Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Android Auto

Post od lami » 06 Maj 2019, 17:19

grujicd je napisao:A kakav je za puštanje multimedije? Da li možeš sa komandama na volanu da preskačeš pesme?
Moze. Ne mozes da citas SmS dodise

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Android Auto

Post od lami » 06 Maj 2019, 18:20

P.s. evo i slike uporedo. Velicina korisnog dela mm(uzima jedno 3 cm od visine AA dugmad) je slicna velicini telwfona.Slika

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока


bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Android Auto

Post od bmibmc » 06 Maj 2019, 19:26

Prednost AA je sto telefon nije na suncu i nema pregrevanja.
Nedostatak AA je sto je malo aplikacija, a 'hakovanje' zahteva mnogo citanja, probavanja itd.

Da li je neko uspeo da glasom komanduje navigaciju ka nasim toponinima/imenima objekata? Telefon mi je na engleskom, a kako se ponasa na srpskom glasovna navigacija?

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Android Auto

Post od Spa-Francorchamps » 23 Avg 2019, 08:02

Potpuno novi, mnogo bolji UI za Andorid Auto je već dostupan. Probao sinoć na kratko.

Instalirao sam poslednu verziju*, 4.5.x i tamo u opcijama postoji "try the new Android Auto". Restartuje se Android Auto i na ekranu automobila je potpuno novi izgled, mnogo bolji nego prethodni:

Slika

Od skoro je YT Music dostupan u Srbiji, ali mi traži premium nalog da bi radio na AA.

*za instalaciju je najbolja opcija da se iz Firefoxa na desktopu ode na Google Play stranicu za AA i nekim od add-onova downloaduje apk koji se prebaci na telefon. 100% sigurna varijanta, za razliku od downloada sa različitih izvora.

Kad nađem vremena testiraću detaljnije novi UI.

sicons
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Jan 2020, 21:11

Re: Android Auto

Post od sicons » 15 Jan 2020, 21:16

Pozdrav. Da li mogu da se puste ikako snimci, a da telefon nije rutovan? Konkretno mi treba za suzuki vitaru, slda bosch, jer nece nikako bez root telefona, a memorijsku kada ubacim u navigaciju pusta snimke kada je povucena rucna.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Android Auto

Post od Geza » 21 Feb 2020, 22:53

Raspberry Pi i CarPlay.

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

pirtz
Postovi: 8
Pridružio se: 26 Okt 2016, 21:45

android

Post od pirtz » 03 Jul 2021, 19:37

Da li neko zna da objasni kako da se poveže telefon na infotament system.

Uspeo sam android auto, kablom, ali pise da može i preko Bluetooth-a.

Android auto i Uconnect LIVE aplikacije se ne mogu preuzeti sa Google play SRB.

Dodatno, automobil se ne može povezati na internet preko wifi Hotspot-a...

Ima li neko rešenje, da li je ko uspeo da reši neki od navedenih izazova?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od Vladapetr » 03 Jul 2021, 21:08

Verovatno imaš restilizovanu verziju, ja tih dilema nisam imao jer mogu samo kablom da se povežem.
Aplikacije probaj da skineš sa nekog drugog izvora.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od gazza » 03 Jul 2021, 22:35

pirtz je napisao:
03 Jul 2021, 19:37
Da li neko zna da objasni kako da se poveže telefon na infotament system.

Uspeo sam android auto, kablom, ali pise da može i preko Bluetooth-a.

Android auto i Uconnect LIVE aplikacije se ne mogu preuzeti sa Google play SRB.

Dodatno, automobil se ne može povezati na internet preko wifi Hotspot-a...

Ima li neko rešenje, da li je ko uspeo da reši neki od navedenih izazova?
Moja drugarica ima isti problem sa Renegadeom. Javiću ako uspe da ga reši, do sada nije.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od lami » 04 Jul 2021, 09:44

Ovo je nevezano za konkretni auto, vec opste za android auto, moze i da se premesti u odgovarajucu temu:
1.Cini mi se da je android auto bio ubacen u google play, ali moguce da su ga izbacili opet. U svakom slucaju, guglaj android auto apk i gde nadjes da ti deluje bezbedno, skini ga i skeniraj i ubaci na telefon
2. Ne postoji android auto preko BT, postoji samo preko usb ili preko wifi, bar ne da sam ja cuo. Preko wifi ide od skora, manji broj podrzava, cak iako ima wifi. BT se koristi tu za pustanje muzike i slicno. Sad, ako imas problem sa wifi-jem, onda je logicno da nece hteti.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od noodles » 04 Jul 2021, 10:52

I ja sam se bio primio da andorid auto može bežično i kod mene. Pre isporuke gledao neke reklamne kijine klipove (istina za usa tržište), sve bežično. Međutim, bez kabla ništa.
Ono gde sam se iznenadio, pre nekoliko dana, "stižu" sms poruke na multimediju preko BT. Prvo sam mislio da me neko zove, ja da se javim, ništa. Iskulirao. E kad je stigla poruka od parking servisa da ističe parking, onda sam bio siguran da je sms ;)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od LAV-LAV » 04 Jul 2021, 11:16

Može se android auto spojiti bežično,ali je tu veliko ALI.

Možda ti piše u uputama koji mobitel moraš imati (ne razinu androida nego mobitel!)

Onda APK isto mora biti neka posebna... lako je moguće da je stara nekoliko godina.

Mobitel može biti da isto traže da bude jako star, a može biti da traže Samsung S20.

Dolazimo do toga da je to zapravo toliko komplicirano da takva opcija i ne postoji.

Kia Sportage ima tu opciju i traži Samsung S 8 ako nisam zaboravio. Na kraju ispalo da radi i na slabijem modelu moba.

Ukratko,mislim da je to loše napravljeno.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


pirtz
Postovi: 8
Pridružio se: 26 Okt 2016, 21:45

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od pirtz » 04 Jul 2021, 11:22

Odgledao autotest, kaže čovek povezano bežično.



Na svim brošurama za compass 2021, kod nas u SRB piše da je moguće.

Kako da saznam od koje AK je uzet automobil za test i da ih pitam kako su povezali?

Primetio sam da kada hoću da povežem infotament na internet, bez obzira da li kućni WiFi ili Hotspot sa telefona, sve vreme je režim scanning. Možda je tu kvaka?




Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


pirtz
Postovi: 8
Pridružio se: 26 Okt 2016, 21:45

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od pirtz » 04 Jul 2021, 14:15

lami je napisao:Ovo je nevezano za konkretni auto, vec opste za android auto, moze i da se premesti u odgovarajucu temu:
1.Cini mi se da je android auto bio ubacen u google play, ali moguce da su ga izbacili opet. U svakom slucaju, guglaj android auto apk i gde nadjes da ti deluje bezbedno, skini ga i skeniraj i ubaci na telefon
2. Ne postoji android auto preko BT, postoji samo preko usb ili preko wifi, bar ne da sam ja cuo. Preko wifi ide od skora, manji broj podrzava, cak iako ima wifi. BT se koristi tu za pustanje muzike i slicno. Sad, ako imas problem sa wifi-jem, onda je logicno da nece hteti.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Jel moze link ka temi o Android auto?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Jeep Compass 1.3 DDCT 150KS 4x2 Limited

Post od dispy » 04 Jul 2021, 14:29

Android auto je od čini mi se android verzije 10 postao deo sistema, nije više samostalna aplikacija. Potražite u podešavanjima, zavisi kako je kod koga, na Samsung je u Advanced features. Da bi AA radio bežično treba da to podržava i telefon i auto. Koristio sam i jedan i drugi i oba imaju i prednosti i mane.

Wireless je top jer uđeš u auto i povezan je, verovatno zavisi od modela do modela ali treba 15-20s i može da se koristi. Mana je sto na dužim putovanjima nije zgodan jer se baterija prilično troši a ne dopunjava se. Ako auto ima wireless punjač to je možda i ok, ali je pitanje da li može uopšte da dopuni telefon. Na i20 koji ima wireless AA a nema wireless punjač, kada uključim AA i priključim na USB da se puni, baterija se uopšte ne dopunjava, već lagano opada.

Kod AA sa kablom, dobra je stvar je što ne opada baterija, dopunjava se telefon, brže se poveže i spreman da se koristi, tipa 5s treba. Mana je što se može desiti da se drmne kabl pa da izgubi vezu, pa se opet vraća, što realno smara. Najbolje kad postoji wireless pa se za po gradu i kratke vožnje koristi tako, a za duža putovanja na kabl.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Odgovori