2018 BMW Serija 3 (G20)

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od maniaxxx » 09 Mar 2019, 11:02

Znam da nisi fanboy, da si fan nije nista lose...čak i ako si fan bmw :mrgreen: . I da znam kako psihologija ljudi deluje, ali na mene ne deuje to, ima koji model BMW ja recimo koji bih imao, ali nijednog zbog "komsija", isto vazi za audi ili MB ili bilo koju marku, pa zato mozda tesko shvacam sta ljdui vide u znacki. Sam znas kako ljudi shvacaju BMW a kako da si kupio npr toyotu za iste pare, to je posvuda prisutno a sto je siromasnija zemlja jos vise je izrazeno. Bas zbog takvih stvari me jos dodatno odbija da bih posedovao bilo koju od tih marki ( audi bmw, vw i slicno), posto ja bas ne volim ono sto "svi" hoce, od tud cak i moja averzija do goodyeara ( koji je sranje ako ste zaboravili :mrgreen: :mrgreen: ), koja izlazi jos iz vremena prve eagle f1, koja je bila kao bmw ili golf medju gumama, svi su ju zeleli, ali zbog izgleda i kao premiuma, ne zbog kvalitete. A u takvim situacijama ja stvorim odpor do takvih stvari..



Izgleda da sam zreo za psihiatra :oops: .



Nego batalimo to, kad ces da pokazes bmw, dodji na "kavu" :mrgreen:

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od igor_harris » 09 Mar 2019, 11:09

@Risto
Imas tu i drugi ugao gledanja. Zasto bi vozio premium brend koji deli gomilu delova, pa cak i dobar deo dizajna, sa budget brendovima? Gde je tu ekskluzivnost?
To jeste ugao iz kog se redje gleda, ali da sam ja u takvoj poziciji, tako bih razmisljao. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od Risto » 09 Mar 2019, 11:40

Ja sam se isto mnogo pitao oko nekih stvari u životu, ali se sa količinom novca koje neko poseduje (a realno auta od 50k evra nisu namenjena baš sirotinji) malo menja i pogled. Ovde je normalno da imaju bajs koji košta 1.000 evra, a oni koji vole bicikle kupe i onaj od 5-10 ili više hiljada evra. Kolega ima lampu za hodanje po noći od 400 evra itd.

E onda se prebaci na temu auta koji koristiš svaki dan, ako si spreman da daš 400 evra za lampu i 5.000 evra za bicikl, što ti je problem da plaćaš 100 evra veću ratu za Audi u odnosu na VW? Da se razumemo, ja imam naš način razmišljanja u glavi, vagam često i oko stvari koje koštaju par desetina evra iako lepo zarađujem, ne volim da bacam novac ali oni ovde definitivno ne razmišljaju tako. Ovde poredim pre svega kupce novih auta jer oni doplaćuju ozbiljne svote novca da bi imali premium A4 umesto Passata ili Superba. Razlika kod polovnjaka se istopi, posebno ako si tolerantan na godinu ili dve stariji auto (nekada to nosi i generaciju stariji premium model), vrlo lako će se desiti da A3 2011. godište košta manje od Golfa 2012. godište sličnog stanja i kilometara.

To deljenje je isto i opravdan i neopravdan argument, kako se uzme, iskreno iako i ja hejtujem Reno motor u Mercu ili isti motor u Škodi i Audiju, to je samo "hejt" bez opravdanja. Ako je taj 2.0 tdi dobar motor, bolje da mi ga ugrađuju i u A6 nego da imam neki lošiji motor ali koji je napravio Audi. Seti se samo Multitronica, to nisi mogao da dobiješ u Passatu (srećom), da su to čudo preskočili i u A4 bilo bi dobro :D Tebi kao kupcu treba motor koji ide fino, pouzdan je, ne troši mnogo i ima dobru kulturu rada, da li je motor napravio italijanski VM Motori, Audi, BMW ili IMR Rakovica realno nije bitno. Auta prave na istim platformama ali ti kao kupac premijuma (A3 vs Golf recimo) dobiješ bolji enterijer, zvučnu izolaciju, lepše materijale, bolje vešanje i obično opciju da doplatiš neke fancy fore koje možda kod Golfa nemaš. Ostaje pitanje da li ti to treba i koliko te više koštao Audi u odnosu na Golfa, obično razlika nije baš velika u ceni eksploatacije (a to je najvažnije) :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od HKS » 09 Mar 2019, 12:00

