebali mnogo godina da pouzadno rade. Ja sam npr narucio da probam nekog kineza 5A smart isto. Sa Lidlovim (3A isto smart) sam bio zadovoljan ali kao sa manjom strujom punjenja ce imati akumulatori veceg kapaciteta problema... Nisam bas najbolje shvatio teoretsku podlogu toga, ali im stoji u upuststvima :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 23 Jan 2019, 10:24

Kako raste otpor punjenja opada i struja koja prolazi kroz njega i u principu ne bi trebalo ništa loše da se desi... Ali... Iz prakse znam da to dugo držanje na punjaču (pogotovo leti, više puta tako) dovodi do isparavanja elektrolita iz (običnog, olovno-kiselinskog) akumulatora i ako se to desi odnosno nivo padne drastično (a ti to ne primetiš i ne dospeš) - pregreje se, pokrive se valjda ploče unutra, dođe čak i do kratkog spoja i.... ćao-zdravo, ode akumulator u večna lovišta. To mi se nedavno desilo sa pomenutim Excellom od 95 Ah i 800A (a obični punjač od 3.3A koji ga je punio mi se pritom čak zapalio i izgoreo, verovali ili ne). Iako sve to teoretski znam - zaboravio sam da mu prekontrolišem nivo elektrolita, dvaput sam ga ostavio previše dugo na (tom običnom) punjaču i.... elektrolit verovatno ispario, akumulator bio suv... i kada sam ga sledeći put prikačio na punjač i opet ostavio predugo - crkao je. :(

Zato sam rešio da nabavim neki punjač smart tipa ali ti jači koji su sposobni da pravilno napune akumulator od 95-110 Ah (kakve najčešće koristim) i da imaju kontrolu punjenja koštaju baš puno, pa sam slučajno video ovaj na oglasima i pazario ga za nekih 35 evra. Za te pare može nov da se uzme samo taj kineski koji pominješ a takvi su do 3 do 5A (najčešće 3.8 ili 4A) što je slabo za veće akumulatore (neko nepisano pravilo je da se akumulator puni punjačem jačine otprilike 1/10 kapaciteta akumulatora - za 100Ah ti treba punjač od 10A)...

Ako neko ume ovo da popravi ili zna nekog ko zna i hoće da se bakće sa tim - bio bih jako zahvalan. :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ikac2000 » 23 Jan 2019, 11:53

Sada je u Lidlu bio za 17 Eur smart od 5 A.

Ja koristim CTEK od 5A koji sme da bude beskonacno prikljucen, i preporucuje se za kampere, motore, brodove pri skladistenju, kako navode u uputstvu, jer vodi racuna o struji punjenja.

Na Puntu, pre 8 god se aku ispraznio i zamrzo. Kada smo ga odledili, Ctek ima Refresh mod, i oziveo ha je uspesno. Evo vec 9ta godina i jos radi :-)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 23 Jan 2019, 11:59

17 godina sunce ti žarko, uskoro punoletstvo slavi

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Sinisa G. » 23 Jan 2019, 12:05

Xepoj87 je napisao:
19 Jan 2019, 02:49


Sinisa, dobio si krstenu kutiju, uz LG ide neka socijalna crno bela, kao policu za tv da sam uzeo, a ne tv :)

Jes vala, teza kutija od te-vea.

Neko rece da nema odiseje na netflik-u

Slika

Odgovori