Papirologija pri kupovini polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 23 Jun 2019, 22:29

gde li vidite VIN broj? :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 24 Jun 2019, 00:03

Heineken je napisao:
23 Jun 2019, 22:27
Ja sam pogresno napisao VP
aha, ali opet ne izlazi nista kad se ukuca onaj broj koji i meni deluje da je kao sto si napisao sem sto umesto VP ide VF....a prema vindecoderz-u postoji auto sa tim brojem sasije :zbunjen:

@passenger
na slici gde je servisna knjiga ispod nje imas papire na kojima pisu podaci

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Heineken » 24 Jun 2019, 01:55

@OMP

To onda znaci da auto nije bio na pregledu i atestiranju ..

virke
Postovi: 36
Pridružio se: 16 Maj 2019, 22:07

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od virke » 24 Jun 2019, 05:32

Mozda mu je za vikend stigao auto. Oglas je tek postavljen.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 24 Jun 2019, 09:49

ko ce ga znati sta je u pitanju, ili mi gresimo u VIN-u ili auto nije jos ni bio na pregledu, tu nema sta ili je uradjen ili nije, trece nema, ako vec ides da gledas auto videces o cemu se radi

themilann
Postovi: 5
Pridružio se: 29 Jul 2019, 15:10

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od themilann » 12 Avg 2019, 17:16

Pozdrav svima,

Hoću da uvezem auto iz Nemačke tako što ću lično da odem do prodavca, načinim s njim kupoprodajni ugovor ujedno sa fakturom i onda vratim se kolima nazad za Srbiju.

Međutim, ono što meni nije najjasnije jeste kako dobiti povraćaj poreza koji neki od prodavaca automobila u Nemačkoj omogućavaju?

Da li je potrebno da platim auto putem bankovnog računa ili bi to moglo i ako bih mu platio u kešu?

Takođe, da li npr mogu da uplatim deo sume u banci (onoliko koliki bi iznos za povraćaj poreza bio) a deo da platim u kešu, ili bih morao pun iznos da uplatim u kešu ili preko banke?

Hvala!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Geza » 14 Avg 2019, 11:04

Ako sam dobro pratio, povraćaj se ne može dobiti za kola kod kojih je prodavac fizičko lice.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od Heinz » 14 Avg 2019, 11:29

https://www.telegraf.rs/auto/auto-savet ... o-prevaren
...
Nažalost, činjenica da imate kupoprodajni ugovor, potpisan i overen kod notara, ne znači da je automobil automatski vaš. Daleko od toga...
Čak ni to što ste platili porez na prenos apsolutnih prava (vlasništva) ne znači ništa. Sve dok u policiji, na šalteru, ne završite proceduru, niste na čvrstom tlu.
Ali i tada, kada imate saobraćajnu dozvolu na svoje ime, možete se naći u situaciji da vam auto bude oduzet.
...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ikac2000 » 14 Avg 2019, 12:12

Ne moze ni ako je plac auto kupio od fizickog lica, vec samo ako je od neke firme (sluzbeni ili rentacar).

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


djolodjolo19104
Postovi: 6
Pridružio se: 28 Mar 2018, 09:47

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od djolodjolo19104 » 19 Avg 2019, 12:34

Pozdrav svima, imam jedno pitanje...
U petak sam prodao svoj prvi automobil, dosao covek iz drugor grada, dogovorili cenu, uradili kupoprodajni ugovor i overili kod notara. Za porez smo zakasnili jer je bilo vec pola 5 popodne.
Interesuje me, s obzirom da je odvezao kola sa mojim tablicama i saobracajnom, ako krene da mi odugovlaci i ne vrati mi saobracajnu kako bi platio porez i tablice kako bi ih odjavio da li mogu da ja imam nekih problema zbog kasnjenja sa porezom ili neke eventualne kazne?

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od ljubitelj » 19 Avg 2019, 16:56

Porez je (po zakonu) tvoja obaveza u roku od 15dana po prodaji (datumu vere na ugovoru), placas kamatu zateznu +10% dodatno na nju, i placas kaznu do 50.000 dinara.
E sad, u praksi ja ne znam nikoga ni za jedno ni za drugo da je bio od strane poreske uprave gonjen ili da je platio.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od OMP » 19 Avg 2019, 17:20

ako ne platis porez u roku od 15 dana, nece te sigurno kazniti ali ces morati da pravis novi ugovor, tako sam ja pretprosle godine otisao posle 2 meseca da prenesem auto kad je istekla registracija i ovaj iz poreske mi rekao da u do sad tolerisali ali da od sad ne mogu i da mora u roku od 15 dana (inace do tad sam prodao ili kupio par automobila i uvek su tolerisali nekoliko meseci), kaze idite napravite novi ugovor pa dodjite.
Meni je bilo lako jer je auto kupljen u istom gradu pa sam lako nasao vlasnika i ponovo overili ugovore ali kad je drugi grad u pitanju onda moze biti jeba.
Bolje da ste napravili ugovor o poklonu jer u tom slucaju novi vlasnik auto bi bez tebe i u svom gradu platio porez a ovako mora da opet cima tebe i dolazi u tvoj grad. Ja sam zadnji auto pre nekoliko meseci prodao i pravili smo ugovor o poklonu, tako da vise i necu da pravim klasicne ugovore i da se cimam sa narodom, lakse i tebi i onom drugom bilo da si kupac ili prodavac.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 19 Avg 2019, 18:46

Meni uvek pričali 72 sata od ulaska u zenlju mora se carini
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od lami » 19 Avg 2019, 20:35

72 sata ti traje tranzitna, odnosno od trenutka kad si se prijavio na spediciji na granicnom prelazu, do trenutka kada moras da se pojavis na odredisnoj carinskoj ispostavi, odnosno tamo gde ces cariniti. Posle toga moras izjave da dajes i platis kaznu.
Bilo koju robu, pa bi trebalo i auto, mozes da smestis neograniceno neocarinjenju sa dokumentom uv7 (izuzetak je kvarljiva roba i za nju mizes da smestis koliki je rok trajanja), ali mora biti u carinskom skladistu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Papirologija pri kupovini polovnjaka

Post od passenger » 19 Avg 2019, 21:31

zafaljujem kolezi
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori