Biseri iz oglasa

Vicevi, smešne slike i situacije
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Biseri iz oglasa

Post od member » 08 Mar 2019, 08:20

Nisi dobro razumeo.
U servisnoj istoriji za tvoj BMW verovatno piše i da su osim svih radova na mehanici,elektronici itd. kupovani su i brisači, patosnice, sijalice itd.
A u Srbiji se hvale da je auto od prvog dana održavan u ovlaštenom, a u servisnoj istoriji piše da su radjene samo zamene ulja. Kočnice ništa, brisači ništa, sijalice ne crkavaju.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Biseri iz oglasa

Post od somi-car » 08 Mar 2019, 09:00

I moj pezo ima servisnu knjizicu i odrzavan u ovlascenom a to sto je ista hemijska koriscena od pocetka i isti rukopis za 200.000 km to nema veze :presrecan:

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Biseri iz oglasa

Post od stefanan » 08 Mar 2019, 09:06

member je napisao:Ali kad napišu "srećna kupovina" , dodje mi da plačem od smeha.
Ili takodje kad napišu, svi servisi radjeni u ovlaštenom... Jeste, u ovlaštenom radjene zamene ulja. Ali zato vadjenje auta iz kanala ili odmotavanje sa bandere...za takve stvari u ovlaštenom nema nikakve evidencije.
Ili kada napišu za neki sportski auto, 2. vlasnik. Jeste 2. vlasnik u papirima, a u stvarnosti je prošao 222 vlasnika od vikenda do vikenda.
Ovi sa srećna kupovina su i meni hit

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Ivan » 08 Mar 2019, 09:10

Znam kakvo sranje prodajem, trebace ti puno srece sa njim :D
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Biseri iz oglasa

Post od Risto » 08 Mar 2019, 09:13

member je napisao:Nisi dobro razumeo.
U servisnoj istoriji za tvoj BMW verovatno piše i da su osim svih radova na mehanici,elektronici itd. kupovani su i brisači, patosnice, sijalice itd.
A u Srbiji se hvale da je auto od prvog dana održavan u ovlaštenom, a u servisnoj istoriji piše da su radjene samo zamene ulja. Kočnice ništa, brisači ništa, sijalice ne crkavaju.
Pisu i zamene brisača, ali eto, ja sam prvi koji je prekinuo tu tradiciju :)

Teško je očekivati celu servisnu istoriju osim ako je auto bio službeni pa je sve firma plaćala. Ima ljudi, passenger je pominjao, koji recimo gume menjaju u ovlašćenom. Treba biti racionalan sa očekivanjima od servisne istorije, kakve je sijalice i brisače stavljao, koje gume i sl. daju utisak koliko neko daje na auto ali su stvari koje direkt ne utiču na stanje auta.

Ko hoće da bude 100% siguran šta vozi mora samo nov auto da kupuje :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Heinz » 08 Mar 2019, 10:37

Imao sam ja auto sa kompletnom servisnom istorijom iz Toyota Centra, pa mi ništa nije pomoglo da ne zamrzim Toyotu.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Misha » 08 Mar 2019, 11:18

Ti si specifičan,pravi si namćor. Nije to do Toyote,već do šureta. Imao sam RAV4 sa kompletnom servisnom istorijom,kupljen i održavan od 1.dana u ovlašćenom servisu i bio sam prezadovoljan automobilom.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Heinz » 08 Mar 2019, 11:22

Nisi objektivan.

Toyota Centar je menjao svaku sijalicu, brisače, pločice, diskove, ležaj točka, patosnice... ali nisu znali da su 4 grejača neispravna i da zato motor ponekad zimi teže pali na većem minusu. I da su nove zadnje pločice (i diskove) stavili na nepodmazane čeljusti pa se jedna pločica pojela ukrivo do metala i krenula da grebe disk.

Paceri.

P.S. To što je curkalo ulje na semeringu kod menjača ne smatram bitnim, kao ni što je nazad jedna gumica na stabilizatoru bila za zamenu, kao i što je flisovala rashladna tečnost na pumpi za vodu (čekala se zamena PK seta).

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Misha » 08 Mar 2019, 11:26

Jesam, takvo je moje iskustvo sa RAV4. Ti propusti o kojima pričaš su do ovlašćenog servisa u BG. Tago Car iz NS je izuzetno korektan i otvoren za saradnju. Mušterije ,tj vlasnici Toyota vozila su zadovoljni i hvale servis.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Biseri iz oglasa

Post od Heinz » 08 Mar 2019, 11:33

Toyota Centar Beograd je pod direktnom upravom Japanaca i imam pravo da budem nezadovoljan njihovim odnosom prema vozilima koja im dolaze na servis.
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterpriseW ... 4CF6CE5BB9

Od pozitivnih stvari, izdali su potvrdu za atest zatamnjenih stakala besplatno (bio sam prvi kod njih za to) i uradili su zamenu Takata vazdušnog jastuka u okviru akcije opoziva.

Zaključak: to što je vozilo održavano u ovl. servisu u Srbiji makar ne mora ništa da znači. Jer paceri rade svuda.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Misha » 08 Mar 2019, 11:44

Sve to stoji ali nisu ni svi ovlašćeni servisi isti. Neki su bolji,neki su lošiji. Naravno zadovoljstvo sa određenom markom i modelom dosta zavisi i od samog automobila. Generalno ja sam bio veoma zadovoljan sa RAV4,lepo me je služio i ostavio je na mene pozitivan utisak kao marka vozila ali i kao sam model.

p.s.i meni su poslali iz Toyote pismo da se javim u servis sa RAV4,radi zamene Takata inflatora vazdušnih jastuka. Nazvao sam sadašnjeg vlasnika,koji je takođe obavešten o tom opozivu.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Biseri iz oglasa

Post od Misha » 08 Mar 2019, 11:47

Juče mi je stiglo obaveštenje o opozivu.Slika

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Biseri iz oglasa

Post od ikac2000 » 08 Mar 2019, 12:19

Misha je napisao:Jesam, takvo je moje iskustvo sa RAV4. Ti propusti o kojima pričaš su do ovlašćenog servisa u BG. Tago Car iz NS je izuzetno korektan i otvoren za saradnju. Mušterije ,tj vlasnici Toyota vozila su zadovoljni i hvale servis.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Za Gota Car da ti ne pricam moje iskustvo, I kada sam izvadio elektronsku servisnu I video da su mi zamenili rucicu menjaca na mojoj sasiji, verovatno je iskoristili za neki polovnkak tu, kao i da su naveli kompresor klime da je zamenjen, a nije bio, sumnjalo se na njega pa ga porucili, ispostavilo se da je u autu OK, ali je provucen kroz servisnu, a kosta 1000 plus eur.


Morao Sam kupcu da se pravdam da to nikada nije menjano.
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Biseri iz oglasa

Post od kami » 15 Mar 2019, 00:48

Ima samo jednu manu... TDI SlikaSlika

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... di-x-drive

Slika

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Biseri iz oglasa

Post od igor_harris » 07 Maj 2019, 08:16

Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori