Vikend odmor u okolini Beograda

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Vikend odmor u okolini Beograda

Post od steva_anya » 22 Okt 2012, 22:03

Dajte neke preporuke za vikend odmor u okolini Beograda?
Pod okolinom mislim na nesto sto je u krugu od 100km/2 sata voznje.

Da li je neko bio i ako jeste kakvi su utisci za etno selo Babina reka?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 22 Okt 2012, 23:47

Sta tacno hoces od vikenda? Tipujem da je petak-nedelja i da ides sa devojkom?

Neko hoce da se odmori kao covek, neko ce da seta, obilazi ovo ili ono, skuplja sumsko voce ili pravi ajvar. Neko i odmoru hoce sebi da sprema hranu, drugi nece da pomisle na kuhinju. Nekome treba masaza, bazen... Neko moze da spava na podu i da ima deljeni kupatilo sa drugim sobama, neko hoce svoj djakuzi. Onda je pitanje budzeta...

Sto se Babine reke tice, htedoh otici, ali prvo nije bio gotov smestaj, dok smo se drugi put opredelili za Arandjelovac, zbog blizine Oplenca, obilazaka itd. Cuo sam i procitao razlicite komentare, ali nista iz prve ruke. Jednom cu svratiti bar na rucak

Tptlk

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od McGruja » 23 Okt 2012, 08:13

Treba ovu temu napuniti kvalitetnim stvarima :)

Bio sam sad za vikend u Suncanoj reci, kod Banje Koviljace... Na obali Drine...

Ukupna ocena 4, sa teznjom ka 5

Smestaj su kucice, ko voli, odlicne su. Uz izuzetak kupatila, ali ne moze se ocekivati cudo od tih malih kucica.

Drina je, naravno, carobna kao i okolina, pa je pravi odmor za oci

Ima dosta ljudi, sto meni smeta. Stalno stizu autobusi, turizam cveta

Ima konja, magaraca, zeceva, ptica, ma sve idilicno :D
Klopa dobra, ali ne i vrhunska, palacinke su jedino vrhunske.
Cene relativno visoke, za lokalitet. Po osobi, smestaj 1400 din, prosek za rucak 1000-1500 din

Generalno, vredi otici, ali za mene samo skroz van sezone

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od dragan » 23 Okt 2012, 09:59

prosle godine je bilo jeftinije kad sam bio...
srebrno jezero?
divcibare?
ne javlja se steva sta tacno hoce...

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od ljubitelj » 23 Okt 2012, 10:45

Babe, kod Kosmaja za odmor, hodanje, svez i cist vazduh.

Ako se ide preko Barajeva nakon Lisovica put je brdsko planinski sa usponima, krivinama, delom kroz gustu sumu, kao stvoren za brdski reli i uzivanje u voznji ko voli takav osecaj.
Put je u dobrom stanju ali nije za jurcanje i ima dosta nepreglednih krivina uz par jacih uspona tako da je pozeljno "gadjati" voznju po suvom kolovozu makar za prvi put.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od nixa » 23 Okt 2012, 10:47

Mozda Banja Vrujci?

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od somi-car » 23 Okt 2012, 10:50

Etno selo Stanisici, posebno ovaj period sad.

Korisnikov avatar
BobRock
Moderator
Postovi: 739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Octavia 1.9 TDI A5 FL,Kia Ceed 1.4 2014
Lokacija: Batajnica

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od BobRock » 23 Okt 2012, 10:55

Stanišići su lepi, samo što je meni to destinacija od sat vremena i sta posle? Sta ima jos da se obidje u tom delu?

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od somi-car » 23 Okt 2012, 10:59

Povedes lepsu polovinu na vikend i rokaj :D u pauzi rucak, kolaci, setnja po kompleksu i slikanje. Laganica, mir i tisina.

Meni je to usput kada idem na put, a i nije nesto daleko od BG-a.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od dragan » 23 Okt 2012, 11:26

od bg-a je nesto dalje od 100km, ali nije za visednevni boravak, barem meni. bio sam tamo desetak puta u poslednjih 5-6 godina i lepo je za pojesti, prosetati, nasuti benzin na omv-u u bjeljini, ali nema nekog prostora za visednevne aktivnosti, ili se nisam dovoljno obavestio...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od Saša » 23 Okt 2012, 11:28

Pola sata u vr' glave da sve vidiš. Bio prošli vikend, toliko sam se otprilike zadržao... :D

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od somi-car » 23 Okt 2012, 11:40

Sta je to 100km-a...

Imam gomilu slika pa ako nekog bude interesovalo.

Sve zavisi od coveka, ja volim izolaciju mir i tisinu...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od nikaragva » 23 Okt 2012, 11:45

Meni su stanisici dobri samo za rokanje, ali hranom :D
Prosetas malo da secuje, odvedes dete u onaj park. I onda povratak na jos rokanja. :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od pedja » 23 Okt 2012, 11:49

Ovo doba godine mi je najgore za vikende, jer vreme ume biti dosta promenljivo (mada ne kisovito, kao u prolece). Zbog spoljnih temperatura, radijus kretanja moze biti ogranicen, pa se mnogi ogranice na krace obilaske, i mnogo vise wellness-a. Kada udari zima, onda se dodaje i skijanje.

