Domaće auto emisije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Domaće auto emisije

Post od somi-car » 25 Jun 2019, 16:45

Ok ali ovo live obracanje je ka fb publici i odrzavanju fb publike i stranice.

Emisija sama po sebi ipak koristi stari sablon koji je postao odavno dosadan i neprivlacan mladoj publici.

Nedostaju sveze ideje, unapredjenje tog koncepta...

Casopis je truba teska. Jedno te isto. Kupio sam ga zadnji put kada je kostao 99 din. Kupio opet pre neki dan jer sam prosle nedelje prelistao neki stari na vikendici. Ono jedno te isto, kompletna prica koja se non stop ponavlja....

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Domaće auto emisije

Post od Kabal » 25 Jun 2019, 17:49

Jel imaju i dalje Riletove majstorije?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od trojanac » 25 Jun 2019, 22:57


somi-car je napisao:Ok ali ovo live obracanje je ka fb publici i odrzavanju fb publike i stranice.

Emisija sama po sebi ipak koristi stari sablon koji je postao odavno dosadan i neprivlacan mladoj publici.
Da, ali ranije nije bilo gotovo uopšte aktivnosti na društvenim mrežama. Nešto ne menja.
Što se tiče emisije mislim da će i tu doći do promena. Ali polako.



Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od pedja » 26 Jun 2019, 06:44

A i reklama je za mobilnog operatera.

SAT još uvek može da se gleda. Nije da pratim redovno, uglavnom vratim kad se setim, pa nešto i premotam.

T-T


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od igor_harris » 26 Jun 2019, 09:21

AutoAnaliza ima svoju publiku, a igrom slucaja njegova publika je najbrojnija na ovim prostorima, svidelo se to nama ili ne.
Fora je u tome sto on pametno vrsi selekciju automobila koje snima i gledaoca usmerava ka detaljima koji ga zanimaju, nesto kao Doug DeMuro, samo malo manje dinamicno i informativno.

U svakom slucaju, ovim matoranima ce biti pakao dok se prilagode zeljama gledalaca i skapiraju kako algoritmi drustvenih mreza funkcionisu. Dok dodje do toga, bice prekasno, jer mi sa YouTube-a uveliko prevazilazimo njihove brojke gledanosti, pritom njihove brojke nisu realne, jer nikada nije jasno da li gledalac TV-a gleda TV tako sto gleda u tanjir, u telefon, u plafon niti znas da li je on u prostoriji uopste.

Mesecni tiraz svih izdatih automagazina u zemlji mi prevazidjemo za manje od 24h nakon objave jednog klipa.

Kad njihovi sponzori to skapiraju, a neki vec jesu, gotovi su.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Domaće auto emisije

Post od trojanac » 26 Jun 2019, 09:49

Mi koji smo kupovali auto magazine nekada radimo to i sada, da li redovno ili povremeno. I nađe se tu i tamo nešto pametno za pročitati, to stoji. No mlađe generacije koje odrastaju uz internet, papir poznaju samo jer imaju knjige u školi, sve ostalo što ih zanima traže na netu. A sećam se sebe sa 15 godina, nisam mogao da dočekam novi broj Auto Kluba ili kasnije Vrelih guma, gutao sam svaku reč. Sad je sve dostupno u roku od par minuta, pa još i u video formi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Domaće auto emisije

Post od somi-car » 26 Jun 2019, 09:53

Sve to stoji, i to su cinjenice....zato sadrzaj i nacin publikovanja treba prilagodjavati.

I ovo sto Igor kaze..klinac kad pusti youtube klip 99% paznje je usmereno na to.

Dok su se TV emisije emitovale i vrtele i dok domacica mesi hleb....

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 26 Jun 2019, 09:56

S tim što u tim YT emisijama ništa "pametno" ne može da se čuje.
Da imamo nekog domaćeg SavegeGeesa, ali nemamo...

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3807
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Domaće auto emisije

Post od Kornjaca Rade » 26 Jun 2019, 09:59

Izgledalo je da je SAT emisija potpuno promenila koncept oodmah posto je umro Mirko Alvirovic. Bili su uveli mnogo vise testova automobila a izbacili smaranje od 35min od 40min emisije u studiju sa gostima o jednoj temi i ponavljanje istih pitanja i odgovora do besvesti. Ali je to kratko trajalo, sad su se vratili manje-vise na staro.

Casopis im je, za nase uslove, solidan. Njega citam redovno.

Sto se tice domacih youtube kanala o automobilizmu, svi su losi do ocajni sto se mene tice :). Svaki je dosadan do bola ili pravljen za ljude do max 20g. Pogledam povremeno da se nije nesto promenilo al jok, tesko izdrzim duze od minut i po.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od igor_harris » 26 Jun 2019, 10:15

Fora je u tome sto je trziste toliko da ce vrlo brzo izroniti YT kanali za svaciji ukus.
Ono sto je potrebno da se desi pre toga je da se novac preusmeri sa TV-a i printa na internet a neko mora to da izburgija i uradi tu kolektivnu promenu svesti. Cim se to desi, pojavice se ekipe koje vec imaju opremu, kontakte i ostale resurse i imacemo poplavu kanala.

Primera radi slovenacki jutjuber Komotar Minuta uveliko naplacuje svoj rad iako je ogranicen iskljucivo na svoje govorno podrucje.
To ce se desiti i kod nas, ali mi jednostavno moramo da kasnimo za ostatkom sveta.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Poslednja izmena od igor_harris u 26 Jun 2019, 10:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Domaće auto emisije

Post od somi-car » 26 Jun 2019, 10:16

Heinz je napisao:
26 Jun 2019, 09:56
S tim što u tim YT emisijama ništa "pametno" ne može da se čuje.
Da imamo nekog domaćeg SavegeGeesa, ali nemamo...
Ima i toga, ali znas kako sada je uglavnom ta mladja publika aktuelna a njih najvise privlace dobri kadrovi...snimanje dronom, zanimljivi uglovi i sl.

Tako da publika kreira sadrzaj. Nedostaje naravno i neki kanal koji bi se vise bavio tehnickim podacima npr kao sto radi Juraj Sebalj.

Sada sve sto se prikazuje na youtube je u stvari neki vid realiti programa. Cak su i uglovi snimanja slicni...

Publika je razlicita, emisije takodje, tvrdim da svako moze da pronadje nesto sto mu odgovara....

U svakom slucaju i Auto Analizi i PH pogotovu treba dati podrsku :doubleup:

P.S. igor_harris pisao sam post dok si ovo napisao

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od starac vujadin » 26 Jun 2019, 10:20

To što mi preferiramo testove to ne znači da svi koji prate SAT vole to isto, pa im manjak toga smeta i sad će da prestanu da gledaju zbog toga. Meni je uvek SAT na tv bio da gledam sat vremena da bih "dočekao svojih 5 minuta" i to mi je bilo msaranje, a sada preko yt je i taj "problem" izbegnut. Ima ciljna grupa koja gleda samo patrole, neko prati samo neku goruću temu tipa atesti za folije itd. Oni imaju drugačiji koncept i obraćaju se drugim ciljnim grupama. Dobro se oni šaltuju na moderniji kolosek, samo je pitanje da imaju ideja koliko je imao matori Alvirović...tu može biti problem u budućnosti. Što se tiče testova tu niko ne može da im parira ni po kvalitetu, ni po produkciji što i nije teško s obzirom na infrastrukturu koju imaju i neuku konkurenciju. Što se tiče gledanosti oni ne žive samo od toga, pa će verovatno da bude gledanijih domaćih yt kanala, naročito u ovom periodu, ali oni sigurno zbog toga neće padati u paniku Naravno, ako se pojavi neki yt kanal sa dobrom produkcijom, dobrim tekstom, prezenterom koji zna da izvuče iz auta njegov maksimum (ili blizu toga), poligonom za testove, kontinuitetom u radu kao što radi Šebalj npr, to bi mogla biti "pretnja!", ali i tada ima mesta za sve.
Meni je u svakom slučaju drago da se ta grana razvija i doći će prirodom stvari do rasta kvaliteta i jedni druge će terati naviše. Nadam se da će takvi yt kanali da se približe i izjednače sa nekim glupostima iz drugih sfera koje imaju neviđenu gledanost.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Domaće auto emisije

Post od somi-car » 26 Jun 2019, 10:32

Inace koliko je broj pratilaca merodavan za kvalitet....

npr na koliko ste se kanala prijavili zbog necega u nekom trenutku i nakon toga vise nikada niste otisli na taj kanal?

Mada se po tome kreira popularnost danas na youtube i kod mladje publike ali opet pitanje je koliko je i to merodavno u nekom momentu.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Domaće auto emisije

Post od Heinz » 26 Jun 2019, 10:41

Imam utisak da domaći kanali služe samo za lajkove, šerove i subskrajbove tj za mlađu publiku.
Bilo koja iole ozbiljnija tema tamo ne prolazi, a vidim da ljudima smeta i kad se u SAT priča (a i piše) o raznim aktuelnim temama.
Mozak na otavu i klikći.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Domaće auto emisije

Post od igor_harris » 26 Jun 2019, 10:44

Broj pratilaca nije ni malo merodavan za kvalitet, ali moze i te kako da utice.
Konkretno, meni za bolji kvalitet produkcije treba bolji racunar jer ne mogu da radim 4k a imam kamere koje snimaju u tom formatu.
Treba mi gimbal, slajder, bubice, kvalitetni nd filteri, i sto je najbitnije, treba mi vremena da mogu samo tim poslom da se bavim. Isto tako i oni koji su pred kamerama, svima nam je ovo sporedni posao, (meni cak treci na listi prioriteta) i oni bi pravili mnogo kvalitetniji sadrzaj da imaju vise vremena.

E sad, veci broj pratilaca bi verovatno bio primamljiviji sponzorima a to onda znaci da bi neki od ovih uslova bili ispunjeni.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori