2018 Mazda 3

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2018 Mazda 3

Post od maniaxxx » 05 Apr 2019, 19:22

DukeNS je napisao:
04 Apr 2019, 22:31
Čekam servis u maju kao priliku da je probam. Ovako na prvu loptu bih na mojoj menjao jedino unutrasnjost. Deluje mi kao da je pravljena po mojim zeljama. Slobo, da li su konacno uboli sa naslonom za ruku?
Jeste, sad je naslon ko što bi trebao da bude več od početka...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: 2018 Mazda 3

Post od Risto » 06 Apr 2019, 00:23

Sedeo sam danas u novoj Mazdi 3, lep auto, kako spolja tako i unutra. Unutra deluje kvalitetno odredjeno, dosta bolje od prošlog modela. Prostran auto, nudi lep i atraktivan dizajn koji se ne viđa na svakom ćošku, cena je malo jača ali po meni auto i vredi više od npr. Focusa ili Ceeda.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7055
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: 2018 Mazda 3

Post od DukeNS » 06 Apr 2019, 01:04

Mnogi spominju kvalitetniju unutrasnjost u odnosu na prosli model. To je onda vec preozbiljan nivo, jer ja ne vidim neku razliku u kvalitetu kada iz moje Mazde sednem u, na primer, Audi A3 koji vazi za premijum proizvodjaca...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 2018 Mazda 3

Post od Sloba » 06 Apr 2019, 07:58

Kao neko ko ima noviju Mazdu, primetices da je mnogo stvari zapravo isto i da je novi model evolucija starog, a ne iskorak kakav je prethodna napravila 2013. godine u odnosu na svog prethodnika. Isto vazi i za ostatak game. Svi su doziveli "prosvetljenje" primenom dizajna i tehnologije koje u Mazdi simbolisu recima Kodo i Skyactiv. Obicno su takvi nazivi bla, bla, u sustini nista. Nemam osecaj da je model skocio u klasu vise, ali imam da je u dizajnerskom smislu ponovo drasticno drugaciji u odnosu na druge. U unutrasnjosti su i dalje lepo obradjeni i uklopljeni elementi, instrument tabla je meni licno odlicna. Svidja mi se "Mustang" fazon volana i tasteri sa alu finisem na njemu. Posebno mi se svidja sto dugmica i kojecega na tabli zapravo nema koliko je praksa, sve je cisto, skoro kao u Tesli. Uocio sam i dve mane, po mojim kriterijumima. Prva je animacija na srednjem cajgeru kada se pali motor. Pikseli se rasipaju i kao da neki frejmovi fale u animaciji. Svaki, pa i najjeftiniji telefon lii tablet imaju zreliju animaciju kada se podize sistem. Mogli su to bolje odraditi, nema opravdanja. Drugu manu sam uocio zahvaljujuci kolegi DukeNS-u, dok sam cackao svetlo na plafonu. Tapacir se oko centralnog svetla ugiba kao da je na krov razapeta plahta zakacena u cetiri coska. Kao da je jako tanak materijal i kao da ga nista ne drzi na sredini. Toliko "dise". Neko za deset godina to mozda ne bi primetio, al eto, ja jesam u prvih sat druzenja sa ovim kolima. Za ovo drugo se ogradjujem, mozda je to novi trend.

Sent from my MI 5s using Tapatalk





Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: 2018 Mazda 3

Post od blaugrana » 06 Apr 2019, 09:19

Ozbiljno lep auto.

Ceed totalno promasen, zaista ne znam sta su pokusali da naprave sa ovim dizajnom. Proceed pogotovo, pokusaj Panamera dizajna...
Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: 2018 Mazda 3

Post od jocas » 12 Apr 2019, 09:46

Početni paket opreme.
Nikako mi ne prija crno nebo, deluje previse tamno, uz crna sedišta. U sedanu ide svetlija varijanta, stiže maja meseca.
Sedišta mi deluju malo uža u sedalnom delu i za nijansu kraća od stare, mada je možda i do položaja.
Ono što mi se nikako ne sviđa je položaj na zadnjoj klupi, verovatno je ok za decu ali je previše spušten krov pozadi, neprijatno blizu glave sa strane. Verovatno je u sedanu dosta bolje. SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: 2018 Mazda 3

Post od Sloba » 12 Apr 2019, 09:56

Slika

Sent from my MI 5s using Tapatalk



Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7055
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: 2018 Mazda 3

Post od DukeNS » 16 Maj 2019, 18:26

Provozah je danas. Spolja mi se i dalje ne svidja. Unutrasnjost je vrhunska. Polozaj sedenja mi u potpunosti odgovara. Rukonaslon su konacno uboli i to tako da mi je u ovoj klasi vozila ubedljivo najbolji. Ne dopada mi se polozaj podizaca-ponovo je suvise pomeren ka nazad. Ne svidja mi se ni crno nebo. Jako je nezgodna za ulazak na zadnja sedista, te sam iz prve opalio glavom zahvaljujuci tom bangavom C stubu. U voznji je kilavija od moje i to je mozda i najveca mana. Zvucnu izolaciju jesu poboljsali i na konstantnoj (vecoj) brzini je ususkanija. Pedala kocnice mi je delovala cudno "plitko" i tvrdo.

