Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
ns021
Postovi: 57
Pridružio se: 14 Dec 2015, 18:30

Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od ns021 » 14 Dec 2015, 19:31

Pozdrav ljudi.. Interesuje me gde mogu da nabavim svetlo gepeka? Video sam puno ideja i na ovom i na drugim forumima, ali generalno me interesuje bas ono fabricko svetlo? Ima li neko preporuku nekog auto otpada ili nesto slicno?

Korisnikov avatar
Dusanc
Postovi: 78
Pridružio se: 06 Okt 2015, 16:15
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 Dynamic AC
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od Dusanc » 14 Dec 2015, 19:41

Druze, ja sam od ovih uzimao svetlo kabine i konzolu za Punta (Zastava 10). Imaju otpad i gomilu delova za Punta, nalaze se u Staroj Pazovi. Kontakt osoba je Jelena, telefon +38166138201. A jesi li razmislio o led trakama ili svetlima, ja ih imam, zalepljeni na nosac police i odlicno obasjavaju gepek ... Ziv bio!

ns021
Postovi: 57
Pridružio se: 14 Dec 2015, 18:30

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od ns021 » 14 Dec 2015, 19:53

Vazi, hvala! Nazvacu ih sutra, pa cu videti da li imaju.
Da, video sam da mnogi ugradjuju i led svetla. Prvo cu probati da potrazim ovo original svetlo, pa ako nema, onda alternativa..

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od ikac2000 » 14 Dec 2015, 22:07

Ja stavio 48x LED za 1.8 usd sa transportom sa ebaya koji se zalepi na policu i svetli kao bozicna jelka.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Axic
Postovi: 54
Pridružio se: 13 Avg 2015, 02:09
Garaža: Fiat Punto 1.2 16v HLX, Fiat Punto 1.3 16v Multijet Dynamic
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od Axic » 15 Dec 2015, 16:16

Ja u Multijetu nisam imao u gepeku svetlo u gepeku, samo su ostale 2 zice. Neko je izgleda skinuo staru sijalicu a mene je mrzelo da jurim fabricko kuciste sa sijalicom pa sam uzeo 2 led modula 5050 u Wobyhausu (82 din. komad), zalepio ih sa obe strane u gepeku i svetle extra a pritom trose manje struje od fabricke sijalice.

Ovi moduli su u pitanju Slika
viewtopic.php?f=2&t=3696" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3675" onclick="window.open(this.href);return false;

ns021
Postovi: 57
Pridružio se: 14 Dec 2015, 18:30

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od ns021 » 16 Dec 2015, 00:03

Nisu mi se javljali ovi iz Pazove, ali sam narucio sa nekog auto otpada iz Sapca. Sutra bi valjda trebalo da stigne.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od Saša » 17 Dec 2015, 00:05

Punto Classic proizveden u Kragujevcu isporučivan je nažalost uglavnom bez ovog vrlo korisnog i neophodnog svetla u prtljažniku (moglo se dobiti uz doplatu). Ako imate Classica u "Dynamic" ili "Emotion" paketu opreme onda je ugradnja tog svetla vrlo laka i jednostavna jer već imate u autu svu potrebnu instalaciju. Originalno svetlo možete nabaviti u ovlašćenim servisima/salonima ili (daleko bolja i jeftinija opcija) na auto-otpadima. Nije skupo, reda je veličina 300 do 600 din, retko više. Evo kako izgleda:

Slika

Slika

Ovaj kablić što visi sa njega je deo originalne instalacije i u suštini vam nije potreban jer isti takav imate sa desne strane prtljažnika, samo je skriven ispod tapacirunga.

Unutra je klasična ubodna sijaličica...

Slika

To svetlo dakle ima svoje ležište dole ispod sa desne strane pored zvučnika...

Slika

Instalacija za njega odnosno konektor je takođe tu, samo što je zavučen iza tapacirunga. Da bih došao do njega morao sam da odvrnem 4-5 šrafova koji drže onu plastiku sa desne strane u kojoj je zvučnik i na koju se naslanja polica prtljažnika, čisto da bih mogao da zavučem prste iza tapacirunga i potražim konektor...

Slika

Bocnete konektor u to kućište svetla, njega u ono ležište ispod zvučnika i... posle malo "majstorisanja" sve je "leglo" kao da je oduvek bilo tu... :D

Slika

Slika

A evo kako to svetli noću:

Slika

Dakle, ništa specijalno, "ne izbija oči", ali i više nego dovoljno da u mraku nađete neku sitnicu u prtljažniku... :kafa:

Ako ste vlasnik Punta u "Actual" paketu opreme, e... onda ćete imati puno više posla jer "Actual" nažalost ne poseduje ovu instalaciju, a nema ni mikro-prekidač u petim vratima koji pali/gasi to svetlo. Potrebno je verovatno promeniti tu bravu i naći neku sa prekidačem, provući instalaciju... dosta posla. A možete to izvesti i sa nekim malim prekidačem u prtljažniku pa paliti to svetlo ručno po potrebi. :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka

Post od Geza » 17 Dec 2015, 00:26

Ja imam... baterijsku lampu. :D
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka

Post od Saša » 17 Dec 2015, 08:57

Tvoj auto je pravi izazov za ovakva dorađivanja. Ja bih baš uživao u tome. :D

TT

Korisnikov avatar
Axic
Postovi: 54
Pridružio se: 13 Avg 2015, 02:09
Garaža: Fiat Punto 1.2 16v HLX, Fiat Punto 1.3 16v Multijet Dynamic
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka

Post od Axic » 26 Dec 2015, 19:42

Evo da dodam sliku kako izgleda sa onim LED modulima u gepeku koje sam spomenuo.

Slika

Uzivo jos jace i belje svetli, taman da se moze u gepeku naci sve sto treba. :)

A ovako izgleda sa lemljenom LED trakom 3528 ispod onih nosaca daske. To sam davno uradio na drugom Puntu, 2 trake po 35cm sa obe strane.

Slika
viewtopic.php?f=2&t=3696" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3675" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od Eskimko » 01 Jul 2018, 21:03

Saša je napisao:
17 Dec 2015, 00:05
Punto Classic proizveden u Kragujevcu isporučivan je nažalost uglavnom bez ovog vrlo korisnog i neophodnog svetla u prtljažniku (moglo se dobiti uz doplatu). Ako imate Classica u "Dynamic" ili "Emotion" paketu opreme onda je ugradnja tog svetla vrlo laka i jednostavna jer već imate u autu svu potrebnu instalaciju. Originalno svetlo možete nabaviti u ovlašćenim servisima/salonima ili (daleko bolja i jeftinija opcija) na auto-otpadima. Nije skupo, reda je veličina 300 do 600 din, retko više. Evo kako izgleda:

Slika

Slika

Ovaj kablić što visi sa njega je deo originalne instalacije i u suštini vam nije potreban jer isti takav imate sa desne strane prtljažnika, samo je skriven ispod tapacirunga.

Unutra je klasična ubodna sijaličica...

Slika

To svetlo dakle ima svoje ležište dole ispod sa desne strane pored zvučnika...

Slika

Instalacija za njega odnosno konektor je takođe tu, samo što je zavučen iza tapacirunga. Da bih došao do njega morao sam da odvrnem 4-5 šrafova koji drže onu plastiku sa desne strane u kojoj je zvučnik i na koju se naslanja polica prtljažnika, čisto da bih mogao da zavučem prste iza tapacirunga i potražim konektor...

Slika

Bocnete konektor u to kućište svetla, njega u ono ležište ispod zvučnika i... posle malo "majstorisanja" sve je "leglo" kao da je oduvek bilo tu... :D

Slika

Slika

A evo kako to svetli noću:

Slika

Dakle, ništa specijalno, "ne izbija oči", ali i više nego dovoljno da u mraku nađete neku sitnicu u prtljažniku... :kafa:

Ako ste vlasnik Punta u "Actual" paketu opreme, e... onda ćete imati puno više posla jer "Actual" nažalost ne poseduje ovu instalaciju, a nema ni mikro-prekidač u petim vratima koji pali/gasi to svetlo. Potrebno je verovatno promeniti tu bravu i naći neku sa prekidačem, provući instalaciju... dosta posla. A možete to izvesti i sa nekim malim prekidačem u prtljažniku pa paliti to svetlo ručno po potrebi. :)
Ja imam fiat punto u actual paketu opreme i danas nadjoh taj kabl za svetlo gepeka iza tapacirunga. Auto je 2004 godiste.

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od Eskimko » 01 Jul 2018, 21:11

Gledao sam semu za osigurace i video sam da je ubacen osigurac za to svetlo gepeka,pa sam onda potrazio i kabl za svetlo gepeka i nasao ga.
Mesto za osigurac je F39.
Prikačeni fajlovi
Fiat-punto-classic-fuse-box-dashboard.jpg
Fiat-punto-classic-fuse-box-dashboard.jpg (26.29 KiB) Pogledano 30460 puta
20180701_192441.jpg
20180701_181820.jpg

309kaludjerica
Postovi: 1
Pridružio se: 03 Maj 2019, 12:35

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od 309kaludjerica » 03 Maj 2019, 16:47

Skinuo sam zadnju desnu koja drzi policu, kao sto je objasnjeno, ali nisam nasao instalaciju za svetlo. Imam osigurac za to svetlo ali instalaciju ne. Kupljena z10 nova 2006. Nije imala ni instalaciju za zvučnike pa eto ni za svetlo u gepeku. Videću da zamenim svetla tj sijalice oko prekidača isto kako ste objasnili, radi mi msm samo jedna sijalica. Za upaljač sijalica ne radi i bar još jedna. Valjda ću to bar uspeti😄🙌😸

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od Eskimko » 03 Maj 2019, 17:15

309kaludjerica je napisao:
03 Maj 2019, 16:47
Skinuo sam zadnju desnu koja drzi policu, kao sto je objasnjeno, ali nisam nasao instalaciju za svetlo. Imam osigurac za to svetlo ali instalaciju ne. Kupljena z10 nova 2006. Nije imala ni instalaciju za zvučnike pa eto ni za svetlo u gepeku. Videću da zamenim svetla tj sijalice oko prekidača isto kako ste objasnili, radi mi msm samo jedna sijalica. Za upaljač sijalica ne radi i bar još jedna. Valjda ću to bar uspeti😄🙌😸
to ti je bar lako, imas 4 srafa imbus 4 koliko se secam

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - ugradnja svetla prtljažnika (gepeka)

Post od pedja » 03 Maj 2019, 18:20

Kupiš lepo ovakvu sijalicu i držiš je u gepeku. Em portabilna, em svetli bolje od bilo kog osvetljenja za parking :D
Slika
Uzeh da obesim u garaži. Moja garaža u garaži nije osvetljena, što je problem ukoliko uteram unapred, a zavirujem pod haubu...

T-T



Odgovori