Koja od ova tri

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od Vladapetr » 18 Jun 2019, 20:17

Verovatno je u nekoj od tvojih paralelnih stvarnosti, Ford zaista skup za održavanje i postoji problem sa nabavkom delova. U realnosti je jedan od jeftinijih brendova, delova ima gde god hoćeš a u BG i NS (ne znam za ostale gradove) postoje pouzdani, kvalitetni i povoljni majstori.
Isto tako, za ovih par godina sam promenio 3 modela Forda i nikad, kako u servisu tako ni na Ford forumu, nisam čuo za taj "poznati i karakteristični" kvar zbog kojeg se rasklapa pola automobila.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Koja od ova tri

Post od shandu90 » 18 Jun 2019, 20:27

I meni nije bilo jasno. Drugar iz Pazove se slatko navozao sa fiestom 1.25 (za razliku od mene i corse), zao mu je sto je morao uzeti veci ali jbg ne moze da spakuje bebu i kolica i stvari u trovratnu fiesticu. Plus su na oglasima fordovi uglavnom sa dobrom opremom i nizom cenom u odnosu na konkurente. O cenama delova za clio ne bi, realno jake su cene za tu klasu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od ljubitelj » 18 Jun 2019, 20:56

Vladapetr je napisao:
18 Jun 2019, 20:17
Verovatno je u nekoj od tvojih paralelnih stvarnosti,

Isto tako, za ovih par godina sam promenio 3 modela Forda
Mogao bi da se malo kultivišeš, prošlo je dovoljno vremena da usvojiš neke osnove kulture komunikacije.
Koja 3 modela Focusa si promenio za ovih par godina, pošto si odgovorio na konkretno pominjanje stvari na tom modelu ?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od Vladapetr » 18 Jun 2019, 21:18

Prvo sam vozio prvi Focus, 2001. godište. Prezadovoljan sa tih godinu dana druženja, nisam imao probleme, servis i delovi jeftini.
Na osnovu tog dobrog iskustva, razmatrao sam njegovog naslednika, baš taj model o kojem lažeš. Raspitivao se o dobrim stranama i manama, pričao sa nekoliko vlasnika.
Nisam ga uzeo, kupio sam C-Max koji je MPV verzija Focusa, dele značajan procenat rešenja. Konkretno moj je bio parnjak modelu o kojem lažeš.
Jeftin servis, delovi dostupni - a tom C-Maxu sam zaista izvadio dušu pa sam svašta nešto menjao. Sve se lako, brzo i jeftino rešavalo.

Za svo to vreme sam upoznao gomilu ljudi u servisu, konkretno moj u Pinosavi je u vukojebini pa nemaš gde da odeš nego svi sedimo u kafiću i ćaskamo.
I ovde i na Ford forumu sam za ove godine pročitao tonu diskusija o kupovini Ford polovnjaka, razne preporuke itd... NIKO NIKADA nije pomenuo "karakteristični" kvar sa crevom hladnjaka zbog kojeg se "mora raskupusati pola automobila", a koji se zbog delovanja antifriza "ponavlja na svakih 5-6 godina". Dakle, nevidjena laž.
Imamo i ovde par članova koji su više godina vozili baš taj model Focusa, nek kažu svoje iskustvo.

Meni je odavno jasno da tvoji postovi i zaključci po pravilu nemaju veze sa stvarnošću, mada i dalje ne razumem zašto to radiš. Poenta je što će neko da pročita post dugogodišnjeg člana sa par hiljada postova i verovatno pomisliti da se radi o činjenici, a u suštini je to ortodoksna, na toliko nivoa besmislena laž.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Koja od ova tri

Post od Ivan » 18 Jun 2019, 23:25

Pitao sam majstora za tipične skuplje kvarove na focusima, benzinci pumpe goriva i lambda sonde, 1.6tdci je retko koji dobar ako je zgazio mnogo km na Long life , pored toga egr i turbo.

Za ovo poznato curenje antifriza na spoju hladnjaka me bledo pogledao i pitao jesam li to čitao na nekom forumu :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Koja od ova tri

Post od passenger » 19 Jun 2019, 06:03

:kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koja od ova tri

Post od dragvorl » 19 Jun 2019, 13:08

Sto kaze ljubitelj: tipicno. :kezo:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od ljubitelj » 20 Jun 2019, 19:17

Kada je neko tipcina kao ti, tu se nema sta reci osim da to sto lu trenu sazes projektujes i na sve druge.
A znam da lazes jer je upravo taj majstor iz Pinosave, Dragan pre nekih 20tak dana upravo radio ovo na jednom Focusu iz 2007,. benzincu.
Znam jer sam direktno od vlasnika sve detalje, ukljucivo i da je cekao skoro mesec i po dana da se resi problem, znao posto smo svaki dan barem po nekoliko sati u kontaktu sticajem okolnosti. Pa se eto povela i prica o njegovom problemu, inace covek voli Focuse (mao ih je vise) i Forda uopste a opet se zali na povisene troskove.

Posto lazes da kao niko ne zna o cemu se radi a forumi krcati opisivanjem problema i potragom za razumnim (citati jeftinijim) resenjem, za ostale u slici i reci, sa sve jasnom slikom dihtung gumice koje su ugradjene ista kod SVIH te generacije i poseldicni problemo koji se javlja kod SVIH primerala.
motor-talk.de, ako umesto slike ako treba tekstualno da se obavestis.
A da li se rasklapa il koliko vidi se na snimku.
https://youtu.be/2waOBLvjFsc?t=555
Posto znamo za tvoje ispade prema mnogima na forumu, to jos jedan ispad pomovo pokazuje tvoj ulicarski nivo shvatanja javne komunikacije.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od Vladapetr » 20 Jun 2019, 19:49

Iskreno mi te žao.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koja od ova tri

Post od OMP » 21 Jun 2019, 11:36

Davno su prosla vremena kad su delovi bili tesko dostupni ili nedostupni kod nas pa smo ih jurili po grckoj i dr. stranim zemljama. Sad bar ima toliko otpada za skoro sve marke automobila plus su radnje snabdevene svim i svacim i za svaciji dzep.
Ne bih zalazio u pricu koji su i dal postoje simptomaticni kvarovi na fordu jer svaki auto ima nesto sto nije idealno ili je lose reseno tako da savrsen polovan auto ne postoji. Mnogo toga zavisi i od samog odrzavanja.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od Grujic » 21 Jun 2019, 11:41

Bogami ta prica da su delovi dostupni se prica 15 i vise god a malo malo pa neko nesto ceka da stigne...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Koja od ova tri

Post od nikaragva » 21 Jun 2019, 12:14

Kod nas ti sve izlog.

Ja sam za opela uvek cekao delove, sem ako to nije ulje i filter.
Za motor koji je ugradjivan u svaki treci brend na planeti.

Za neka crevca sam znao cekati i po mesec i kusur dana.


Tako da nije da nema delova, uvek ima sve. Samo neke cekas, ulje i (ne uvek sve) filtere imas odmah.


Kontam da mozda za auta koja se bas puno kvare, imaju delovi na lageru, jer se trgovci ne boje da ih imaju na lageru, znaju da ce prodati sigurno.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Koja od ova tri

Post od lami » 21 Jun 2019, 12:37

Ja sam se nakupovao dosta delova za francuze, sto originalnih, sto kopija, sto polovnih. Mislim da sam jednom cekao mesec dana, ali za nesto sto mi nije bilo hitno.
Preporuka za sve koje koriste automobile PSA grupacije (ogradjujem se od opela) neka naprave nalog za Servicebox(sajt), tamo ukucaju broj sasije i mogu da nadju sifru dela koji im treba. Sa tom sifrom pozvati radnje, lakse se nadje deo, ako nema u obocnin radnjama, pozvati ovlascene servise, nekad oni imaju po istim ili slicnim cenama original,.nekad original moze da bude i u obicnim radnjama.
Da napomenem da mi se kuciste termostata sa senzorom za citroen kupljeno u Kitkomercu (subota, kraj radnog vremena, samo taj su imali) raspalo za nekih 1000 km, kostao oko 7000 rsd, a original je bio oko 10000 u Panteru cini mi se.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7970
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koja od ova tri

Post od OMP » 21 Jun 2019, 12:45

Grujic je napisao:
21 Jun 2019, 11:41
Bogami ta prica da su delovi dostupni se prica 15 i vise god a malo malo pa neko nesto ceka da stigne...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
pa dobro ali koliko cekas da stigne? dan-dva max bar po mom iskustvu a narucivao sam se tih delova za razna vozila i stalno nesto uzimam bilo novo ili polovno. Pricamo o potrosnim delovima ono sto najvise strada na vozilima i sto se menja, sad jbg sigurno je teze naci neki nespecifican deo koji retko strada ali generalno mnogo je toga na trzistu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Koja od ova tri

Post od Grujic » 21 Jun 2019, 12:57

Ma o nedeljama pricam...
Pa, za rutinske potrosne delove bi trebalo da se podrazumeva da je i dva dana mnogo.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Odgovori