Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4120
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od carov2 » 28 Maj 2019, 16:43

U "neovlašćenom" servisu, sa svim filterima(Neka budu Mann) bi sigurno bilo preko 10000 rsd.
Audi A4 B8 TDI u ovlašćenom je oko 30k rsd, a u normalnom servisu oko 13k rsd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 28 Maj 2019, 17:04

ma jasno je, samo je poenta zasto onda ici u ovlasceni kad je skuplje, realno nista ti oni ne urade bolje i ne stave bolje delove, vrv stave iste ove kao i u neovlascenom samo prodaju pricu....nije to mala razlika od tpa 1000-2000din pa kao da ne razmisljas, to za audi je vise nego duplo razlika, bas mnogo

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Servis - Razno

Post od nidza » 28 Maj 2019, 17:46

Naravno da je mala razlika, ako u tom periodu stučeš, recimo, 2500e za gorivo. Nekako se podrazumeva da je nov auto uzet da se vozi, ne da stoji za ukras.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4120
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od carov2 » 28 Maj 2019, 17:47

Ova Oktavija je još uvek u garanciji.
Inače za 30000km:
Konkretno ja Audiju uradim tri servisa, koja koštaju oko 42000 rsd,
Dok je to kod Oktavije, dva servisa koja trenutno koštaju oko 46000 rsd.

Evo ponude za Pasata B8 2.0 TDI DSG...(mali servis + zamena ulja u menjaču)
Slika
Slika



Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 28 Maj 2019, 18:09

ok ako je u garanciji i nov auto onda ova prica ima smisla tj moras da radis u ovl. pa koliko deru da deru jbg

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Servis - Razno

Post od nexteen » 01 Jun 2019, 17:11

nexteen je napisao:
24 Maj 2019, 15:50
Pozdrav svima ..

Imam sledeci problem sa Opel Corsa D 1.2 2006g , brzinomer mi brljavi , kazaljka radi kako se njoj svidja a uglavnom je zabijena na 200kmh ali ne i uvek , kako joj se svidi :glavomuzid:

Pokusavao sam da skinem minus klemu i drzim tako neko vreme i desavalo se da se kazaljka vrati na normalu ali posle nekog vremena opet pocne da brljavi. Inace, bio sam kod servisera na pregled vozila jer sam ga skoro kupio i pored malog servisa , PK kaisa, spanera, kocionih plocica , zadnjeg lezaja , on je nasao da imam i ovu gresku B 2652-04 Present ..

Malo sam istrazivao i to sto sam ja nalazio nema veze tj ne spominje se ABS itd , ali kad sam rekao kumu da se raspita kod elektronicara i zakaze mi pregled on me je bacio u bedak kad mi je javio da mu je on rekao da imam problem sa ABS-om ali je zurio pa je to sto mu je na brzaka mogao reci , navodno Corsa D cesto ima taj problem.

Nisam smeo da testiram ABS tj da probam ostrije kocenje jer imam 2mm na plocicama pa ne bih bas da se igram , ako da bog ovog vikenda ce biti odradjen servis i sve ostalo gore navedeno , pa cemo sa zamenom plocica oprobati i ABS.


Ono sto mene interesuje da li je moguce imati problema sa ABS-om ukoliko se nakon paljenja auta sve lampice pogase ?

Ima li neko predstavu sta bi ta greska mogla biti i zasto mi brzinomer brljavi ?

Unapred zahvalan na pomoci i savetu ..
Evo samo da se nadovezem na ovaj post , bio sam kod elektronicara , s obzirom da mi broji predjene km a ne radi samo kazaljaka brzinomera , u bordu takodje ocitava brzinu kojom idem , konstatovano je da je do sata . Skinuo je sat , Corsa D moze da upali i da se vozi bez njega , sad mi je javio da mi je otisao neki motoric tj sjbli su se neki zupcanici , nema polovan a nov s rukama kosta 5000 din.

Eto cisto inf ako nekom nekad zatreba ..

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 08 Jun 2019, 12:04

jel ima neko iskustva sa digitalnom klimom u citroenu, mada slicna je i na pezou, juce mi zabagovao polozaj duvanja ventilacije, ostalo zaglavljeno na polozaj ka soferci. Znam da to kod citroena i pezoa hoce da zeza imao sam i 206icu isto zezalo.
Pretpostavljam da nema leka vec da mora da se rastura tabla i cackaju klapne ili sta vec baguje, ali cisto da pitam jel se neko zezao oko toga, sta se tu zezne u stvari pa nece da radi?

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 08 Jun 2019, 14:46

Kod mene na 307 radi (jos uvek :) ) ali kod kolege na 406 je bio pohaban neki plasticni zupcanik koji prebacuje klapnu vazduha soferka-dole.
Koliko sam shvatio PSA nema rezervni deo za tu popravku vec se menja ceo sklop sa elektro motorom.

To se nalazi desno od centralne konzole, zavuceno iza, levo od kasete za rukavice.

Kada se skine desna oplata centralne konzole vidi se u dubini ali da bi se zamenilo mislim da ide rasklapanje...
Nadji bas za tvoj model na YT kojim redosledom i kako se rasklapa, mislim da je sve uglavnom bez srafova (ili tek nekoliko) a vecina je na plasticne klik zabice.

Pretpostavljam da imas alate za rasklapanje obloga.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 09 Jun 2019, 11:16

Zupcanik, nadji na Fejsu grupu Peugeot klub Srbija, ima lik pravi kvaliteno za neku smesnu cenu...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 09 Jun 2019, 11:34

ok hvala gledacu da skinem plastike sa desne strane konzole pa da vidim sta moze da se vidi, ako je zupcanik potrazicu na fejsu, mada i tamo sam u grupi postavio pitanje ali niko se ne oglasva

edit

to bi trebalo da je ova prica....pretpostavljam da je kod mene problem ovaj gornji motorcic a ne kontam cemu ovaj donji gde je stavio mali zupcanik?


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Jun 2019, 13:49

skinuo sam prema uputstvu sa YT, lako se skida sve, definitivno je problem ona bela plastika koju pokrece motorcic kao na ovom klipu, oblajznula je unutra i motorcic slajfuje po njoj....za sad sam ga rukom pomerio da duva na sredisnje otvore posto mi sad tako najvise odgovara zbog klime, dok ne nadjem taj deo pa cu ga zameniti

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 10 Jun 2019, 15:58

čim hvalim auto, ne valja nešto.

je l letva volana problem kad skrećem u krivinu i kad ispravljam oseća se cim u volanu i čuje se zvuk? Takodje u mestu kad pomeram levo desno volan klopoće.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Servis - Razno

Post od HKS » 10 Jun 2019, 16:05

Mislim da jeste, al da vidimo sta iskusniji kazu.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Jun 2019, 17:04

simptomi u voznji su relativni, moze ih biti a ne mora ali u mestu kad cimas levo desno ne sme da se cuje nikakav zvuk niti da ima nekog lufta

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Servis - Razno

Post od HKS » 10 Jun 2019, 17:11

Na Astri mi ventilator nikada ne radi,nikad ga do sad nisam cuo da vrti. Temperstura na jednom duzem putu je bila dosla do 90 maksimalno i vratila se kasnije na 88.
Isao sam kod elektricara, kaze pregrijao bi se da ne radi.
Stvarno mi je cudno da nikad na njoj nisam cuo huk ventilatora...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Odgovori