Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ogi » 10 Feb 2019, 16:55

Nema sanse. Presevo, pa tamo su siptari manjina. To bi znacilo rat. Da mi osim sto prodamo Kosovo damo i deo Srbije ? Mislim da se nije rodio neko ko bi mogao I smeo tako nesto da potpise.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 10 Feb 2019, 17:13


Ogi je napisao:Nema sanse. Presevo, pa tamo su siptari manjina. To bi znacilo rat. Da mi osim sto prEdamo Kosovo damo i deo Srbije ? Mislim da se nije rodio neko ko bi mogao I smeo tako nesto da potpise.
There I fixed it Slika
Sto se cele ove price oko Kosova, ja razumem neke sto kazu da se zavrsi ovo vise, ali ti ne mozes da zastitis zemlju, tako sto ces dati deo nje. Siledzija nece prestati da ti uzima novac ako kazes evo da se ne svadjamo vise dajem ti 10 %. Mozda i hoce, ali na koliko dugo. To je to od mene, da se ne zaplicem previse.



Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 10 Feb 2019, 17:21

Ogi je napisao:
10 Feb 2019, 16:55
Nema sanse. Presevo, pa tamo su siptari manjina. To bi znacilo rat. Da mi osim sto prodamo Kosovo damo i deo Srbije ? Mislim da se nije rodio neko ko bi mogao I smeo tako nesto da potpise.
Ima sanse itekako. Da su normalni ljudi nasledili proslu vlast sudilo bi im se za izdaju i totalno urusavanje odbrambene moci Republike Srbije pa tek onda za lopovluke i otstalo. Kao sto i ovima sad treba da se sudi za izdaju i sve ostalo. Samo to nema ko da uradi, vrana vrani oci ne vadi!

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 10 Feb 2019, 17:29

Kako su Šiptari manjina u Preševu? Manjina su u Medveđi npr. a u Bujanovcu je pola pola recimo...
Meni je taj plan ok, ako ne damo Preševo, pošto to što dobijamo i inače je bilo deo Srbije dok komunisti nisu pripojili kosovskoj oblasti. Nema smisla.

Mislim šta je rešenje treće, nema ga. To kao da čekamo. Šta, koga? Ne znamo ni koliko će ljudi ziveti ovde za 50 god. Da čekamo novi rat, ajmo sad odmah što da čekamo...Samo etničko čišćenje će Šiptare rešiti..Da vidim ko bi išao u rat dole, i zašto mislimo da su oni mačji kašalj i da bi to tako lako išlo..Imaju svoju susednu državu pored i prejaku dijasporu, kriminal i islamske veze...

Ovo ovde (ex YU) su prokleta mesta u kojima ne postoje šanse za heterogena društva, svi hoće svoje čiste nac. torove...Pola istorije je preskočeno i stigla nas je na pragu 21.v
MI bi Kosmet, ali da njih nema, oni isto tako. Raška/Sandžak opet slično, i tamo su stanovnici dobrim delom poreklom Arnauti...Hrvatska videli smo 1995. I samo u krug, ponavljamo istoriju..

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zuzazu » 10 Feb 2019, 17:32

Ne moze on da potpise bilo sta sa bilo kim o podeli/razmeni/predaji teritorije, jer postoji USTAV. Cudi me koliko se to lako zaboravlja i od strane opozicionih lidera, intelektualaca, javnih licnosti i svih onih koji kazu ''izgubili smo", "on ce se dogovoriti, predati, potpisati'', i sl.

Ako i potpise, bice nelegalno.

TERITORIJA I GRANICA

Član 8

Teritorija Republike Srbije je jedinstvena i nedeljiva.

Granica Republike Srbije je nepovrediva, a menja se po postupku predviđenom za promenu Ustava.

Deveti deo

PROMENA USTAVA

Predlog za promenu Ustava i usvajanje promene Ustava

Član 203

Predlog za promenu Ustava može podneti najmanje jedna trećina od ukupnog broja narodnih poslanika, predsednik Republike, Vlada i najmanje 150.000 birača.

O promeni Ustava odlučuje Narodna skupština.

Predlog za promenu Ustava usvaja se dvotrećinskom većinom od ukupnog broja narodnih poslanika.

Ako ne bude postignuta potrebna većina, promeni Ustava po pitanjima sadržanim u podnetom predlogu koji nije usvojen, ne može se pristupiti u narednih godinu dana.

