Bugarska kolima - Suncev Breg

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Paja » 30 Jul 2013, 15:29

dragvorl je napisao:Ha ha ha, Sutomore, dobro kazes, tamo vise nikada...
Jbg, kad si studenti i kad te roditelji finansiraju i Sutomore je odlično. Kad se samo setim "obilazak kuće Milene Dravić, zaliva delfina..." još mi odzvanja u glavi. :kezo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od dragvorl » 30 Jul 2013, 15:31

Tema je o letovanju u Bugarskoj, a ljudi na letovanju obicno jedu hranu u smestaju (sem ako je paradajz turizam), pa hrana ima veze sa temom, ali nemojte daviti vise sa tim, sve je savrseno jasno, izneta su razlicita misljenja i to je to, ko voli nek' izvoli.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Floyd » 30 Jul 2013, 15:36

Tamo su isli neki ljudi koje znam samo iz razloga sto je trebala viza za GR a mrzelo ih je da se cimaju za istu.

Ja licno nisam isao a nemam ni zelju. Jednostavno me ta zemlja ne privlaci

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 30 Jul 2013, 15:46

Slika

Slika

Tu sam ja bio. I ona velika zgrada što se vidi na prvoj slici nije postojala. Promenilo se dosta tamo izgleda.

Kiten je na samom jugu bugarske, blizu jako turske.

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Piros » 30 Jul 2013, 19:19

ftj je napisao:Šta je kome cilj na odmoru je apsolutno nebitno u ovoj priči i molim te da ne izvodiš zaključke i stavljaš mi reči u usta. Moj komentar se odnosio na njihove konstatacije da im je hrana bila super a ja i svi koji su bili sa mnom smo stekli suprotan utisak i to je sve.
Taj zacin jeste odvratan, ali u hotelima u kojima sam ja bio se taj zacin nije koristio, izuzev u nacionalnoj kuhinji. Isto je bilo i u Banskom i u Nesebaru

Sto se tice naplacivanja lezaljki, fora je u tome sto drzava Bugarska polaze pravo na plaze i zapravo sve pare idu drzavi od lezaljki. Ispred naseg hotela su bile lezaljke i suncobrani sa oznakama hotela, ali smo morali da placamo lezaljke

Послато са Blade III користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Bax » 30 Jul 2013, 22:47

Ja sam isao bas u taj Kiten i Primorsko, i bilo mi je OK. Naravno ja najvise gotivim Boku, ali imam veliki trip kad se kupam na plazi velegrada, recimo Barsa ili Atina.

Bugarska hrana mi je dobra, tj odlicna.
Cene su sada 3 puta jace nego pre 7 godina, ali i dalje nize nego kod nas.

Ja uvek volim da odem tamo, zato sto su mi Bugari interesantni za druzenje, naravno kao i ovde ima mnogo baraba.

Obozavam bozu i skembe corbu.
Ne znaju ribu da spremaju.


Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od pedja » 19 Jul 2016, 20:40

Nije Suncev Breg, ali...da ne otvaram novu temu:

Da nije neko slucajno bio u Banskom tokom leta?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Bax » 19 Jul 2016, 22:50

Borovec je sasvim dobar preko leta...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od pedja » 20 Jul 2016, 12:09

Htedoh pitati "ili u Borovecu", ali sam mislio da je pre neko bio u Banskom.

Kakvih sadržaja ima u Borovecu? Malo sam pogledao na netu, uglavnom vožnja bicikla i planinarenje?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Bax » 20 Jul 2016, 13:25

Imas bazen, ekstra mesta za hajking,mnogo sume.vode, jezerca.
Bansko je selo na 1000mnv, Borovec je prava planina. Tu ti je Musala, da se pentras, ako volis ostrije onda Maljovica...

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od pedja » 20 Jul 2016, 14:25

Hvala Bax!

Ne bih da se bavim ekstremnim alpinizmom.
Volim planine tokom leta, a kod njih su AllIn hoteli prilicno povoljni u to doba. Ko zna, mozda na par dana...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Bax » 21 Jul 2016, 09:29

Nije to ekstremno nista, na Musalu se penju mala deca i babe, malo je Maljovica teza, ali dozivljaj je, dobar deo puta ides zicarom, spektakularan je pogled.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Bugarska - Suncev breg

Post od Rizna ziveli! » 22 Jun 2019, 15:25

Zdravo svima!

Vidim da je tema o Bugarskoj vec bajata, zadnji post je napisan 2016te, pa reko' da pokrenem novu.

Malo kasnim sa pisanjem jer sutra putujem tamo na more (Suncev breg). Ima li nesto na sta treba obratiti paznju prilikom putovanja kroz Bugarsku? Temu sam konkretno zapoceo zbog pomoci oko parkinga u Suncevom bregu ali i u centru Sofije (tu planiram jedno vece da odmorim). Hotel u Suncevom bregu ima ogranicen broj parking mesta i moguce je da necu moci tu da se parkiram. Gde ste vi ostavljali auto, placa li se javni parking sms-om kao ovde, ima li mozda negde besplatno da se stane?
Takodje za Sofiju, sta je najbolje? Da li da udjem u neku garazu poput naseg Obilicevog venca ili ima boljih varijanti?

Vinjeta se uzimam pretpostavljam kako udjem u Bugarsku...

Dajte neku info oko plaze i ugostiteljskih objekata, ljubi vas Rizna. Kakve su cene po kafanama, sta preporucujete, kakve su cene po plazama, suncobrani, lezaljke itd...

Pozdrav i hvala!

markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Bugarska - Suncev breg

Post od markoue » 22 Jun 2019, 16:16

Ja sam bio u Suncevom Bregu pre 20-ak dana. Sto se tice puta, najbolje da uzmes vinjetu online, evo linka: https://www.bgtoll.bg/
Placanje jednostavno, stize ti potvrda na mejl, koja ti nigde ne treba.
Put je veoma lagan za voznju, najgori deo ti je kroz Sicevacku klisuru. Mene je tu zatekla bas velika kisa i noc. Dosta je usko, pazi zbog kamiona.

Kad predjes granicu imas magistralni put do Sofije, na nekim delovima imaju 2 trake u jednom smeru. Pazi na kamere, imaju 2 ili 3 do Sofije, i postuj ogranicenja, sreo sam 4 patrole na toj deonici. Ja sam recimo prekoracio brzinu kod svake kamere, nista mi nije stiglo, tako da ne znam jesu li za vinjetu ili za brzinu.
Posto ja nisam svracao u Sofiju, ne mogu ti pomoci oko tog dela, da znas u povratku da imas obilaznicu oko grada. Veoma je jednostavno, ne mozes da omanes. Kad izadjes iz Sofije prati samo table za Burgas, mada mislim da se nigde ne iskljucujes sa glavnog puta.
Meni je trebalo ravno 9 sati od Bubanj Potoka, uz postovanje ogranicenja kroz Srbiju i bez odmora. U Bugarskoj je na dosta mesta ogranicenje 90 km/h, 120km/h je dosta retko. Ja sam vozio nocu, pa sam drzao 120km/h non stop na tempomatu, a inace su mi rekli da ima dosta radara na autoputu. Trudio sam se da vozim iza nekoga od lokalaca, uz pristojnu udaljenost. Takodje, na autoputu sam video bar 5-6 kamera, takodje nisam obratio paznju jesu li za brzinu. Rekose mi tamo da nama u Srbiji i ne stizu kazne, ali to uzmi sa rezervom.

Pre Burgasa ukljuci navigaciju, ja sam pratio table za Suncev Breg, pa sam otisao lokalnim putem ( Ogi bi poludeo :D ), i tako produzio vreme putovanja 20-ak minuta. Putevi su im stvarno dobri, neces osetiti put. Mi na H&R-u stvarno nismo imali problema.

Sto se samog letovalista tice, ja sam se prilicno razocarao. Tacno da sezona nije jos pocela (nisam ni isao na letovanje tamo), ali bukvalno je jedan fast food radio, i par marketa.
Sam prilaz moru je katastrofalan, ides uzbrdo uz pescanu dinu (koja je zarasla u neki korov), i tek kad se popenjes vidis more. Bugari kao Bugari, samo gledaju da te zavrnu na svakom cosku. Nama su u hotelu naplatili neke peskire 6 leva, koji uopste nisu postojali kad smo dosli.

Cene su bile kao u Beogradu, nista skuplje. Neke stvari su cak i jeftinije. Radio je jedan klub, cene pica su oko 12-13 leva(6-7 eura). Restorani isto kao Beograd, hrana osetno losija nego kod nas (posetio sam sva 3 koja su radila). Hrana u hotelu je bila katastrofalna. Izbor je bio bas veliki, svedski sto, ali je ukus mnogo los. Zavisi verovatno od hotela do hotela.
Sto se parkinga tamo tice, staje gde ko hoce. Nisam nigde video table za placanje. Moj savet ti je da se ne udaljavas mnogo od hotela. Daleko su oni od Evrope jos, tamo vlada kriminal. Jedno vece se vracamo taksijem, naplatio nam je voznju 25 leva za par km. U jednom trenutku ulazi svesnu u jednosmernu u suprotnom pravcu. Mi mu kazemo, a on nama: Ne se bojis, moj sef mafia. Cena na Shell-ovoj pumpi je bila 2.64 leva za litar dizela.
Eto toliko od mene, ako jos nesto zatreba tu sam. Evo par slika sa plaze:
Slika Slika Slika
Сад му није ништа...

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Bugarska - Suncev breg

Post od lami » 22 Jun 2019, 16:57

Sto se tice vinjete, sluzbeno uvek uzimam na shellovoj pumpi odmah posle granice, taman i prilika da napravis pauzu do Sofije.
Cim predjes granicu u prvih 15ak minuta imas na dva mesta gde pecaju sa radarima. Sto se tice fiksnih kamera, nemaju ih dovoljno, pa ih setaju povremeno sa lokacije na lokacijh, ali ostaje kuciste, tako da ne znas gde su aktivne. Ove na stubovima su za vinjete.
Kazne stizu sa dosta kasnjenja u Bugarsku, tako da si bezbedan u principu. Ogranicenje na autoputevima je 140, a na putu do Sofije, bmlg. Nije obelezeno kao kod nas, ali ja obicno idem 100 dok ne naidjem na znak ogranicenja 60.
E da, promenili su natpis na semaforu, ranije stojalo Karaj bezopasno, neko te obica (voli), pretpostavljam da su Srbi masovno slikali
P.S.
Za parkiranje, obrati paznju gde ostavljas,.zbog beznednosti. Ja sam samo kod hotela ostavljao. Ako ides kroz Sofiju, guzve u spicevima su ogromne, jer nema carine na polovne automobile, pa je Sofija prepuna automobila. Kada vide tablice da nisu Sofija ili inostranstvo, obicno te pustaju i ne sviraju ti (nije kao bg).
Vitoshka je njihova varijanta Knez Mihajlove i tamo ima dosta restorana.
I poslednje, klimanje glavom znaci ne, odmahivanje znaci da.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока





Poslednja izmena od lami u 22 Jun 2019, 16:57, izmenjeno 3 puta ukupno.

Odgovori