Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Palić
Postovi: 129
Pridružio se: 02 Sep 2017, 20:12
Garaža: Mercedes C35 Amg
Lokacija: Zagreb-Dubrava

Re: Hrvatska

Post od Palić » 20 Apr 2019, 21:12

zdushan je napisao:
20 Apr 2019, 17:08
Planiram za praznike da skoknem sa decom do Istre na 3-4 dana. Gde bi preporucili za bazu, od Pule do Pirana? Neki smeštaj?
Prvi put u Istri.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
rovinj je isto predivan, vrijedi ga posjetiti

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od blaugrana » 20 Apr 2019, 21:51

Pitaj Darka :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dragvorl » 21 Apr 2019, 09:02

Rovinj vredi posetiti, mada ne znam kakav je van sezone.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska

Post od Darko » 21 Apr 2019, 09:30

blaugrana je napisao:
20 Apr 2019, 21:51
Pitaj Darka :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
Ja sam strucan za slovenski deo :D

Meni je ok mesto za bazu Fažana. Nedaleko sam imao apartman. Izmedju pule i rovinja se nalazi. Ako ides i u sloveniju mozda da gledas nesto severnije. Tipa: vrsar, novigrad..
Sad su se i tamo produzile sezone. U oktobru sam sedeo u porecu u basti i puni su bili kafici i mnogo turista stranaca.
I rovinj i porec su prelepi gradovi. Super je i labin, ima lepih gradica i u unutrasnjosti istre. Umag preskociti.
Pula mi je onako. Extra je arena, avgustvov hram, centar, itd ali malo zapusten grad, prljav, fasade lose. Npr imaju neki rimski forum u gradu a tamo sve zapišano, ima smeca. Kao da je nesto nebitno a ne rimski forum. Sad kad je propalo preduzece uljanik postace najsiromasniji grad u hr na najlepsoj lokaciji.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska

Post od kragujevac » 21 Apr 2019, 13:45

Svi HR gradovi na obali su na isti kalup što se tiče sredjenosti. Ako grad ima "stari grad" (kao npr. Zadar/Šibenik), to je umiveno i ušminkano jer se turisti kače na tako nešto. Čim se iz tog "turističkog" dela predje u deo grada koji nije zamišljen za turiste , sve izgleda kao da si negde u Kuršumliji/Novom Pazaru. Prljave ulice, iscrtane i olinjale matore fasade, polomljeni ili džombasti trotoari, žardinjere za cveće koje se koriste kao kante za otpatke, parkira svako kako stigne...itd.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Ji 4Tze » 22 Apr 2019, 08:32

Rovinj je recimo sređen u svim delovima. Možda neki ćoškovi Rovinjskog sela ali to je druga planeta u odnosu na sve ovo kod nas.
U februaru je npr. prilično mrtvo, nema ništa - mi smo bili tri da na pred zimovanje, nije nam ništa falilo - lepo vreme, more, kud ćeš više :)
Sad bi već bila neka predsezona - pominjali mi domaćini uskrs kao početak veće posete.
Odličan je kao baza, blizu su sva druga mesta a sam Rovinj je prelep.
Boringly average, but also perfect for school run mums

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Hrvatska

Post od handys » 04 Maj 2019, 11:41

Pozdrav svima. Trebalo bi na leto da idem (sa zenom i bebom) do Korcule. Posto ona tamo ima familiju smestaj nece biti problem, pa sad gledam koja je najbolja varijanta. S jedne strane, voleli bismo kolima zbog fleksibilnosti plus vidi se svasta usput. S druge strane, avion je brzi. Imam nekoliko ruta pa me zanimaju skorije informacije o tome kakvi su putevi. Autoput kroz hrvatsku vise kosta plus ima zadrzavanja na naplatnim mestima. Kroz BiH je kraci. Posto ne volim da vozim predugo u kontinuitetu, razmisljao sam o tome da put bude kroz Bosnu preko Visegrada, Sarajeva i Mostara (nikad bili pa eto bar panoramski da osmotrimo), da prespavamo negde u Trebinju i ujutro za Split. Jedino sto se tu pitam je koliko je isplativo posto auto na trajektu kosta 60e po pravcu.
Sta mislite i kakva iskustva imate sa rutama kroz bosnu/hrvatsku. Naglasio sam da idem sa bebom za slucaj da su putevi kroz Bosnu losi/opasni/suvise krivudavi.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska

Post od kragujevac » 04 Maj 2019, 12:09

Dok smo mi vozili sa bebom u kolima, bilo mi je najvažnije da najsigurnije i što je najbrže moguće stignem do odredišta. Batali "panoramska razgledanja" po Bosni dok ti je beba u autu. Pored onakvog autoputa kroz HR voziti kroz Bosnu da bi se stiglo do Hrvatske je definitivno neracionalan (da ne kažem glup) potez. Nema veze što je skuplje.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Hrvatska

Post od handys » 04 Maj 2019, 12:18

Znaci toliko je lose. Nisam nikad bio pa nemam predstavu. Svakako onda ostaje autoput kao opcija. Samo da vidim jos kako se isplati u odnosu na avion kad uracunam prenociste u Hrvatskoj (trebinje je delovalo privlacno zbog cene), putarinevi trajekt. Avion je 330e sve ukupno. Bosnu zaboravljam za ovaj mah :censored:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od pedja » 04 Maj 2019, 12:34

A kakav je prevoz sa aerodroma do Korčule? Korčula je negde između Splita i Dubrovnika?

Realno, ako gledaš troškove, autoput ti ne dolazi u obzir, tu je bar 300km više, sa putarinama i većom potrošnjom.

Tumbanje po Bosni bi došlo u obzir, ali ne preko Sarajeva, već direkt (Mokra Gora) Višegrad-Trebinje, pa Dubrovnik- Neum- Korčula. Iz Orebića je povratni trajekt 30ak eura za dvoje i auto.

Ja bih tako išao, u komadu, samo je pitanje zbog deteta. Možda sa spavanjem usput bude super (imaš odličnu jagnjetinu pred Trebinjem :D ). Lepo je Trebinje, za dan-dva.

Ne odgovaram te od aviona, naprotiv. Samo je pitanje transporta od aerodroma sa detetom i komfora po količini stvari (opet, zbog deteta). Iz Splita je skuplji trajekt i duže putuje. Koliki god je komfor avion, toliko ima i ograničenja, po pitanju vremena, stvari, transfera... Ponavljam, nisam protiv aviona, preporučujem, pogotovo ukoliko si spretan sa stvarima.


Edit: tokom sezone, na granici sa HR može biti haos, pogotovo prema Dubrovniku, pa treba uzeti u obzir (tu je avion u veeelikoj prednosti).
T-T



handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Hrvatska

Post od handys » 04 Maj 2019, 12:49

Postoji direktan satl do splita, za 4e po osobi/pravcu, ili gradski prevoz za neku sicu, pa 15 minuta do luke. U luci je trajekt, cena 8e po osobi/pravcu, ide oko 2,5 sata.
Bebac nece biti problem, jer ga nosim u nosiljci ispred sebe, pa su mi slobodne ruke za kofere. Jedino to vukljanje malo gnjavi, ali dobro.
E sad, 300km je vise autoputem, mada citam da je vremenski slicno kad se uracuna da se kroz bosnu ide lokalnim putem sa ogranicenjima, plus granicni prelaz vise. Svakako cemo negde prespavati jer ne bih da rizikujem. I da krenem u 6 ujutru (a ne bih pre svitanja), sa 4 sata koliko smem u cugu po zakonu, pa 1,5 sat odmora, i da sve bude ok sa granicom, ja ne stizem na poslednji trajekt. Tako bih vozio ili, jelte do Trebinja ako je taj put bolji, ili npr do Zagreba, pa sledeceg dana niz Hrvatsku. Kolima bi bilo i lakse zbog prtljaga, i vise bismo mogli da ponesemo. Ja sam inicijalno racunao da se ustedi i do 150e ako se ide kroz Bosnu, ali ne bih ako je tako lose da bi ici s malcem bilo iskljuceno. E sad, ako je tolika razlika od Orebica i ako je taj drugi put bolji, valja uzeti u obzir i to.

edit: odlicna je ova varijanta sa Orebicem. Em je blize od Trebinja, em je 6 puta jeftinije nego od Splita, i sto kazes blize (mnoogo).

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Hrvatska

Post od DukeNS » 04 Maj 2019, 18:04

Ja idem svake godine u Hr na more od 2004. Prvih nekoliko godina sam isao autoputem, a onda sam se zbog troskova putovanja prebacio na put kroz Bosnu. Kad ukljucis troskove goriva, putarine i trajekta, dodjes do ozbiljne cifre sa kojom mozes da raspolazes tokom letovanja. Kada je doslo na red da se ide sa petomesecnom bebom, dosao sam u dilemu kao ti. Da li avion, da li autoput, ali smo na kraju prelomili i isli kroz Bosnu sa spavanjem u Istocnom Sarajevu i Palama u povratku (ranije sam vozio iz cuga). Sam put kroz Bosnu uopste nije los, naprotiv. Uzmi u obzir i guzve u toku sezone na granici, naplatnim rampama i tunelima kroz Hr, dok kroz Bosnu toga nemas ni u pribliznoj meri. Sve u svemu, moj savet ti je Bosna... :)

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Hrvatska

Post od handys » 04 Maj 2019, 18:27

Hvala na info. Cini mi se da ce biti Bosna pa na Orebic. Gugl mi daje rutu preko Uzica pa na Visegrad i dole uz granicu do Trebinja. Cini mi se da do Trebinja mogu da odradim rutu od 470km u cugu (isti dan, sa pauzama, naravno) od ujutro do popodne. Dete ce imati malo preko godinu ipo kad budemo isli, tako da zapravo i nije bas bebica. E sad, mi cemo u julu, ali valjda taj ulaz u Bosnu nije 'prometan' kao npr Batrovci.
Racunao sam da cu tako ustedeti vise od 150e sto nikako nije zanemarljivo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Hrvatska

Post od DukeNS » 04 Maj 2019, 18:37

Sigurno nije takva guzva. Usteda je meni, ako se ne varam, oko 250 € u oba pravca. Odakle ti ides? Pogedaj i Drvenik. Mislim da i iz njega ide trajekt na Korculu...

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska

Post od maniaxxx » 04 Maj 2019, 18:41

Ako dete nije previše osetljivo na voznju onda svakako kroz Bosnu, iako izuzmemo veče troškove brzo može da se ti dogodi da čekaš na AP iz nekog razloga i više sati, ali ni troškovi nisu baš mali. Mi smo se vratili sa kračeg odmora sa Lošinja, do kog imam tačno 300km, a platio sam trajekt u oba pravca 40e, ali u ovom slučaju i nemam izbora, ako ga imam teško da ču izabrati trajekt I AP, u tvom primeru ga nikako ne bih.

Odgovori