Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 06 Jan 2019, 19:18

Dima manje km, se dogovorimo nas dva ko braća :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od TheWickerMan » 06 Jan 2019, 19:37

KM je prava. I ima ih više od mnogih 2002/2003. godište :D

Sent from my Mate10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 06 Jan 2019, 19:41

Za dve godine će imati 270 000km kod mene. Neću moći da je prodam za 1000e u CH :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 06 Jan 2019, 20:34

neces moci u CH ali zato ima da ode za Srbiju vrlo brzo i da se pojavi u ogasima sa pravih 150.000 NON NOV ;)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 06 Jan 2019, 20:43

Ne bih ja mogao da prevarim čoeka tako :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 06 Jan 2019, 21:25

pa ne varas ti nikog, ti ga prodajes sa tom km ali naicice neki srbin koji ce ga uzeti od tebe, doterati ovde i prodavati sa vracenom kao sto se mahom i radi.

skoro naletim na nekog naseg tamo u CH koji preprodaje kola, nudi mi neke lomove sa 250-300k km, po fazonu sta te briga vrati ispod 200 i dobar si 90% njih kojima prodam tako rade a kaze prodavao sam kola i sa 400-500k km :)

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od shnjura » 29 Jan 2019, 01:12

Izgleda se moja "agonija" sa kupovinom auta blizi kraju.konacno sam izabrao,pregledao,dogovorio cenu.cekam jos da stigne papir iz amss i mogu da obavim transakciju.

Da li je potrebno da pravim ugovor o kupoprodaji?prodavac i jos par njih koji su me savetovali kazu da ne treba,odnosno da je dovoljno da od njega dobijem fakturu,taj papir iz amss,saobracajnu...i sa tim idem na tehnicki pregled pa posle u policiju.
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Jan 2019, 10:41

ne pravi se nikakav ugovor jer auto ide na ime kupca i ti fakticki auto ne kupujes od prodavca vec od firme koja ga je carinila i kao uvezla pa ti oni prave fakturu na tvoje ime direktno, prodavac se nigde u papirima ne pominje tako da i ugovor sa njim nema smisla , to bi imalo smisla da je on carinio auto na svoje ime pa je on kao fiktivni vlasnik i onda bi morali ugovor da pravite zbog prenosa ali ovako jok

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od shnjura » 29 Jan 2019, 10:48

OMP je napisao:
29 Jan 2019, 10:41
ne pravi se nikakav ugovor jer auto ide na ime kupca i ti fakticki auto ne kupujes od prodavca vec od firme koja ga je carinila i kao uvezla pa ti oni prave fakturu na tvoje ime direktno, prodavac se nigde u papirima ne pominje tako da i ugovor sa njim nema smisla , to bi imalo smisla da je on carinio auto na svoje ime pa je on kao fiktivni vlasnik i onda bi morali ugovor da pravite zbog prenosa ali ovako jok
dobro.znači faktura na moje ime, (od špeditera koji je uvezao i carinio), ovo sranje od amss u dva primerka, šta još mi treba da završim posao sa prodavcem i produžimna tehnički pregled?

ima li šanse da završim registraciju za jedan dan?da li mogu da mi prave problem na tehničkom pregledu zbog letnjih guma?mislim da ne bi smeli, šta njih boli kurac koje ja gume koristim,al otkud znam.
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Jan 2019, 10:56

sve papire koje ti bude prodavac dao + faktura koja ti stize od spedicije i amss u 2 primerka ti je sve sto ti treba za teh. i registraciju....tehnicki mozes da vrsis i bez fakture, samo sa papirima od prodavca i amss homologacijom, cak i nju ne moras da cekas da stigne jer ako je uradjena a ove na teh. ne mrzi da udju u komp i odstamapaju sebi kopiju onda mozes da zavrsis odmah.... takodje raspitaj se u svom gradu da li je potrebno uraditi prevod saobracajne dozvole i ino fakture, neki gradovi to traze neki ne, da te nebi vracali iz MUP-a zbog toga kad odes da regujes auto

za gume na teh. mislim da nece praviti problem ali opet sve je relativno kakav tehnicki zabodes, ima raznih debila cimaju za gluposti, ja sam prodao auto sa 17 felnama i coveka na teh. nisu hteli da puste kazu taj auto fabricki ne moze da nosi takve tockove :) pa je morao da nadje 16ice da montira samo za slikanje da bi prosao teh. zamisli idiote a inace felne su bile originalne koje jesu isle na taj model samo sto debili nisu bili informisani ili ih mrzelo da se informisu par minuta na netu

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Sloba » 29 Jan 2019, 11:07

Gledaju nalepnicu sa dimenzijom guma na stubu i to im je dovoljno da silje onu stvar.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Jan 2019, 11:19

ma debilizam....meni ovde gde teram nikad nisu zagledali ni gume ni dimenziju tockova ali sta sve cujem od ljudi nije nista nemoguce samo zavisi od teh. do teh. a i kad ti je ABS vec pregledala vozilo i dala odobrenje, u papiru takodje i pise dimenzija tocka koja je na autu sta ovi ima da se prave pametni, pa sigurno da ABS ima adekvatniju papirologiju, kataloge sta god po kojima to gledaju nego neki bedni teh. pregled

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ljubitelj » 29 Jan 2019, 21:53

AMSS su sporedni papiri a glavno je Uverenje od ABS. Traže u MUPu 2 originala, jedan zadržavaju a tebi vraćaju drugi original.
Sto se guma i felni tice na autu treba da budu one koje su upisane u saobracajnu odnosno u Uverenje ABS ali mislim da nisu tako strktni i da hoće da progledaju kroz prste.

Slično i za kuku, ako nije upisana u ABS uverenje ili je skidaš ili radiš atestiranje. Naravno ako ja auto ima pri dolasku na tehnički. Ako je upisana u ABS papir ne treba ništa dalje raditi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 29 Jan 2019, 22:33

ljubitelj je napisao:
29 Jan 2019, 21:53
AMSS su sporedni papiri a glavno je Uverenje od ABS.
mnogi ABS homologaciju zovu AMSS homologacija tako se ustalilo u narodu i oglasima pa kad nekom spomenem ABS homolog. ili uverenje deluje zbunjeno po fazonu sta je sad to a kad mu kazes amss onda je jasno

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ljubitelj » 29 Jan 2019, 22:39

Kapiram, ali dosta različito izgledaju ta 2 papira ABS i AMSS. Možda i oko toga opet se izmisle neki pogrešni nazivi i onda ostane tako zabluda da se širi.

Uvek se setim "jotaža" pa još neko navede i neki broj što je glupost onako žešća.
J ili H su najčešći oblici ruba točka-felne i po definiciji nema veze sa širinom felne.

Makar ovde na forumu trebalo bi držati nivo opšte tehničke kulture po mom mišljenju.

Odgovori