Ako Narodna skupština usvoji predlog za promenu Ustava, pristupa se izradi, odnosno razmatranju akta o promeni Ustava.

Narodna skupština usvaja akt o promeni Ustava dvotrećinskom većinom od ukupnog broja narodnih poslanika i može odlučiti da ga i građani potvrde na republičkom referendumu.

Narodna skupština je dužna da akt o promeni Ustava stavi na republički referendum radi potvrđivanja, ako se promena Ustava odnosi na preambulu Ustava, načela Ustava, ljudska i manjinska prava i slobode, uređenje vlasti, proglašavanje ratnog i vanrednog stanja, odstupanje od ljudskih i manjinskih prava u vanrednom i ratnom stanju ili postupak za promenu Ustava.

Kada se akt o promeni Ustava stavi na potvrđivanje, građani se na referendumu izjašnjavaju najkasnije u roku od 60 dana od dana usvajanja akta o promeni Ustava. Promena Ustava je usvojena ako je za promenu na referendumu glasala većina izašlih birača.

Ovo znaju i nasi vrli politicari, i velike sile koje nam kroje kapu, i vozaju nas i zamajavaju kao ovce - a Kosovo je moneta za podkusurivanje.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od aviator » 10 Feb 2019, 17:34

Predlažem onima, koji bi sad, odma', "potpisali" prepuštanje Kosova i Metohije i rešili nas muka i troška, nek počnu prvi, i prvo prepuste, poklone, svoju kuću, stan itd...

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 10 Feb 2019, 17:43

Kakav ustav, krsili ga i oni tolike godine i krsice ga opet samo da se vrate na sedlo

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 10 Feb 2019, 21:12

srdjanyo je napisao:
10 Feb 2019, 07:52
da me hrabre dok šetam. Ne treba nam Đitler, Jeremić i Boško da se "ne guraju u šetnji u prvim redovima". Svima njima je mesto u Zakonu o poreklu imovine i Zakonu o lustraciji.
Razumem za prvu dvojicu, ali zašto Boško? Pa on nikada nije učestvovao u vlasti. Osim njega, ima još par stranaka/organizacija koje podržavaju proteste, ali nisu organizatori i takođe nisu nikada bile na vlasti. Mislim da ima dovoljno "materijala" da svako nađe političku opciju koja mu odgovara, a koja nije već kompromitovana.

Pulp Fiction je napisao:
10 Feb 2019, 10:14
Ostalo sve mislim ko i @member, samo USA isto zabole za nas, njih samo Kosovo zanima, jer to je deo njihove politike i oni neće to menjati niti priznavati neke greške, uostalom i ovo sad što nam govore da će prihvatiti sve što se dve strane dogovore je sjajno, jer do sada su samo jedno
Ma sve njih zanima... i Albanci i mi, i ceo region i cela planeta. Što je u ovom slučaju možda dobro, jer ostavlja prostora za dogovor. Ja bih sa Amerikom lepo razgovarao, pitao ih šta traže za uzvrat da nam vrate Kosovo kao formalno deo Srbije, a za unutrašnju organizaciju ćemo se već dogovoriti. Da li će to biti kao Olandska (Äland) ili Farska ostrva, ili nešto treće... nije bitno. Ima u Americi i u NATO ljudi koji su prijateljski orijentisani prema Srbiji, i ponekad nam objasne (bude u novinama npr. intervju) u čemu je suština sadašnje USA politike: CIA je zaključila da su Albanci najveći narod na jugu Balkana (to isto konstatuju za Srbe u centralnom delu Balkana), sa najvećim potencijalom množenja i širenja. I pri tome su 100 % odani Americi. Ali u međuvremenu su se stvari promenile: više ih odlazi nego što se množi, a pokazalo se da odanost Americi postoji samo dok ispunjavaju njihove želje. Dodao bih da su to mogli da nauče i iz istorije, iz odnosa prema ranijim okupatorima Turcima i Nemcima. U suštini su nepouzdani partneri i neće da ginu za svoje saveznike. Uporedi to sa Srbima koji su u sred nemačke okupacije u Pranjanima kod Čačka napravili pistu na koju su sletali oštećeni američki avioni i spasili su na desetine američkih pilota. Sve to izlažući živote opasnosti i bez ikakve neposredne koristi

Pulp Fiction je napisao:
10 Feb 2019, 10:14
Inače, lepo rešenje je Farska ostrva, ali pitaju se Albanci, da se ja pitam samo to bi im nudio, to su oni DJB prvi spomenuli...I apsolutno podržavam rešenje kakvo god, jer otkad znam za sebe samo slušam Kosovo, EU, Kosovo, EU, bukvalno dana nema, bilo je i Haški sud, pa je i to prošlo..
Eto, to rešenje je npr. dobro. Kod Farskih ostrva mi se posebno sviđa što imaju nezavisnost u okviru Danske, ali pri tome nisu njeni državljani. :D Generalno, predlozi DJB i u vezi sa Kosovom i u vezi sa EU mi deluju vrlo razumno.

A to što danima slušamo isto - šta da se radi. Zamisli kako je bilo narodu 500 godina pod Turcima, kad su takođe slušali to isto, pa nisu ni na tren pomislili da Kosovo nije Srbija, niti sumnjali da će ga jednog dana osloboditi. Ko bi, još 1910. mogao misliti da će taj dan doći tako brzo, pa eto 1912. oslobodismo Kosovo za nekoliko dana.

Pulp Fiction je napisao:
10 Feb 2019, 17:29
Mislim šta je rešenje treće, nema ga. To kao da čekamo. Šta, koga? Ne znamo ni koliko će ljudi ziveti ovde za 50 god. Da čekamo novi rat, ajmo sad odmah što da čekamo...Samo etničko čišćenje će Šiptare rešiti..Da vidim ko bi išao u rat dole, i zašto mislimo
U slučajevima kada trenutno nema mogućnosti ni za dogovor koji bi nam odgovorao, ni za rat - jednostavno se konstatuje da je teritorija okupirana. Tako Kipar funkcioniše već 50+ godina, pa im to nije smetalo da uđu i u EU. Ali onda ne sme biti razgovora o nekakvoj "normalizaciji odnosa" (jer se tako daje legitimnost okupatorskoj vlasti), niti se smeju priznavati njihova dokumenta i pravni akti. U suštini, to je prvo trebalo uraditi, pa onda tražiti drugo rešenje. Tako je predlagao i pokojni patrijarh Pavle.

Ikac je napisao:
10 Feb 2019, 16:48
Vezano za Kosovo, pročitao sam na tviteru čini mi se, da neki alb. mediji sa Kosova pišu da je praktično sve već dogovoreno i da će taj ugovor / sporazum biti potpisan u junu u Vašingtonu. Ne mogu sad da nađem, ali mi bi trebalo da dobijemo ove opštine na
Albanski mediji po običaju projektuju svoje želje i pokušavaju da utiču na događaje. Rade oni to stalno, ponekad pogode, ali obično ne. Ponekad rezultat bude i bolji za Albance nego što su oni mislili, npr. kada je bila u pitanju odluka Međunarodnog suda pravde o legalnosti njihovog proglašenja nezavisnosti. Ali mislim da su ta vremena prošla. Albanci su sada na silaznoj putanji.
Ђенерал Јанковић

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ogi » 10 Feb 2019, 22:51

@Pulp Fiction U pravu si, pomesao sam sa Medvedjom.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heineken » 10 Feb 2019, 23:02

Dzaba sto su na silaznoj putanji kada drzavni vrh to ne koristi vec ide u suprotnom smeru. Jbg ipak je zimovanje na Kopu bitnije

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 10 Feb 2019, 23:10

@snork
Ne verujem da su stari ljudi toliko baš razmišljali o Kosovu, imali su preča posla kao npr. da prežive :) A sam kosovski zavet je više faktor političke i kulturne homogenizacije srpskog naroda i verujem da je pre svega vezan za 19v i buđenje naroda...
Te 1910. pa i bilo koje decenije pre je to već mirisalo i očekivalo se...A tamo negde u 17/18.v kad su Srbi napustili Kosovo i to u ogromnom broju i tako desetkovali srpsku populaciju tamo? A albanski brđani tzv. Malisori sišli i zauzeli ogromna pusta prostranstva...E od tada je taj problem Kosmeta.
Što se tiče Kosova iz 19v ima dobrih knjiga, recimo Nušić jer je tamo bio srpski činovnik u Prištini. Ruski konzul u Sarajevu, Hilferding je obišao Bosnu, Hercegovinu, Kosovo, delove današnje Srbije i CG a tada deo bosanskog pašaluka, 1857...Da vidite kako se živelo, koliko je Albanaca bilo, šta su radili, gde su Srbi itd...Prikazi života, običaja, crkava, manastira srpskih...Neke su verovali iii ne sačuvali Šiptari jer su poštovali ta mesta posto su i sami bili hrišćani, a vrlo često su i molili se u istima u slučaju bolesti i sličnih nevolja...

A što se tiče tog USA odnosa problem je što nas smatraju ''malim Rusima'' i ne veruju nam, a tome smo i mi krivi, a to se može ili moglo rešiti pre sad nzm kako :) Srbija=Monarhija xD

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 11 Feb 2019, 06:42

Ogi je napisao:
10 Feb 2019, 16:55
Nema sanse. Presevo, pa tamo su siptari manjina. To bi znacilo rat. Da mi osim sto prodamo Kosovo damo i deo Srbije ? Mislim da se nije rodio neko ko bi mogao I smeo tako nesto da potpise.

U Presevu je jos 2003.-kada sam ja tamo bio poslednji put bilo 97% Albanskog stanovnistva.

Jedino u Bujanovcu mislim da je bilo recimo 50/50(illi blizu) ali kontam da se i to promenilo.
snork je napisao:
10 Feb 2019, 00:43


Ako pod krvoprolićem misliš na građanski rat, to nikako ne bi bilo dobro. Takva dešavanja uvek prate haos i bezakonje, i velika je šansa da kriminalci dodatno profitiraju, umesto da budu kažnjeni.


Na mislim na rat, nego zbog toga kako mafiijase i prodaju nekretnine budzasto-pre ili kasnije neko ce puci.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 11 Feb 2019, 09:13

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... rbije.html

"Од 2014. радимо озбиљно по свим сегментима. Затечено стање није било добро, али када су реформе показале резултате стекли су се услови да формирамо тим, имамо подлогу коју можемо да им дамо како би нам рекли шта да урадимо", истакао је министар рада." :ccc: :kuku:
Reforme pokazale rezultate.........Majko mila. Šta bi tek bilo da nisu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 11 Feb 2019, 09:45

Ministarstvo radi odlicno svoj posao na celu sa predsednikom.Novi tim ce doneti ubrzo plan.
Sve vise mladih odlucuje da ostane u svojoj zemlji i pomogne njen razvoj i integraciju u evropske tokove.
:) :) :) :) :) :) :) :)
Moj prvi "botovski" post.Moze sendvic....Moze :doubleup:

Matrix
Од 2014. радимо озбиљно по свим сегментима. Затечено стање није било добро, али када су реформе показале резултате стекли су се услови да формирамо тим, имамо подлогу коју можемо да им дамо како би нам рекли шта да урадимо", истакао је министар рада.
Realnost
Od kada smo vas uzjahali ponovo,nastavili smo da vas jasemo jos jace,zatekli smo haoticno stanje koje su nam ostavili ovi sto su preleteli u nasu stranku.Formiramo tim,da uhlebimo jos 20 stranackih funkcinera,damo im 3 platu,nek piskaraju nesto godinu -dve.

Matrix
Иако не очекује да ће Србија у кратком року постати економска мека, указује да је Србија прелепа земља, земља одличних радника. Имамо потенцијал и верујем да ћемо успети, закључио је Ђорђевић.
Stvarnost
Iako smo na nivou razvoja slabije razvijenih Africkih zemalja,imamo "dinar" koji je druga valuta po jacini(jest da je Bahreinski dinar),nasa zemlja nije previse zagadjena.Fali nam samo par reka,sto odose u MHE,a i ove velike su pune govana jer nemamo postrojenja da ih precistimo.Imamo potencijal da otvorimo rudnik litijuma i sjebemo pola Zapadne Srbije zbog par miliona rudne rente.U rudniku ce raditi penzioneri do smrti,jer nece imati odakle da prime penziju,jer sve sto valja od nasih radnika koji stvaraju tu novu dobit,koja cini i penzioni fond, ce otici da radi u Evropu.
Gotovi smo i nema nam spasa.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DasAuto » 11 Feb 2019, 11:20

Postoji samo jedno rješenje.
Podijeliti sto se podijeliti moze i bye bye.

Ili ovako kako je danas pa u nedogled.

Odgovori