Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 22 Maj 2019, 10:42

Ne plaća on ništa, ima garanciju 6 meseci. Ali izgubio lik živce.

Sad gleda ovaj da mu kupi ocog, a da vrati sjeban:

BMW 320d Touring more4you Steptronic, 05.2008 / 120'000 km, CHF 10'900.–

https://www.autoscout24.ch/6566171

Mada pitanje da l ce taj lik da kupi s drugog placa i da mu zaneni

Pita mene za savet ja mu rekao

LEXUS IS 250 Sport, 07.2006 / CHF 10'800.–, CHF 10'800.–

https://www.autoscout24.ch/6674509
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 22 Maj 2019, 10:47

Ovaj Lexus mi se svidja, mada je vec mator, ali je KM lepa, doduse i cena je lepa. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Ivan » 22 Maj 2019, 11:00

Zamisli kada bi u Srbiji preprodavci tako plaćali kvarove, poklalo bi se noževima pola Srbije :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 22 Maj 2019, 11:03

jbg zato i kazem bmw samo da se dotera u Srbiju ili tamo da se tera kod nekog naseg coveka da proba da resi kvar, to sa ovl. i sl. servisima u CH je bacanje para i gubljenje vremena bez obzira sto ne placa on.

Meni ovaj lexus i nije neka lepota, mada nije ni ruzan ali mu definitivno fale neki lepsi i veci tockovi, ne znam kakvi su motori ali valjda kod njih je izrazen neki problem sa menjacima ako se ne varam???

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od Joker » 22 Maj 2019, 13:44

Ivan je napisao:
22 Maj 2019, 11:00
Zamisli kada bi u Srbiji preprodavci tako plaćali kvarove, poklalo bi se noževima pola Srbije :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Ili kada bi placevi poštovali zakonsku saobraznost od 12 meseci :o

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 22 Maj 2019, 16:36

integralac je napisao:
21 Maj 2019, 23:10
Drugari, moze mala pomoc
Moram da skidam glavu na C3 sa metanom, posto moj majstor ne radi automobile sa metanom a meni cini uslugu zanima me (nas) kako da ugasimo dovod metana jer mora da se skine ovaj uredjaj levo, kontam mora da ima negde neki ventil da se zavrne, mozda uredjaj i sam zaustavlja dovod kad je ugasen ili raskopcan akumulator.
https://ibb.co/nc8rpBH
Potraži ipak (stručnog) majstora koji se bavi automobilima profesionalno.

Ima naravno barem 2 ventila što je zakonski minimum, a svakako je ugašen dovod kada je ugašen auto.

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Servis - Razno

Post od nexteen » 24 Maj 2019, 15:50

Pozdrav svima ..

Imam sledeci problem sa Opel Corsa D 1.2 2006g , brzinomer mi brljavi , kazaljka radi kako se njoj svidja a uglavnom je zabijena na 200kmh ali ne i uvek , kako joj se svidi :glavomuzid:

Pokusavao sam da skinem minus klemu i drzim tako neko vreme i desavalo se da se kazaljka vrati na normalu ali posle nekog vremena opet pocne da brljavi. Inace, bio sam kod servisera na pregled vozila jer sam ga skoro kupio i pored malog servisa , PK kaisa, spanera, kocionih plocica , zadnjeg lezaja , on je nasao da imam i ovu gresku B 2652-04 Present ..

Malo sam istrazivao i to sto sam ja nalazio nema veze tj ne spominje se ABS itd , ali kad sam rekao kumu da se raspita kod elektronicara i zakaze mi pregled on me je bacio u bedak kad mi je javio da mu je on rekao da imam problem sa ABS-om ali je zurio pa je to sto mu je na brzaka mogao reci , navodno Corsa D cesto ima taj problem.

Nisam smeo da testiram ABS tj da probam ostrije kocenje jer imam 2mm na plocicama pa ne bih bas da se igram , ako da bog ovog vikenda ce biti odradjen servis i sve ostalo gore navedeno , pa cemo sa zamenom plocica oprobati i ABS.


Ono sto mene interesuje da li je moguce imati problema sa ABS-om ukoliko se nakon paljenja auta sve lampice pogase ?

Ima li neko predstavu sta bi ta greska mogla biti i zasto mi brzinomer brljavi ?

Unapred zahvalan na pomoci i savetu ..

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 24 Maj 2019, 15:57

Pretrazi strane forume, mislim da je ovo isto sto se i tebi desava https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk ... 149/page-3

ABS lampica mora da se upali na kontaktu i posle se ugasi. Ako se ni ne upali na kontaktu znaci da je neispravna/izvadjena.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Servis - Razno

Post od nexteen » 24 Maj 2019, 17:43

Evo probao , dam kontakt i upali se lampica ABS , svetli par sekundi i ugasi se , upalim auto i sve se zivo pogasi ..

Ako sam dobro skontao lik je morao da menja kompletan km sat ili kako ga pravilno zovu .. Inace hvala na brzom odgovoru i linku koji si mi prosledio .. I ako sam dobro skontao sta je lik tamo pisao , ako su ABS senzori dobri lampica ce se ugasiti i najverovatnije nije do njih , a eto dijagnostika je rekla km sat , mislim da ce biti ista prica na kraju jer ovo sto sam ja nasao kao gresku i navodi nesto oko table a ne za ABS..

Nema sta , samo na dijagnostika moze resiti problem , gde su stare dobre sajle , izem ti senzore itd :rofl:

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 24 Maj 2019, 18:26

Taj problem se desavao i na novim Korsama (km nije bila bitna) da tako brljavi sat. Zna taj sat da strada. Kod mene na Korsi kad das kontakt ABS lampica se upali sa ostalima i ugasi se odmah kad i ostale.
Ako ostane malo duze da svetli lampica znaj da je kompjuter bio napravio neki gresku i da ce samo to da prodje posle nekog vremena.
Kod Korsi isto zna da strada i ABS pumpa a to se primeti kada ti zabacuje u jedno stranu. Skoro uvek strada jedna prednja kocnica, i jedino resenje je da se zameni pumpa ili da se remontuje. Bukvalno kociona tecnost ne dolazi do klesta.

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Servis - Razno

Post od nexteen » 24 Maj 2019, 20:25

Da bi eliminisao mogucnost kvara abs pumpe , trebam jace zakociti da bi se abs aktivirao i ako ne zanosi ni na jednu stranu onda bi to trebao biti znak da je ona uredu ?

Ma cim budem zamenio plocice probacu da vidim da li ABS radi i kako se ponasa ..
Jel imas neku predstavu koliko kosta pumpa , km sat , ne mogu naci cene kod nas ali kako stoje stvari sat je mozda blaza tj jeftinija muka.

I eto , necu francuza jer svi pricaju kako imaju svakakvih boljki i odlucim se za Opela, sta bi bilo da sam uzeo francuza :kuku:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Servis - Razno

Post od Uroš S. » 24 Maj 2019, 20:39

Ne bih savetovao da probavaš prvih 500ak km sa novim pločicama išta jer još nisu lepo nalegle, pa ne koče optimalno, a možda može nešto i da se sjebe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Servis - Razno

Post od nexteen » 24 Maj 2019, 21:00

Auu koliko sitnica i stvari ne znam , sreca u vas :loool:
Ja bih to odmah zajasio i proveravao ..

OK , onda cekamo sastanak sa elektronicarem a do tad :glavomuzid:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 24 Maj 2019, 21:02

Debljina plocica nema uticaja na rad ABS sistema.
Nema nikakvog razloga da se plocice od 2mm ne koriste pri kocenju sa aktiviranjem ABSa isto kao sto nema smetnje da se koriste pri slabijem kocenju kada se ABS ne aktivira.

Kao sto je receno nove plocice treba da se pravilno nakon ugradnje prilagode diskovima, i treba ispostovati proceduru za prilagodjavanje koje je proizvodjac propisao.

Ne znam za Cosru ali na Zafiri senzor ABSa moze da se zalomi u nosacu i da ne stroji cvrsto u glavcini a onda nastaje igranka sa elektro leptirom, sa brzionomerom, sa ESPom i sa ABSom.

Ne moze samo senzor/ tj nosac/ da se zameni vec co sklop sa sve lezajem tocka, takvu sam informaciju dobio od speicjaliste za Opela.

Mozda nije cest problem takav kvar kocnica ali je popravka Opela Zafire u tom delu komlikovana i bez potrebe skupa.

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 24 Maj 2019, 21:43

Ne brini nije tebi otisla ta pumpa, primetio bi to. Auto bi dosta vukao u jednu strani i izbacio bi ti gresku. Pumpa polovna je oko 40e, kilometar sat je oko 30-50 evra. Ako hoces poslacu ti broj od dva otpada pa ih pitaj imaju sve od delova. Ja sam uzeo tempomat tako.
Slobodno koci i sada nece nista da se desi. Ta pumpa ne strada od jaceg kocenje nego sto nije kvalitetna. Uglavnom blokira izlaz za predjnu levu celjust/klesta.
Ne brini nemaju te Korsa toliko problema. Uzivaj i vozi. Tu sam ako nesto treba.

Odgovori