Da li vas zanimaju motocikli?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 13 Okt 2012, 19:26

Znam da mozda ovo nije forum gde ima puno zainteresovanih za dvotockase (za to postoje drugi forumi koje isto pratim) ali me bas zanima koliko medju vama ima onih sa kojima bih i ovde mogao da diskutujem na tu temu.

Motocikli su me oduvek zanimali, divio se bajkerima kao klinac ali nikada (do skora) nisam dublje zalazio u tu tematiku. Imam par prijatelja bajkera, cesto slusam njihove price sa putovanja, vozio se s'njima i par puta probao njihove motocikle. Posto mi se sve to jako dopada (druznja, voznje po planinama, osecaj vetra itd.) resio sam da na prolece (ako budem nasao vremena) polazem za A i uzmem motocikl...uglavnom nigde ne zurim i za sad sam vise u fazi istrazivanja i skupljanja informacija.
Klasa koja me interesuje su putnicki motocikli...volim old school (Harley i sl.) ali sam u razgovoru sa ljudima koji se razumeju u tematiku i citajuci po netu, shvatio da su to vise paradni motori nego sto su prakticni za dalja putovanja.

Za komforno putovanje najvise preporucuju Enduro (putnicke verzije) i Sport tourer-e.
Enduro je nekako najkompletniji izbor jer je zbog karakteristicnog ogibljenja komforniji za losije puteve a pored toga ima i prednost jer moze ponekad da se vozi i van asfalta, sto itekako moze da bude korisno.
Mana je glomaznost i slaba okretljivost za gradsku voznju.

Da sad kupujem motocikl, izbor bi bio izmedju...

BMW F650GS

Slika

Honda XL700V Transalp

Slika

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Milos » 13 Okt 2012, 19:37

I mene isto zanimaju ali za voznju po gradu,samo sto ljudi dosta voze bezobzirno prema motorciklistima.

Inace bih uzeo nesto od Aprilie RS50 ili RS125

Slika
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Paja » 13 Okt 2012, 19:40

BMW je lepši. :D

Ja sam vozio motore kao tinejdžer. Posle sam prešao na skutere kao najpraktičnije za grad. Par godina nemam ništa i planirao sam da kupim neki Piaggio Beverli ili sl., ali posle pada koji sam imao letos više nemam podršku u kući (čitaj "budalo, imaš malo dete, jebali te motori") Šalim se naravno, žema i ja smo se upoznali dok sam imao motor.
Mrzi me da polažem za A tako da ako išta budem kupovao to će biti Piaggio MP3 jer se vozi na B kategoriju.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od NexT » 13 Okt 2012, 20:02

Mene je cale smarao dok sam bio klinac da ne pomisljam na motor jer mi je rodjeni stric zamalo poginuo u saobracajki. I dan danas ima velikih problema sa tom povredom. Pritom, nije on bio kriv, pijan vozac auta udario u njega i devojku dok su bili na motoru, na semaforu...

Medjutim, polagao sam PSP cim sam stekao uslove, i nikada nisam vozio skuter... Msm jesam ih vozio, probao razne, ali nikada me nisu zanimali. MOtor na kom sam naucio da vozim je Kawasaki Eliminator sa manuelnim menjacem :)
Posle sam vozio jos par komada, ali sve po Sapcu i okolnim selima ili po Bezanijskoj kosi. Ni sada ne bih seo na motor kada bih trebao da idem do grada...

Volim motore, ali mislim da bih svakako bio tesko povredjen vozeci ga (ili svojom krivicom ako sednem na nesto tipa R6 ili tudjom u gradu).
Nemamo jos uvek kulturu u saobracaju da pazimo na motore, kao sto oni ne paze na ostale ucesnike i sebe. Jbg...

Omiljeni Ducati Monster i BMW K serija...

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Scuderia » 13 Okt 2012, 20:19

Motori :srce:

Sad vec davne 2002. godine sam prvi put seo na nekog komsijinog, traljavog automatika i 2 dana se nisam skidao sa njega. Cale vise nije mogao da me gleda prljavog od ulja kako letim na onom cudu bez kocnica i otisli smo da mi kupi tada novi Tomos Sprint.

Slika

Samo je bio plavi.

Bilo je to kao da sam seo u space shuttle posle onog matorog tomosa iz osamdeset i neke. Vozio sam ga tako bez dozvole jedno 2 godine, a kad sam sa 14 polozio za PSP drug je kupio apriliju AF1. Nisam do tada ni znao da postoji tako nesto i krenuo sam da citam moto magazin i casopise o motorima, da se raspitujem, idem po skupovima i ugledam jednog dana na koricama jednog casopisa RS50. Eeee tad krece prava ljubav. Nisam ni slutio da ce mi motori obeleziti toliki period zivota. 2005 sam uzeo tu 50ku i stvarno je bio fenomenalan motor, pogotovo meni kao klincu. Za te godine i pocetke stvarno je bio ozbiljna i krupna sprava. Isao je mozda 80-100, ali izgledao je mnogo ozbiljnije s obzirom da ima 50ccm. Njegovu fotku imam

Slika

2006 sam presao na RS125 i za njega tvrdim da je cudo ukoliko je vozac ozbiljan. Guma 150mm, 2t motor od 125ccm i 30+ ks, sve fabricki ja sam ga vozio 177kmh. Moj je bio iz prvih serija i oni su bili brzi, posle 2008, 2009 su mi se neki zalili da im ti modeli nece preko 160ak, a vec 2010 mislim da su poceli i da izbacuju 2t iz proizvodnje, sad ne znam ni da li ih ima. Sa njim sam presao nekih 11k km, izuzetno povozan i ozbiljan motor. Na stazi parira i 600tkama ukoliko je vozac bolji, a na testovima je pohvatao odlicne ocene. Meni iskreno prelep i dan danas. I njegovu fotku imam

Slika
Slika

Karijera je trebala da se nastavi 2009, 2010 sa

Slika

ali nije usled finansijske situacije tako da ko zna kada cu se opet vratiti motorima :uplakan: Jako mi je zao sto je tako, 7 godina sam aktivno vozio motore, smatram (i drugi doduse) da sam dobar/odlican vozac, obelezili su jako lep period mog zivota, mnogo me je ljudi i znalo samo po motoru u gradu, ali jbga, kad budem u prilici sigurno cu im se vratiti. Sada da imam novac za to uzeo bih ovaj k8, k9 600/750, ima ga drug, savrsen je :doubleup:

Inace ja sam imao tu srecu da od 12. godine do punoletstva idem redom jer je tako moralo zbog propisa, ali cak i da sad pocinjem karijeru, a da znam koliko to znaci opet bih isao istim putem. Znaci samo polako, redom i kad motor pocne da ogranicava vas onda menjanje, a ne na silu. Mnogo se poslednjih godina namnozilo motora, znam jako veliki broj vozaca, ali znam i da ih je jako malo kvalitetnih i pametnih. Steta sto je tako, salje se losa slika drugima, ali sto je jos tuznije gubi se glava zbog gluposti.

Mogao bih jos mnogo da pisem, ali :( cu se :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od NexT » 13 Okt 2012, 20:24

Znam lika u kraju koji je posle polozene A kupio, tj dobio R6 iz 2007.
Par dana kasnije je ispravio krivinu (sreca samo manja ostecenja motora, njemu nista), skoro je klizao par desetina metara jer jednostavno ne ume da ga vozi.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 13 Okt 2012, 20:30

Klasa koja me interesuje su putnicki motocikli...volim old school (Harley i sl.) ali sam u razgovoru sa ljudima koji se razumeju u tematiku i citajuci po netu, shvatio da su to vise paradni motori nego sto su prakticni za dalja putovanja.
Dobro je da si na vreme ukapirao :) Čoperi/kruzeri su neudobni, loše leže i spori su a jedina dobra strana im je što se određenim ljudima sviđa taj imidž i sam zvuk koji proizvode koji je karakterističan jer su uglavnom v twin motori. Po meni teška glupost u svakom slučaju.

