Zenski auto + automatski menjac

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
gasi
Postovi: 5
Pridružio se: 25 Apr 2019, 12:33

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od gasi » 30 Apr 2019, 14:59

Momci mnogo vam hvala, ima gore dosta info za mene o malim auticima i smartu..bas ste se potrudili :)
Nisam jos isla na plac da probam da ga provozam, praznici su...ali me toliko svi od njega odgovaraju da se sad i ja poklolebah!
Imam dosta vozackog staza. A imala sam priliku da posedujem i vozim bar 40 (i vise) raznih marki automobila.
Omiljeni su mi dzipovi i van Toyota Previa.
Razmisljam i o Fiat Puntu,.. i Sparku (koji mi je najinteresantniji).
Moja drugarica ga vozi vec vise od 10 godina i prezadovoljna je.
O parkiranju cu morati da razmislim, ( na koji nacin da to prevazidjem), mozda se prijavom na adresu kod prijatelja u zoni 3.
Hvala jos jednom.
:) :masem:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od trojanac » 30 Apr 2019, 15:02

Naravno treba uklopiti potrebe i mogućnosti no jabih pre birao neki Citroen C2 ili tako nešto slično nego Smart ili taj Spark. Od njega bi tek bežao iako znam da ima zadovoljnih vlasnika. No sa srećom ti bilo šta god da odlučiš.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 30 Apr 2019, 15:24

ima dosta zadovoljnih vlasnika spark-a ali ima i onih koji to nisu, nije mi nikad bio zanimljiv pa se nisam ni informisao oko njega.... đ

Mozda bi vam bio zanimljiv pezo 1007, odlican gradski auto, unutra sasvim komforan i prilicno lepo i kvalitetno uradjen, imaju i finu opremu, zgodan za parkiranje i na uskim parking mestima zbog kliznih vrata, mehanika provereno dobra jer se ti motori odavno koriste kod pezoa, meni su jako simpaticni, mozda tako nesto da pogledate....takodje i pomenuti citroen c2 moze biti dobar izbor kao vrlo solidan, komforan i udoban mali gradski auto, imao sam jednog i bio sam bas prijatno iznenadjen tim autom, mehanika kao kod pomenutog pezoa

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od dag81 » 30 Apr 2019, 16:45

Ako moze manuelni, imam Pola 1.2 69ks 2009to kupljen kod nas, crveni. 2700e
Slika

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
gasi
Postovi: 5
Pridružio se: 25 Apr 2019, 12:33

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od gasi » 03 Maj 2019, 12:22

OMP je napisao:
30 Apr 2019, 15:24
ima dosta zadovoljnih vlasnika spark-a ali ima i onih koji to nisu, nije mi nikad bio zanimljiv pa se nisam ni informisao oko njega.... đ

Mozda bi vam bio zanimljiv pezo 1007, odlican gradski auto, unutra sasvim komforan i prilicno lepo i kvalitetno uradjen, imaju i finu opremu, zgodan za parkiranje i na uskim parking mestima zbog kliznih vrata, mehanika provereno dobra jer se ti motori odavno koriste kod pezoa, meni su jako simpaticni, mozda tako nesto da pogledate....takodje i pomenuti citroen c2 moze biti dobar izbor kao vrlo solidan, komforan i udoban mali gradski auto, imao sam jednog i bio sam bas prijatno iznenadjen tim autom, mehanika kao kod pomenutog pezoa

Hvala Vam.
Moram priznati oba predloga mi se svidjaju. To nisam ni uzimala u obzir..jer
Pezo 1007 je lep , ali 2005, i 2006 g.je oko 3000 evr..ali ipak je to auto star 15 godina. Potrosnja je 6,4 l.
Pa sam odustala.
(Prodah Nissan Primeru karavan 1,6 ,koji je imao 21 godnu u decembru 2019.g., i da sad kupim auto samo 5 godina mladji od njega, a bio je bas dobar auto, nije resenje).