Da li bih menjao moju za ovu novu? Nikako. :pardon: Osim naslona za ruku... :)

Sloba je napisao:
04 Apr 2019, 19:55
zvuk indikatora zmigavca je drugaciji.

Bas cudan zvuk. Onaj krajnji "tak" zvuk me je prvih par puta iscimao kao da nesto u kolima lupka o plastiku...

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: 2018 Mazda 3

Post od speedy stikis » 05 Jun 2019, 23:57

U Evropi počela prodaja Mazde 3 sa Skyactiv-X agregatom

Kupci sada mogu da poruče novu Mazda 3 sa Skyactiv-X agregatima u celoj Evropi.

Uz jedinstvenu tehnologiju kompresionog paljenja(SCCI) kompanije Mazda, četvorocilindarski Skyactiv-X agregat zapremine dva litara je prvi serijski benzinski agregat na svetu koji kombinuje paljenje pomoću iskre kao kod benzinaca sa kompresionim paljenjem dizelaša.

Kombinujući na taj način ljubav prema visokim brojevima obrtaja benzinca i vrhunski odaziv dizel agregata, nova Mazda 3 Skyactiv-X razvija 180 KS i 224 Nm obrtnog momenta. Naime, nova Mazda 3 Skyactiv-X Sedan tako prosečno troši svega 4,3 litara na 100 pređenih kilometara puta. Pritom je emisija štetnih gasova svega 96 g po pređenom kilometru.

Nova Mazda 3 Skyactiv-X je opremljena i Mazda M Hybrid tehnolgijom. Inteligentni “blago” hibridni sistem smanjuje potrošnju goriva i emisiju izduvnih gasova. Takođe, energija se regeneriše pri usporavanju i kočenju koju zatim koristi elektromotor koji pomaže SUS agergatu.

Noma Mazda 3 Skyactiv-X je dostupna u hečbek i sedan varijantama karoserije. Tu je i šestostepenim Skyactiv MT manuelni ili Skyactiv-Drive automatski menjač. Sistem i-AWD je dostupan kao opcija kod hečbek varijante.

Isporuka prvih primeraka će početi na jesen.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Mazda 3

Post od Ogi » 06 Jun 2019, 07:37

Ja sam video dve u gradu, meni je prelepa. Jedna je bila u onoj njenoj trula visnja boji koja je sada jos tamnija.

Ova X ce biti jos skuplja.. :ccc:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: 2018 Mazda 3

Post od jocas » 18 Jun 2019, 12:13

Stigo sedan, ovaj sivi prodat još pre 2 meseca, neki plus paket 22500 eur. Felne 18, prednji senzori, adaptivni tempomat i kamera su dodatak.
Definitivno mnogo lepše od heča, mnogo bolje se ulazi i sedi na zadnjoj klupi u odnosu na heč, preglednost mnogo bolja. Svetlo nebo mi se mnogo više sviđa, u heču je crno i deluje klaustrofobično.
Prodavac inače baš hvali unapređenje u vožnji, kaže da mu se sad najviše sviđa vožnja iz cele game, da je mnogo bliže Mazdi 6, i da je naročito smanjena buka od točkova i poboljšana izolacija.
Oprema koja sad dolazi u prvom paketu je baš bogata.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Mazda 3

Post od igor_harris » 18 Jun 2019, 12:49

Ako prodavac misli na smanjenje buke, onda jeste unapredjenje, ali izuzev toga upravljivost mu je uzasna, mozda cak i najgora u klasi.
Za vecinu vozaca koji voze po gradu i ne prelaze 60kmh nebitna stvar, ali za nekoga ko voli da vozi moze biti vazno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: 2018 Mazda 3

Post od jocas » 18 Jun 2019, 13:32

Video sam tvoj komentar da je loša upravljivost i da te je razočarala.
Ja još nisam vozio novu, ali jesu Sloba i DukeNS i nisu se nešto žalili.
Komentar prodavca je da je išao na neku obuku novom trojkom i da ga je iznenadila vožnja na auto putu, da je mnogo bliže Mazdi 6.
"Stara" trojka je po meni odlično podešena za vožnju po krivinama, uživam u tome uvek kad mogu :D

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: 2018 Mazda 3

Post od ikac2000 » 18 Jun 2019, 13:39

Sve zavisi na sta si navikao. Ja dok sam vozio Aurisa posle Golfa I bilo mi je svemirski. Posle Ceed, malo gore od Aurisa. Posle Ford, i ono je nebo i zemlja. Tako verovatno i Igor, nakon svih onih auta koje je probao.

Inace nikada ne verujem prodavcima auta kada hvale svoga konja :-)

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: 2018 Mazda 3

Post od igor_harris » 18 Jun 2019, 14:12

Treba probati. U sustini, za svakodnevnu laganu voznju to nije problem, ali ne znam kako se taj auto ponasa po klizavoj podlozi, nekako mi ne uliva poverenje.
Mislim da je to posledica odluke da umesto multilinka stave torziju na auto od 4.25m i 1.3t.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori