Od kombija do kampera

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 22 Mar 2019, 19:09

Arnhem - Franfurkt a. M - Stuttgart - Bern - Lugano - Milano. Nikada bolji saobraćaj, ni jedno usporavanje ispod 80km/h. Prelepa Švajcarska, posle nje Italija kao ratna zona posle vazdušnih udara :)

Jesam uspešno prespavao, dva velika spavala udobno. Dušek je super za debljinu. Jedino bas bilo hladno (1c) I ja našao da spavam u Svajcarskoj na planini :) Ali bilo super..

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 25 Mar 2019, 12:03

Zavsio put od 2500km, ide savrseno. Jako udoban, ljuljuska :) lepo se upravlja - kao sa autom, ulazio u podzemne garaze, centre gradova (malih Italijanskih :)) Klima radi super, prosecna potrosnja oko 7,5 l /100km do 130km/h. Najveca mana do sada je zvucna izolacija. Ne mogu da poredim nivo buke posto u mom standardnom autu e200 skoro i da ne postoji :) ali ume da bude iritantno posebno preko 120km/h ... do 130km/h je podnosljivo ali smeta... Interesantno ali nijedan krc iz komandne table ne dopire, ili to ima veze sa bukom koja ga pregazi :) I jako udobno spavanje - posebno uz termicke zastore koje sam kupio pre godinu dana, koj prave idealnu svetlosnu i dobru termoizolaciju stakala...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Od kombija do kampera

Post od passenger » 25 Mar 2019, 13:03

Dosta su i retrovizori problem kod tih kombija.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Od kombija do kampera

Post od Heinz » 25 Mar 2019, 14:23

Gde smeš tamo da parkiraš i spavaš?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 25 Mar 2019, 14:45

Pa svuda :), odnosno na svakom parkingu. Najsigurnije je na autoputu, cesto sa dobrim WCom i ostalim sitnicama (sto, stolice), plus su dobro obezbedjeni. Recimo znam da u Francuskoj je dozvoljeno na svim javnim parkinzima spavanje, a za ostale zemlje nisam proucavao... U Holandiji moze bez problema van gradova. Recimo u Amsterdamu kao nije dozvoljeno prespavati u kamperu, ali to naravno niko nikada ne bi proveravao u zivotu, a zvanicno mozes do 5 dana da se parkiras u gradu... Na plazama bez problema imas parkinge i sl...

Imas dobre sajtove i aplikacije sa detaljnim opisima svih lokacija i ocenama. Ima ih bukvalno milion... u Evropi. Vecina bez placanja, ili sa turistickom taksom (euro, dva) do polu kampingza za 10tak eur...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Od kombija do kampera

Post od Heinz » 25 Mar 2019, 14:53

Nisam proučavao, znam da su ortaka isterali iz centra Monte Carla :)
I da ima valjda razlike da li si u pravom kamperu (WC i ostalo), ili u tom prepravljenom kombiju.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 25 Mar 2019, 15:15

Pa ima velike razlike, ali ne u prepravljenom, nego samom tipu kampera. Ovaj moj je klasa Marko Polo, odnono Califormia. Oni nemaju WC - bar ne odvojeni. Moze da se ima kao prenosni, ali meni to nije higijenski. Plus WC su svuda lako dostupni, parkinzi, restorani, pa i sumice :). Najveca prednos ovog tipa kampera je komaktnost, na prvom mestu ulazak u sve podzemne graze ili parkinge kao i obican auto, kategorizacija na putarinama kao obican auto. Evo npr zadnjeg primera iz Hrvatske. Oni sva kombi vozila (bilo kog tipa) definisu kao visa ili niza od 1,9m - i tu se putarina skoro duplo razlikuje.. Na srecu moj je tacno 1,89, i spada u I kategoriju. Inace u Francuskoj je npr prednja osovini visna - 1,2. Za trajekte je bitno da je kraci od 6m.. Plus mnogo je brzi i ekonomicniji od full kampera. I meni najvaznije mogu da ga parkiram ispred kuce bez vecih problema ili u mojoj podzemnoj garazi, sto sa full kamperom nikada ne bi mogao.... Nego bi morao da ga parkiram u nekom parkingu za kampere (pokrivenom ili ne) i da ga uzmim po potrebi, sto je vec smor za sebe. Ovako svratim do njega kada god zelim...

Plus meni jako odgovara ovaj tip kampera da samo prenocim na putovanju a da glavni smestaj imam u hotelu - kao sto je i bio ovaj zadnji put. Ili da idem sam kada mi dune, pa ako ne nadjem smestaj da imam gde da prenocim...

PS: Novi Marco Polo mercedesov - slican kao moj kosta nov oko 80.000 eur :) Cak sam se raspitivao da li mogu da ga uzmem na firmin liz, i nije bila ta opcija :)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Od kombija do kampera

Post od passenger » 25 Mar 2019, 17:19

Kako se sviđa tvojima avantura?
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Od kombija do kampera

Post od speedy stikis » 25 Mar 2019, 18:16

Ljubo uzivas staka ti cast :)

Samo jos da poneses bajseve i nema kraja :D

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Od kombija do kampera

Post od passenger » 25 Mar 2019, 18:19

Evo imaš ovde par....stotina:

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Od kombija do kampera

Post od speedy stikis » 25 Mar 2019, 18:35

Bas su mi juce poslali taj snimak moji bajkeri :)

Koliko volim NL :siriruke:


Ali da spamujemo Ljubi kampera :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 25 Mar 2019, 21:25

Pazi žena mi je komformista, prema tome kampovanje Stop, sinu nije bitno a sa njim sam i putovao sada u jednom smeru, a ćerka obožava - moj glavni klijent, ali ovaj put je nisam poveo zbog skole. Sve u svemu za sada je moj hobi i uzivancija. Bajsevi su mi u planu, tražim nosač. Mada se lomim za onaj mali na rasklapanje sa električnom pomoći. Super su za obilaske..

Verstuurd vanaf mijn H3113 met Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 28 Apr 2019, 18:07

Na kamperu u BGu sredio rubove I većinu limarije - površinsku rdju i na 2 mesta malo varenja. Jako sam zadovoljan - sada samo još boja :) izgleda kao kameleon, a kada pokisne i nije tako strašno :) Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Od kombija do kampera

Post od Darko » 05 Maj 2019, 12:01

Mali off.

Danas sam video ovaj primerak. Neverovatno ocuvan, skockan za svoje godine.
2.8 jtd.


Slika

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Od kombija do kampera

Post od HKS » 05 Maj 2019, 12:02

Zato sto je kamper :D

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Odgovori