Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od McGruja » 30 Apr 2019, 08:29

Kakva bre Rusija, potpuni raspad država, bezakonje i korupcija, jadni ljudi svuda
Mafija i sirotinja, 1% i 99% stanovnistva

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 30 Apr 2019, 08:56

Bas me interesuje da li ti to zaključio iz svog iskustva ili nekako drugačije. Ja zaista nemam ideju kako je u Rusiji, svašta sam pročitao i čuo ali nista nije konzistentno :) Ali jedno je sigurno - narod ima prilicno drugačiji mentalitet od zapadnih demokratija, što se i videlo zadnjih 100 godina.. Interesantno je kako su razlicita društva (države) evoluirale na različite načine - najveću razlike su po kontinentima , ali i po mogućnosti uticaja jedne države na drugu.. I naravno jedna mera ne pasuje svima - nikada..

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 30 Apr 2019, 09:09

srdjanyo je napisao:
30 Apr 2019, 08:18
Jutros čitam na Twitteru komšije (RO, BG, HU) povećavaju 40% plate da im se ne razbeži stanovništvo...
Kasno im je sad za to u situaciji kad je lavina odlaska već uzela maha, Pre par meseci sam negde pročitao da je u Bugarskoj već sad u toku raspad penzijskog fonda, pošto je odnos zaposlenih i penzionera spao ispod 1,00, što bi bar po nekoj današnjij logici bio put u dužničko ropstvo. I Hrvatskoj se sprema sličan scenario za par godina, ako se nastavi trend odlaska stanovništva koji će se sigurno nastaviti pošto od 2020. godine Austrija skida zabranu zapošljavanja radne snage iz HR.
Slično pokušava i picousti sa povećavanjem plata izmedju ostalog u zdravstvenom sektoru. Platu od 350€ poveća na 385€ i misli da će to promeniti bilo šta. Evo samo što nije.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 30 Apr 2019, 10:14

No hard feelings @kragujevac nisam očekivao da će neko da pozdravi ovu vest od aktivnih forumaša, posebno ne od onih koji su već tamo otišli.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zuzazu » 30 Apr 2019, 10:20

Prosle godine je Air Serbia napustilo oko 35 pilota. Veliki broj u odnosu na ukupan broj letaca.

Do sada su to bili ljudi koji su imali uslov za penziju (51 god zivota), a po prvi put to cine i mladi i trend ce se nastaviti i ove godine.

Plata je oko 500.000, i na ime ekstra poreza se daje skoro jedna plata, sto cini prosecna mesecna primanja oko 460.000 din ili 3.900 EUR za kapetane.

uobicajena plata kapetana van Srbije je 10-11.000 EUR, sa mogucnoscu zarade i preko 18.000 (kako su se nasi piloti i snasli).

Koji strani pilot ce da dodje da radi u Srbiji za ovaj novac?
Domaci?

Jedino sto mogu da izgrebu sa dna boce, su piloti sa sumnjivim dozvolama i naletom (tzv "pranje naleta''), koji dodju, odrade 500 ili 1000 sati i odu.

A takvi prevoze vas, i vase porodice i prijatelje

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od sasha015 » 30 Apr 2019, 10:51

Isti takvi voze i autobuse,sto turisticke sto linijske.Gradski saobracaj,kamionski transport.Nema vozaca.
Ako cemo tako,nigde nismo sigurni.
Zamisli penzionera od 65+ godina(da zaradi koji dinar za lekove) koji vozi sleper od 40t,samo tu do xx mesta.Poslao ga gazda...Ili penzionera koji svaki dan vozi autobus gradskog prevoza.Buducnost Srbije.... :D

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 30 Apr 2019, 12:02

To je sad svakodnevnica.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od superboss » 30 Apr 2019, 12:15

ljuba je napisao:
30 Apr 2019, 08:56
Bas me interesuje da li ti to zaključio iz svog iskustva ili nekako drugačije. Ja zaista nemam ideju kako je u Rusiji, svašta sam pročitao i čuo ali nista nije konzistentno :) Ali jedno je sigurno - narod ima prilicno drugačiji mentalitet od zapadnih demokratija, što se i videlo zadnjih 100 godina.. Interesantno je kako su razlicita društva (države) evoluirale na različite načine - najveću razlike su po kontinentima , ali i po mogućnosti uticaja jedne države na drugu.. I naravno jedna mera ne pasuje svima - nikada..

Ja sam bio tamo godinu dana, baš u Moskvi.Nikada tamo ne bih živeo-pored evropskih zemalja u koje može da se ode.

Rusi su posebna priča i mnogo drugačiji narod.Introvertni, šovinisti i rasisti od čitave populacije 90% njih nikada nije bilo van Rusije. Od tih 90% oko 70% ni ne želi da ide van Rusije.

Živeti tamo je jako slično kao i u SRB, samo što je država veća.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ikac2000 » 30 Apr 2019, 12:48

Ja sam ziveo par meseci u Ukrajini, ima puno pametnih ljudi, ali su zaglavljeni u tranziciji kao drustvo. Period koji su PL CZ SK prosli 90tih, tamo je jos uvek konstanta. Ljudi jesu u odnosu na nas dosta introvertniji i hladniji.

Inace citiram kolegu Poljaka koji se vratio u PL iz Srbije, i objasnjava Poljacima kako je doziveo:

"Sve je isto kao i u Poljskoj 90te."

Na zalost, Srb je zaglavljena i zatupljivanje Pinkom i ostalima je u punom jeku. Ovcama se najlakse manipulise

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 30 Apr 2019, 13:11

Bio sam u Poljskoj letos, mogu reci da su u nekim segmentima veci cirkus nego mi, vise ljudi nego drzava. Ali zenske su lepe. :doubleup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 30 Apr 2019, 13:41

Uvek se setim mog drugara kojeg je silovala spremacica u hotelu - Zakopani '87 godine :) Za 100 maraka kupis skoro sve što poželiš ili sta uopšte mozes da nadjes :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7054
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od DukeNS » 30 Apr 2019, 15:08

Čuj 100 maraka... Ja sam imao 7-8 godina kad sam bio i nije bilo trika da sa drugarom potrosimo sitnis koji su nam roditelji dali kao neki dzeparac za po hotelu. Na kraju smo sve sto nam je ostalo potrosili u nekoj sportskoj radnji. Kupili brdo lopti, pakova... Bus u povratku nam je bio cirkus. Imali smo par tona robe :mrgreen: Kristalne case, vaze, lusteri, bunde... Ma cirkus. :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 30 Apr 2019, 15:48

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 30 Apr 2019, 16:10

ljuba je napisao:
30 Apr 2019, 13:41
Uvek se setim mog drugara kojeg je silovala spremacica u hotelu - Zakopani '87 godine :) Za 100 maraka kupis skoro sve što poželiš ili sta uopšte mozes da nadjes :)
Moj drugar u Zakopanima poneo gomilu stvari s kojima je "podmićivao" ženski personal. Poslednji dan, pakuje se on, kasni, žuri na autobus. Kuca mu sobarica, on joj pokaže da još malo sačeka i dobaci joj iz torbe preostalo pakovanje najlon čarapa koje nije stigao da udeli i okrene se da završi pakovanje, čuje...ova tu još stoji, okrene se - a ona krenula da se skida. :)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od srdjanyo » 30 Apr 2019, 16:14

Svi ste gledali EUROTRIP sa Radetom Šerbedžijom. Priče su slične.
:kezo:

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Odgovori