E sad, dok se Stevanja ne javi sa konkretnijim zahtevom, evo ukratko o dosadasnjim predlozima:

Babe: Kosmaj je OK, a i blizu. Ipak, meni je to za dosta lepse vreme i piknikovanje. Ukoliko nije do piknikovanja, onda kod Tome i Nade, ili Nade i Zike, na dobru hranu :D
Sam hotel CCH Babe, po meni nije dobar izbor. CEsto imaju zestoke propuste, sporu uslugu u restoranu (ni pice da popijes kao covek), ogranicenu upotrebu wellnessa, doste primedbi na odrzavanje soba... NIsam licno bio, bas zbog toga sto sam iz prve ruke cuo dosta toga negativnog, pogottovo kada se cena uzme u obzir. Lose stvari sam cuo i od nekih koji su radili tamo. Ipak, ko zna, mozda su se popravili, mada sumnjam da imaju neki ekstremno velik broj gostiju.

Na Kosmaju postoje i moteli. Tenesi ima i bazen(e), kao i drugi, cini mi se Piknik (sauna i jacuzzi, od extra usluga). Sasvim OK baza za skitnju, ukoliko je vreme OK.
Naravno, najbolji izbor je http://www.villakosmaj.rs/, ali je pitanje novca, a i bolje je kada je vise ljudi :doubleup:

Stanisici: Slazem se da nisu destinacija za ne znam koliko dug boravak. Uz to, i kratak boravak tamo nije bas jeftin. Hrana je dobra, zanimljjivo za videti, ali za vikend samo ako imate viska para - imaju vikenda aranzmane, pa se malo banjate, masirate, prosetate, jedete, pa u krug. Minus je i velika kolicina izletnika, koji organizovano odlaze u Stanisice i tumaraju po istom tokom dana. Ako vas zalomi i neka svadba, ili cete da se proveselite ili smorite od buke i mase. Mislim da je u bungalovima nocenje za dvoje oko 50€, a u hotelu i skuplje.

Divcibare: Po meni su samo za leto, te zimu ako skijate. Cujem da ovih dana imaju problema i sa strujom i sa vodom.
Ja sam bio u julu i bilo je OK. Zakupili smo super kucu, rostiljala ekipa, odlicno vreme. Medjutim, sam "centar" je polupust, ljudi koliko da niste sami. Ne volim to iz jednostavnog razloga: hrana u restoranima je upitna, jer je pitanje potrosnje i stajanja iste :D Nesto malo dece je bilo, te nesto gostiju u renoviranom hotelu, na koji se cesto javljaju ozbiljne prituzbe. Ima dosta privatnih vila, prilicno dobrih.
Dakle, Divcibare samo za vrlo, vrlo, miran odmor.

Banja Vrujci: U sezoni je haos. Automobil na automobilu.
Ima solidnih privatnih smestaja/vila, tako da sam smestaj ne bi trebao biti problem. Medjutim, osnova dolaska vecine su bazeni, kojih ima milion, jer je i vode banjske gde god zabodes asov. Ipak, sada je malo hladnjikavo. Hotel Vrujci ima i zatvoren bazen, kao i neke djakuzije +masaze. Masazni "salon" nije najfensi, ali devojke masiraju za medalju, pravi fizioterapeuti. Sam hotel je delimicno renoviran (citaj, nekoliko soba/apartmana i ima dve zvezdice). Hrana u restoranu je OK, cak i pansionska.

Srebrno jezero je meni nekako letnja destinacija. Doduse, nisam bio odavno i ne znam da li postoji nesto iole uredjenije za prosetati, osim pored Dunava. Isto tako, verujem da je prilicno pusto. Smestaja ima. Ko voli ima i moze, u ponudi je i : http://www.srebrnojezero.com/hotel.html sve sa zonom zdravlja dr.Feelgood-a :mrgreen:

MC je napisao nesto u Suncanoj reci. Uglavnom istinu.

Odmor od dva nocenja je i mnogo i malo, u zavisnosti od destinacije i potreba. Ukoliko je cilj samo banjanje, dva nocenja i nekako. Za sve ostalo je relativno malo i sto krace vreme odlaska/dolaska moze biti itekako vazno. U petak odes, pespavas, imas subotu, vec u nedelju ides nazad (smestaj se napusta do 10 ili 12, po dogovoru mozda kasnije), a ako je lose vreme, ne mozes ni proskitati. Tako da podrzavam Stevu i 2 sata do destinacije, iako sma ja navikao, pa mi po Srbiji skoro pa nista nije daleko.

Videcu kasnije da sednem i izbacim neke predloge i svoja razmisljanja, a jos bolje ako se doticni (pokretac teme) javi i pripomogne, da ne pisem uzalud.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Vikend odmor u okolini Beograda

Post od nikaragva » 23 Okt 2012, 12:31

"MC je napisao nesto u Suncanoj reci. Uglavnom istinu."
Da cujemo sta je slagao? :kezo:

Odgovori