Svidja mi se na oko i Citroen C2, ali trosi 5,9 l a opet 2005 godiste je oko 2000-2500 evr.
Nisam pametna.

Bar su delovi i servis smesno jeftini za Punta , a njega sam htela da bude bar 2012.g. Iako je verujem i tako mlad slabiji i od Citroena i Pezoa.
Razmotricu jos jednom sve ..
Neizmerno se zahvaljujem na pomoci svima, divni ste. :)

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od lami » 03 Maj 2019, 12:43

Zdravo, koliko godisnje treba da se prelazi kilometara? Ako je ispod 10 000,.a rekao bih da jeste, i to znatno, godisnja eventualna usteda u potrosnji izmedju jacih i slabijih motora 1.2, 1.4, 1.6 je dobro ispod 100 evra, pa ako se vec uzima nesto za povremenu voznju, ja se ne bih toliko opterecivao sa tim ciframa.
Pozdrav

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Bax » 03 Maj 2019, 13:35

gasi je napisao:
03 Maj 2019, 12:22
OMP je napisao:
30 Apr 2019, 15:24
ima dosta zadovoljnih vlasnika spark-a ali ima i onih koji to nisu, nije mi nikad bio zanimljiv pa se nisam ni informisao oko njega.... đ

Mozda bi vam bio zanimljiv pezo 1007, odlican gradski auto, unutra sasvim komforan i prilicno lepo i kvalitetno uradjen, imaju i finu opremu, zgodan za parkiranje i na uskim parking mestima zbog kliznih vrata, mehanika provereno dobra jer se ti motori odavno koriste kod pezoa, meni su jako simpaticni, mozda tako nesto da pogledate....takodje i pomenuti citroen c2 moze biti dobar izbor kao vrlo solidan, komforan i udoban mali gradski auto, imao sam jednog i bio sam bas prijatno iznenadjen tim autom, mehanika kao kod pomenutog pezoa

Hvala Vam.
Moram priznati oba predloga mi se svidjaju. To nisam ni uzimala u obzir..jer
Pezo 1007 je lep , ali 2005, i 2006 g.je oko 3000 evr..ali ipak je to auto star 15 godina. Potrosnja je 6,4 l.
Pa sam odustala.
(Prodah Nissan Primeru karavan 1,6 ,koji je imao 21 godnu u decembru 2019.g., i da sad kupim auto samo 5 godina mladji od njega, a bio je bas dobar auto, nije resenje).

Svidja mi se na oko i Citroen C2, ali trosi 5,9 l a opet 2005 godiste je oko 2000-2500 evr.
Nisam pametna.

Bar su delovi i servis smesno jeftini za Punta , a njega sam htela da bude bar 2012.g. Iako je verujem i tako mlad slabiji i od Citroena i Pezoa.
Razmotricu jos jednom sve ..
Neizmerno se zahvaljujem na pomoci svima, divni ste. :)
Onda uzmes Pandu 1.1, i dobijes odlican FIAT, te izbegnes Punta sklpanog kod nas. NE znam koliko zamislljas da ti trosi auto, ali meni je Punto 1,3 mJet trosio 6,5l po gradu BG, koji vazi za ultra stedljiv auto... Mislim da je ta stednja goriva irelevantan faktor kod tako malog auto, bitno je da uzmes dobar koji je malo presao, i u dobrom stanju...
Takodje, stav da su delovi i servis smesno jeftini za Punta, je opet zamka, mozda jeste to nesto jeftinije, ali smesno je jeftin mali servis za bilo koji taj manji auto. Ali kad uzmes krsa, dzaba sto je smesno jeftino, ako ne izbivas od majstora....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Saša » 03 Maj 2019, 13:40

Samo što je Panda (pa još automatik) skupa kao otrov. Recimo, ova je 2003. i košta 3.900 evra, dakle 1000 evra više nego što ja (kao) cenim mog Punta a koji je 8 godina mlađi od nje:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -selespeed

