Auto sijalice

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 15:26

Obrati paznju na ovo doleSlika

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od dragvorl » 09 Jun 2019, 15:28

lami je napisao:
09 Jun 2019, 15:12
.
Da ne pricam o ovima sto prespoje duga svetla da im glume drl. To sve treba na nedelju dana policija da poiskljucuje iz saobracaja.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Ne znam kako ti to moze smetati po danu? :think:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 15:36

Kad im idem u susret smeta poprilicno, a i kad je tak neko iza tebe, vidi se. Trazi da ti ide neko u susret i da ti upali duga svetla, ne moze da se ne primeti.
Da to.tako treba, fabrike bi tako stavljale (psa je pre ugradjivanja led DRL iskljucivo omogucavala da oborena svetla budu stalno ukljucena).
Cuo sam da neki naprave da im u tom slucaju jaxina dugih svetla bude smanjena, ne znam kako to izgleda, ali obicna duga smetaju i po danu.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Auto sijalice

Post od antivenom » 09 Jun 2019, 15:37

lami je napisao:Meni smeta i po danu, zavisi naravno od automobila, pa mi je zao sto je PSA skoro prestala da stavlja h11 u maglenke, jer ne.mogu da im opalim da vide kako to.smeta.
Na 206 kad sam upalio maglenke, vidi se nocu jasna razlika, sad,.jedva se vidi nesto.
Da ne pricam o ovima sto prespoje duga svetla da im glume drl. To sve treba na nedelju dana policija da poiskljucuje iz saobracaja.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Kako brt po danu moze da ti smeta?
U tom slucaju(ozbiljno kazem) poseti oftamologa jer imas neki problem sa ocima.
Prosto je nemoguce da po danu nesto sto ne bije u oci smeta.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od dragvorl » 09 Jun 2019, 15:42

lami je napisao:
09 Jun 2019, 15:36
Kad im idem u susret smeta poprilicno, a i kad je tak neko iza tebe, vidi se. Trazi da ti ide neko u susret i da ti upali duga svetla, ne moze da se ne primeti.
Da to.tako treba, fabrike bi tako stavljale (psa je pre ugradjivanja led DRL iskljucivo omogucavala da oborena svetla budu stalno ukljucena).
Cuo sam da neki naprave da im u tom slucaju jaxina dugih svetla bude smanjena, ne znam kako to izgleda, ali obicna duga smetaju i po danu.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Ne znam ja kako ti po danu smeta, vrlo je to cudno, a inace fabrike pre i jesu na duga stavljale i dnevna svetla, doduse sa manjim intenzitetom. Ja na oba auta imam ugradjeno dnevno sa 40% intenziteta, na jednom na dugom, na jednom na maglenkama, nikad mi niko nije blicao, a to svetlo na mojim kolima svakako ne moze da smeta jer je intenzitet minimalan, otprilike zmigavac jace sija.


SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 15:50

@dragvorl ogradio sam se za ta sto im je smanjen intenzitet. Kazi mi koja su vozila imala duga kao drl (pitam, ne prozivam ), pretpostavljam da su oni imali malo drugacije reflektore.
@antivenom firma organizuje godisnje sistematske u vizimu, rade sve i ultrazvuk, prostatu... pa i oftalmolog. Da se danju ne vide duga svetla, kako kad blicam otpozadi ovima sto drze pozadi upaljene maglenke ili kuckaju SMS, oni to primete.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Auto sijalice

Post od antivenom » 09 Jun 2019, 15:51

lami je napisao:Kad im idem u susret smeta poprilicno, a i kad je tak neko iza tebe, vidi se. Trazi da ti ide neko u susret i da ti upali duga svetla, ne moze da se ne primeti.
Da to.tako treba, fabrike bi tako stavljale (psa je pre ugradjivanja led DRL iskljucivo omogucavala da oborena svetla budu stalno ukljucena).
Cuo sam da neki naprave da im u tom slucaju jaxina dugih svetla bude smanjena, ne znam kako to izgleda, ali obicna duga smetaju i po danu.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Evo recimo, kako ovo moze da ti smeta, fabricka DRL svetla Audija, nista budzeno, a verujem da fabrika ipak zna najbolje.
Ne moze da smeta a da pritom to nisu maglenke, one su kod vecine dole i tako i biju dole na put.
Stvarno ne znam sta moze ovde da ti smeta.Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od dragvorl » 09 Jun 2019, 15:58

lami je napisao:
09 Jun 2019, 15:50
@dragvorl ogradio sam se za ta sto im je smanjen intenzitet. Kazi mi koja su vozila imala duga kao drl (pitam, ne prozivam Slika), pretpostavljam da su oni imali malo drugacije reflektore.


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Bilo je o tome reci u DRL temi, prelistaj. A ovako na brzinu u BMW, ako se dobro secam Chrysler, mislim i neki Japanci.

http://www.unofficialbmw.com/e36/electr ... ights.html
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 15:59

Ovo.je.fabricki? Nadji sliku istog automobila.sa.oborenim svetlima, ovo dosta vise sljasti od oborenih. Kad kazem smeta, vise mislim da ometa, ne da me.oci bole.
Dodatna stvar za te sa zbudzenim dugim svetlima je sto cesto treba da im blicas u sumrak da ih iskljuce.
P.S.
Hvala Dragvorl

P.p.s
Za Antivenom, pre 3, 4 godine kupio kolegu kod Lestana sa pug 206, ostala mi maglenke upaljenje jer su bili delovi puta gde je bilo magle. Kolega mi je rekao da sam mu izbio oci sa maglenkama. Jutro je bilo u pitanju, ali se razdanilo vec.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока



Poslednja izmena od lami u 09 Jun 2019, 15:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od dragvorl » 09 Jun 2019, 16:04

Evo i x primera ugradnje na duga i maglenke sa smanjenim int.

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 16:08

Ovde sa slike mi samo g4 deluje problematicno, ovo ostalo mi sasvim pristojno deluje.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Auto sijalice

Post od sebekkg » 09 Jun 2019, 17:07

antivenom je napisao:Ti nemaju, ali recimo Audi A3 od 2005 ima tu funkciju.
Ne vidim kako to moze nekom po danu da smeta, ajde nocu mozda nekom i smeta(meni licno maglenke ne smetaju jer iste i "biju" dole ispre vozila sa strane) meni jedino smetaju aftermarket xenoni.
Narocito mislim na ove koji ubace te kineske najgore sijalice pa jos na reflektorskom faru pa bije svugde samo ne gde treba.
Dzaba, stke ce biti uvek koji ne razmisljaju o ostalim ucesnicima u saobracaju.
+1

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Auto sijalice

Post od antivenom » 09 Jun 2019, 17:12

lami je napisao:Ovo.je.fabricki? Nadji sliku istog automobila.sa.oborenim svetlima, ovo dosta vise sljasti od oborenih. Kad kazem smeta, vise mislim da ometa, ne da me.oci bole.
Dodatna stvar za te sa zbudzenim dugim svetlima je sto cesto treba da im blicas u sumrak da ih iskljuce.
P.S.
Hvala Dragvorl

P.p.s
Za Antivenom, pre 3, 4 godine kupio kolegu kod Lestana sa pug 206, ostala mi maglenke upaljenje jer su bili delovi puta gde je bilo magle. Kolega mi je rekao da sam mu izbio oci sa maglenkama. Jutro je bilo u pitanju, ali se razdanilo vec.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Da, to je fabricko DRL svetlo Audija A3.
Nema sta da ti trazim to je moj auto, evo slike i oborenog svetla sa istog auta.
Pogledaj pa reci, da li i dalje mislis da DRL sa mog auta vise sljasti od mojih bixenon opet fabrickih farova/sijalica.
Na trecoj fotki ces videti kako to svi izgleda iz moje perspektive tj. vozaca.
Pa mi na kraju reci dal ti treca fotka izgleda kao da nekog zaslepljujem?
Gore mrak, dole dan. Svo svetlo je bas tamo gde treba da bude.
100% sam siguran da ti zaslepljujes vise ukoliko imas na svom auto reflektorski far, jer naprosto projektor ne moze da zaslepljuje jer ni trunka svetla ne ide iznad cut off linije.
Ako bi stao ovako kao ja uz zid a imas reflektorski far i fotkas ovako kao ja, videces da nemas tu liniju razdvajanja i da ti i to halogeno svetlo baca gore, ne daj boze jeftini kineski xenon.
Kapiras poentu.
Moje svetlo je jako, ali nikog ne zaslepljuje jos foto aparat sa mog tel ne moze da uhvati svo svetlo koje zaista postoji ispred vozila.
SlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Auto sijalice

Post od antivenom » 09 Jun 2019, 17:18


lami je napisao: P.p.s
Za Antivenom, pre 3, 4 godine kupio kolegu kod Lestana sa pug 206, ostala mi maglenke upaljenje jer su bili delovi puta gde je bilo magle. Kolega mi je rekao da sam mu izbio oci sa maglenkama. Jutro je bilo u pitanju, ali se razdanilo vec.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Ostao sam ti duzan i na ovo nego zbog duzine predhodnog posta sam razdvojio, izvinjavam se svima.
Ja ne znam ali meni nijedna maglenka ne smeta jer bije u zemlju, asfalt.
Naravno svi drugacije dozivljavamo iste stvari, situacije, svi imamo razlicite oci.
Eto mozda tebi sve ovo smeta, ali nikad niko nije blicnuo a i sto bi, sve je fabrikana brt.
A ti strucnjaci, cenim bolje znaju od tebe, mene etc....

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto sijalice

Post od lami » 09 Jun 2019, 17:22

Sve tri slike su u razlicitim uslovima osvetljenosti, ali da ne sirimo pricu.
Sto se tice maglenki, ja sam ti dao primer, na 206 h11, koja je valjda 55w, a od 2000 i neke na novim automobilima ubacuju samo sijalice od 25w. Ocigledno da je neko primetio da smetaju i sa novima sad mozes da se slikas, jer ne pomazu nocu, mozda 1 %. U prvoj poruci sam rekao, ne smetaju maglenke sa svih modela.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Odgovori