Paralelno parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od NexT » 12 Okt 2012, 12:14

ali onaj iza mozda ima lajsne u boji auta ili ih nema uopste :palica: :palica: :palica:

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Paralelno parkiranje

Post od Филиповић » 12 Okt 2012, 12:48

Па нема сваки ауто исти радијус окретања да би се упаркиравао на исти начин.
Нпр., мој Пунто, иако градски ауто, окреће пун круг у радијусу од 10м, што је више и од Мерцедеса.
Дакле не може да се смота волан на исти начин код сваког аута.
Зато мора вежба, то је искуствена операција, теорија мало помаже.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od Rakhil » 12 Okt 2012, 13:00

nidza je napisao:Za sve te autiće sa podgnutom 'guzom' vrlo je zgodno imati parking senzore. :) Stildžana sam parkirao na pipkanje, jer ima fine mekane branike i debele crne lajsne svuda.
Bez ljutnje, jel ti mislis da je to pipkanje drugih kola tvojim Stildzanom normalan postupak?

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od nixa » 12 Okt 2012, 13:27

Pipadzije su mi omiljena sorta vozača... :palica:

Bato, ako ne vidiš koliko imaš mesta ti izađi iz auta. A naslanjanje na tudj auto me dovodi do ludila. Tako mi je zadnji branik na jednom delu ostao bez farbe...

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od ljubitelj » 12 Okt 2012, 15:10

perfiko je napisao: Shvatam, ali kad je u pitanju uzanost ulice, na koju ne vidim kako možemo uticati (to je standard), pa i ne vidim to kao problem, ne vidim kakvu ulogu tu ima dijagonala vozila?

Pola metra su dve dužine A4 papira. Stavite ih na sto i videćete da to i nije baš toliki luksuz.
Dijagonala prostora na ulici za manevrisanje vozilom koja naravno direktno zavisi od same duzine vozila. Ako nema prostora da se auto dijagonalno postavi u uzani prostor izmedju 2 kolone parkiranih vozila ne mogu se okrenuti tockovi dovoljno i nema mogucnosti da se uglavi.

Uzanost ulice sa parkiranim vozilima je obicno promenljiva kategorija, cudo je kako neki ljudi ne umeju da uvuku auto da bude u liniji sa drugima pa onda strce. Ako se nacrta neki takav tip koji ne ume ili ne zeli da korektno parkira ravno sa ostalima u koloni eto dodatnog problema.

Ne znam gde ti zivis u smislu kraja grada i kakve su mogucnosti parkiranja ali taj prostor od 2 A4 papira je razlika mozda izmedju parkiranog vozila ili lutanja koju desetinu minuta. Naci za pola metra vise parking prostora tamo gde je gusto uparkirano da jedva moze pesak da se provuce nije tek tako.

AKo imas srece, kao sto ja imam sada na primer, da prostora ima koliko ti treba tesko je razumeti potrebu da se ulovi bas to jedno jedino preostalo parking mesto pa i po cenu da se mora okretati volan vise puta.

Pravi problem sa parkiranjem je kada nema mesta duzine kao sto je auto pa se "mora" pogurati branikom onaj ispred ili iza, sto je uobicajena pojava po evropskim gusto naseljenim gradovima sa hronicnim problemom parkiranja.

Sve dok ima mesta tj vazduha "problem" sto se treba okretati volan ne bi trebalo da zaista i bude pomena vredan problem.

Razumem da je tvoj stepen tolerancije da ne okreces volan vise od 2 puta, samo kada imas stvarnu situaciju ili da okreces volan ili da se ne parkiras mozda bi pomerio granice tolerancije.

Kao sto sam rekao kada se nema izbora, i na malo dodatnog mesta moze obicno da se parkira a to zavisi i od mogucnosti samog vozila.
Okretanje volana ne smatram problemom pogotovu ako jos ima i servo, sto je prakticno pravilo kod svih danasnjih vozila, gde se okrece malim prstom.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 12 Okt 2012, 16:44

Uzmimo da prihvatam sve rečeno (generalno i jesam konformista), ja čak ne mogu da tvrdim za sebe da bi uopšte ocenio pravilno da li je 10 cm duže mesto uopšte duže od mog automobila (ne sumljam da neko može, ali ne verujem svaki put). Sad sve ovo ostaje teoretisanje sa moje i tvoje strane, ali i dalje ostaje činjenica:
perfiko je napisao: A i mogu da izađem u susret svakome ko smatra da može bez problema da uparkira paralelno u mesto 10 cm duže od vozila, tako što ću ga snimiti dok to radi, i okačiti snimak na forum, uz javno priznanje da sam dunster za parkiranje.
Ponude primam na PP.
perfiko je napisao: zato bi i bilo zanimljivo da snimimo ljude koji koji parkiraju u "10cm", čisto da se vidi šta misle pod tim "bez problema".
Inbox.jpg
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Paralelno parkiranje

Post od Floyd » 13 Okt 2012, 17:58

perfiko je napisao:Meni je bez problema parkiranje kada imam jedan hod unazad na parking mesto, i mala korekcija napred da se auto "centrira" na parking mestu. 10 puta napred nazad već ne vidim kao parkiranje bez problema.
Shvatam da neki ljudi ne vide tako, zato bi i bilo zanimljivo da snimimo ljude koji koji parkiraju u "10cm", čisto da se vidi šta misle pod tim "bez problema".
Pola metra su dve dužine A4 papira. Stavite ih na sto i videćete da to i nije baš toliki luksuz.
Ja ti reko da je moguce...ne lako, ne komforno, nemoguce iz prve ali prkirati je moguce ;)
I malo preterujes sa tih 10 puta...ako uhvatis dobar ugao, dovoljno je 3-4 puta...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Paralelno parkiranje

Post od perfiko » 13 Okt 2012, 18:33

Znači vidimo se kad dodješ u BG? ;)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Paralelno parkiranje

Post od Floyd » 13 Okt 2012, 18:55

No problem :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Paralelno parkiranje

Post od Geza » 27 Nov 2012, 10:29

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Paralelno parkiranje

Post od mr.Big » 27 Nov 2012, 10:40

Laća, kad ima vrhunsku ručnu kočnicu (tj kočnice uopšte) :kezo:

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Paralelno parkiranje

Post od superboss » 27 Nov 2012, 14:41

nixa je napisao:Pipadzije su mi omiljena sorta vozača... :palica:

Bato, ako ne vidiš koliko imaš mesta ti izađi iz auta. A naslanjanje na tudj auto me dovodi do ludila. Tako mi je zadnji branik na jednom delu ostao bez farbe...

Mozda sada...u velikim gradovima poput Pariza to je jedini i normalan nacin za parkiranje.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Paralelno parkiranje

Post od NexT » 27 Nov 2012, 14:43

Sreca pa ne zivimo u Parizu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Paralelno parkiranje

Post od trojanac » 02 Dec 2012, 01:52

Evo kako se parkira...

Slika

Šalu na stranu, nije mi bila namera da budem mangup. Parkirao sam u rikverc i iz ugla vozača video da imam prilično prostora od retrovizora do drveta, pa sam onda otišao još malo napred i pomerio se koji cm da bi lakše izašao, a i da me ne udari vratima ovaj pored mene, ako naiđe u međuvremenu. Kad ono, izađem i imam šta da vidim. Sreća pa nisam zakačio inače bi se pojeo živ.
Eto samo skrećem pažnju da kad parkirate pored drveta vodite računa da može biti iskrivljeno ili šire u donjem delu, pa da se ne vodite samo onim što vidite u visini prozora.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Paralelno parkiranje

Post od swemir » 02 Dec 2012, 02:03

i ja uvek bezim od susednih vrata, i neopreznih otvaraca vrata :)

mada opet imam par udaraca kad se neko posle parkirai ugura, ipak celu noc na ulici ucini svoje...

Odgovori