Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 618
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 09 Apr 2019, 09:30

Imajuci u vidu da u ugovoru pise "druga polovina aprila", svakako jos 20ak dana preduzimati neku ostriju akciju nema smisla, niti oni imaju obavezu pre kraja meseca da mi vrate novac. Stoga, do tada cu pokusavati da im izvucem sto bolju ponudu kao naknadu da prekrsene uslove, pa ako dobijem nesto prihvatljivo - bolje da se tako zavrsi prica nego da moramo da se hvatamo za advokate jos.

Danas bi mogao biti presudan dan. Juce jesmo pricali popodne, oko 15h, ali se do kraja dana ipak nisu javili, a rekli su. Valjda nisu toliko ograniceni da me opet iskuliraju...
Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 618
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Apr 2019, 00:50

Danas sam bio u Beta Motors-u, i dogovorili smo se oko uslova. U medjuvremenu sam se cuo i sa prijateljem koji je advokat: rekao je (nakon što sam uslikao i poslao mu dokumenta koja sam imao od "dogovora" sa distributerom) da ima elemenata za pokusaj cak potraznje povracaja dvostruke kapare, ili bar nekog vansudskog poravnanja, ako se ne dogovorimo, ali mi je svakako savetovao da se dogovorimo, napominjuci da nikad nije sto posto sigurno da ces izvuci ono sto priželjkujes, a drugo - da bi se to mozda razvuklo na mesece i mesece...

Bilo kako bilo, nisam ni isao tamo sa namerom da odmah u startu odustanem od svega i idem na vijanje sto vece love od njih, nego da zaista vidim sta mozemo da se dogovorimo. Uglavnom, pokazali su mi tu neku aplikaciju/program za porucivanje vozila, gde se lepo vidi da je fabrika na njihov upit odgovorila 8og aprila (kada su mi i javili da "imamo problem"), i da je najavila 25. jun kao datum izlaska naseg auta iz proizvodnje - jedino se ne vidi kada su oni uputili porudzbinu... No, mooozda me i nisu nista lagali jer smo pred nase porucivanje belog modela pominjali i svetlo sivi (to su jedine varijante koje smo razmatrali) i oni su bas onda i rekli da sivi moze biti krajem marta, a beli krajem aprila; na kraju, sivi je neki dan prodat, video sam prethodno i njega pred salonom pre koji dan...

Takodje, prethodnih dana nisu uspeli da preko fabrike ubede nekog od preostalih dilera iz "sireg" regiona da im prebace vozilo koje bi nam odgovaralo, tako da se sve svelo na nas konkretni primerak koji stize u junu i nesto njihovih ustupaka nama, ili odustajanje od svega, povracaj novca i ostale pravne zavrzlame (koje, kazem jos jednom, nismo prizeljkivali, posebno nakon sto nam je i sam advokat rekao da je to za izbegavanje).

Na kraju, pored prethodno obecanih poklona zbog povece kapare, dobili smo jos i zadnje senzore, gumene patosnice, sigurnosne srafove i zamensko vozilo za more, posto na njega idemo krajem juna (nase vozilo do tad nece ni biti u NS, a kamoli registrovano sa dobijenom saobracajnom, sto je preduslov za put u inostranstvo). Dakle, na kraju, za iznos cene samog vozila, dobili smo i:
Kasno na godinu dana (5%/100e)
Parking senzore
Set auto opreme
Tepih patosnice
Gumene patosnice
Sigurnosne srafove

Sta znam, mozda i nisam neki pregovarac, i moglo je i bolje, ali meni se ovo cini solidnim. Ispasce da cemo cekati vozilo oko 4mes od uplate prve polovine, ali dobili smo tih nekoliko sitnih stavki + zamensko vozilo za more, tako da se ne osecamo kao da smo osteceni nesto preterano...

Dakle, nova tema ce ipak sacekati jos neko vreme... I, kad smo kod novih tema, mozda bi se trebala napraviti jedna centralna, sticky na podforumu "Kupovina", u kojoj se opisuju samo iskustva sa distributerima novih vozila, pa admini "spajaju" sve vezano za konkretne dilere, tako da u jednom postu bude sve vezano za Beta Motors, u jednom sve za Grand Motors, u jednom sve za Deltu, Stojanov i tako dalje... Ideja je clana @bmibmc - cisto da se zna. Razmislite o tome.

Izvinite na duzem postu. :)

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2343
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od Woodoo » 14 Apr 2019, 01:07

Relativno korektno sa njihove strane, mislim da si dobro prošao, imaćeš auto za odmor. Znam da ponekad ima takvih problema sa njihovom fabrikom, čuo sam da je posebno problematična kupovina motora i da ne daju 5 para na to šta će kupac da kaže na probijanje rokova.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Koji Crossover..?

Post od passenger » 14 Apr 2019, 01:17

Gumene i obične patosnice dobijaš na poklon. Šta se dobija uz auto, najlon na podu?
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 14 Apr 2019, 03:30

Pa koliko znam niko ne daje gratis patosnice, bar od ovih brendova koje mi smrtnici vozimo.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29961
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od trojanac » 14 Apr 2019, 03:47

Patosnice obično idu kao poklon od strane dilera. Kako automobili stižu stvarno ne znam, ali verujem da u mnogim slučajevima stižu bez njih.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od grujicd » 14 Apr 2019, 08:49

To je da kupac sam izabere da li hoće praktičnije gumene ili elegantnije štofane. Nije da nema smisla, a i obično ih poklone, ako već nisi izboksovao neke druge popuste i poklone.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 14 Apr 2019, 08:55

Mislim da si ok dogovorio sve, bez većeg ugrozavanja životnog komfora

Sa srećom!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od Sloba » 14 Apr 2019, 08:59

Nema strogog pravila, bar iz mog iskustva. Uz SX4 diler je poklonio velur, uz Mazdu 3 gumene, a Fiesta je stigla sa velur, a dobili smo gumene. To im je smesan trosak, tipa 15-20€ u nabavci, a musteriji zvuci super jer su u MP pedesetak.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13007
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od Saša » 14 Apr 2019, 10:33

Ja uz Punta nisam dobio ništa, go itison na patosu (možda su eventualno bili neki papiri, ne sećam se više). Nikakvi pokloni, baš ništa. Sledeći dan sam išao da kupim neke patosnice (i tu sam pogrešio, kupio neki domaći škart, pa kasnije kupio fabričke gumene). A što se tiče kapare, plaćanja i ostalog - nikakva kapara već im je banka odmah prebacila ceo iznos (kredit) a ja zatim čekao auto mesec dana. :D

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3566
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Koji Crossover..?

Post od jaksa » 14 Apr 2019, 10:53

Ne čini mi se ovo loše. Zamensko vozilo za more je ok ponuda. Ko će da snosi trošak "žutog" kartona?:)

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od Misha » 14 Apr 2019, 10:57

Uz Cordobu nisam dobio nikakav poklon ali uz SX4 sam dobio gratis metalik boju,zadnje parking senzore,ugradnju naslona za ruke i plaćanje po srednjem kursu.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 618
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Apr 2019, 11:03

@jaksa
Hm, ne znam. Naglasio sam da mi treba za inostranstvo, rekli su da ce srediti ovlascenje za prelaz granice, valjda ce i zuti karton...

Jedino ne znam da li sad moram da vadim međunarodnu vozacku, posto prelazim granicu tudjim vozilom..?

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od grujicd » 14 Apr 2019, 11:23

MVD ti nema veze sa tim čije je vozilo. Proveri na sajtu AMSS da li treba za zemlje kroz koje prolaziš.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od Day Walker » 14 Apr 2019, 11:39

Ako ides za Gr, trebace ti zeleni karton zbog Mk.
To i zuti katron ces ti snositi kao trosak 99%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Zaključana tema