Parking senzori

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 30 Apr 2019, 15:40

Kao da je teško otići do farbara i odraditi odgovarajuću boju. Katastrofa je kada stave crne senzore na automobil druge boje, pogotovo svetle.

Slika

T-T


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 01 Maj 2019, 11:20

nisu svi senzori podlozni farbanju, ima onih koji mogu da se farbaju a ima onih koji ne smeju jer nece raditi, cisto sumnjam da ovi kinezi za ove pare mogu da se farbaju, mislim mogu ali da li ce raditi???

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Parking senzori

Post od Sloba » 01 Maj 2019, 11:27

pedja je napisao:Kao da je teško otići do farbara i odraditi odgovarajuću boju. Katastrofa je kada stave crne senzore na automobil druge boje, pogotovo svetle.

Slika

T-T
Ti si isao varijantu 2+2, a ja sam "u liniju". Najvise vremena i zivaca ode na odredjivanje mesta za ugradnju, bar kod ovih sto ih fabricki nisu imali u ponudi. SlikaSlika

Sent from my MI 5s using Tapatalk



Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Kuzmanovic » 01 Maj 2019, 11:32

OMP je napisao:nisu svi senzori podlozni farbanju, ima onih koji mogu da se farbaju a ima onih koji ne smeju jer nece raditi, cisto sumnjam da ovi kinezi za ove pare mogu da se farbaju, mislim mogu ali da li ce raditi???
Ove kineze koje sam gledao na aliju kazu prodavci da mogu da se farbaju. Da ne mogu da se farbaju, sumnjam da bi kinez slagao, s obzirom da svi ti prodavci sa alija vracaju pare ili salju nove proizvode na najmanju mogucu zamerku jer se plase od losih ocena i komentara.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 01 Maj 2019, 11:40

ok ako garantuju da mogu onda sigurno mogu, znam da je bilo nekih koji ne mogu, drugar je svojevremeno, jos kad su poceli da se prodaju ti aftermarket senzori kod nas, davno bese tad je to i kostalo tipa 50ak evra uzeo da ih ofarba u boju auta i nisu radili posle toga, kad se zalio tamo gde ih je kupio oni su mu rekli da se ti senzori ne farbaju, tako da ima tipova koji se ne smeju farbati.
Mozda i mogu ali da nekako zastitis da boja ne udje u onaj tanak prorez i ne zapuni ga jer sama ravna povrsina senzora valjda nije problem vec onaj prorez u krug to hoce i prljavstina da zapusi pa da ne radi kako treba, ja sam imao taj problem na citroenu c2, kad sam ih ocistio lepo tankom zicicom i povadio sljam iznutra proradili su, isto tako i boja moze da zacepi a jako je nezgodno zastiti taj tanak prorez da ne udje boja

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Day Walker » 01 Maj 2019, 11:44

Kod mene su Meta senzori, i dobra stvar je što ne štrče izvan linije branika. Piste neprekidno na oko 10cm od prepreke:
Slika
Slika
Na ovoj drugoj se najbolje vidi kako je senzor uklopljen u liniju branika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Kuzmanovic » 01 Maj 2019, 11:46

Astra je i dalje perfektna, svaka cast. :doubleup:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Day Walker » 01 Maj 2019, 12:03

Falja falja :)
Ne vozi se puno, uglavnom je u garazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 01 Maj 2019, 12:04

Tražili su mi 100 ili 120€ za senzore (sa ugradnjom) u liniji branika. Toliko mi ne vredi ceo branik :D

Kada sam odneo majstoru boju i lak, dogovorili smo se gde da ugradi senzore (dva na crnu lajsnu, dva na srebrni branik). Zove me posle nekog vremena i pita da li da mi farba sva četiri. Tu sam ga pitao da li je normalan, a on će "brate, traže ljudi tako ponekad, moram da pitam". Cirkus :D

Ovi su bežični Bear, kineski, 25€ kod nas (kod uvoznika, sa garancijom), i sasvim lepo rade ofarbani. Sada imaju i novije modele. Posle mi električar reče da ima dobre cene kod dobavljača i da sam mogao i nešto jeftinije proći, ali mi je to skroz nebitno, na te novce. Isplatili su se već, u čistom sam plusu :D

T-T


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od Day Walker » 01 Maj 2019, 12:11

Ja moram na ficu da ugradim, bez obzira sto je mali auto, ipak je bolje uz senzore.
Fabricki fica ima samo 3 senzora pozadi, videce se iz aviona da nisu fabricki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 01 Maj 2019, 12:13

Ponavljam se:
Senzori su obavezni, pa makar na Yugu, kakav god da je vozač u pitanju. Sitno ulaganje, a dosta znači.

T-T


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Parking senzori

Post od shandu90 » 01 Maj 2019, 13:03

Ko se navikao na njih, to je ok.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Parking senzori

Post od OMP » 01 Maj 2019, 13:57

do pre 15 godina nismo znali sta je senzor sad nam od jednom obavezan, mozda za ove nove generacije vozaca koje nisu vozile starije automobile bez senzora i raznoraznih pomagala u voznji, ne kazem da nije to korisna stvar ali meni uopste nije neophodna, znam vise njih koji su se previse oslanjali na te senzore pa im se i pored toga desi da se oslone i na drugi auto, ogradu, banderu :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Parking senzori

Post od Day Walker » 01 Maj 2019, 14:23

Samo lud covek ce izjaviti da senzori ne olaksavaju parkiranje po gradu. A ostetice auto svako ko ne vodi racuna sa ili bez svih pomagala.
Ja sam bio protivnik kamere, u fazonu koji ce nekome kamera... Sad ne bih pazario auto bez iste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parking senzori

Post od pedja » 01 Maj 2019, 14:43


OMP je napisao:do pre 15 godina nismo znali sta je senzor sad nam od jednom obavezan, mozda za ove nove generacije vozaca koje nisu vozile starije automobile bez senzora i raznoraznih pomagala u voznji, ne kazem da nije to korisna stvar ali meni uopste nije neophodna, znam vise njih koji su se previse oslanjali na te senzore pa im se i pored toga desi da se oslone i na drugi auto, ogradu, banderu :)
Mnogo šta nismo znali pre 15 ili više godina. Bio je dobar i fiksni telefon, radnje koje su radile do 15h subotom, a nedeljom nikako, za praznike tek .. Ipak, čovek se na bolje navikne.

Možeš biti ultra mega giga vozač, a da senzori pomognu. Dovoljno je jednom, pogotovo danas kada se pešaci provlače iza bez ikakvog obzira, mala deca trče svuda. Budi ti mačo vozač, ali ja ću uvek gledati da imam senzore, makar mi auto vredeo 500€. Manje-više, ne postoji (ne) materijalna šteta koju možeš naneti (svom i/ili tuđem)automobilu, ili pešaku, a da je manja od cene ugradnje senzora.





T-T


Odgovori