Imali smo, nismo znali ...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Geza » 01 Maj 2019, 10:40

Droga je bila privilegija bogatijih, siromašniji su počeli krađom cigareta iz ćaletove paklice. Krajem 90-ih je počelo spuštanje droge na niže slojeve društva, bar je tako bilo u mom okruženju. Drug iz osnovne mi je prošle godine preminuo, bio je dugogodišnji korisnik i kao očistio se, ali ne pre nego što je rasprodao sve što je mogao. Umro za kuhinjskim stolom...
Recite ne drogama.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od aviator » 01 Maj 2019, 10:51

ljuba je napisao:A činjenica je? Socijalisticka statistika? Nju smo imali ali ostala je do modernih dana u skoro neizmenjenom obliku.. Ili imaš nešto konkretnih? Pa uz to i pametno?
Ooo! Vredjamo.
Eno ti @Sloba post iznad. Lepo opisano.
Lepo ti rekoh, ne budi bukvalista.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od dragvorl » 01 Maj 2019, 11:09

Lakse malo...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od ljuba » 01 Maj 2019, 11:14

aviator je napisao:Ne, nego ne projektuj svoju percepciju kao činjenicu.
Ja sam samo u mom postu napisao da mi das pametan (realan) podatak koji možemo da upotrebimo u diskusiji kao činjenicu. Nije mi bila namera i nije mi jasno gde sam te vredjao?

A ne vidim ni jedam realan podatak i dalje..

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Gaginh0 » 01 Maj 2019, 11:36

Danas je najveci problem (ili prednost, sve zavisi kako ko gleda na to) sto se koristi hemija posle koje si sutra uglavnom kao nov, pa ljudi ni ne shvataju sta rade jer nemaju fizickih posledica sve dok to ne postane bas bas ucestalo. Devedesetih je uglavnom najvise koriscen dop koji te moze pojesti za 3 meseca, a na kojem mozes ziveti kao biljka/kostur 30 godina, sve zavisi od toga koliko, kad, kako, ali je jedno bilo neminovno - odmah te javnost provali da uzimas heroin.
Danas mozes da se izubijas od amfetamina, slicica, eksera, ako te ne vide to vece, sutra vec niko nece znati da si koristio bilo sta.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od aviator » 01 Maj 2019, 11:58

@ljuba
Sam sebe diskvalifikuješ iz objektivne rasprave frazom "socijalistička statistika".
Ma koliko se upinjali tvrdnjama da je "ona" država skrivala takve podatke, tvrdim, da je narkomanija bila tako raširena, kao danas, i "ona" država bi, kao ova sad, po školama organizovala predavanja o tome kako se odupreti narkoticima, a roditelje upućivala kako prepoznati drogu u skrivenim oblicima a u ponašanju deteta, da li uzima drogu.

Na kraju, moja supruga, kao farmaceut, zna, kroz knjigu narkotike, koja se vodi u svakoj apoteci, koliko je narkomanskih zavisnika bilo nekad a koliko je danas.

Niko nije tvrdio da droge "nije bilo", pa ni socijalistička statistika. Ali ti si bukvalno istrgao iz teksta takvu rečenicu i počeo sa tvrdnjama dijametralno suprotnim, skoro da je tvojom školom carovala droga i alkohol.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od dunx81 » 01 Maj 2019, 12:29

Kad pomenuste drogu,dobar drugar i kolega sa faksa je ušao u tu priču. Posle studija smo počeli ređe da se viđamo,vremenom i prestali da se družimo,svako na neku svoju stranu . Zabavljao se dugo s devojkom,nešto se pokačili i razišli posle nekih10ak godina. Tu i tamo sam ga sretao u prolazu posle toga,primetim oslabio je al reko nervira se,šta znam. Kroz neko vreme,javlja mi drugar za njega da je umro. Ja u šoku. Kad mi reče da se predozirao,nisam mogao da dođem sebi neko vreme. Ni u snu nisam mogao pomisliti da će on ući u priču s drogom pa još heroinom. Lik zdrav,prav,dobar sudent,fudbal. Čovek bio na mestu po svim parametrima i tako da skrene sa 30+ god.mi ne ide u glavu.

t


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od shandu90 » 01 Maj 2019, 12:40

Koliko je mojih vrsnjaka pocelo da se cepa sintetikom od skoro, frapirao sam se. Odjednom, do pre par godina nista. Bogu hvala pa niko na igli nije, to je stvarno najgore sto covek sebi moze da priredi. Da li su iz hira krenuli s tim, koji je razlog ne znam. Ja sam se u ranim 20im druzio sa dosta mutnim likovima, sto zbog dobrih mesta u izlascima i vrhunskog provoda, sto zbog lakih zena. Tu je droge u vazduhu bilo (i ostalih stvari koje idu uz takve likove), ali se nikad usudio nisam da povucem koju crtu, i na to sam ponosan. I dok sam ja tako ziveo pun gas, oni su sedeli kuci ili cevcili pivkana po parkovima. Sad, kad sam spustio loptu, oni odlepili. Izadjem ja nekad s njima, ali mi nije vise to to, divljanje do zore pa pravac na posao, malo me proslo to. Oni navozani, su i tad u gasu. I tacno im se vidi promena u psihi i raspolozenju otkad su poceli sa konzumacijom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Pulp Fiction » 01 Maj 2019, 13:06

