Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od nenad.fil » 11 Feb 2019, 21:26

Danas registrovan auto, 2012. godište, 2.0, 121 kw, jedna šteta (evropski izveštaj bio sam kriv) plus zeleni karton ukupno 48.500,00 rsd. Mamu im *** da im *****!


Sent from my iPhone using Tapatalk

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 13 Feb 2019, 09:48

Sutra idem na teh i registraciju, 30000 sve ukupno, plus atest za zatamnjena stakla 8200 plus same folije 160 eur, lopovi svi do jednog.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 15 Feb 2019, 00:29

Ne znam zasto uopste koristite te folije kad se vec placaju papreno. Ja u zivotu nisam imao ni najmanje zelje da ih montiram (ili lepim kako to vec ide)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka





Korisnikov avatar
zeljkokg76
Postovi: 364
Pridružio se: 19 Okt 2015, 18:49
Garaža: Honda Civic 1.8 Executive, Mazda 2 1.3, Renault Clio IV 1.5 dci
Lokacija: Крагујевац

Re: Registracija vozila

Post od zeljkokg76 » 15 Feb 2019, 00:44

Користе се зато што је угоднији осећај у ауту, не пржи кроз стакло и разлика је очигледна, а не због неког беса. Ја сам имао фолије на четири аута до сад и значе доста, сада на овом ауту немам и скинули су ми приликом увоза аута из Швајцарске иако сам имао атесте који су тамо сигурно меродавнији него у овој трулој назови држави, а немам намеру тренутно лоповима да стављам паре у џеп.
Poslednja izmena od zeljkokg76 u 15 Feb 2019, 00:44, izmenjeno 1 put ukupno.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 15 Feb 2019, 00:52

A170T je napisao:Ne znam zasto uopste koristite te folije kad se vec placaju papreno. Ja u zivotu nisam imao ni najmanje zelje da ih montiram (ili lepim kako to vec ide)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Al ti je glupo pitanje, zasto koristim folije.
Jesi li ti vozio nekad auto sa kvalitetnim ili uopse ikakvim iole normalim folijama?
Verujem da nisi, jer da jesi nikad ne bi postavio, izvini bicu direktan glupo pitanje.
Benefiti su po meni nemerljivi do sada sam svaki auto imao oblepljen folijama, tako i sad jer znam benefite.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 15 Feb 2019, 06:06

Lakse malo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dag81 » 15 Feb 2019, 08:31

Ja sam ih skinuo sa Caddya posle 4 god, srecom laganica 20min. A taman su malo izbeledele i izgledale kao fabrika. I kuka je morala dole, kao i dva sedista da slikaju jer je registrovan na 7.
28.000din 1.9tdi 77kw 2005to, 5ta rega.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Registracija vozila

Post od ChobbyNS » 15 Feb 2019, 12:24

Ne razumem kako pomažu vozaču folije koje su zalepljene na zadnja stakla?

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Registracija vozila

Post od A170T » 15 Feb 2019, 15:56


fubaler je napisao:
A170T je napisao:Ne znam zasto uopste koristite te folije kad se vec placaju papreno. Ja u zivotu nisam imao ni najmanje zelje da ih montiram (ili lepim kako to vec ide)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Al ti je glupo pitanje, zasto koristim folije.
Jesi li ti vozio nekad auto sa kvalitetnim ili uopse ikakvim iole normalim folijama?
Verujem da nisi, jer da jesi nikad ne bi postavio, izvini bicu direktan glupo pitanje.
Benefiti su po meni nemerljivi do sada sam svaki auto imao oblepljen folijama, tako i sad jer znam benefite.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Ima nas raznih, ono sto je jednoj osobi od velike vaznosti drugoj nije ni najmanje bitno. Ja na to gledam kao kozmetiku. Sad neki kazu da spusti stepen-dva temperaturu auta u letnjem periodu sto mi takodje nije vazno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka



Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Registracija vozila

Post od somi-car » 15 Feb 2019, 17:25

Veca je prednost sto sprecavaju direktne sunceve zrake, nego sto spustaju temperaturu.

Npr detetu je uvek prijatnije kad ga Sunce ne przi direktno.

Da smo pametna drzava, zakonom dozvolis samo prodaju atestiranih. Uz iste dajes atest pa ako ne posedujes isti prilikom tehnickog ili rutinske kontrole ti bajo idi na atest.

Ovako su samo zakomplikovali, kao i sve vezano za tehnicki.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 15 Feb 2019, 18:43

ChobbyNS je napisao:Ne razumem kako pomažu vozaču folije koje su zalepljene na zadnja stakla?
Pomazi i na zadnjim staklima indirektno, jer je niza temperatura u vozilu, te preko letnjih vrucina ne mora da ti radi ventilator na klimi na vecoj brzini pa em je u startu niza tem, em manje goriva trosi kompresor radi rasterecenije, to je sa zadnjim folijama.
A tek kad stavis jos napred folije tad to sve izgleda mnogo bolje.

A170T je napisao:
fubaler je napisao:
A170T je napisao:Ne znam zasto uopste koristite te folije kad se vec placaju papreno. Ja u zivotu nisam imao ni najmanje zelje da ih montiram (ili lepim kako to vec ide)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Al ti je glupo pitanje, zasto koristim folije.
Jesi li ti vozio nekad auto sa kvalitetnim ili uopse ikakvim iole normalim folijama?
Verujem da nisi, jer da jesi nikad ne bi postavio, izvini bicu direktan glupo pitanje.
Benefiti su po meni nemerljivi do sada sam svaki auto imao oblepljen folijama, tako i sad jer znam benefite.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Ima nas raznih, ono sto je jednoj osobi od velike vaznosti drugoj nije ni najmanje bitno. Ja na to gledam kao kozmetiku. Sad neki kazu da spusti stepen-dva temperaturu auta u letnjem periodu sto mi takodje nije vazno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Mozes ti na to brt da gledas i kao da su folije jaja, nikakav problem. Nije kozmetika, vec potreba, bar kod mene u sustini, a u drugom planu je ta kozmetika koju spominjes.
Cuj stepen-dva, 10 do 15 stepeni je manje u kokima kad stoji direkno na suncu i kad se vozis po direknom suncu, znas li ti koliko je to za klimu vazno.
Evo od proslog leta recimo, stavim na 16 stepeni i stavim na AUTO cas posla se kompresor smiri jer za cas ohladi na tu temperaturu, dok kad nisam imao folije(pricam o prednjim staklima) kompresor je duze radio na vecim obrtajima jer je unutra bila bar 10 stepeni veca temperatura.




Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Registracija vozila

Post od ChobbyNS » 15 Feb 2019, 19:29

Ja bih folije stavljao samo pod uslovom da mogu i prednja da se tamne, ovako mi je i ružno, kao neki van da vozim.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od dragvorl » 15 Feb 2019, 20:21

Evo ja na firminom imam fabricko zatamnjenje, nije isto ali da dam poredjenje. Prvo privatnost, ne vidi bas sve i svako spolja, ako slucajno ima nesto pozadi, nije bas na direktnom udaru, sto naravno ne daje bezbednost. Smanjenje direktnog uticaja sunca sto su neki rekli. I takodje u nocnoj voznji manja izlozenost manijacima koji tuku sa dugim svetlima. Inace vidljivost je odlicna. Za tih oko 200e doplate koliko je na Focusu mislim sigurno bih uzeo to da konfigurisem auto. Naknadno ne bih tamnio, eventualno zamena stakala za tamnjena.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 15 Feb 2019, 20:23

Paaaa, ako znas sta i kako, da ne pisem sad javno onda moze.
Inace se slazem sa tobom.
Ruznjikako deluje ali ako ti je cilj zastita od sunca to sve moze sa ovim keramickim folijama iako su svetle.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Registracija vozila

Post od fubaler » 15 Feb 2019, 22:02

Ne mogu u predhodni post da dodam jos jednu meni vrlo vaznu stvar a na trenutak sam zaboravio a to je da ako neko na tebe naleti ili ti na nekog sa strane u predelu vozaca ili suvozaca, staklo bez folije ce se rasprsnuti na milion sto vecih sto manjih sitnijih a samim tim i opasnijih delova stakla koji mogu da urade svasta u tom trenutku, dok kad postoji folija sve ostaje na mestu.
Iz licnog primera pre nekih 10 ak godina imao sam nezgodnu situaciju gde je lik bas udario u moje staklo tacnije u punoj brzini tik pored mene prosao njegovim retrovizorom udario u moj a moj retrovizor se savio i polupao celo staklo, naravno sve je stajalo na mestu iako popucalo.
Sutradan sam samo otisao i kupio novo staklo i novu foliju zalepio.
Ne desava se ta i predhodno potencijalna situacija cesto, ali kad se desi, kasno je. Neki nece nikada doziveti, neki hoce, ja rizike takve vrste po sebe i porodicu ne volim, neko voli rizike, i uvek imam folije na autima koje vozim ili sam vozio.

Jos nesto fabricki zatamnjena stakla i folijom zatamnjena stakla nisu isto, fabricka sluze radi privatnosti tako se i zovu privacy glass, i sluzi da imas privatnost na zadnjim sedistima a samo malim delom rade ono sto rade folije.
Imam ja recimo fabricki zatamnjeno staklo na panorami ili open sky kako se to zove kod Audija, i ne da pici sunce preko leta, pece glava samo tako, dok na stalu sa folijama dal napred ili pozadi nema pecenja nema te toplote sto przi.
Ja nikad ne bih doplacivao za fabricka stakla recimo jel mislim da su bacene pare, jer za taj novac mozete da stavite folije i da imate mnogo vise benefita od toga sto pruza fabricko zatamnjeno staklo.
nemali broj ljudi stavljaju foliju i na fabricka zatamnjena stakla a ja to radim za metar dana stavljam na panoramu foliju 05% na vec fabricki bas bas zatamnjeno staklo a izmericu i koliko je to fabricki zatamnjeno ali cenim da je 80-90% zatamnjeno jer se odozgo ama bas nista ne vidi, ali przi sunce, naravno navucem tu fabricku zavesu i ne oseca se onda sunce, ali samo uporedjujem fabricko i naknadno zatamnjeno staklo.

A jos nesto evo i video kako to grozno izgleda kad ti staklici ulete u facu, oci itd...

Test radila DEKRA.

Odgovori