igor_harris je napisao:@Risto
Imas tu i drugi ugao gledanja. Zasto bi vozio premium brend koji deli gomilu delova, pa cak i dobar deo dizajna, sa budget brendovima? Gde je tu ekskluzivnost?
To jeste ugao iz kog se redje gleda, ali da sam ja u takvoj poziciji, tako bih razmisljao. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ako je 2.0 TDI dovoljno dobar da se poredi sa 220d i 20d, onda od te ekskluzivnosti BMWa i Mercedesa nemas nista osim price.


Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od igor_harris » 09 Mar 2019, 12:11

Pa kod svih tih stvari koje se skupo prodaju pod nekom premijum etiketom glavni oslonac je upravo prica. Nekad je ta prica zasnovana na tradiciji, nekad na kvalitetu, nekad na ekskluzivnosti, ali na kraju dana uvek je to samo prica.
Zato i kazem, ako je nekome imperativ prica o ekskluzivnosti, verovatno da nece izabrati Audi/Porsche TDI ili Merc DCI

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od ROCK » 09 Mar 2019, 17:59

maniaxxx je napisao:
09 Mar 2019, 09:59
U pravu si Risto. Vozi se nadprosecno BMW, isti je razlog zasto je moj brat kupio Bmw, zadnja vuca. Zato je i specificno opremljen, ali takvi ste u manjini, vecina jih kupuje zbog znacke, nazalost, jebe se njima koja vuca je (ionako jih je sve vise x drive), samo da izgleda "mocno" i da je prava znacka.

Evo vidis rockov post, ne mozes porediti 508 i bmw, a zasto ne molim lepo?

Rock, ti si laki jr kad je bmw u pitanju, razumem to, svako ima svoj izbor, ali ne volim kad je nesto apriori losije, samo zbog znacke, a u tome znackarstvu prednjacite bmwjasi i audijasi. Zasto? Jer vam toliko Imponuje jebena znacka?

Ozbiljno pitam, ne provociram, mozda sam samo ja cudan sto mi nista ne znaci to.
Nigde nisam napisao da ne mozes porediti BMW sa 508 vec ni Merc ni Audi kao ni Jaguar ili Alfu Djuliju.
Oni su neka druga klasa u odnosu na Pezo ili reno. Ne zbog znacke nego zbog exkluzivnosti, pristupa, izradi, dodatnoj opremi, servisnoj podrsci, pristupa prema klijentima...
Tezina brenda isto igra ulogu, kao sto Porche ima vecu tezinu nego bmw, bolje drzi cenu, skuplji je u startu.
Sad ja treba da kazem kakav Porsche kad ima za 10k manje bmw sa istom opremom motorom...
Daleko sam ja od fanboja tipa Laki koji po svaku cenu hoce da istera svoje.
Ja mnogo manje volim BMW nego sto ga ti mrzis. U tome je poenta :thumbup:

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od maniaxxx » 09 Mar 2019, 18:26

Odakle tebi da ja mrzim bmw? Opste ne, ne mrzim js nijednu marku, samo ako mi neke stvari smetaju ja cu to da kazem ali to ne znaci da mrzim tu marku nego da nisam zaslepljen.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od ROCK » 09 Mar 2019, 19:01

Mozda ne mrzis ali tvoji postovi tako izgledaju zar ne?
I ja sam daleko od fanboj-a (moje licno misljenje). Ne branim nikog ni po koju cenu. Iznosim svoje licni stav bez upustanja u glupe diskusije.
I dalje mislim da su svi "premijumi" precenjeni i da je dodatna oprema skidanje koze.
Takodje mislim da ko ne uzima na lizing po dobrim uslovima je neisplativo kupovati nov auto. Vec je mnogo bolja i pametnija kupovina povovnjaka god dve starog ispod 50k km gde su cene realnije (uglavnom)

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od Risto » 09 Mar 2019, 19:17

igor_harris je napisao:Pa kod svih tih stvari koje se skupo prodaju pod nekom premijum etiketom glavni oslonac je upravo prica. Nekad je ta prica zasnovana na tradiciji, nekad na kvalitetu, nekad na ekskluzivnosti, ali na kraju dana uvek je to samo prica.
Zato i kazem, ako je nekome imperativ prica o ekskluzivnosti, verovatno da nece izabrati Audi/Porsche TDI ili Merc DCI

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Mnogo očekujete od premiuma, nije to ekskluziva kao nekada kada se znalo ko u gradu ima BMW/Mercedes. To je auto za višu srednju klasu u DE, drugi najprodavaniji proizvođač tamo je Mercedes. Sad i Porsche gura 2.0 motore u svoje automobile, tako da 1.33 u Jer ću ili 1.0 u Audiju su realnost...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od maniaxxx » 09 Mar 2019, 19:23

ROCK je napisao:
09 Mar 2019, 19:01
Mozda ne mrzis ali tvoji postovi tako izgledaju zar ne?
I ja sam daleko od fanboj-a (moje licno misljenje). Ne branim nikog ni po koju cenu. Iznosim svoje licni stav bez upustanja u glupe diskusije.
I dalje mislim da su svi "premijumi" precenjeni i da je dodatna oprema skidanje koze.
Takodje mislim da ko ne uzima na lizing po dobrim uslovima je neisplativo kupovati nov auto. Vec je mnogo bolja i pametnija kupovina povovnjaka god dve starog ispod 50k km gde su cene realnije (uglavnom)

Polovnjaci ne odudaraju toliko cenom šta je slabo za kupce novih a dobro za one koji kupuju polovne. Sad polovan/ novi zavisi od mnogo faktora, kod vas u CH kde ubijaju cenom popravki se redko izplati imati stari avto, u Srbiji je drukčije ( ako zanemarimo da u Srb dosta manje ljudi može da si priusti nov avto nego u CH).

Sta se tice licnog misljenja, postujem svacije, ali ne znaci da ga prihvacam :pivo: .

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od Ivan » 09 Mar 2019, 20:16

Nije premijum samo brend, brend prodaje bolji i skuplji auto. Moze kinez ili pezo da napravi auto kao mercedes, ali ko ce to da plati? Nije ni snobizam.

Nije kod premijuma tolika razlika, npr. ja kazem da je skoda 90% audija, subic kaze da je 60%, svakako za svoj novac dobijas vise nego kod audija, ali ako hoces vecu izolaciju, udobnost, materijale itd onda moras da se platis vise.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od ROCK » 09 Mar 2019, 20:32

maniaxxx je napisao:
09 Mar 2019, 19:23
ROCK je napisao:
09 Mar 2019, 19:01
Mozda ne mrzis ali tvoji postovi tako izgledaju zar ne?
I ja sam daleko od fanboj-a (moje licno misljenje). Ne branim nikog ni po koju cenu. Iznosim svoje licni stav bez upustanja u glupe diskusije.
I dalje mislim da su svi "premijumi" precenjeni i da je dodatna oprema skidanje koze.
Takodje mislim da ko ne uzima na lizing po dobrim uslovima je neisplativo kupovati nov auto. Vec je mnogo bolja i pametnija kupovina povovnjaka god dve starog ispod 50k km gde su cene realnije (uglavnom)

Polovnjaci ne odudaraju toliko cenom šta je slabo za kupce novih a dobro za one koji kupuju polovne. Sad polovan/ novi zavisi od mnogo faktora, kod vas u CH kde ubijaju cenom popravki se redko izplati imati stari avto, u Srbiji je drukčije ( ako zanemarimo da u Srb dosta manje ljudi može da si priusti nov avto nego u CH).