Meni najjače što su se u to doba drogirala fina deca komi elite, al najčešće dopom. Pa zar nisu mogli kokain nabaviti? Kud baš najgore odmah...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od shandu90 » 01 Maj 2019, 13:48

Po uzoru na najjace zvezde tog vremena.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od ljuba » 01 Maj 2019, 14:41

aviator je napisao:@ljuba
Sam sebe diskvalifikuješ iz objektivne rasprave frazom "socijalistička statistika".
Ma koliko se upinjali tvrdnjama da je "ona" država skrivala takve podatke, tvrdim, da je narkomanija bila tako raširena, kao danas, i "ona" država bi, kao ova sad, po školama organizovala predavanja o tome kako se odupreti narkoticima, a roditelje upućivala kako prepoznati drogu u skrivenim oblicima a u ponašanju deteta, da li uzima drogu.

Na kraju, moja supruga, kao farmaceut, zna, kroz knjigu narkotike, koja se vodi u svakoj apoteci, koliko je narkomanskih zavisnika bilo nekad a koliko je danas.

Niko nije tvrdio da droge "nije bilo", pa ni socijalistička statistika. Ali ti si bukvalno istrgao iz teksta takvu rečenicu i počeo sa tvrdnjama dijametralno suprotnim, skoro da je tvojom školom carovala droga i alkohol.
Ako Ogi kuka i proklinje puteve zbog rupa da li to znači da ti je njegova impresija takva a da će Vucic na to da ti izvadi statistike kako nije tako? Ili kako što ti kazes:

"Ne, nego ne projektuj svoju percepciju kao činjenicu."

Ja sam pričao o svojoj percepciji (iskustvu, utisku) ma koliko ona bila lična. Da li sam negde pomenuo konkretne podatke za koje sam ja garantovao :)

Ako tebi nije smešna socijalisticka (komunistička) statistika pogledaj Kinu I njenu smesnu statistiku, svašta stoji a ništa ne kažu, zaista mislis da je bilo bolje. Sve se ja slažem za edukovanje I ozbiljniji instucioni pristup tada, kao i da je to bio deo elitizma. Ali isto tako tada se to ozbiljno skrivalo, i onima kojima je pomoć trebala nisu imali pristup istoj bas zbog toga. A sto se tice pića i cigareta samo mogu da ti kažem da i vise nego stojim iza te konstatacije.

I dalje mi nisi dao ozbiljan podatak osim da žena sve zna, a to znam posto i moja sve zna :) - bez ljutnje ovo je trebala da bude sala (sitnim slovima :))



Poslednja izmena od ljuba u 01 Maj 2019, 14:41, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od aviator » 01 Maj 2019, 14:47

Za ovu sprdačinu od tvog posta nemam želudac. Ogi, Vučić, Kina,... Gde ti ode!
Ono što sam napisao je činjenica koju si tražio, a sam činenice ne iznosiš.
Eno ti postovi ostalih iznad, pa se s'njima ubedjuj.
Mada te ni brojke ne bi ubedile jer im apriori ne veruješ.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od ljuba » 01 Maj 2019, 14:56

Ma činjenica je da ne treba da se raspravljamo kada se ne razumemo. Izneo sam svoju impresiju i to je to :)

Inace smatram da moj poslednji post nije bio sprdacina, ali to govori nešto o meni :)

Verstuurd vanaf mijn H3113 met Tapatalk


markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od markoue » 01 Maj 2019, 15:05

Deo"Za vreme Tita ljudi si isli u crkvu i molili se Bogu jer su tako hteli" je smehotresno.
Za vreme Tita proterano i napadano najvise svestenika, ljudima su zabranjivali da pricescuju decu, da slave slavu itd.
I ne, to nije neki pausalan podatak, konkretno iz moje porodice ima slucajeva.
Period od kraja 70-ih do 90-ih stvarno jeste bio zlatan, ali se niko ne pita sta se desavalo izmedju 45 te i 80-te. Kako su posejali, tako im se(nam se) vratilo 90 ih.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od aviator » 01 Maj 2019, 15:21

Marko, tekst je napisao neko iz Hrvatske, a tamo je to bilo normalno.
Imam(imao sam) rodbinu tamo, Rijeka i Zagreb.

Odgovori