Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Primena propisa, crna hronika
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Dare4x4 » 02 Jun 2019, 22:21

Upravo sam tako postupio sa električarima. Više puta sam se obraćao i nisu hteli jer znaju kakav je i da bi im pisao sto prijava protiv njih... Onda mi je prekipelo da stalno nestaje struja kad pada kiša, pa sam sve slikao i poslao za BG na onaj mail za potrošače. To je bilo u 10 uveče. Sutradan oko podne su došli i isekli gotovo sve. Ostali su borovi kroz čije krošnje idu žice. On je izašao, napsovali su se i oni su otišli ali se situacija bar znatno popravila.(btw dobar deo problema sa rastinjem su rešili oni). U međuvremenu su mu isključili struju, a on je napisao policiji prijavu protiv NN izvršioca. Navodno mu je neko isklučio struju dok nije bio tu. :loool:

E sad u ovom slučaju opet su mailovi otišli ali nikakvog odgovora nema. To me čudi. Ajd' sačekaću još koji dan mada ulica je stvarno teško prohodna od granja, plus treba da renoviram kuću, a kamioni ne mogu da se provuku.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od nick79 » 02 Jun 2019, 22:44

Negde u malom mozgu imam i formaciju da ako se naftom polije cveće, rastinje itd brzo uvene. Ako ti je vec frka da iseces to što ti smeta, možda da prezalis koji litar nafte

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Dare4x4 » 02 Jun 2019, 22:54

Ma, postoji i totalni herbicid ali to ne rešava grane koje su već izrasle. Dobra ideja za kasnije :doubleup:

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od kragujevac » 02 Jun 2019, 23:03

Možda da baciš neki dobar pikavac kad prodješ autom, a posle se praviš blesav po fazonu :jane: "student nije zapalio žito".
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od superboss » 02 Jun 2019, 23:04

Htedoh da napišem da se sve poprska Totalom,samo pažljivo jer će da pobije sve živo rastinje-i da se nekw životinje ne otruju.

Duže vreme.neće ništa nići, a grane će u krajnjem slučaju istruliti brzo
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od H4wkeye » 03 Jun 2019, 00:33

Ili teraj kamione da dodju lepo, kad bude prosao kamion od ko zna koliko tona ima da skrsi i grane i sve. :D

pedja76
Postovi: 14
Pridružio se: 27 Nov 2022, 21:12

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od pedja76 » 28 Nov 2022, 00:00

Да ли се зна како је решен овај проблем?

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Dare4x4 » 28 Nov 2022, 06:40

Nije rešen.
Letos sam ponovo prijavio ali komunalnom inspektoru. On je izašao i konstatovao da je rastinje uklonjeno, što nije bilo tako. Onda smo mi u odsustvu tog problematičnog lika isekli rastinje koje je smetalo. On je zvao policiju kada je video. Naravno, došli su odmah i opomenuli nas da ne pravimo probleme itd... Međutim, kasnije je taj što brani rastinje svaki dan razvlačio grane po ulici tj putu ka mojoj kući. Bukvalno svaki dan. Nailazim, grane na putu. Ja moram da stanem i sklonim ih. Onda uveče kad se vraćam isto tako. To se ponovilo bar 10 puta, više ljudi je primetilo i jednom kad nam je prekipelo opet pozvali smo mi policiju. Došli su i zatekli grane svuda, nisu mogli kolima da prođu. Opomenuli su lika ali džabe. Onda smo na kraju mi te isečene grane i rastinje natovarili i odvezli traktorom na udaljenu lokaciju jer ovako kad su isečene i sklonjene ovaj debil dođe i razvuče po putu.
Sada i dalje kad prolazim tuda moram da otvaram četvore oči jer on ponekad hoće gde je uzak prolaz da postavi neku odlomljenu granu kako bih ogrebao kola... Jednostavno inat mu je duševna hrana. Živi sam, nikad se nije ženio niti ima bilo koga, ne radi nigde, isekli su mu struju pre par godina... Ukratko, čovek kakvog nikom ne želiš u okruženju.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Gazu » 28 Nov 2022, 08:33

E stvarno, vrsta ljudi koju da, ako ga sam ne vidiš, ne bi rekao da je realno da tako nešto postoji.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Uroš S. » 29 Nov 2022, 09:04

Podnesi predstavku protiv inspektora, policije, komunalnog preduzeća Upravnoj inspekciji. Kaži da nadležna inspekcija lažira izveštaje, da policija ne pomaže itd. Svima njima se tresu gaće od upravne inspekcije, bar moje iskustvo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Problemi sa neradom komunalnog preduzeća i saobraćajnog inspektora!

Post od Dare4x4 » 29 Nov 2022, 09:17

Pisao sam upravnoj još kada saobraćajni inspektor prvi put nije uradio posao. Dobio sam odgovor da oni samo gledaju da li je ispoštovana procedura: da li je izašao po prijavi, da li je naložio uklanjanje nepravilnosti i da li je posle toga izvršio kontrolni nadzor. On je sve to uradio, a stanje na terenu ne zanima upravnu. Ovi lokalni zabušanti se pozivaju na to da su sačinili foto dokumentaciju, a u stvari ko zna gde su oni slikali rastinje pored puta. Moja je pretpostavka da su slikali negde gde je okresano i da to nema veze sa ovom lokacijom. Kad bi upravna htela da izađe na teren, videla bi da je nemoguće da drvenasta biljka poraste toliko za tako kratko vreme ali oni gledaju samo proceduru. Takođe, ja sam i ovog puta prijavljivao zauzeće javne površine tj putnog zemljišta ali komunalni na taj deo prijave nije ni odgovorio. Tu bih možda mogao da ga zezam jer, po mom mišljenju, morao je da angažuje geometre da utvrde da li je zauzeto putno zemljište, što on nije uradio.
Da li možda znaš koliki je rok za obraćanje upravnoj inspekciji od trenutka kad se završi inspekcijski nadzor po prijavi?

Odgovori