Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 10 Feb 2019, 19:53

@maniaxxx karavan se u Srbiji kotira kod ženskog dela populacije kao "pogrebno vozilo" ili "lubeničar". Crossover ipak nema taj status.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 10 Feb 2019, 19:56

zato mi muškarci znamo ko vozi crossovere

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 10 Feb 2019, 20:52

Jos ispadoh i zena sto hocu crossover. :D

Salu na stranu, C hecbeke i karavane ne razmatramo jer se i u njima sedi kao i u Vectri koju sad imam (pominjao sam vec da sam imao problema sa ledjima), a i klirens im je manji. Pritom, neki C hecbek modeli imaju i manje gepeke od nasih glavnih alternativa (oba preko 400l), dok su karavani svi 4.7m i vise, i opet se prica o komplikovanijem parkingu javlja - parking sa Vectrom je neretko pakao u NS. Valjda ce to sa ~4.2m dugim vozilom biti lakse nego sa 4.7m, pritom malo i uzim...

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 10 Feb 2019, 20:59

mironiko je napisao:
10 Feb 2019, 20:52
Salu na stranu, C hecbeke i karavane ne razmatramo jer se i u njima sedi kao i u Vectri koju sad imam (pominjao sam vec da sam imao problema sa ledjima), a i klirens im je manji. Pritom, neki C hecbek modeli imaju i manje gepeke od nasih glavnih alternativa (oba preko 400l), dok su karavani svi 4.7m i vise, i opet se prica o komplikovanijem parkingu javlja - parking sa Vectrom je neretko pakao u NS. Valjda ce to sa ~4.2m dugim vozilom biti lakse nego sa 4.7m, pritom malo i uzim...
Voleo bih da čujem objašnjenje šta će pomoći problemu sa leđima u crossoveru u odnosu na C regularne automobile, pošto i sam imam probleme koji me teraju da idem u pravcu novog vozila. S tim da je u mom slučaju glavni problem tip sedišta koje imam u sport verziji Astre H a to su nekakve kadice, ne baš 100% ali vrlo različita sedala od normalnih u ovom vozilu. Ovo što sam u međuvremenu gledao, sem dignute pozicije nisam primetio neku veću udobnost, čak šta više dosta SUV/crossovera su skloni povijanju u krivinama i skakutanju ako put nije savršen, ako nisu dovoljne težine što je vidim slučaj sa modernim mikro benzinskim motorima. Takođe, meni je upravljivost tih podignutih vozila slabija od klasičnih C vozila svejedno da li su hatch ili karavan, ali možda nisam naleteo na pravi model.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Koji Crossover..?

Post od ikac2000 » 10 Feb 2019, 21:18

Ja sam prvo vozio Aurisa (prvo smo hteli Yarisa, ali zena lepo rekla, gde ce stavimo kolica za bebe), koji ima bas visoku poziciju sedenja, otvoris vrata i samo iskoracis, ne penjes se iz auta van.

Onda smo kupili Ceeda, koji ima "sportsko" nisko sedenje, tako da u garazi, kada otvorim vrata na 1 zub, moram da se hvatam na A-stub i pravim zgib da izadjem vani, uzas za ledja.

Nakon toga kupim MPV, C-Max, isto visoka pozicija sedenja, otvorim vrata i pustim korak napolje. Plus bolja preglednost.

Definitivno za nas preko 1.85 i 100 kg, bas je bolja visoka pozicija sedenja.

Apropo gepeka, iako imaju preko 400 litara, obrati paznju da zbog manje sirine i oblika ces morati kolica za bebe da stavis poprecno i izgubis bukvalno ceo prostor.
Poslednja izmena od ikac2000 u 10 Feb 2019, 21:21, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 10 Feb 2019, 21:19

Sedi se uspravnije, spram limuzina, gde je zavaljenije, nekako vise "u duzinu".

Sta znam, ne pricam napamet, probao sam par puta, vise mi odgovara uspravnije sedenje. Dodatni bonus je ta povisena pozicija, tj. nesto bolji pregled.

Edit: eto, rece i ikac sve umesto mene, preduhitrio me. :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
Astra >> Lambo

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Koji Crossover..?

Post od maniaxxx » 10 Feb 2019, 21:27

Heinz je napisao:
10 Feb 2019, 19:53
@maniaxxx karavan se u Srbiji kotira kod ženskog dela populacije kao "pogrebno vozilo" ili "lubeničar". Crossover ipak nema taj status.
Znam kako je u Srbiji...doci ce i tamo 20 vek jednom :mrgreen:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 10 Feb 2019, 21:30

Meni je lakše da izađem iz SUV/Crossovera nego iz hatcha ili limuzine. Jazz mi je sada negde na pola. Kada treba izaći iz Astre ili Golfa npr bude problema.
A i značio bi mi veći klirens zbog ovog buđavog dela grada gde sam sada, zimi je propast.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 13 Feb 2019, 23:06

Bili danas na probnoj voznji S-Cross-a, i to bas sa tim 1.4 motorom koji nas i zanima, doduse sa 4x4 i visim paketom opreme (nebitno) i automatikom (bitno, ali sta ces).

Jedini negativan utisak (pored toga sto nisam istestirao menjac kakav zelim) je izolacija, tj. sumovi na visim brzinama. Do otprl 100 je gotovo necujan, onda do 120 je ok, ali vec na nekih 130 se podosta cuje, prosto huci nekako. Istina, dobrim delom je to i zbog guma (prodavac rece da su neke starije na njemu, kao pred zamenu, ali nije ni morao - promena podloge znacila je i promenu zvuka, pa je jasno da su pneumatici takodje delom "krivi" za buku), ali i vetar se cuje. Nije nepodnosljivo, ali recimo nije nista bolje nego na mojoj Vectri, a nadao sam se da ce biti.

Sve ostalo je ili dobro, ili bas dobro. Sedi se relativno poviseno: nije kao u Land Cruiser-u, ali se lakse ulazi i izlazi, i pregled je odlican. Sedista su fantasticna: odlicno obujme telo, udobna, imaju i grejanje. Iako nema tockic za regulaciju zvuka (doduse, moze na volanu da se podesava), multimedija je jednostavna za upotrebu i ne uzima previse paznje vozacu. Prostora ima dosta, pozicija za upravljacem se lako nadje i svidja mi se, pregrada je pregrst - dakle, iako je unutra sve prilicno prosto i plasticno, ne moze se reci da nije dobra ergonomija i osecaj u voznji.

Konkretno vozilo koje smo testirali ima nepunih 40kkm na satu (vozi ga direktor Beta Motors-a), i i dalje odaje utisak novog, dakle solidno podnosi "torturu" nasih puteva. Uostalom, ogibljenje je super: S-Cross je primetno meksi od Vectre (mada, koji to auto nije), a opet se u krivinama ne zanosi nista vise (bar ne u nekoj pristojnoj voznji, a bilo nas je troje, uz Venac i uz Banstol).

Na kraju, najvaznije: motor nosi auto kao baba ceger na pijac, i to prazan. Sa takvom lakocom ubrzava i povlaci, da prosto odise snagom - za klasu iznad Vectre, koja uopste nije slab auto. I to je sve sa automatikom i 4x4: stoga, manuelac 4x2 ce jos vise "kidati". Brdo ne oseti, autoput takodje ne oseti, verujem ni klimu.

Kao sto se i da videti iz "tona" mog izlaganja - generalno sam vrlo zadovoljan. Da je izolacija bolja (u firmi recimo imamo Mazdu 6 2015. god, i razlika je primetna), auto bi bio bomba. Ovako je i dalje super, uz eto nekoliko opaski. I naravno, zbog kvaliteta u unutrasnjosti, ni ne pokusava da se "suprotstavi" nekim luksuznijim modelima.

Iznecu ovde utiske i za ostale modele koje budem testirao (Crossland X sigurno, mozda Arona, mozda nesto trece).

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

milan.smiley
Postovi: 2
Pridružio se: 22 Jun 2017, 04:25

Re: Koji Crossover..?

Post od milan.smiley » 14 Feb 2019, 07:52

Sve ovo sto pričate pije vodu donekle.
Činjenica je da je dobro kupiti novi auto ali ja se vodim osecaju koji ti daje auto dok ga voziš kao i pouzdanosti. Vozio sam raznolike automobile - i nove i 15 godine stare, i svedjane i japance, francuze i nemce. I mogu reci samo jedno.
Pouzdanost - nemci, svedjani i Tojota. Dizajn i osecaj u vožnji - definitivno nemci. Tako da sam uvek pre za 4-5 godina starog BMW ili Mercedesa (i Audi dolazi u obzir) pa čak i sa 200k km nego novog fiat opela suzukija ili bilo šta od gore navedenog. Razlog je krajnje jednostavan - Suzuki, Opel, Renault su igračke u odnosu na te automobile. Volvo nije igračka ali u odnosu na ova dva je veći potrošač i dosta nezgrapniji u vožnji. Od japanaca izdvajam samo Tojotu kao dobar izbor ali je cena auta i održavanja ista kao kod nemaca, čak i osecaj u vožnji može da parira.
Tako da je moja preporuka BMW-ov motor 318d pa ga spakujes u X1 ili u 3-ku karavan (jedini karavani koji izgledaju lepo su BMW i Audijevi) i imas 5,5l na autoputu i 8l u gradu (dodaj 1 l kod X1 zbog aerodinamike). A osecaj u vožnji je odličan , ne može da se poredi ni sa jednim japancem ili francuzom.
Ali opet , svako će izabrati onako kako on najbolje misli, moje je bilo da podelim svoje mišljenje na odnosu iskustva.
Pozdrav



Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Koji Crossover..?

Post od passenger » 14 Feb 2019, 08:57

Prestao da čitam posle pouzdanosti nemaca :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 14 Feb 2019, 08:57

Ja posle Toyote.

milan.smiley
Postovi: 2
Pridružio se: 22 Jun 2017, 04:25

Re: Koji Crossover..?

Post od milan.smiley » 14 Feb 2019, 09:13

Ljudi ovde se priča o automobilu vrednosti 15k +-2 , starosti max 5 godina. Nadjite nemca ili Tojotu koja se uklapa u to a nije pouzdana. E sada svako ima prava da komentariše. Kada sednete u BMW ili Mercedesa starog max 4-5 godina i provezete 30000 km u istom znacete o čemu pričam. Sve ostalo sto ste vozili do tada biće vam smešno.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 14 Feb 2019, 09:15

Evo ja tražim par godina staro sa malo km, daj predlog do npr 17k. I šta nudi ta polovna Toyota npr.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Koji Crossover..?

Post od TheWickerMan » 14 Feb 2019, 09:16


milan.smiley je napisao:. E sada svako ima prava da komentariše.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa ovim se potpuno slažem.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Zaključana tema