Veliki servis

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Veliki servis

Post od OMP » 06 Jun 2019, 16:23

operations2.jpg
Evo fabrickih podataka ovo je konkretno za modele od 2012 ako se ne varam

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Veliki servis

Post od dragvorl » 06 Jun 2019, 17:51

Ja bih definitivno promenio ako je vec takva situacija, a i sa tim delovima sto se ugradjuju ove km sigurno ne vaze kao u uputstvu. Ako neces prodavati uskoro naravno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Veliki servis

Post od OMP » 06 Jun 2019, 18:13

definitivno sa delovima na nasem trzistu pa i svime sto nije fabricka ugradnja ne treba cekati ovaj fabricki interval....kod nas ljudi obicno rade na 80.000 neki cak i na 60 tako da....

ivan2312
Postovi: 11
Pridružio se: 21 Mar 2018, 13:11

Re: Veliki servis

Post od ivan2312 » 07 Jun 2019, 09:05

Naravno,
to mi je i majstor rekao da taj interval uglavnom vazi za originalne delove koje kod nas retko ko ugradjuje.
S obzirom da planiram da ga vozim sigurno bar jos 5 godina,uradicu mu veliki servis ceo i miran sam,iskreno nije to vise ni tolko skupo ko pre.
Sto kazu bolje spreciti nego leciti :)

nenadprekajski
Postovi: 7
Pridružio se: 02 Sep 2018, 08:15

Re: Veliki servis

Post od nenadprekajski » 07 Jun 2019, 14:57

Tačno tako sa ovim trzistem delova koji imamo mozes da razmisljas da sa 50 000km radis v. servis

Poslato sa HRY-LX1 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Veliki servis

Post od dragvorl » 07 Jun 2019, 15:54

Ja bih pre rekao da zbog ustede ljudi stede tamo gde ne treba. Ne verujem da su Gates, Contitech, SKF i slicni brendovi nesto drugacijeg kvaliteta nego napolju sto se aftermarket ugradnje tice. Nego majstori znaju da musterija zeli sto manju cifru i onda gledaju da se uklope u sto manju cifru gde imaju najbolju cenu. I onda ne moze da se ocekuje cudo od trajnosti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Veliki servis

Post od OMP » 07 Jun 2019, 17:25

pa kod nas ti je veliki procenat robe na trzistu falš (mahom kinezi) ili pak losijeg kvaliteta nego negde za EU, drugar mi drzi vise decenija ozbiljan servis i promenio je brdo dobavljaca delova bas iz tog razloga sto je falš roba pa je imao dosta reklamacija, cak smo vise puta uporedjivali neke kopije i originalne delove, razlika je na oko bila i vise nego uocljiva. E sad uvek ima onih koji hoce da prodju jeftinije pa kupuju neke š marke ili kopije po znatno nizim cenama

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Veliki servis

Post od meidling » 07 Jun 2019, 18:15


Presekli su 2 kociona diska razlicitih proizvodjaca i direktno ih uporedjuju.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Veliki servis

Post od ljubitelj » 07 Jun 2019, 18:19

A u seldecm nastavku prica o jeftinoj vodenoj pumpi takodje no name nepoznatog porekla nabavljena na online aukciji.

Inace, preporuka za sve epizode ovog serijala, a narocito za tematske specijale.

Ima slicnog tipa beloruski YT kanal ali samo evaulacija motora i menjaca na osnovu iskustva servisa sa totalnim rasklapanjem do poslednjeg srafa polovnih motora tipicno nakon 150-250.000 km predjenih.
I pobrojane konstrukcione falinke ponasoob.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Veliki servis

Post od dragvorl » 07 Jun 2019, 18:38

OMP je napisao:
07 Jun 2019, 17:25
pa kod nas ti je veliki procenat robe na trzistu falš (mahom kinezi) ili pak losijeg kvaliteta nego negde za EU, drugar mi drzi vise decenija ozbiljan servis i promenio je brdo dobavljaca delova bas iz tog razloga sto je falš roba pa je imao dosta reklamacija, cak smo vise puta uporedjivali neke kopije i originalne delove, razlika je na oko bila i vise nego uocljiva. E sad uvek ima onih koji hoce da prodju jeftinije pa kupuju neke š marke ili kopije po znatno nizim cenama
Ne znam sta ocekuju ljudi koji kupuju originale na pijaci i slicno...to nije za komentarisanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Veliki servis

Post od OMP » 07 Jun 2019, 18:59

ima i po prodavnicama kopija, cak i po ovim poznatim radnjama pored originala ulecu i falševi, drugar nekad drzao prodavnicu delova, 80% mu bili falsevi jer je narod najvise trazio te jeftine delove pa kad odem ja kod njega on mi posebno naruci deo ne prodaje mi onaj koji ima na stanju

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Veliki servis

Post od dragvorl » 07 Jun 2019, 21:13

Pa zar nije to fantasticno. Jel i kod uvoznika tako ide? Bio sam pre par godina kod uvoznika SKF automotive aftermarket na razgovoru za posao i tada mi je covek rekao da je vec godinama za njihov brend minimalan broj kopija u prometu. Malo sam se iznenadio kad sam sad skinuo sa mog Clia originalni set PK i jedan roler je imao lufta u lezaju, 50-60kkm presao, OEM Renault, licno sam ga montirao. To bas nije za pohvalu. Fabricki je preko 90kkm presao.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Veliki servis

Post od Risto » 07 Jun 2019, 21:39

Ima i do toga da i sam majstor razmišlja ovako, ako ugradim deo koji će da traje onda neću imati posla. Začarani krug, prvi smo mi takvi jer volimo nešto jeftino pa onda nam to i nude majstori.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Veliki servis

Post od ljubitelj » 07 Jun 2019, 21:49

Kupovati u zvanicnim radnjama, najbolje kod uvoznika direktno. I uvek uzeti fiskalni racun.
TI koji rade sa fals delovima na crno, obicno ni ne mogu da izdaju fiskalni racun jer nemaju jelte ulaz robe u firmu.
A inace, sami proizvodjaci pustaju u prodaju svoje originalne delove druge klase. VW je bio poznat po tome ranije, garancije je bila samo 12 meseci. Davno je bilo, sada to verovatno svi ili vecina radi jer ne vidim drugacije objasnjenje za prakticna iskustva da novi kupljeni delovi prosto traju 1/2 originala iako nisu nikakav fals niti kopija.
Amortizeri, akumulatori, kocioni diskovi, na primer.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Veliki servis

Post od dragvorl » 07 Jun 2019, 22:42

Dok sam radio u fabrici kvacila tadasnji sef koji je bio tamo mi je rekao da razlika izmedju oem i aftermarket razlika u tolerancijama, najbolji sklopovi idu kao oem, aftermarket su ovi sto imaju vece tolerancije. To u sustini ne znaci da ce krace trajati.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori