Suzuki SX4 - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od bmibmc » 21 Maj 2019, 14:44

Pa ima PK kais, ali ti delovi nisu bitni za zupcenje i pokrecu pomocne agregate. PK je verovatno menjao. Spanere je verovatno po potrebi menjao.
Kad havarijski crkne vodena pokretana zupcastim, moze motor da prezupci. Zato se menja preventivno. Toga kod lanca nema.
Meni je iznenada pukao na G2 zupcasti (i vise nego redovno menjan), ali se ventili i klipovi nisu stigli - imao sam srece.
Lanac se zateze uz pomoc spanera pokretanim pritiskom ulja u motoru i ako nema konstrukcijske greske (kao kod VWa nekad), to retko otkazuje. Istegnuti lanac se cuje, cuje i se i problem sa spanerom kod paljenja motora. Nista sto mehanicar koga budes vodio sa sobom moze da promasi.

Svakako, ne slusaj ni mene nego svog majstora.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 21 Maj 2019, 23:39

Saša je napisao:Problem je naći dobrog majstora da to podesi kako treba.
Ovom plin satire ventile, tj sedišta istih ili šta god već. Mekani su i nisu za plin. Kako god majstor namesti, teško će se izbeći intervencija.

Pitajte Trio koliko su ih radili do sada.


Što se tile moje žute lampice - ne pali se već desetak dana. Pu,pu, da ne ureknem :D Bio sam u servisu, kačili na dijagnostiku, nekim uređajim očitavali svašta. Zaključak je bio: prekontroliši lambdu itd. Obrisali grešku i više se ne upali :D



T-T


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Saša » 21 Maj 2019, 23:55

Može sve to da se podesi, recimo da se stavi kapalica koja ih podmazuje, ili da se recimo podesi da se u gorivu smešu dodaje i mala doza benzina... Mene to sigurno ne bi sprečilo da vozim na plin. Čak i do izgaranja ventila, a onda bih to sredio, ojačao njihova ležišta, zamenio ventile i terao opet dalje...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od trojanac » 22 Maj 2019, 06:41

Ja sam ugradio kapalicu davne 2012. kad sam stavio plin. No odavno nije u funkciji. Babić kaže da nema neke koristi od nje. Ako neko zna valjda zna on.


Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 22 Maj 2019, 06:51

Kapalica je ugrađena.
Kada ti ovlašćeni servis kaže da treba da se proverava stanje i da se u nekom trenutku to mora menjati, to verovatno znači da su svesni da će stradati, bez obzira koji je majstor ugrađivao.

Doduše, to ti ne kažu kada ti prodaju automobil...







T-T


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 22 Maj 2019, 07:13

Nema tu sta da se pokvari. Obicna posuda sa slavinom gde se okretanjem tockica odredjuje na koliko sekundi izbacuje jednu kapljicu tecnosti. Problem je taj sto se brzo rasteluje i ne ubacuje tecnost uopste. Ja sam je na SX4 cesto stelovao, iako je bila tada najbolja dostupna za ugradnju - JLM. Slika

Sent from my MI 9





Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 22 Maj 2019, 07:21

Ne mislim na kapalicu, već na ventile.

Kapalica je isto ta (čini mi se) i šteluje se povremeno.

T-T


sarajevo123
Postovi: 239
Pridružio se: 20 Maj 2019, 11:00
Garaža: Audi A3 2.0 TDI 125kw CR 2011g quattro
Lokacija: BiH

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od sarajevo123 » 30 Maj 2019, 16:16

Nakon duzeg razmisljanja i citanja po netu i raspitivanju medju rajom sam se odlucio kupiti SX4 4x4 1.6 benzin.
Budzet mi je do 6.5k eura i to mora pokriti i registraciju, kupovinu guma ako nema oba seta te ugradnju LPG-a.

Interesuje me jos par sitnica.

Kako se ovaj auto pokazao kao polovnjak? Nije isto kad je auto 2-3 godine star sa 40k na satu i kad je 7-8 godina star sa 140-170k na satu?

Ja sam vidio dva primjerka.
Jedan je NAVI 2012 godiste sa 145k na satu.Kupljen u salonu koo nas. Za ovaj mi fali 350 eura ali reko je vlasnik ako mu 2-3 potencijalne musterije otkazu da ce ga spustiti jos malo.
Drugi je 2011 sa 175k na satu.Oprema ne znam koja je ali ima esp, grijace retrovizora i prednjih sjedista.Ok je paket.Ima 8 solidnih guma i ugradjen LPG, registrovan 7 mjeseci.Para tacno kolko imam?

Sto mogu ocekivati na ovim autima sa 7-8 godina starosti i 140-170k predjenih kilometara? Sta dolazi na redovnu izmjenu?
Pred zimu svakako mislim uraditi servis plina te svjecice i akumulator. (koje su btw cijene svjecica i bobine za SX4?)
Sta je sa setom kvacila? Moja fabija ima 172k predjenih kilometara i imam osjecaj da je ova fabricka lamela jos uvijek u dobrom stanju. Koja je cijena zamjene seta kvacila za ovog benzinca suzukija?
Kablovi i ostatak elektronike? Jos jedna stvar sa kojom nemam problema na trenutnoj fabiji 1.4 MPI 2003g, a ljudi se redovno zale na benzincima na te stvari.

raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od raks88 » 03 Jun 2019, 15:27

Iskreno ja ponovo da biram dobro bi razmislio. Mozda je moj presao 600000000 km, ali evo u zadnje vreme menjao zadnji lezaj to je 10000din crkla sonda napred za abs nasao na ebay nije skupo..radio remont letve ta caura je losa mora cela letva da se skida itd itd menjao korpu i lamelu, ne radi mi zakljucavanje vozacevih to im je mana mnogima, protanja po malo kocnica i to im je mana, sve napred lupka i to im je mana, mnogo su bicni i to je mana , ne vidi se nista od a stuba itd itd. Ja ne kazem da je los, samo kolko para tolko muzike, ja sam kupio sedicija za 4300 bio je ko casa, daster je ya 2h skuplji, verovatno sa razlogom. Al je dobra zamisao, mali suv, sve na mestu, ali kvalitet i nije nesto...pa sx4 klot kostao 9999e to je ko korsa..

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od RobiNS » 03 Jun 2019, 16:05

raks88 je napisao:
03 Jun 2019, 15:27
...Ja ne kazem da je los, samo kolko para tolko muzike, ja sam kupio sedicija za 4300 ...
Jel ti imaš Sedići-ja ili SX4?
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od raks88 » 04 Jun 2019, 08:38

Imam Sedicija, ako je to upste bitno, razlika izmedju ta dva auta je samo i samo drugi znak koji je napraljen na istom mestu od iste platike kao u Suzukijev. Takodje sam menjao i jedan nosac, solje amortizera (kupio kyb koji je se opet sabio, pa sam morao ici na neko drugo resenje da poturam neke debele gume..), prednje amortizere, termostat...naravno neki delovi su potrosni al malo malo pa nesto crkne..onda menjao semering diferencijala(isto poznat problem na forumima kosta 1000din al ako ne primetis i iscuri ulje posle 1000km ode diferencijal)prosto auto je ceo losijeg kvaliteta tu nema price, zato je kao nov i bio jeftin. Sad price kupio sam nov auto i nista mu ne fali i ne pije vodu, pristo auto se ne sme puno kvariti ni posle 10godina. Da ne ispadne da samo kukam, ja ga naravno necu menjati, niti bi za te pare mogao kupiti nesto bolje, samo kazem koliko para toliko muzike, ne treba sebe lagati i reci e platio sam auto 4h a dobio sam Tiguana. Obavezno obratiti paznju da nema lufta u desnom tocku, ako ga ima 99posto nije spona to bi svako primetio, kao i da ne protanja kocnica ni milimetar kad se jako stisne i drzi duze vreme. Kazem, ne kukam i necu ga menjati, niti bi za te pare mogao da nadjem mali suv 4x4, samo price o nekom top top top kvalitetu koja se ovde prica nema veze sa zivotom

raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od raks88 » 04 Jun 2019, 09:20

I da delimicno odgovorim na pitanja gore. Ako ima esp mora da ima dugme pored rucne. Mislim da je elektronika ok ja nisam imao ni najmanju gresku. 4x4 je prihvatljiv, ne sme mnogo da se forsira zato sto se zagreje visko i izgasi se pogon krene da trepce 4x4lampica, problem je poznat, ali nije problem, prosto ne sme auto da sljfuje po snegu pola sata, nije niva. Sa korozijom mislim da nema ni najmanji priblem, ni jedan saf na mom nije zapekao. Vozacevo sediste skripi zbog mehanizna takodje poznat problem, resiv tako sto jednom mesecnom prskas nekim odvijacom ili sa mast u spreju.. Menjac ok nije nesto precizan al dobro sta da se radi prihvatljiv je. Rucna slaba, isto poznat problem. Ima onaj bas bas strog nas test sx4, naslov kao zasto ne preporucujem sx4, neko je pisao bas lose. Sve sto tu pise to je sve tacno, procitas test i ako mozes da predjes preko tih nedostataka onda kupis auto i to je to

sarajevo123
Postovi: 239
Pridružio se: 20 Maj 2019, 11:00
Garaža: Audi A3 2.0 TDI 125kw CR 2011g quattro
Lokacija: BiH

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od sarajevo123 » 09 Jun 2019, 14:40

Vozdra raja.

Kupio sam suzukia sx4 4x4 2012 NAVI 1.6 benzin 88kw, 145k presao.
Bice slika uskoro :)

Nisam se bavio velikom provjerama prije kupovine, brzinski pogledao, provjerio vecinu dugmica unutra, digo haubu vidio motor i to je to.Provozo 2 km i to je tom

Sve radi OK osim par nedoumica koje imam.

Znaci.
Esp off dugme ne funkcionise.Drzao sam ga 25 sec ali nista.Jel ima caka neka ili je nesto skupo crklo? Ili je samo neka elektronika?

I ono vaznije.
Prilikom skretanja u desno (ljevo nisam imo gdje istestirat) cuje se odredjeno pucketanje ispod auta.
Znaci nije na svakom skretanju vec na onim malo zahtjevnijim.Kada s ravnice ulazim na uzbrdicu i to jos pod nesto tezim uglom.Ne mora biti puni desni ali mora biti malo jaci namotaj volanom.

Po gradu sam odvezo 30 km sad, namjerno skreto ljevo desno,ulazio brze u krivine ali nista.

Desava ss i u auto i u 2wd modu.

Ima li neko ideju sta da pogledam?

Other than that, auto se cini odlican.
Solidno elastican motor, udoban, pregledan.


Sent from my LG-M250 using Tapatalk



Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od McGruja » 09 Jun 2019, 15:15

Čestitam, uzivaj u autu

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od bmibmc » 09 Jun 2019, 15:20

Pa zar nisi mogao naci nekoga da pogleda auto?

ESP OFF se ne pali ili ne gasi? Ako na tabli nije konstantno upaljeno ESP ili onaj klizav put znak, onda je sa ESPom sve OK. ESP gasis da bi se izvukao iz blata ili snega. Proveri pod kojim uslovima se ESP uopste moze ugasiti kod SX4

'Odredjeno pucketanje' je poprilicno neodredjeno objasnjenje :D Moze biti homokineticki ako je zvuk ritmican (ritam se menja sa brzinom), moze biti viljuska, moze biti opruga da skripi samo... Majstor... Ili ga ti nateraj na kanal, pa natezi elemente vesanja da vidis da li ima lufta gde ili zavrti tocak, pa oseti da li ima kakvih vibracija itd.

Odgovori