Računari

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 27 Apr 2019, 20:22

pa kao da pucketa, kao kad skroz probiju zvučnici npr.

Posebno se dešava kad pustim video i skrolujem po komentarima.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Računari

Post od trojanac » 28 Apr 2019, 07:29

I meni se dešava nešto slično na youtube. Nisam stigao da se pozabavim uzrokom.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od noodles » 28 Apr 2019, 10:27

jocas je napisao:
08 Mar 2019, 21:23
Ja još čuvam svoj Spectrum + (veće kučište, kao tastatura, a ne onaj običan sa gumenim tasterima).
Iz 1986, birao između njega i Tomos Automatik :D
Retke su te "plus" varijante, i ja sam jedan od onih koji je imao tu verziju i kao što kažeš, i dan danas ga čuvam, kao nov. Mislim da je kupljen '84 ili '85. Čak čuvam i orig. kasete, u onim većim ambalažama, neprevaziđeni SCRAMBLE, naravno. ;)

LOAD "" :)

Slika
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od noodles » 28 Apr 2019, 10:40

passenger je napisao:
27 Apr 2019, 19:58
počeo lap top žešće da me izludjuje, nastradaće.

Kad gledam youtube, svakih desetak sekundi mi zarenda video, a i zvuk u isto vreme. Počinje zešće da me nervira. Čim malo pomerim miš ili otvorim novi tab, odmah zarenda.

Šta može da bude?
Uglavnom to krene da se dešava posle nekog (lošeg) update-a, bilo windowsa ili nekog programa koji ti čuči u memoriji. Moguće i da je i neki drjaver. Samo ti se dešava dok gledaš YT? Sve ostalo kako treba? Nisi primetio nikakva usporenja i sl.?
Ako je samo YT, onda ili drjaveri za grafičku ili flash plejer, u tim trenucima kad "zarenda" nešto u pozadini, vrv cpu ode na 100%. Proveri msconfig ima li nešto što se podiže sa windowsom a ne bi trebalo. Ako si skoro radio neki veći update, probaj da odradiš deinstall toga. Update-uj flash plejer. Da li si probao više int. pretraživača, u svakom isto? Meni se YT različito ponaša i u Mozili, i u Chrome-u i u Operi.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Računari

Post od ljuba » 28 Apr 2019, 11:20

Mislim da je kupljen '84 ili '85.
Bas razmisljam kako je to mnogo rano. Wikipedija kaze da je izasao '86. Secam se da sam ja nabavio ZX Spectrum mnogo rano neke '84 dve godine po izlasku, a do tada sam imao ZX81 sa 16kb prosirenjem :) A secam se da je + izasao bas dosta kasnije. Mada mi je kao klincu vreme bas sporo prolazilo:) A '88 prvi PC :) 286 sa 3,5'' FD - nisam imao para za HD pa sam uzeo krik tehnike 1,44MB FD :) sa Herkulesom... Kupljen u Klagenfurtu... 2MB, 1MB kao ram disk u koga staje ceo C++ kompajler i radi sve trenutno :)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 28 Apr 2019, 12:52

noodles je napisao:
28 Apr 2019, 10:40
Uglavnom to krene da se dešava posle nekog (lošeg) update-a, bilo windowsa ili nekog programa koji ti čuči u memoriji. Moguće i da je i neki drjaver. Samo ti se dešava dok gledaš YT? Sve ostalo kako treba? Nisi primetio nikakva usporenja i sl.?
Ako je samo YT, onda ili drjaveri za grafičku ili flash plejer, u tim trenucima kad "zarenda" nešto u pozadini, vrv cpu ode na 100%. Proveri msconfig ima li nešto što se podiže sa windowsom a ne bi trebalo. Ako si skoro radio neki veći update, probaj da odradiš deinstall toga. Update-uj flash plejer. Da li si probao više int. pretraživača, u svakom isto? Meni se YT različito ponaša i u Mozili, i u Chrome-u i u Operi.
hvala na odgovoru.

U svim browser-ima se dešava isto. Kad skrolujem, odmah nabije na 100%. Od toga ca je Opera, a ca pola je Service Host: Local Service.

Slika

Drajveri su svi sredjeni uz pomoć SlimDrivers, ali opet isto, ništa bolje nije.