Sta se tice licnog misljenja, postujem svacije, ali ne znaci da ga prihvacam :pivo: .
Nisam mislio na stare automobile vec na jako mlade polovnjake god max 2 godine stari sa ispod 50k km.
Imas ih za 30-40% nize cene nego sto su placeni novi. To je fakticki nov automobil, garanciju za male pare mozes da produzis, imas besplatne servise do 100k km pa sto se servisiranja tice i tu si miran.
Npr 320d koji pominjes tipa bude placen 60k fr, posle godinu dana sa 30-ak k km na satu moze da se kupi za plafon 40k, mozda cak i 35k ako budes malo strpliv i imas malo srece.
To vazi isto i za mb, audi...
Sto se brenda tice tu postujem tvoje misljenje ali se naravno be slazem.
Ime brenda se placa iz vise razloga.
Mislis da stvarno nike patike kostaju 3x vise od kappe npr zato sto su napravljene od 3x skupljih materijala? Ali placas brend kao i ood automobila.
Pezo 508 je dobar auto ali ne moze da se poredi sa Audijem, bmw-om, mb, alfom, jaguarom, volvoom zato sto je niza klasa jbg.
Kao sto bmw ili audi npr ne mogu da se porede sa bentlijem, porscheom, ferrarijem, maseratijem jer nisu igraci tog nivoa.
Sad sto se tebi svidja pezo (508 je i meni na oko bas dobar) ne znaci da je u rangu sa visom klasom...

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od maniaxxx » 09 Mar 2019, 21:05

Po čemu nije u rangu? "jačinom" brenda iliti imiđom? To svakako nije, ali baš u tome je fora, meni brand ne znači ništa, nada, niente, gledam šta mi se sviđa i gde dobijem najviše za svoj novac, drugi gledaju nešto drugo, treči treče, jednim je brand važniji od svega, pa če kupiti ili stariji avto za isti novac ili dati više novca nego za npr peugeota, svako ima svoje razloge, ali ja ne razumem tu zaslepljenost brendom, to me zanima kako dođe do toga ( ne mislim da si ti takav, govorim uopšteno )...

Imam u familiji takav primer, žena od mog brata, kod nje je važno samo da je brend, zato neče da čuje da se kupi neki avto koji nema taj imiđ,a brat je kupio BMW zbog zadnje vuče, još sretniji bi bio da nije BMW, jer ga je "sramota" imiđa, koji imaju BMW vozači u SLO, jebe se njemu za marku npr...gledao je i golfa GTD tad, ali je BMW izašao začuda čak povoljnije...imao je i kiu peugeota ( doduše RCZ ), par komada seata, minija, svašta je imao...i sme da kaže da bmw baš i nije neka superiornost u odnosu na druge, posebno ne ako se gleda cena...


Edit, možda mi je svejedno za marku jer mi je i inače svejedno za opremu u avtu ( posebno ovu novodobnu, razne asistencije i slično) , ne milujem plastiku pa mi je i za nju svejedno, avtomatike ne podnosim pa mi je svejedno ( ručni u premiumima su ionako izpod proseka ), ali zato dosta dam na kvalitetan trap, dobra sedišta i jak motor, radije kupim da se izrazim u BMW vozilima 340 bez opreme nego 316 sa svom opremom...

edit2, kad smo več kod cena, podivljale su kod svih, premium ili nepremium ( audi možda još najviše, barem u SLO ), i gubitki vrednosti su strašni. Imam poznanika koji je pun ko brod i uvek priča da se mu jebe za potrošnju iako prelazi 50000 godisnje...svi ga napadaju kako je njemu lako govoriti da se mu jebe za potrosnju jer je pun, ali nije poenta u tome, on GODIŠNJE na avtu izgubi 30000 evra vrednosti ( s63 AMG npr ), i ond aje stvarno svejedno jer potroši avto 10 ili 12 ili 15 litara, gorivo je minimalan trošak kod takvih avtomobila

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od HKS » 09 Mar 2019, 21:22

^ da li bi kupio Seat Exeo?

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 BMW Serija 3 (G20)

Post od maniaxxx » 09 Mar 2019, 21:29

Ja? Ne bih jer je ruzan i skup za to šta nudi, a i previše ima oversteera ( osnova mu je audi b7 ako se ne varam ).

Odgovori