A tek ova, 2008. pa 5.600 evra:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... fiat-panda

p.s. Brat ti je realno dao najbolji predlog, Punta kao moj koji je 2011. godište možeš da nađeš za oko 3.000 evra ili manje, a često nisu prešli ni 50.000 km. Mali potrošač, održavanje ultra-jeftino. Batali automatiku, nećeš se usrećiti sa njom u ovoj klasi automobila (ili budi spremna na znatno više novca). :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od OMP » 03 Maj 2019, 16:58

nema malih potrosaca kako ljudi misle da automobili mogu da im trose 4-5l po gradu, ko hoce jeftiniju voznju onda plin ili malolitrazni dizelasi koji opet trose 6l obrni okreni, to sto neki lazu sami sebe da im auto trosi 4,5-5l po gradu to je druga prica, a ja licno znam takve osobe, no nebitno, ne vredi se ubedjivati sa takvima.

Korisnikov avatar
gasi
Postovi: 5
Pridružio se: 25 Apr 2019, 12:33

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od gasi » 06 Maj 2019, 12:09

lami je napisao:
03 Maj 2019, 12:43
Zdravo, koliko godisnje treba da se prelazi kilometara? Ako je ispod 10 000,.a rekao bih da jeste, i to znatno, godisnja eventualna usteda u potrosnji izmedju jacih i slabijih motora 1.2, 1.4, 1.6 je dobro ispod 100 evra, pa ako se vec uzima nesto za povremenu voznju, ja se ne bih toliko opterecivao sa tim ciframa.
Pozdrav

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Sad bas to racunam..
oko 700 km mesecno, ma nek ide i 800 km mesecno, puta 12 meseci..oko 8500-9000 km godisnje cu da predjem.
Ako je dizel, cena litra je 164 rsd, znaci mesecno manje od 100 evra za gorivo...oko 60 evr

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od lami » 06 Maj 2019, 12:39

To ti i kazem, nek je mesecno tih 60.evra ukupno trosak, koliko manje ce ti trositi dizelas od recimo benzinca, oko hiljadu ili dve hiljade (racunaj da je i benzin jeftinjji od dizela).

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Avanturista » 10 Maj 2019, 20:47

Citam evo malo ovu temu i gledam sta se nudi i predlaze, pa hajde da pomenem da imam bas skoro takav auto, koji se trazi.Punto 1.2 8v, automatik, 12.2004g, uvezen iz CH sa 22k km i trenutno ima originalnih 130k km.Svake godine u motoru drugo ulje, ful sintetika, najskuplja.Nikada niti jedan kvar, samo naravno veliki servis i gume sa kocionim plocicama.Klima, abs, elektrika, limarija, sve perfektno.City drive opcija za volan po gradu, ekonomik opcija za menjanje brzina, tj. potrosnju goriva.99% voznje autoputem, od 90-110kmh.Potrosnja goriva, od 4.5-6.5(otvoreni put-grad).Isao je nekoliko puta, do Crne Gore i Grcke.Motor sapuce dok radi.Deca rastu, kupuje se veci auto a ovaj neka sluzi za po lokalu i okolne gradove jer on realnu cenu za otudjivanje, jednostavno nema.Kada bih ga i ponudio na prodaju, siguran sam, da bih inace u veoma skladnom braku, sa suprugom imao veliki problem.Vodite racuna sta birate i to veoma.Kakve se ovde krsotine nude kao solidni automobili, to je daleko bilo.Izdvojite svakako vece novce od nekog steka vec predvidjenog za drugi auto(pozajmite malo ako bas treba) i vozite se nakon toga duze vremena bez brige.Dobar izbor, vam zelim.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od noob » 28 Maj 2019, 23:41

Može preporuka takođe za ženski ali manuelni, oko 1500e ? Mora biti manuelni jer sutra kad sedne u nešto drugo mora da zna da vozi i 5 vrata. 206 ili nešto drugo, treće ?
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Odgovori