Update Windows me nešto zeza, ne radi lepo. Ne znam ni zašto, vrti pola sata da proverava update j l treba ili ne. Posle neće da instalira update itd...

moraće jedan format c:/ da padne vidim ja :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od snork » 28 Apr 2019, 17:57

ljuba je napisao:
28 Apr 2019, 11:20
Mislim da je kupljen '84 ili '85.
Bas razmisljam kako je to mnogo rano. Wikipedija kaze da je izasao '86. Secam se da sam ja nabavio ZX Spectrum mnogo rano neke '84 dve godine po izlasku, a do tada sam imao ZX81 sa 16kb prosirenjem :) A secam se da je + izasao bas dosta kasnije. Mada mi je kao klincu vreme bas sporo prolazilo:)
Ja imam ovakav isti Spectrum 48k + kao Noodles, kupljen je u julu 1985. u UK. Plaćen je 100 funti + još toliko carina i kazna što nije prijavljen. :glavomuzid: Tih dana sam tek bio napunio 7 godina, ali sam u sledećih par godina solidno savladao programiranje u BASIC-u. :) Kad sam pred kraj osnovne škole stigao do drugih programskih jezika i asemblera, već je uveliko bilo došlo vreme PC-a.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od noodles » 28 Apr 2019, 21:25

I moj je kupljen u UK, kevin kolega doneo iz Londona. Proverih, isto '85-te. Bio sam 3. razred :-)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 28 Apr 2019, 21:32

umesto mi Kijaši da se drzimo zajedno, malo nas je al smo govna, ovaj Kijaš mene ignoriše, ja se namučio da mu ispišem i posaljem fotku šta je sa kompom. Ignoriso me totalno

neka neka, Kijaš klasični!
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od noodles » 29 Apr 2019, 08:32

Nemoj si na kraj srca :-)
Problem koji imaš je specifičan, i teško da može da se reši a da se ne sedne za komp.
Da li ti problem ostaje i kad spustiš rezoluciju na YT? Da ti nije ostalo recimo 1440p u 60fps? Ja sam našao neki addon za operu koji mi drži fps na 30, bez obzira kakav je orig snimak. Meni recimo to pravi problem.
Probaj da uradiš on/off hardware acceleration, da vidiš ima li razlike.
Da li ti se isto dešava i bez miša, sa touch padom?
Imaš li neke spec drajvere za miša koji ti čuče u systray-u? Ako da, probaj da ih ubiješ i koristi windows generičke.
Ja verujem da ti je neki skorašnji driver update napravio zbrlj. Probaj u listi instaliranih programa da ih izlistaš po datumu instalacije, i eventualno nešto povežeš sa periodom od kad se problem javio.
Može da bude i drajver za zvuk
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Računari

Post od passenger » 29 Apr 2019, 17:18

hehe šalim se :))

sve sam probao prika. Ništa ne pomaže. Moraše reinstall win

Neću brišem drajvere i probam druge, kao i update, pa ću da dam drugaru da mi renistalira win. Nemam ja više zivaca za to više
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ljubitelj » 29 Apr 2019, 20:19

Skype na Win XP je prestao da radi sam od sebe.
MS kaze da treba preci na verziju 8 i na Win 7, 8 ili 10.

Ukapiram da je 7.6 blokiran od strane MS, i da je preporuka da se vrati na neku 7.5 verziju, To sam i uradio, ali ista prica.
Ne prolazi logovanje.
Nije moj XP ali imam pristup preko Team Viewera.
Sta uraditi, osim bacanja laptopa u kantu iz zahvalnosti veliko Microsoftu.
Koliko znam Viber za desktop ne radi bez pridruzenog broja telefona, barem ja nisam uspeo da mi proradi na istom tom XPu.

Ima li neke alternative Skype-u za obican audio razgovor,

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od pedja » 29 Apr 2019, 21:43

Google Hangouts?


T-T


nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od nick79 » 29 Apr 2019, 22:15

Probaj i zoom.us radi korektno. U free modu razgovor može trajati do 1h i onda prekine. Ali može da se nastavi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Računari

Post od Heinz » 30 Apr 2019, 07:43

Pass, si probao neki drugi browser?

Odgovori