Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 23 Mar 2019, 18:52

preuzeo s-cross danas od posrednika koji je dovezao i carinio vozilo. šta da kažem, za to koliko je auto koštao do registracije u srbiji, oko 8200 e za 2014. godište, mogu samo da kažem jednu reč: savršenstvo. ostaje nejasno zašto narod kupuje sumnjiva vozila po placevima, sa iz aviona očigledno skinutim kilometražama kada se iz uvoza uzima daleko bolji auto za iste ili manje pare.

ovaj s-cross je isti kao sa oglasa na KP gde košta skoro 15000e sa duplo manjom km. medjutim ovaj moj sa 158k se u srbiji prodaje sa 58k, ako znate sta hocu da kazem. sve perfektno, pali od prve, start stop, gasi na semaforu, pali kad stisnes kvacilo, motor izuzetno kultivisan za standarde dizela, gomila asistencija vozacu u voznji, u sustini fali samo panorama krov da uzitak bude 100%.

probao sam more toga poslednjih godinu dana ali ovo i dalje ostaje prvi izbor u rangu cene do 20k evra za novo, s obzirom da je ova varijanta tu negde u auto sumaru. zapravo oko 22k ako bi zamislili dizel umesto T benzinca s obzirom da dizela vise nema.

gledajte oglase napolju, neka vam neko zavrsi posao, mnogo je veca usteda nego placevi

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 24 Mar 2019, 12:34

Juče mi se vozilo 3x ugasilo čekajući semafor. Taman sam počeo da psujem onog što je štelovao ler gas, pritisnem kvačilo a ono se upali. Pa ja to imam start stop sistem? Sad moram da čitam knjigu koju sam dobio uz kola da vidim šta sve još imam a da ne znam.

:rofl:

Od ostalih zbunova, 2 ključa u blizini, samo 1 radi, zaključava i otključava. Moraću da siđem sa onim drugim pa da vidim da li je to nešto do blizine ili nečeg o čemu trenutno nemam pojma.

:kezo:

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Koji Crossover..?

Post od aviator » 24 Mar 2019, 13:12

Oće'l zasebna tema, slike,....?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koji Crossover..?

Post od OMP » 24 Mar 2019, 18:18

gazza je napisao:
24 Mar 2019, 12:34

Od ostalih zbunova, 2 ključa u blizini, samo 1 radi, zaključava i otključava. Moraću da siđem sa onim drugim pa da vidim da li je to nešto do blizine ili nečeg o čemu trenutno nemam pojma.
kod jednog mog auta je bila baterija u pitanju, druga opcija je da se razkodirao

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 25 Mar 2019, 09:33

OMP je napisao:
24 Mar 2019, 18:18
gazza je napisao:
24 Mar 2019, 12:34

Od ostalih zbunova, 2 ključa u blizini, samo 1 radi, zaključava i otključava. Moraću da siđem sa onim drugim pa da vidim da li je to nešto do blizine ili nečeg o čemu trenutno nemam pojma.
kod jednog mog auta je bila baterija u pitanju, druga opcija je da se razkodirao

mislim da je i ovde baterija. sinoc sam uz dosta muke rasklopio kljuc pa cu danas kupiti baterija za oba da promenim, cisto da me ne saceka u nekoj nedodjiji. gledao sam mu servisnu knjigu i vidim da je skoro na svakom servisu do sada (1 godisnje) menjana baterija na nekom od 2 kljuca sto ce reci da je to verovatan uzrok.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 25 Mar 2019, 09:41

Ako su to oni keyless entry ključevi, na Suzukiju baterije odlaze najviše za dve godine

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 25 Mar 2019, 10:14

Da, hvala.
I na ovom drugom ključu koji inače radi, ne pale se svetla kao što bi po uputstvu trebalo, tako da ću i taj da zamenim za ne daj bože. Ili bar da držim rezervnu bateriju u kolima.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koji Crossover..?

Post od OMP » 25 Mar 2019, 12:01

ja sam skoro nosio jedan kljuc na proveru kod kljucara i kao sve ok, kontakti, baterija, kod, ali meni nekad hoce neked nece da otkljuca ili zakljuca, ovaj kljucar me ubeduje baterija dobra bla bla, reko daj ti meni novu nije 100 dukata, kako smo stavili novu nema vise problema, tako da moze baterija i da pokazuje na onom aparatu da je kao ok a da u stvari nije, tako da zameni baterije i vrv ces resiti problem kao sto kolega Gruja rece na nekim kolima bas kratko traju te baterije posebno ako je keyless

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Apr 2019, 15:21

Bogme, nemam dobre vesti.

Ko je pratio temu, video je da je sam pre oko mesec dana uplatio pola iznosa za auto, sa isporukom za drugu polovinu aprila.

U medjuvremenu, poslao sam jedno 3 mejla (krajem marta, sredinom prosle sedmice i danas), svaki put pitajuci imaju li informacije o potencijalnom datumu isporuke, i danas su mi napokon odgovorili: auto ce izaci iz proizvodnje 25og JUNA, a isporuka bi onda bila oko 10og JULA...

Krajem juna bi inace trebalo da smo na moru, 20og putujemo, i taj datum je bio APSOLUTNO poslednja crvena linija koja bi se mogla postaviti, tako da to sto oni "nude" necemo prihvatiti, ako ne ponude neku alternativu.

Cekam da mi odgovore, ako nemaju resenje, trazicu novac nazad. Nadam se da nece doci do toga, ali ako bude potrebno - tuzicu ih.

Izgleda su i mene pokusali da odrade, kao i kolegu @termcent sa foruma (kupovao Vitaru kod njih krajem prosle godine). Jos sam konstantno pokusavao da ih "cackam" tim mejlovima, stavim im do znanja da nisam neki nezainteresovani lik kome je svejedno kad ce biti i sta, ali dzaba...

Pokusacu da se smirim, pa hladne glave u resavanje ove situacije. Prvo, u stvari, cekam njihov odgovor. Od njega sve zavisi i toga da li ce zaista pokusati da isprave novonastalu situaciju ili ce ispasti totalni seljaci...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od blaugrana » 08 Apr 2019, 15:53

Stoka neopevana, uff

Nazalost tek sad krece ringispil


Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 08 Apr 2019, 15:55

u dlaku isto kao ortaku koji ja kaparisao crossland
srecom da PSA koji drzi opel ima siru ponudu pa se na kraju smirio sa neki C3 aircross
ovde ne znam sta mogu da ponude umesto s crossa
olos olos olos
qrcem to nije mrdnulo dok nije prosao sajam a tu su izgubljene 3 nedelje

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Apr 2019, 15:59

Sad sam pricao sa njima.

Prvo ce videti sta mogu da mi ponude od onoga sto imaju na lageru, a zatim sta eventualno mogu da poruce iz fabrike, sto bi moglo da stigne ranije (nisam shvatio ovaj deo najbolje, jer ako mogu ista da poruce - zasto to ne bi bilo isto kao ono sto smo i trazili?), pa pricamo dalje.

Uglavnom, naglasio sam da u slucaju da ne dobijemo vozilo do 15og maja, trazim novac nazad - nije im se to svidelo, i nekako bih rekao po reakciji da ce probati nesto... Nisu rekli da to ne moze.

Pa, videcemo.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od blaugrana » 08 Apr 2019, 16:37

Bojim se da ce probati da ti "uvale" nesto

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Apr 2019, 16:43

U kom smislu..?

Ako ne bude isti auto, ista oprema i motor (ili event. bolja oprema), i boja koju mi hocemo, vracace novac. Sto se mene tice, toliko je jednostavno.

A da bih prihvatio ponudjeni datum, trazio bih opreme u vrednosti od 2k evra, i to bukvalno da im pokazem sta je bezobrazluk i da sve moze da se "vrati".

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od starac vujadin » 08 Apr 2019, 16:44

Možda ti predlože GSX1000R :)

Zaključana tema