Porodični auto oko 9000€

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od Misha » 16 Maj 2019, 21:44

Koliko sam ja ispratio problematični su 2.0 dizeli od 2008-2013.godine.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od ficha007 » 17 Maj 2019, 10:44

Šteta za Subaru. Ja nisam pratio problematiku vezanu za boxer dizele, ali eto. Jeste bilo revolucionarno rešenje, ali u praksi izgleda nije.

Problem i jeste što velika većina nas ovde nema primanja koja bi mu omogućila kupovinu novog automobila osim neke Dačije ili nekog manjeg automobila, pa većina nas gleda neki veći polovnjak, iz različite klase, kako već kome odgovara shodno potrebama, a to onda nosi problem druge vrste ( održavanje, rezervni delovi... ).

Takođe, svaki novi automobil, pa i ti Subaru modeli, kao novi su vrh vrhova, ali kada prođe 150-200.000 hiljada km, pojave se često veliki problemi, odnosno niti jedna fabrika, ma koliko dobra i kvalitetne automobile pravila ne može da zna kako će se automobil ponašati posle 200.000km, a takvi najviše stižu kod nas i u ostale siromašne zemlje.

Onda smo svi skloni da "pljujemo" po nekim proizvođačima, a realno ne shvatamo da današnji automobili u vreme masovne hiper produkcije i nisu predviđeni da se voze do kraja života ( vlasnika ili automobila , nego da je to neko predvideo da se u normalnim državama oni menjaju na svakih 5-7 godina od kada se kupe NOVI...a da za to vreme svaki od vlasnika automobila svoj auto tera u ovlašćeni servis, da ne pita koliko košta neki oreginaln deo, i da sigurno neće da dozvoli ( niti on niti ovlašćeni servis ) da u vreme garantnog roka stavlja neke bofl delove.

Pa čak i posle isteka garancije, koja se svake godine produžava, za pojedine modele, nastavlja se održavanje u kvalitetnom servisu sa kvalitetnim delovima, a kada dođe kod nas, taj automobil sa velikom kilometražom i malim džepom budućeg vlasnika već krene da se slabije održava, sa određenim "kompromisima".

Svako od nas ko je krenuo u tu "matematiku" morao je da pravi kompromise i to razno-razne, na uštrb mnogo čega.

I tu je naš drugi problem. Kompromis. Prvi je svakako nemogućnost da sebi kupimo nov iole bolji automobil.

Sad videh da je neko pomenuo Tiguan 4 motion...pa zašto da ne. Mislim da se dobro pokazao. Ima ga iu benzin i u dizel varijanti.

Gore navedeni Subaru Legacy je i meni davno zapao za oko jer se prodaje duže vremena. Jako dobro izgleda i dobro je očuvan, ali ako su problemi sa motorom takvi onda to generalno može da bude skupa matematika. Onda bolje gađati neki njihov 2.0 benzinac koji se s vremena na vreme pojavi. I praviti kompromis ( opet ) sa potrošnjom.
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od Heinz » 17 Maj 2019, 11:04

hal je napisao:Čovek kaže da je PDV 20% na cenu iz oglasa, nemam pojma stvarno.
Zovi ponovo, kažu da nema toga ipak.

Korisnikov avatar
hal
Postovi: 20
Pridružio se: 03 Mar 2018, 19:42
Garaža: Fiat Punto 2014
Lokacija: Novi Beograd

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od hal » 18 Maj 2019, 17:46

Ne javlja se ovaj za Hondu, definitino neozbiljan prodavac.

Bili smo da gledamo danas Škodu Yeti, uleteo je sasvim slučajno, pojavio se na oglasima kod prodavca kod kog smo već uzeli Punta. Auto dosta izlazi iz budžeta, ali nekao smo sračunali da bi nam do 11k verovatno bilo ok. E sad, nisam stigao ni da vidim šta bi moglo još da se uzme sa povećanim budžetom.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... x4-outdoor

Pošto ovaj Yeti koji se nama dopao nije registrovan, provozao sam ga samo po parkingu, ali kako imaju još jednog koji je registrovan uzeo sam da provozam njega. Model koji sam provozao je pre redizajna, 2013. godište i ima 280k na satu, provozao sam ga jedno 15-20 minuta po gradu i moj utisak je jako dobar. Prosto sam oduševljen kako je auto zategnut, ništa ne cvrči, ne lupka i jedino je kvačilo na izdisaju. Kapiram da bi ovaj sa 87k na satu mogao dugo da se lepo vozi. Auto mi je odmah legao, odmah sam našao dobru poziciju za upravljačem, kao da sam ga oduvek vozio :). Auto je baš pregledan, iako je recimo ivica prozora malo viša od punta. Ovaj koji sam probao ima 110KS, sasvim fino vuče, kapiram da bi sa 140KS išao još bolje. Ono što mi se baš ne sviđa je što je oprema baš bazična, tj skoro da je i nema i to mi je veliki minus.

Što se tiče gepeka, nije nešto preveliki, ali ima foru sa povlačenjem sedišta unapred i vađenjem bilo kog od 3 sedišta pojedinačno. Probali smo kolica da stavimo po dužini, na žalost ne staju po dužini, čak ni kada se zadnje sedište povuče skorz unapred, mada kada se kolica stave i poprečno deluje kao da ima dovoljno, ipak bih voleo da je gepek za nijansu veći.

