Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ivan » 11 Jun 2019, 08:54

@lami dzabe se pravdas, lomaca je spremna :D

Slika

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 11 Jun 2019, 09:07

Hitne službe su isto tako mogle doći za pola sata ili sat, to u trenutku kad zoveš naravno da ne možeš znati. Pozivanje hitne i pomoć povređenima nisu stvari koje se isključuju, bez problema se postigne oboje.

Par metara nakon mesta nesreće se sigurno možeš parkirati, jer će ovi koji prolaze videti i 4 žmigavca i udes, sigurno tuda ne mogu proći 140kmh. Da budem iskren, kad god vidim ovako dugačak traktat sa svim mogućim i nemogućim razlozima zašto neko nešto NIJE uradio, siguran sam da je iza svega bio "ma zabole me da se sa tim cimam" fazon. Interesantno je da niko nikad ne piše ovako duga objašnjenja o tome zašto je nešto uradio, kad to uradi.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Geza » 11 Jun 2019, 11:29

Nemojte misliti da svi imaju jak stomak i da mogu da reaguju u kriznim situacijama.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od antivenom » 11 Jun 2019, 11:47

lami je napisao:Nisi me navukao na besciljnu raspravu u temi Sijalice, neces ni ovde Slika
Znaci parkiras na bezbedno i onda ides pesaka po putu gde je ogranicenje 80, a krecu se ljudi od 40 do 140 (ne ne idem ja 140) da bi dosao do krivine gde nemas gde da se sklonis ako ti neko izleti, pri tom ova dvojica se najopustenije krecu, ne obracaju paznju na klinca sto sedi u travi.
Osnovna stvar prilikom pruzanja prve pomoci je da obezbedis sebe i da pogledas gde se zaustavljas. Na poslu dobijam redovno izvestaje o incidentima koji se desavaju globalno i zbog cega su se desili. Kljucno je da obratis paznju na okruzenje.
Pozdrav

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Vidi, nisam te ni na sta ni navlacio ni tamo ni ovde, vec ti razumno objasnjavao, to sto ti tamo i ovde ne zelis, ne mozes ili iz bilo kog drugog razloga ne mozes da svaris, to je druze tvoj problem sa kojim ces sam morati da se nosis kroz zivot.
Dal ti je tako pametno, verujem ne, ali tvoj zivot, tvoja stvar.
Naravno da ne zelim besciljnu prepisku sa takvom osobom pa zakljucujem da sam iscpeo sve moguce dobronamerne savete/objasnjenja i zato sam ovim zavrsio ovu diskusiju sa tobom.
Vladapetr je napisao:Hitne službe su isto tako mogle doći za pola sata ili sat, to u trenutku kad zoveš naravno da ne možeš znati. Pozivanje hitne i pomoć povređenima nisu stvari koje se isključuju, bez problema se postigne oboje.

Par metara nakon mesta nesreće se sigurno možeš parkirati, jer će ovi koji prolaze videti i 4 žmigavca i udes, sigurno tuda ne mogu proći 140kmh. Da budem iskren, kad god vidim ovako dugačak traktat sa svim mogućim i nemogućim razlozima zašto neko nešto NIJE uradio, siguran sam da je iza svega bio "ma zabole me da se sa tim cimam" fazon. Interesantno je da niko nikad ne piše ovako duga objašnjenja o tome zašto je nešto uradio, kad to uradi.
Bravo, bravo, bravo +1000.
Dakle, kao da si mene pitao sta bih sledece odgovorio na to nemusto objasnjenje te nema gde da se parkira bla, bla.
Ali posto si tako lepo odgovorio nemam ja potrebu, samo tebi podrsku ovom postu.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 11 Jun 2019, 20:33

Haos na poslu, ne stizem
@Ivan
@Vladapetr ne znam sta da ti kazem, i privatno su mi rekli par puta sta se objasnjavas, pusti te sto drugacije misle.
Da li sam mogao da stanem 50ak metara dalje i da regulisem saobracaj dok policija ne dodje, mogao sam, ali nisam
@antivenom nema razloga za srdzbu, pogledaj tvoje postove i u ovoj i prethodnoj temi, svaki je imao mali pec u sebi. Mozda to nisi primetio, ali meni tako deluju. Nekad upadam u takve rasprave, nekad ne.
Zivi bili svi
Pozdrav

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 11 Jun 2019, 21:33

Jašta, što bi se sa bilo kim raspravljao. Pozvao si hitnu, šta bi ko više mogao da traži od tebe
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ogi » 12 Jun 2019, 11:38

Jako smesno. :thumbdown:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Jun 2019, 12:19

Nedavno si pola dana kukao kad je čoveku na ulici pozlilo. Niko osim tebe mu nije pomogao, kakvi smo to ljudi, kme jaoj kuku lele... Sad čovek nonšalantno prodje pored auta koji se upravo okrenuo na krov, i to je ok ali je problem što ja ismevam njegovo opravdanje? Bravo, pomeraš granice iz dana u dan
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 12 Jun 2019, 12:49

Vlado, ajde lakse malo. Nonsalantno sam prosao pored njih, da nisam mozda i pljunuo kad sam ih prosao.
Niko nije delovao povredjen, mozda nisam uopste i trebao hitnu da zovem, vec samo policiju da se neko ne skuca u njih. Sto se mene tice, pisao sam dosta na ovu temu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 12 Jun 2019, 13:24

Na snimku ne vidim nikog u autu, niti da nekom treba ukazati pomoć. Čini mi se da je ispravna odluka pozvati nadležne u ovom slučaju. Nekad je to pametnije nego napraviti glupost u najboljoj nameri da nekom pomogneš.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Jun 2019, 13:33

Hajdemo opet isti spin. Hitna se može pozvati i kad zaustaviš auto da vidiš treba li kome pomoć, to nisu stvari koje se isključuju.
Isto je gledati snimak na svom laptopu i naleteti na saobraćajku par sekundi nakon što se desila, percepcija je ista Super ako ste u stanju da sa 100% sigurnosti, ovako u prolazu i na prvu loptu, ocenite ima li nastradalih i treba li kome hitna pomoć, da li možda krvari ili ga je priklještio auto. Super je i vas nakon toga savest ne žulja.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 12 Jun 2019, 13:53

Da niko nije stao pa da ima smisla to sto pricas al vec su se dva automobila zaustavila, sta ce pomoci i treci automobil u potencijalno opasnom mestu za stajanje?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 12 Jun 2019, 13:58

Super je ako znaš za šta si spreman i imaš znanja da učiniš u takvim situacijama.
Ako ne umeš da adekvatno pružiš prvu pomoć, ako ne znaš sebe kako ćeš se ponašati u tim situacijama ili pak znaš (našao si se ranije u sličnim), ako ćeš se onesvestiti kad ugledaš povređenog kako krvari... Postoji mogućnost da napraviš više štete nego koristi u datoj situaciji.
Tako da nekad bolje i produžiti dalje nego biti levo smetalo.

Najlakše je posle bitke biti general. Pogotovu general posmatrač. Tako da ne treba drvlje za čoveka. Evo, prvi ne znam kako bih se ponašao u datoj situaciji. Ne znaš dok ne doživiš sličnu neprijatnu scenu.
Za tastaturom znam da ako nisi siguran da je nekome povređena kičma, ne treba ga dirati. Ko zna dali bih se toga setio u realnoj situaciji, ili bih povukao čoevka sa željom da pomognem, pa možda napravio nepopravljivo sranje. :zbunjen:

Pribranost i poziv ljudi koji su učeni za ovakve situacije je takođe gest za poštovanje, zar ne?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Jun 2019, 14:11

Isto tako, taj koji je stao pre njega možda ne zna za pravilo da se ne pomera onaj kojem je možda povredjena kičma. Možda bi osoba koja bi mu to rekla u datom momentu, bila od presudne pomoći?

Možda je neko ostao zaglavljen ispod auta, pa ga ova dvojica ne mogu izvući?

Itd... Možemo sad da smišljamo milion ovakvih ili onakvih scenarija, na jednu ili na drugu stranu, meni je sa LJUDSKE strane nepojmljivo da ovo vidiš i produžiš dalje, bez da si makar na minut stao i proverio možeš li kome i kako pomoći.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od stefankmn » 12 Jun 2019, 14:12

Ja ne znam za vas ali se uplasih ovih postova Vlade :D pa samo da pitam dal da krenemo kad mestu nesrece za svaki slučaj :D

Nezgodno je sad govoriti sta bi i kako neko raduo. Ali svakl ima neki svoj razlog. Ja npr cesto putujem poslovno i vozim nekog. Ko sam ja da npr u toj sitiaciji sam odlucim da stanem a neko na zadnjem sedistu je mene platio da ga vozim. Drugo je ako on kaze aj da se zaustavimo i pomognemo. U protivnom na bi sigirno gledao svoja posla ( napominjem da bi to uradio ukoliko bi bila ista prica kao sa snimka, da vidim da su ljudi u donekle okej stanju)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Odgovori