Zenski auto + automatski menjac

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
gasi
Postovi: 5
Pridružio se: 25 Apr 2019, 12:33

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od gasi » 25 Apr 2019, 13:44

Dobar dan drugari,
dosla sam na konsultacije na ovu temu na frumu...Naime kupila bih mali auto.
Prvo sam htela shevrolet spark novi ji model 2012, 2013 g ..ali kad sam razmislila
da radim u centru BG, u trecoj parking zoni, shvatim da bas pred mojom kancelarijom ima prostor za smart four twoo.
I da je mali potrosac, i da tu mogu bez da se svaki dan parkiram, osladilo mi se da ga kupim.
E sad, kazem to bratu... on ni da cuje, kao skupo odrzavanje i td...Kupi punta, savetuje me.
Opet se u mislima vratim na problem parkiranja i najvise zato tipujem na smarta. Navikla sam na velike aute i volim ih.
Mozda da odem negde na neki plac prvo da ga provozam pa odlucim..prvo mi to pada na pamet.

Ima li neko upucen u taj autic ovde, da mi kaze sta i kako, napominjem da nemam vise od 2500/3000 E da dam za njega.
Volela bih da je bar 2009/2010 g.(mnogo trazim jel?)
Hvala unapred na odgovoru.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od McGruja » 25 Apr 2019, 13:54

Prvo probaj Smarta, pa vidi da li ti je prihvatljiv
Onda tražiš primerak za sebe

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od trojanac » 25 Apr 2019, 14:13

Ako si voljna da daš taj novac za automobil koji će ti isključivo služiti za prevoz od tačke A do tačke B, bez mogućnosti da povezeš više stvari ili više osoba, onda idi, pogledaj, provozaj,
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 25 Apr 2019, 14:59

smartovi se nisu bas najbolje pokazali sto se tice motora, mnogo ljudi kuka na njih, problematicne su pumpe za vodu, izduvna grana, lanac i lezajevi radilice, drugar ga imao i namucio se sa tim autom. Realno dati te neke pare za auto kojim samo mozes da se vozikas po strogom centru po meni nije pametno jer smart nije ni za nesto van grada kamoli auto put, jedina prednost tog auta po meni je mala potrosnja i lako parkiranje i nista vise.
Ja bih te savetovao da ipak gledas nesto drugo malo kao taj spark ili sl. mala vozila gde je parkiranje takodje lako a mnogo su bolji i korisniji automobili od smarta.

Korisnikov avatar
gasi
Postovi: 5
Pridružio se: 25 Apr 2019, 12:33

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od gasi » 25 Apr 2019, 15:10

hvala svima na ukljucenju :klanjamse:
prvo cu da ga provozam, pa cu da odlucim.. :)

Treba mi samo za posao i ponekad do Panceva.
Naputovala sam se ja i poslovno i privatno. Sad sam bakica. :)Do penzije oko 8/9 godina.
I samo sto moram, nista duza putovanja, sem avionom na letovanje.
:D

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od ljubitelj » 25 Apr 2019, 17:27

Smart se pokazao da posle 60.000-80.000km je gotov, tako da ih ima dosta tu oko 100.000km na satu.
Motori su uglavnom losi, potrosnja goriva je poveila (da ne kazem ogromna za tako malecni i lagan auto), servisiranje je komplikovano i kazu u rangu E klase Mercedesa odnosno 3-4 puta skuplje od Punta ili slicnog.
Za sve zivo se vadi motor i najmanja sitnica od 15minuta na Smartu je 10tak radnih sati.

Probao sam 2 komada, u voznji je katastrofa, neduboan i tvrd, ergonomija vozackog mesta losa, dosta bucan, nestabilan, gume su neka unikatna specijalna dimenzija (i specijalna cena)...a velika prednost je prostranost, i veoma dobra okretnost.
I naravno prostro za parkiranje, to mu dodje kao praktino jedina prednost, sve ostalo je mana.

Menjac, ta neka imitacija automatika je isto katastrofa. Ne znam da li sam ikada vozio auto sa gorim menjacem.
Poznajemjednog vlasnika koji mi je i skrenuo paznju na detalje i razlike koje Smart nosi sa sobom.
Moje misljenje je da je to toliko los Mercedes da je cena koja je trazena kao novog bas bezobrazna, i da je jedno 3 puta precenjen auto s obzirom kako se vozi i sta nudi.

Sve se odnosi na originlalni Smart, ne kasnije verzije na bazi drugih modela.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od shandu90 » 25 Apr 2019, 18:39

Da li uopste i postoji mali auto sa krstenim automatikom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 25 Apr 2019, 19:00

tesko svi menjaci su manje vise na isti fazon, onaj robotizovani hidraulicni sklop slican selespeed kod fiat-alfa programa, dok radi radi kad pocne da zeza onda je igranka.

@ljubitelj

koliko to smart trosi? drugar ga imao i hvali se malo da mu trosio po gradu, ynam jos jednog lika sto se jedino potrosnjom i hvalio

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od ljubitelj » 25 Apr 2019, 19:25

Nesto valjda 6 ili cak 7 litara dobaci, premnogo za autic tako lagan i slabasan.
Ona neka reklamna prica kako je stedljiv tipa 3-4litre je neostvarivo.

Vlasnik Smile ink-a je imao jednog takvog Smarta, bilo je doduse davno, uvezen sa nesto bese 20-30.000km dakle prilicno dobro stanje bi morao/trebao da bude.

Mene je bio privukao da bude drugi/treci auto za po lokalu upravo zbog parkiranja ali kada sam ga probao u voznji, sagledao cenu troska po km ispalo je da skuplje kosta od pravog auta D/E klase koji nudi puni komfor.
Uz to u voznji sve nekako zveci, bas mi se nije dopao i sve mi je delovalo kao neki sklepani poluproizvod.

Neko ko nema izbora za bilo sta vece radi parkiranja to ce verovatno biti u drugom planu, mislim kako se vozi. Ono izdrzi se 2-3km voznje u Smartu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 25 Apr 2019, 20:05

ja koliko se secam ovi su mi se hvalili sa 5l po gradu sto je ok

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Bax » 25 Apr 2019, 20:38

Moja koleginica ima Swita 1.3 , neka 2007, super je sluzi automat.

Sent from my LG-E988 using Tapatalk

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Geza » 25 Apr 2019, 22:31

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 25 Apr 2019, 23:56

retko ruzan auto, bila ovde kod mene jedna bela, uzas :kuku:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Xepoj87 » 26 Apr 2019, 01:30

Ok je alternativa, ali ih nema ispod 4k evra.

Smart je solidan u novijim verzijama, mislim da bi ovako nesto bilo ok, s obzirom na kilometrazu, ali opet prelazi budzet:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... two-10-t0p

Ko god gleda te minijaturne automobile, treba unapred da zna da to mora biti neudobno.
Jako malo medjuosovinsko, nestabilan, pa vesanje mora biti stegnutije, a opet, sve je malo i nema mesta nekim ozbiljnijim sistemima.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od member » 26 Apr 2019, 11:29

Ovaj auto plac je bezveze. Ženin rodjak me zamolio da mu odem pogledati neki Golf 5 na tom placu. Na slikama auto sija, kad sam otišao da vidim uživo, a ono plač majke božje.

Odgovori