Jeste, putni enduro ili sport touring je ono što tebi treba. Sa endurom je glavna prednost što možeš voziti i po lošijim putevima i makadamu i uglavnom je udobniji od sport touringa dok su ovi drugi za malo bržu vožnju jer mnogo bolje leže i sami agregati su vrlo slični R motorima i položaj ti nije toliko uspravljen kao na enduru a opet što se tiče udobnosti neuporedivo su lakši od Rova. Postoje i čisti touring motori (npr. bmw 1200/1600 gt) koji su najudobniji za putovanje po dobrim putevima ali su mi oni preveliki. Probaj pa vidi koji ti najbolje leži, ja bih od ova dva izabrao bmwa koji je pritom odličan i za gradsku vožnju.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od perfiko » 13 Okt 2012, 21:53

Motocikli su me uvek više interesovali teoretski nego praktično. Vozio sam par puta APN i to je to. Nekako se u kolima osećam bezbednije, pa koliko god da me motocikli fascinirali kao pojava, nikada se nisam prepustio toj fascinaciji.
Sa mog (čisto laičkog) stanovišta izbor bi mi bio MV Agusta Brutale. Jedini razlog je taj što mi je prelep.
Poslednja izmena od perfiko u 13 Okt 2012, 22:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 13 Okt 2012, 21:57

paja je napisao:BMW je lepši. :D
I meni a pored toga bi za mene i najlogicniji izbor bio BMW :D
MP3 koji pominjes je jedno vreme vozio drugar i nije bio odusevljen te ga je brzo zamenio za xmax 250.
Milos je napisao:I mene isto zanimaju ali za voznju po gradu,samo sto ljudi dosta voze bezobzirno prema motorciklistima.
NexT je napisao:Nemamo jos uvek kulturu u saobracaju da pazimo na motore, kao sto oni ne paze na ostale ucesnike i sebe. Jbg...

Omiljeni Ducati Monster i BMW K serija...
Za kulturu se slazem...BG-u ili nekom drugom velikom gradu ne bih ni ja vozio, bas zbog ljudi koji ne koriste retrovizore i zmigavce a takvih ima puno.
U CH je to donekle uredjeno, postoji kultura, motoristi voze lagano a drugi ucesnici u sabracaju ih postuju (bar koliko sam primetio ili cuo od drugih).

Monster je i meni cool ali naked motocikli nisu bas najprakticniji za dalja putovanja...kazu ljudi da se umoris posle 100km jer je zastita od vetra nikakva. Za grad su odlicni.

@Scuderia

Svaka cast :doubleup:
To je jedini i pravi put do jakog R motocikla, pored naravno puno ljubavi i volje za tako nesto.
Meni se licno R motocikli ne svidjaju, odnosno svidjaju mi se kao pojava ali ja to ne bih vozio.
Vozio sam se (kao suvozac) na Hayabusa-i, GSX-R1000 i R1 i nikako mi se ne dopada osecaj velikih brzina na dva tocka, manijakalnog povlacenja (muka mi je) i obaranja u krivinama. Na R1 sam se vozio cak 50km i em sam nazuljao boolju na onom viskom sedistu, em su me ledja otkidala a pored toga mi uopste nije prijala voznja.
Postujem ljude koji znaju da voze i vole to ali ja nisam iz te price :)
NexT je napisao:Znam lika u kraju koji je posle polozene A kupio, tj dobio R6 iz 2007.
Tipicna greska ljudi koji motore kupuju zbog drugih i da bi bili macho a ne zbog ljubavi prema istima.
Jedini put do R motora je upravo onaj koji je naveo Scuderia...to su jako opasne masine (naravno, opasni su svi dvotockasi ali ovi posebno) i sa njima nema sale.
ftj je napisao:Postoje i čisti touring motori (npr. bmw 1200/1600 gt) koji su najudobniji za putovanje po dobrim putevima ali su mi oni preveliki. Probaj pa vidi koji ti najbolje leži, ja bih od ova dva izabrao bmwa koji je pritom odličan i za gradsku vožnju.
K1600GT je prava drumska krstarica koja uz dva putnika i dosta prtljaga guta kilometre ko od sale...ili jos bolji primer Honda Gold Wing koja vazi za jednog od najboljih tourer-a trenutno...ono je bre kao auto, samo sto toliko i kosta :)
Klasican touring mislim da ne bih, jer su svi glomazni a i traze dobre puteve (ja bi isao malo i van puta).
Pricao sam sa priateljima da krenem prvo sa necim slabijim tipa Varadero 125 ali su mi objasnili da bi se veoma brzo zasitio te tako dzaba bacam pare.
Kad je ova klasa u pitanju, svi savetuju 600-700ccm i pamet u glavu, cak i mnoge auto skole ovde obucavaju na gore pomenutom BMW-u.
perfiko je napisao:Sa mog (čisto laičkog) stanovišta izbor bi mi bio MV Agusta Brutale. Jedini razlog je taj što mi je prelep.
Meni je skoro svaki naked lep...vizuelno mi se mnogo svidja taj stil :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od NexT » 13 Okt 2012, 22:13

Ducati sam prvi put video ispred jednog poslovnog centra na Nbg. Jedan dam sam slucajno naleteo kad je vlasnik kretao kuci. Lik u odelu od ko zna koliko stotina evra seda na motor sa sve rukavicama, kacigom i zastitom za kicmu :doubleup: :doubleup:

Obozavam kad vidim da je neko kupio motor/auto zato sto to voli i postuje, a ne da bi bio glavni baja u drustvu...

edit: sad skontah da nije Monster. U pitanju je 848 Streetfighter. Ja sam mislio da je to samo noviji Monster...

A Ducati 1199 je neverovatno bezobrazno stvorenje :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Floyd » 13 Okt 2012, 22:31

Uh, Streetfighter je vec jako ozbiljna masina...to su zapravo motocikli najpriblizniji R modelima :doubleup:
Kad bih trazio iskljucivo brzinu i adrenalin onda bih pre izabrao neki od streetfighter-a nego li R...R mi je vise za stazu :pardon:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Scuderia » 13 Okt 2012, 22:42

Meni se pored R-a svidjaju i supermoto motori. Od pristupacnijih tu je yamahin XTX, ali prelepa mi je aprilia sxv 450/550. Takodje ducati hypermotard 1100 je brutalan motocikl.

Slika

Za grad, prednji, zadnji tocak i zezanje dusu dali :)

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od ftj » 14 Okt 2012, 02:02

sxv je skoro pa trkački supermoto dok su druga dva blage verzije prilagođene svakodnevnoj upotrebi. Jeste supermoto odličan ali i to spada u malo hardcore priču kao i R motori pa ne znam kolko je to pametno za prvi motor.

Inače pojam vozili su me i vozio sam nemaju veze jedan sa drugim(kod kola i nije tako). Možeš dosta saznati i zaključiti čitajući po netu(i u dobrom pravcu ideš) ali dok ne probaš nećeš znati suštinu u tome šta je to kod motora što te najviše privlači a obaranje motora u krivinama je po meni glavna poenta vožnje motora(nebitno da li je R, touring, enduro ili supermoto). U Švajcarskoj imaš odličnu infrastrukturu i puteve koji su dušu dali za vožnju motora i greota bi bilo to ne iskoristiti na pravi način :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od starac vujadin » 14 Okt 2012, 02:14

Probaj Harley pre nego što doneseš zaključak da ti se to ne sviđa. Verovatno ti se neće svideti s obzirom na tvoj habitus, ali treba probati ako te već na oko privlači.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Grujic » 14 Okt 2012, 02:42

Septembra 2007 sam polozio za A, i to na ortakovoj Cagivi od 125ccm vise iz razloga da iskoristim lekarsko za B koje podrazumeva i A. To motorce mi je u prelepom secanju, nema sta nismo proziveli na njemu...
Prosle godine je kupio Hondu Transalp sa cini mi se 600ccm. Vozio sam je, i zmaj je posle onog od 125ccm, pogotovo sto od 2009. otkad sam uzeo kola nisam seo za motor. Imaju oni posbnu car, al dok sam pod caletovim krovom nema meni motora... Zelja mi je neka Yamha R, al ne bih se izivljavao, nego onako, najgori pozer :mrgreen:

Odgovori