Auto za 1000 eur (za početnika)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od OMP » 18 Apr 2019, 10:15

ma kakav accent to su krsevi, najrealnije je naci saxi i pug 106....ne znam koje si to izakane krseve gledao za 2000-2500 u tom cenovnom rangu moze vrlo solidan da ne kazem odlican auto da se pazari, pa ja sam prodao masu automobila u tom cenovnom rangu ni jedan nije bio izakan i krs

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od bozza1979 » 18 Apr 2019, 10:47

Ja sam godinu dana trazio auto pre 3 godine, od 2-2500 evra... 99% lesevi, za koje bih mozda dao 1000 evra. A za ove sto se prodaju za 1000, ne bih ih uzeo ni da mi poklone.
Moje iskustvo je da se dobar auto tesko nalazi u oglasima. I ako se pojavi, ode isti dan...
Naravno, nije svakome ista definicija lesa. :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od OMP » 18 Apr 2019, 11:00

zavisi sta kod trazi i sta je kome les , vecina ljudi hoce nov auto za male pare tako da.... a pre 3 godine za 2500 i sad nije isto, pre tri godine sam ja auto koji sad vredi 1500 prodao za 3000, sad su cene pale tog nekog ranga godista 2004-2006 tako da moze da se kupi fin auto za oko 2500 i naravno treba biti realan u kupovini ipak su to kola 14-15 god stara

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Bax » 18 Apr 2019, 13:38

Ali ovde ljudi nemaju ni te 2000e, gde mozes kao svasta da pogledas.
Ja trazim ono sto ja i prodajem, moja kola koja se voze u porodici 10-12 godina sa tipa 120-150.000 km.
Znaci trazim upravo onakav auto, kakav bi kod mene, kad bio da se vozio tih 6-10-12 godina.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od OMP » 18 Apr 2019, 14:00

ja bas mislim da ljudi najlakse i skupe tu neku cifru od 2000-2500e i da je u tom cenovnom rangu veoma veliki spektar automobila za svaciji ukus i dzep, naravno ne mozes da nadjes auto 10 godina star za te pare ali 13-14god je neka realnost, to sto placevi uvoze losa kola na kolicinu pa se stvara losa slika je druga prica, uvek moze da se nadje dobar auto i mislim da narod sve manje ide po placevima da gleda kola sudeci bar po onima koji dolaze kod mene i kazu da ih placevi ne zanimaju

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od cozmo » 18 Apr 2019, 15:24

Za 1000 evra, po meni, auto iz 2001. ili 2002. mora da bude u odlicnom stanju, bar za te svoje godine. To su ipak punoletni automobili koji ne vrede vise od 500 do 600 evra bilo kog modela i opreme. Za duplo vise para od toga, mora biti odlicno ocuvan. Kod nas je totalno poremeceno trziste i cene. Ne kazem da ne moze da se nadje, ali ocekivanja prodavaca su nerealna. Mene recimo ne zanima koliko je i sta neko ulozio u auto, pa nabije cenu. To je glupost. Valjda odrzavas auto. Vidim masa tih oglasa stoji mesecima i ne spustaju se cene...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Kuzmanovic » 18 Apr 2019, 16:48

Ne slazem se sa cinjenicom da se lako moze naci auto u iole ispravnom stanju za 1000, 2000, 2500e. Moze se naci krsteni primerak samo ako strpljivo pratis oglase, bacis ko zna koliko para na gorivo i svoje vreme da bi video mnogo primeraka, ili cujes za nekoga ko planira da proda svoj auto.

Nebitno da li je plac ili fizicko lice, mnogo je automobila na oglasima koji su u bas losem stanju, samo zafarbani i ispolirani da lice na nesto, a kad dodjes uzivo da vidis padne ti mrak na oci. Sve su to automobili iz uvoza sa preko 250 hiljada km, ko zna kako odrzavani, sto u inostranstvu, sto kod nas i koji zahtevaju pocetna ulaganja koja vrlo lako mogu prevazici cak i cenu samog automobila ako se ne vodi racuna sta se kupuje.

Naravno, pricamo o dovodjenju automobila u potpuno ispravno stanje gde mozes sesti u njega i preci 1000km u cugu, a ne o "ma odlican je auto, malo masti oko turbine ali zato ide ubija“ i slicnim varijantama.

Otvoris oglase, pogledas 147ice, 156ice, Stilo, Lybre, Fordove, Megane, 206ice, 307ice i sl. i posle dve pregledane strane sve bude jasno.

Opet kazem, nije nemoguce naci dobar primerak ali je dosta tesko i zahteva dosta vremena, strpljenja i srece.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od ljubitelj » 18 Apr 2019, 17:27

U principu se slažem, treba vremena strpljenja a i sreće da se naleti na auto koji je pre prodaje održavan i očuvan.

Kupio, seo, registrovao, odvezao 1,500km u cugu, tj iz 2 cuga. Posle toga još 7,000km i sve besprekorno.
Ne troši ulje, ne troši vodu, ne dimi, ne lupka, menjač perfektan. Servisi uradjeni, mali i veliki kada su trebali, kvačilo meko i bez vibracija, turbina kao i ceo motor suvi tako je bukvalno bilo sipaj i vozi.

Zatečeni kvar grejača, i pohabane vodjice klješta (videlo se po diskovima). POkidana metlica brisača, crkla jedna sijalica H7. Jedine popravke za nešto preko godinu dana.

Sada na tehničkom merili gasove, 0,30 tih nekih jedinica. Kažu odlično i da odovara pribeeenoj kilometraži, verovatno je tako što DPF dobro radi.

