Kupovina auta oko 6000e

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
BojanNS
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2019, 22:42

Kupovina auta oko 6000e

Post od BojanNS » 27 Jun 2019, 23:09

Pozdrav svima,

Cesljao sam forum vec neko vreme posto prvi put kupujem sebi auto i generalno nisam imao pojma o automobilima, nemam ni sada previse ali vise nego kada sam krenuo :D. Imao sam par kriterijuma kada sam poceo i donekle sam suzio izbor ali ne previse.

1. oko 6000e - moze da se rastegne do 7000max
2. da je benzinac - necu prelaziti vise od 10 000km godisnje, mislim da mi ne treba dizel i potencijalni problemi sa njim. Vozicu malo po gradu, ponekad izleti po Srbiji, letovanje i to je to.
3. da je bezbedan tj. da nema bas neku krs ocenu sto se tice bezbednosti ovo mi je bitno
4. potrosnja koliko moze da bude niska, mada svestan sam da gledam benzinca sa tim da mi je bitnije da malo trosi na 120-130km/h nego sto ce biti stedljiv po gradu
5. vozim po ogranicenjima i lagano, nigde ne zurim tako da bi mozda mogao i malo tromiji auto u tom pogledu ali opet da mi ne trokira ako sedne 4 ljudi ne znam jel 1.4 premalo, uglavnom mi ljudi kazu da jeste pogotovo ako nije neka usteda na gorivu onda bih pre isao na 1.6
6. bilo bi super da ima tempomat ili da moze da se ugradi tempomat
7. da ima maglenke ili da mogu da se ugrade
8. uglavnom sam gledao da je prvi vlasnik tj. da je kupljen u Srbiji
9. nisam neki ljubitelj nemackih automobila, neracionalno ili kako god ali eto ne volim :D

Ovo su neki modeli koje sam gledao, znam da varira klasa ali to mi je zapalo za oko. Mada otvoren sam za sugestije.
1. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... eg-08-2019
oduvek mi se svidja ali nisam seo nikada u jedan pa cu ici sutra, koliko vidim po netu potrosnja je solidna i kazu da je zadnja klupa dosta neuodobna

2. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ia-soul-16
ne znam zasto ali ova kia mi je super unutra kada sam seo, svidja mi se taj fazon auta generalno, gledao sam i c3 picasso, ono sto mi se ne svidja je sto kazu da je potrosnja na autoputu dosta losa.

3. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... issan-note
Nisam ga jos provozao ali deluje mi da ce mi se svideti kao i kija, malo starije deluje ali navodno je stedljiv

4. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -3-16-i-te
Provozao sam je, fino mi deluje. Nema tempomat i koliko sam shvatio malo vise trosi.

5. https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -new-sport
Nisam jos provozao auto, sedeo sam u mk2 i svideo mi se generalno i fino ima mesta, deluje mi da ce ovaj ostaviti jos bolji utisak.

Malo su predlozi kao da sam podvojena licnost :mrgreen: ali u sustini sam dosta fleksibilan, najbitnije mi je da je pouzdan, bezbedan i ako moze da ne trosi previse, samo to :D izgled i da li ima bas ovo od opreme ili ono mi je skoro pa nebitno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od OMP » 28 Jun 2019, 10:29

mazda 3 i fokus su mi najlepsi i najmoderniji stim sto bih Fokus gledao hečbek koji mi je neuporedivo lepsi od sedana.
ovo ostalo cisto sumnjam da bih ikad kupio, tj bih za neku malu lovu.
ne znam sta je previse sto se tice potrosnje, svako ima neki svoj kriterijum ali od automobila ove klase i gabarita ne moze se ocekivati da malo trose posebno ne od ovih slabijih motora. U svakom slucaju ja ne bih gledao nista ispod 1.6 motora sto se tice ovih automobila.
NIsan Note ti je pandan renoovom Grand Modusu koji je znacajno jeftiniji a mehanika i komfor isti kao i kvalitet izrade...meni je licno taj modus lepsi od note-a ali ukusis su razliciti.

BojanNS
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2019, 22:42

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od BojanNS » 28 Jun 2019, 11:04

Hvala na odgovoru.

Pa ok mi je da trosi po gradu oko 8-9 ali bih voleo da izbegnem auto koji ce na autoputu na 130km/h da trosi mnogo, tj. oko 6,5l mi je ok ako moze manje odlicno, naravno ako vozim ekonomicno i ne divljam.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od passenger » 28 Jun 2019, 11:39

Fokus otišao, izgleda bila dobra prilika.

kolega s foruma, cenjeni janez @maniaxxx je imao takvu mazdu. Ako ne čekića njegov auto trenutno, odgovoriće ti predveče. Mada možda i sad, voli on da kucka dok vozi
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od lami » 28 Jun 2019, 11:52

Trazis c segment, benzinac, da trosi malo, to teze. Prosek na 120 na autoputu, 6, 6.5 litara je izvodljiv, kod 130.vec malo.teze. Vozio sam i atmo i turbo benzinca B kategorije, potrosnja ti je kod 130 bliza 7L nego 6, ako ima blagih uzbrdica i preko, ali nista strasno.
Probao sam par puta da drzim na tempomatu i da mu posmatram potrosnju, tako se krece.
Pozdrav

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od BigMazzy » 28 Jun 2019, 12:04

Benzinac po gradu , msm, BG, 1.6 bez klime ako ide ispod 10l da pevaš. Na otvorenom, magistralom je najekonomičniji, na auto putu na 120 donekle ekonomičan.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od OMP » 28 Jun 2019, 12:17

po gradu 1.6 motor u ovom segmentu automobila tesko da moze da trosi ispod 9-10l, na otvorenom je mozda vec realnija ta potrosnja koju ti trazis...ako gledas potrosnju onda bolje pocni da gledas i neki dizel slicne kubikaze.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od passenger » 28 Jun 2019, 12:54

Ubaci plin
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od djors » 28 Jun 2019, 14:55

... u dizela :D

ozbiljno sad, ili plin, ili manji dizel, ako je već potrošnja prioritet, što su već kolege rekle iznad.
"If in doubt, flat out" C.McRae

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od maniaxxx » 28 Jun 2019, 15:20

BojanNS je napisao:
28 Jun 2019, 11:04
Hvala na odgovoru.

Pa ok mi je da trosi po gradu oko 8-9 ali bih voleo da izbegnem auto koji ce na autoputu na 130km/h da trosi mnogo, tj. oko 6,5l mi je ok ako moze manje odlicno, naravno ako vozim ekonomicno i ne divljam.

@passenger

Vozim i kucam, avto ne cekicam, mazda i focus su ti isto sranje drugo pakovanje, oba su super za voznju, nisu najudobniji ali nema krize. Focus ti je prostraniji, mazda ima bolji menjac i nijedan benzinac u njima ti nece trositi 6.5 na 130, ali ipak je onaj u focusu malo stedljiviji, ali mazdin ima lanac pa si na kraju na istome. Ako si vislji od 190 focus je bolji izbor od ta dva

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od maniaxxx » 28 Jun 2019, 15:23

Ako ima za te pare pogledaj i neki volvo v50 ili s40 ako ne bezis od limuzina, to su ti sve brother from another mother

BojanNS
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2019, 22:42

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od BojanNS » 29 Jun 2019, 23:35

Hvala na odgovorima i sugestijama.

Uzecu u obzir i dizela, a mozda i gas. Kakvo je misljenje o kia ceed i proceed, ovo je nesto sto mi je zapalo za oko?

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ceed-14-bg

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 2/kia-ceed

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 6-ex-sport

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... sl-lx-city

Poslednja dva su starija ali mi je cena primamljivija :D i koliko mi je ok 1.4 benzinac, neki pisu da je slabo, nekima je ok. Nisam siguran na sta ljudi misle kada kazu da je malo, malo prilikom preticanja ili generalno da jedva vozis ako ima 4 osobe u autu.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od passenger » 29 Jun 2019, 23:45

vrlo je slabo.
kod mene je kia II sw 1.6 crdi. Šta znam, ne bih kupovao taj auto polovan. U stvari, ne bih ga kupio nikad više :kezo:

zavisi šta ti treba, ali meni su corsa c 1.8 i passat b5.5 1.8t puno zabavnije za voziti. Passat tek, jer je prostraniji, udobniji, nekako kvalitetniji rekao bih. Dobar je Ceed auto, ali je dosadan. Za 100kkm dva puta desna jabučica menjana i LED dnevno svetlo u garanciji (bio opoziv). Još uvek ima fabričke brisače.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

BojanNS
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2019, 22:42

Re: Kupovina auta oko 6000e

Post od BojanNS » 30 Jun 2019, 00:32

Ma ja sam ti od onih sto bas i nisu ludi za automobilima tako da to dosadno je verovatno meni ok :D cisto mi treba auto, ja sam vise lud za biciklovima :mrgreen: :srbin:

Odgovori