Auto smo probali sa 2 dečja sedišta pozadi i supruga kaže da joj je malo skučeno ali može da stane. Pošto je ona ok sa prostorom pozadi i ja sam :D.
Kao bonus smo pogledali i jednu Oktaviu čisto da vidimo koliko mesta ima, i ispostavilo se da je Oktavia uža par cm na zadnjem sedištu i da je supruga jedva uspela da sedne, što mi je bilo jako čudno. Naravno u gepek Oktavie može da stane i Punto i kolica :rofl:

Supruzi se Yeti jako dopao, ja mislim da je ovo odličan auto ali me najviše odbijaju malo manji gepek i baš slaba oprema. Prednost je što je auto malo prešao, od pouzdanog prodavca i što je održavan u ovašćenom servisu.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od passenger » 18 Maj 2019, 19:10

Bitne stavke nisu dobre kod tog Yeti. Opreme će uvek faliti, a taj je baš klotać. Ne zaleći se.

Pošto si spreman za 11k eura, si bacio pogled šta ima u oglasima za taj novac?
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od maniaxxx » 18 Maj 2019, 19:48

passenger je napisao:
18 Maj 2019, 19:10
Bitne stavke nisu dobre kod tog Yeti. Opreme će uvek faliti, a taj je baš klotać. Ne zaleći se.

Pošto si spreman za 11k eura, si bacio pogled šta ima u oglasima za taj novac?
Dobar motor i očvanost je važnija od svake opreme, koja opšte nije toliko bitna. Veči probem vidim u nedostaku gepeka, to če te uvek nervirati. Pogledaj šta se još dobije za taj novac, mislim da ne bi trebalo biti težko dobiti baš dobar avto za te pare, šteta što ne gledaš karavana, za taj novac možeš dobiti skoro "nov" avto..

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od passenger » 18 Maj 2019, 19:54

zato sam i napisao ''stavke'', misleći na to sto je pomenuo on: gepek i oprema.

Ja bih to preskočio. Treba svaki put da se nervira što je izašao 20% iz budžeta, a nije dobio šta je hteo.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od maniaxxx » 18 Maj 2019, 19:57

To svakako, jeste da je avto ako imaš ograničen limit uvek manji ili veči kompromis, ali moraš razčistiti kod sebe koje kompromise si spreman da prihvatiš i koje nisi. Meni bi naprimer jači motor više značio nego oprema, ali ne znači da je tako i kod tebe, ako je gepek mali ( premali ) onda može avto da je itekako dobra kupovina ali odpada jer u stvari ne dobijaš ono što ti treba...a sam znaš šta i kako je kod tebe. Znam samo da za te pare ima dosta izbora

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od passenger » 18 Maj 2019, 20:00

uzmi u obzir da je krenula nova tema: 11000 eura :)

Nešto će se probere i sa opremom, motorizacijom i prostorom u gepeku
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od maniaxxx » 18 Maj 2019, 20:03

Passat alltrack :D

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od passenger » 18 Maj 2019, 20:12

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od maniaxxx » 18 Maj 2019, 21:27

Smešna kilometraža na rav-u...ne znam kako je sa prostorom ali izgleda baš super

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od Misha » 18 Maj 2019, 21:59

Ne bih preporučio RAV4 sa 2.2 D4D,motor i menjač prave probleme i cena registracije je velika.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
hal
Postovi: 20
Pridružio se: 03 Mar 2018, 19:42
Garaža: Fiat Punto 2014
Lokacija: Novi Beograd

Re: Porodični auto oko 9000E

Post od hal » 18 Maj 2019, 23:24

Plus je mnogo mator i enterijer mi je baš ružan.

@maniaxxx Nije problem meni karavan kao pojava, ali jednostavno nam ne odgovara dužina karavana zbog parkiranja, jer će i supruga da vozi auto, a ni visina pri ubacivanju deteta u sedište.

Korisnikov avatar
hal
Postovi: 20
Pridružio se: 03 Mar 2018, 19:42
Garaža: Fiat Punto 2014
Lokacija: Novi Beograd

Re: Porodični auto oko 11000E

Post od hal » 21 Maj 2019, 11:38

Idem danas opet da pogledam Yetija pa da donesem odluku. Dobili smo informacije iz prve ruke od ljudi koji imaju 2 mala deteta da im je gepek skroz ok, jedino su za more staljali krovni kofer, kao i da može da stane manja osoba između 2 dečja sedišta. E sad što se tiče opreme, imaju u budžetu još jednog Yetija koji je 500e skuplji, ima 100k na satu, još uvek je u garanciji i ima neku bazičnu multimediju. Mane su mu što je spolja u lošijem stanju, ima više ogrebotina, ima manje felne i po meni najbitnije slabiji motor(2,0 tdi, 110ks, 250 nm).

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 4-ambition

A ovo su neke alternative, C-Max meni deluje baš dobro, jedino što je motor možda slabašan za ovoliki auto. C4 deluje lepo na slikama, jedino što ne vidim koji je menjač u pitanju.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 16-bluehdi

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... max-15tdci

Odgovori