Nisam mnogo ni tražio, nepuna 3 meseca i 20tak pregleda vozila. Ponuda je baš baš velika.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Bax » 18 Apr 2019, 18:10

Sta si uzeo, koliko para?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od OMP » 18 Apr 2019, 18:17

opet se svodimo na pricu pravilo je da nema pravila, ja kad uvozim auto gledam da prvo ja nemam posla oko njega i nekog ulaganja a mogu da uvezem masu kola sa ulaganjem u enterijer, limariju i sl. za male pare ali jednostavno idem metodom sto meni deluje kvalitetno i sto ja imam minimum ulaganja valjda ce biti tako i za kupca, naravno ne mogu da znam dal ce i kad motor poceti da trosi ulje i sl. ali to je polovan auto to nikad ne znas pa ni kod onog ko taj auto vozi godinama dal ce istinu da ti kaze

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Kuzmanovic » 18 Apr 2019, 18:35

Niko ne komentarise tvoj nacin kupovine, uvoza i prodaje polovnih automobila. Koliko sam ispratio tvoje oglase po forumu, ti prodajes po par automobila u par meseci, pa svakako nisi merodavan za ocenjivanje trzista i stanja vozila.

Ljubitelju, tvoj automobil je nesto skuplji od tih nekih 2000 eur, kao i Cozmov 307.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od OMP » 18 Apr 2019, 19:05

Kuzmanovic je napisao:
18 Apr 2019, 18:35
Niko ne komentarise tvoj nacin kupovine, uvoza i prodaje polovnih automobila. Koliko sam ispratio tvoje oglase po forumu, ti prodajes po par automobila u par meseci, pa svakako nisi merodavan za ocenjivanje trzista i stanja vozila.
itekako pratim trziste i znam sta se prodaje, prvo sto u svom okruzenju imam gomilu preprodavaca i placeva pa znam ko sta uvozi (bar veci deo kola koja im stigu vidim pre bilo kakvog sredjivanja), takodje i ja povremeno svratim na neki plac kad mi je usput negde cisto da bacim pogled informativno plus sto pratim oglase svakodnevno (nevezano za prodaju vec mi to neka navika odavno, ono da budem u toku).
sto se tice prodaje kola ne kacim sva kola na forume, neka odu po preporuci i bez oglasa neke stavljam samo na PA a tacno je da uvezem 2-3 auta iz ture, uglavnom nemam nikad vise od 4 na lageru ali nebitno, gledam da idem na kvalitet a ne kvantitet, no nije to poenta price vec da su placevi odavno ubili pojam solidnog a kamoli dobrog auta, koliko vidim sve manje ljudi, bar ovih sto dodju kod mene ili cujem ovako, ide na placeve, valjda narod sve vise shvata sta se i kako radi, vidim da svi pricaju negativno na konto placeva, naravno nije sve tako sjajno ni kod privatnih prodavaca, opet kazem znam pre svega iz svog okruzenja, cast izuzecima ali ima i dalje onih koju uzimaju sa 300-400k km pa vracaju, koju uzmaju lupano, podrpano pa pakuju itd. no protiv toga se ne moze, bilo uvek i bice.

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od bmibmc » 18 Apr 2019, 19:17

Kako sam nedavno i kupio i prodao, za televiziju mogu da izjavim sledece: tesko je za pristojan novac kupiti dobar auto, a jos teze je za pristojan novac prodati dobar auto...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Kuzmanovic » 18 Apr 2019, 20:03

OMP je napisao:
Kuzmanovic je napisao:
18 Apr 2019, 18:35
Niko ne komentarise tvoj nacin kupovine, uvoza i prodaje polovnih automobila. Koliko sam ispratio tvoje oglase po forumu, ti prodajes po par automobila u par meseci, pa svakako nisi merodavan za ocenjivanje trzista i stanja vozila.
itekako pratim trziste i znam sta se prodaje, prvo sto u svom okruzenju imam gomilu preprodavaca i placeva pa znam ko sta uvozi (bar veci deo kola koja im stigu vidim pre bilo kakvog sredjivanja), takodje i ja povremeno svratim na neki plac kad mi je usput negde cisto da bacim pogled informativno plus sto pratim oglase svakodnevno (nevezano za prodaju vec mi to neka navika odavno, ono da budem u toku).
sto se tice prodaje kola ne kacim sva kola na forume, neka odu po preporuci i bez oglasa neke stavljam samo na PA a tacno je da uvezem 2-3 auta iz ture, uglavnom nemam nikad vise od 4 na lageru ali nebitno, gledam da idem na kvalitet a ne kvantitet, no nije to poenta price vec da su placevi odavno ubili pojam solidnog a kamoli dobrog auta, koliko vidim sve manje ljudi, bar ovih sto dodju kod mene ili cujem ovako, ide na placeve, valjda narod sve vise shvata sta se i kako radi, vidim da svi pricaju negativno na konto placeva, naravno nije sve tako sjajno ni kod privatnih prodavaca, opet kazem znam pre svega iz svog okruzenja, cast izuzecima ali ima i dalje onih koju uzimaju sa 300-400k km pa vracaju, koju uzmaju lupano, podrpano pa pakuju itd. no protiv toga se ne moze, bilo uvek i bice.
Ja ti napisem kako niko ne komentarise tebe i tvoj nacin rada, i ti opei ispises dva pasusa o sebi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto za 1000 eur (za početnika)

Post od Ivan » 18 Apr 2019, 20:14

bmibmc je napisao:Kako sam nedavno i kupio i prodao, za televiziju mogu da izjavim sledece: tesko je za pristojan novac kupiti dobar auto, a jos teze je za pristojan novac prodati dobar auto...
+1 ko kuća

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori