Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 18 Jun 2019, 18:43

ftj je napisao:Ima dugme za paljenje kao i za grejanje. Fora je sto hladjenje bas cirkulise hladan vazduh dok ventilacija ne.
Nevetovatno mi je da neki auto pusta klimatizovan vazduh kroz sediste, jer je to nezdravo do jaja.
Mislim d akao i svaki drugi auto, ventilatori duvaju i hvataju hladan cazduh iz kabine, pa ljudi misle da hladi.
Tako je Mercedes uvek da pre x godina moze u isto vreme da radi ventilacija sedista i grejaci sedista, ali je sistem ventilacije klasican, ventilatori koji uvlace na jednu, izbacuju na drugu stranu sedista.

Daj mi neki model da pogledam, bas me zanima da li je to stvarno uradjeno da ti siba klima u ledja :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Auto-klima

Post od McGruja » 18 Jun 2019, 18:47

Mislim da mi je u Mondeu tako bilo, i bilo je do jaja

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto-klima

Post od passenger » 18 Jun 2019, 19:11

Do jaja jeste i tu je problem. Gde ćeš 'ladan vazduh direktno na jajca ili ledja. Pa ne bih ustao posle 10 minuta naslonjen na 'klimu'.
Ventilacija je nešto drugo.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ftj » 18 Jun 2019, 19:16

Sigurno da je imalo losih strana kad je vecina napustila taj princip. Ne znam tacno koji model al secam se da sam davno citao o tome i da je lexus imao pravo hladjenje kao i neki americki modeli i svi su bili u fazonu kako je sranje sad kad je samo ventilacija al ipak su to amerikanci.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od nuk » 18 Jun 2019, 19:33

ljuba je napisao:To sam i mislio... Isto kao sto kazu hladjena kaseta - to je ventilisana kaseta :)
Kod mene je baš hlađena kaseta. Eto i to postoji :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6239
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Auto-klima

Post od Heineken » 18 Jun 2019, 19:55

dragvorl je napisao:
18 Jun 2019, 15:43
Kod tog Pezoa koliko sam razumeo nema nijedna mana. :)

Ima, nije 2.0 HDI motor :D

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od cozmo » 18 Jun 2019, 20:25


ljubitelj je napisao: Da, konstrukcija je pogresna. I tu nema pomoci. Isto sam primetio kao i ti taj problem da ta zona stopala uopste nije obuhvacena nikakvim grejanjem.
Nesto mi nije jasno. Meni bas lepo greje na stopala zimi. Secas se da sam ti to odmah naglasio. Isto vazi i za hladjenje. Picasso nije takav. Corolla mi je isto odlicno grejala i duvala na stopala. Moja supruga koja je na stopalima zimogrozljiva bi se prva pobunila za grejanje nogu, kao sto se bunila za Xsara Picasso. Sto znaci da je, bar na mom primerku, to kako treba. Ono sto sam ja video kod Puga postoje ogromme razlike od godista do godista i od serije do serije. Moj je kraj marta 2007.



Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 18 Jun 2019, 21:13

Prosto, nema otvor za grejanje nisko postvaljen tu gde su stopala, u toj zoni pedala.
Ima samo visoko postavljen otvor za grejanje sa izduvom iz centralne konzole koji je u nivou visine sedista i daleko unazad prema kabini. Greje list desne noge.
Isto je kod svakog godista, ista je centralna konzola kod svih 307ica.

To posebno vazi da je hladno za levo stopalo, gde je i inace hladnije usled blizine vrata.
Sto se grejanja u toj zoni tice, jednom recju katastrofa i na blagim minusima do -10C. Jednostavno nije za zimu osmišljeno, rekao bih.

milosg
Postovi: 1480
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od milosg » 18 Jun 2019, 21:17

Baš to. Ja nisam u fazonu da kukam za sitnice na autu, ali me je 307 izuzetno nervirala zimi kad su hladniji dani (plus na to dodaš sporije grejanje dizel motora...). Bukvalno ti greje list noge.

Ne mogu da se setim sada, ali mislim da je kod suvozača bolje urađeno.

No, da ne davim sa tim više.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od cozmo » 18 Jun 2019, 21:27

Ja ne znam sta vi vozite. Evo fotke, duva tacno na stopala kod noznih komandi. Kod mene vazduh izduvava tacno na stopalo. I greje odlicno, ja za 2 minuta na minus 15 imam grejanje svuda u kabini dok je Picassu trebalo bar 10 minuta da pocne da duva mlako. Doduse to je zasluga i elektricnog grejaca. Vec smo imali polemiku na tu temu zimi gde sam pokazao da ljubitelju, a vidim sad i tebi, nesto ne valja oko klimatizacije i grejanja. To je na vama da proverite. Ja sam se preporodio u odnosu na Picasso 2.0 HDI koji se grejao vecnost. Doduse nije bas vrelo vrelo kao u Corolli (zakon grejanje od svih auta koje sam vozio - ona je topila cipele na grejanju), ali na minus 15 bez problema sve zagreje. Hm, sad se setih, jedino sto mi pada na pamet je da vam je sediste visoko ili daleko namesteno u odnosu na moje. Ja volim da sedim nisko.
Slika

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto-klima

Post od passenger » 18 Jun 2019, 21:29

milosg je napisao:
18 Jun 2019, 21:17
Baš to. Ja nisam u fazonu da kukam za sitnice na autu.
Da ne znam, rekao bih da voziš Alfu :kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dag81 » 18 Jun 2019, 21:36

Ok, Volvo ima skoro 1kg freona, VW grupa od 500 do 550gr, upola, a ubijaju kako hlade.
U nedelju sam sedeo u auto na 35 sigurno 3h, radio u mestu, putovao 6h.Ni u jednom momentu nisam osetio niti smanjio ispod 22.5c niti je prestajala da duva.
A da li.ohladi sa 10s ili 35, jbm ga nikad nisam obracao paznju na to, jer je to vrlo relativan podatak osim da dva razlicita auta stoje na istom mestu, iste boje pa da se meri uredjajem.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 18 Jun 2019, 22:02

nuk je napisao:
ljuba je napisao:To sam i mislio... Isto kao sto kazu hladjena kaseta - to je ventilisana kaseta :)
Kod mene je baš hlađena kaseta. Eto i to postoji :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Pa svi sa klimom i otvorom imaju isti vazduh kao na klimi. Mislim da nigde nema da samo ubacuje spolja vazduh, to nema nikakve poente.
Ja tu leti drzim insulin.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od nuk » 18 Jun 2019, 22:23

Uglavnom ide princip da postoji otvor u kaseti gde ulazi rashlađen vazduh. Kod mene pošto imam dve kasete, ta hlađena ima drugačiji sistem, nekako su je obložili ventilacionim cevima pa ne ulazi vazduh direktno, faktički radi na principu frižidera. Nije da je bitno, isti je q u praksi, čisto sam pomenuo jer mislim da je Ljuba na te tehnikalije mislio a možda i grešim :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


milosg
Postovi: 1480
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od milosg » 18 Jun 2019, 22:35

passenger je napisao:
18 Jun 2019, 21:29
milosg je napisao:
18 Jun 2019, 21:17
Baš to. Ja nisam u fazonu da kukam za sitnice na autu.
Da ne znam, rekao bih da voziš Alfu :kezo:

Nije kao što izgleda, mogu da objasnim... :mrgreen:

Odgovori