Auto zvučnici

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
danipoz
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jul 2018, 17:14
Garaža: Peugeot 207 1.6HDI

Auto zvučnici

Post od danipoz » 20 Apr 2019, 20:21

Imam peugeot 207 , 2007 godiste. Postoji opcija u kolima za "bass" od -9 do +9, cak i kad mi stoji na -1, -2 sa malo pojacanim zvucnicima krci mi zvucnik na suvozacevoj strani u vratima, ja bih hteo da promenim, ali kad googlam, ne mogu nikako da nadjem nesto korisno, sve je komplikovano. Da li bi mogao samo da kupim neki zvucnik u nekoj radnji i samo da ga zamenim? Na sta da obratim paznju? Sta ako je meni npr 100w fabricki zvucnik a ubacim od 200,300w , da li moze da se desi nesto?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto zvuznici

Post od passenger » 20 Apr 2019, 20:59

des bate po istim g*vnima. I meni je spreman desni prednji za zamenu iz istog razloga.

S obzirom da je ovo dobar interneta, najlakše ti je da pronadješ klipove na youtube. Tu sam par saveta pokupio, realno zlata vrednih u mom slučaju.

Evo tvoj Pežojca:



Skidanje panela:



Kupuju se zvučnici u paru, a na internetu ćeš naći koje snage su napred i kojih su dimenzija. To uzmeš.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Auto zvuznici

Post od nuk » 20 Apr 2019, 22:51

Nije to baš tako komplikovano.
Fabrički zvučnici u "narodnim" kolima su obično kartonski, bukvalno, snage do 25-30W. Karton istruli i zvučnici su za bacanje.
Ono što je bitno, dimenzija zvučnika, što se lako nađe na netu. Ako nećeš da poboljšavaš zvuk što na neki način komplikuje stvari, tražiš istu dimenziju, desetak vati gore- dole ne menja situaciju. Razlika je u priključcima.bFabrički imaju neki džek koji ovi nemaju pa moraju da se seku žice a postoje i adapteri koji neutrališu taj problem, za one što imaju fobiju od "sečenja žica".
Alternativa je kupovina polovnih originalnih kartonskih zvučnika sa oglasa

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


danipoz
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jul 2018, 17:14
Garaža: Peugeot 207 1.6HDI

Re: Auto zvuznici

Post od danipoz » 20 Apr 2019, 23:28

nuk je napisao:
20 Apr 2019, 22:51
Nije to baš tako komplikovano.
Fabrički zvučnici u "narodnim" kolima su obično kartonski, bukvalno, snage do 25-30W. Karton istruli i zvučnici su za bacanje.
Ono što je bitno, dimenzija zvučnika, što se lako nađe na netu. Ako nećeš da poboljšavaš zvuk što na neki način komplikuje stvari, tražiš istu dimenziju, desetak vati gore- dole ne menja situaciju. Razlika je u priključcima.bFabrički imaju neki džek koji ovi nemaju pa moraju da se seku žice a postoje i adapteri koji neutrališu taj problem, za one što imaju fobiju od "sečenja žica".
Alternativa je kupovina polovnih originalnih kartonskih zvučnika sa oglasa

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Znaci fabricki zvucnici su 25-30W , ja sad kupim neke od 150W i prikljucim ih, da li moze da se desi nesto lose? I da li moze neki adapter ili sta vec da se kupi da bi mogao da povezem da ne moram da "secem" zice.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto zvuznici

Post od Sloba » 21 Apr 2019, 07:11

Kupis zvucnike precnika 6.5" (vode se kao 160, 165, 170 mm, ali je isto) i nominalne snage 30-40W. Maksimalna snaga im je 200-300W, to je manje bitno. Fabricki zvucnici nemaju klasicne kontakte, vec na njih dolazi konektor koji se vidi u video klipu i to resavas sa gorepomenutim adapterom koji se moze kupiti za par stotina dinara. Mada, odseci muski deo kontakta sa instalacije i staviti klasicne "stopice" nije nista strasno, ako kola nisu u garanciji. Menjao sam zvucnike na 206, a koliko vidim, sve je isto. Bez brige, lako je.

Kod izbora zvucnika gledaj da osetljivost (sensitivity) bude sto veca, sto vise decibela da pise u specifikaciji. Cest je slucaj da fabricki papirni zvucnici rade bolje i glasnije od zamenskih jer su osetljiviji. Znali su kako da izvuku najvise sa slabim pojacalom... Na to pojacalo stavis zvucnike od 81-82db i sistem radi tise, iako si potrosio pare i ocekivao suprotno. Dakle, snaga manje-vise, ali sto vise db. Tromi zvucnici, tj. oni sa malo db, nisu losi zbog toga, ali traze jacu pobudu tj. jace pojacalo.

Inace, kartonske membrane su satanizovane zbog kraceg veka trajanja, narocito u kolima, ali su dobra stvar. Mnogi vrhinski zvucnici ih imaju, i pored polipropilena, poliuretana, aluminijuma, kevlara i kojecega. Papir je i dalje odlicna stvar.

Sent from my MI 5s using Tapatalk








lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto zvuznici

Post od lami » 21 Apr 2019, 08:25

Ovo.sto ti je Pass rekao, Focal ti je nabolja opcija ili da potrazis po otpadima neki napucani primerak 207cc ili 308 pa sa njega da uzmes. Ja sam fabrickim zvucnicima u mojoj 207 prezadovoljan, 2 napred, 2 pozadi i dva visokotonca napred.
Ukoliko budem imao para i vremena kupicu Focal za C3. Kad sam gledao na netu opcije za zamene, rekli su uglavnom da ako se ide na aftermarket opcije, tj znatno jaci zvucnici od fabrickih, obavezno ubaciti pojacalo, u suprotnom rezultat nije najbolji.

P.S.
Zameni u paru zvucnike, ne samo jedan.

P.p.s
Ukoliko ides po otpadima uzmi i noviji RD4(2010. ili slicno oko 70 evra) radio, imas mogucnost pustanja muzike preko bluetootha ili USB. Mogu se ubaciti u tvoju 207, samo neko treba da ti aktivira opcije i ubaci btoj sasije dijagnostikom
Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока




millos
Postovi: 15
Pridružio se: 25 Avg 2017, 08:07

Re: Auto zvučnici

Post od millos » 25 Maj 2019, 13:13

Imate li preporuku za nekoga ko radi ozvučenja, Beograd?

Crko zvučnik na Aurisu (vozačka vrata) pa bih zamenio oba na prednjim vratima.Slika

Sent from my G8141 using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Auto zvučnici

Post od McGruja » 25 Maj 2019, 13:16

Ugao Takovske i Draže Pavlovića

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Auto zvučnici

Post od kragujevac » 25 Maj 2019, 13:37

Ali fabrički učvrstiti zvučnik nitnama za vrata ..... :kuku: .
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Auto zvučnici

Post od McGruja » 25 Maj 2019, 14:16

Distancer je nitnovan to, zvucnik je vezan za distancer šrafovima

A i japanac nikad nije znao muziku da ugodi

millos
Postovi: 15
Pridružio se: 25 Avg 2017, 08:07

Re: Auto zvučnici

Post od millos » 25 Maj 2019, 15:30

Tacno, nitne.

Kada sam tražio ponudu u ovlašćenom za zamenu zvučnika, uredno je stavljena stavka - pop nitne.

Videh da pionir ima neke kitove zvucnika po modelima automobila, ako imate predlog koji zvučnik da stavim ili kit, podelite. Ovo bi trebalo da je 6,5".

Sent from my G8141 using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto zvučnici

Post od passenger » 25 Maj 2019, 15:53

kragujevac je napisao:
25 Maj 2019, 13:37
Ali fabrički učvrstiti zvučnik nitnama za vrata ..... :kuku: .
Passat B5.5 isto :nemampojma:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Auto zvučnici

Post od Nestado » 25 Maj 2019, 15:59

Ima na kupujem prodajem adapteri za zvucnike. Ja sam tako ugradio moje. 1000 din adapteri i zvucnici 2400.

Послато са TA-1024 уз помоћ Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto zvučnici

Post od ljubitelj » 25 Maj 2019, 16:06

Odlika kvaliteta ugradnje, najbolji sistem.

Na Volvoima su (barem ranije dok je Volvo bio svedski kao moj, za sadasnje ne znam) i mehanizam podizaca prozora na isti nacin pop nitnama ugradili, kao i lajsne na A stubu.
Trajno, pouzdano, kvalitetno, nepokvarljivo resenje i nema nikakve bue ni lupkanja ni cvrcanja ni sa sve ne citam ovde od opisa zvukova bilo kakvim putevima da se vozi. :thumbup:

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Auto zvučnici

Post od kragujevac » 25 Maj 2019, 19:18

Sve dok ipak nešto ne rikne pa x-ti vlasnik treba sve to da raskupusa. Tada počinje igranka. :D
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori