Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od blaugrana » 26 Maj 2019, 21:42

Kako god. Ja zaista nemam komentar na to da neko montira sediste pogresno, da ne upotrebljavam neke grube reci :)
Jos pogotovo sto sedista imaju nalepnice step by step.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 26 Maj 2019, 21:45

Pa ako jedna trecina nije idealno montirano znaci da ipak ima nesto i u samom dizajnu tog montiranja kad toliko njih gresi?

a evo obican guglo search

The number of incorrectly installed car seats in vehicles around the world is startling. Take a look at some of the findings: In the U.S., 95 percent of infant car seats have at least one major installation error, according to the Journal of Pediatrics.

https://bestcarseathub.com/blog/5-exper ... -car-seat/

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 08 Jun 2019, 10:09

https://www.kurir.rs/crna-hronika/32647 ... rze-voznje

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Auto sedišta za decu

Post od sasha015 » 08 Jun 2019, 11:21

Desava se.
Nazalost....Nije joj data sansa da zivi.Jbg,ali bas...
Realno,ono sto vidjam svaki dan u vezi voznje dece je uzas.
Bez sedista,sa sedistem bez vezivanja,ostavljanje bebe same u autu.
Da,mislio sam da ovo ima samo u filmovima,ali je snajka ostavila bebu od par meseci samu na 10 min i odvela drugo dete u vrtic.Moja greska je sto nisam ostao kraj auta i sacekao snajku,vec je ova moja klinka pizdela da nece u vrtic i samo sam onako besan prosao.
Raspala i prljava auto sedista.Stara bar deceniju.
Dal smo tolka beda,zatucani,borimo se da prezivimo u lavirintu ocaja zvani Srbija...
Mozda u Beogradu nije tako,ali ovde je katastrofa.
Kad dodjem u Bg,kao da sam u drugoj zemlji.Nekako su i decija kolica i sedista lepsa.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Auto sedišta za decu

Post od nidza » 08 Jun 2019, 15:12

Higijena je u glavi, ne u novčaniku.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 08 Jun 2019, 16:07

Za mnoge, možda bolje reči za većinu, dečije sedište je u autu samo da bi se ispoštovao propis, odnosno da se ne bi platila kazna. Inače nikome to ne treba, svi smo odrasli bez toga iništa nam ne fali. Najčešći je izgovor. Ko je shvata potrebu za tim džabe sva objašnjenja.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

bmibmc
Postovi: 67
Pridružio se: 10 Mar 2019, 18:21
Garaža: Seat Ibiza 1.0 TSI 95KS

Re: Auto sedišta za decu

Post od bmibmc » 08 Jun 2019, 20:27

Neki dan žena hoće kumče na priredbu da vozi našim autom u kome nema dečjeg sedišta. Ispadoh svakakav, ali se smirila kad sam joj pročitao kolika je kazna.
I onda razmišljam, koje su alternative. Pešice, taksijem, busom. Realno, sve je gora opcija. Jedino cargo svetla obraz javnog saobraćaja...

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Auto sedišta za decu

Post od Markoni » 09 Jun 2019, 08:08

Trebao si da joj pokazes neki klip gde se vidi sta se desava sa decijim telom pri sudaru kada nije vezano u sedistu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 09 Jun 2019, 19:04

Ma što je najgore ni to ih ne osvesti. Kažu neće to meni da se desi.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto sedišta za decu

Post od DukeNS » 06 Jul 2019, 21:23

Procitao sam svih 75 strana ove teme i glavni zakljucak je da su sedista stravicno poskupela. Pre samo 5-6-7 godina su ljudi placali nova sedista od 15 do 20 hiljada, dok su danas 25-30 u istoj kategoriji.


Druga stvar koju sam tragajuci za sedistem primetio (nije da to nisam znao i ranije) je da smo jadno i bedno trziste, pogotovo van Beograda, ali ni tamo nije puno bolje. Isofix je ocigledno luksuz, pa je i ponuda sedista sa tim sistemom svedena na minimum. Daj samo sto jeftinije. Da ne pricam kako isti lanci prodavnica imaju razlicitu ponudu, pa sam, na primer, video jedno sediste u Bg-u, ali istog nema u Novom Sadu, te bih bio primoran da vozim dete do Beograda kako bi ga probalo, jer ga oni mogu poslati samo u slucaju da ga kupis. Zatim, nasao sam jedno sediste u Novom Sadu i nije ga moguce poruciti i dobiti ga neotpakovanog, jer u svakoj radnji imaju samo po jedno izlozeno i ne postoji na lageru. Kurac cu da kupim sediste za toliko para, a da ga je probalo ko zna koliko dece pre toga i ko zna koliko im stoji u radnji. O izboru boje da ne pricam-to ti je, sto ti je. U Merkatoru nisu hteli da izadju sa mnom do kola kako bih video kako stoji montirano sediste, jer im to poslodavac ne dozvoljava. U pola objekata radnici ne poznaju materiju i pojma nemaju o sedistima (dva momka iz Akse su bili stvarno ok, usluzni i obuceni)...

Sve u svemu, stvarno smo bedna zemlja i da mi nije bitno da dete proba sediste pre kupovine, seo bih sutra u kola i zapalio za neku od normalnijih...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 06 Jul 2019, 21:41

Jbg, malo si ga previše izdramio :mrgreen: Meni deca nisu probala nijedno sedište. Mislim da to i nema nešto smisla, osim za sedišta poput Cybex modela sa jastukom napred pa ima dece koja se u tome ne bi prijatno osećala. Za sva ostale, iole krštene modele - sedne kao u bilo koje drugo sedalo i to je to.

To što je otpakovano isto ne smatram nekim problemom, oba sedišta koja sam kupio su bila neotpakovana ali sam presvlake oprao pre prve uporebe. Gomila ljudi kupuje polovna sedišta i koristi bez da im nešto fali.

Bez ljutnje, ali ne bih ti u životu izašao iz radnje da bi video kako ti sedište stoji u kolima :mrgreen:

Cena ovde jeste velika, to stoji. Prvo sedište sam kupio ovde, drugo (Cybex) sam poručio u Austriju pa mi ga drugar prosledio. Mislim da sam ga platio oko 100e, a ovde je bilo preko 20k. Ne znam koji ti model treba i koliko ti je hitno, možemo probati sličnu varijantu jer sam svako malo u HR pa mogu to da prevezem.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Auto sedišta za decu

Post od ikac2000 » 06 Jul 2019, 21:45

I ja toplo preporucujem Cybex, bar za malo vecu decu. Kod mene su sada oko 100 eura sa isofiksom. Bez Isofixa bilo koje takvo sediste nisam do sada u nekoliko vecih radnji ni video ovde, a ni u flajerima koji nam stizu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto sedišta za decu

Post od DukeNS » 06 Jul 2019, 22:15

Vladapetr je napisao:
06 Jul 2019, 21:41
Jbg, malo si ga previše izdramio :mrgreen: Meni deca nisu probala nijedno sedište. Mislim da to i nema nešto smisla, osim za sedišta poput Cybex modela sa jastukom napred pa ima dece koja se u tome ne bi prijatno osećala. Za sva ostale, iole krštene modele - sedne kao u bilo koje drugo sedalo i to je to.

Za mene proba ima smisla, jer je dete sitno i moze da se desi da sediste nema dovoljno podesavanja, te da bude preveliko. Teoretski bi moglo jos uvek da se prevozi u jajetu, ali je vidim da mu je dosta i da bi bilo mnogo komfornije da gleda napred i prati situaciju.


Vladapetr je napisao:
06 Jul 2019, 21:41
To što je otpakovano isto ne smatram nekim problemom, oba sedišta koja sam kupio su bila neotpakovana ali sam presvlake oprao pre prve uporebe. Gomila ljudi kupuje polovna sedišta i koristi bez da im nešto fali.

Jbg, ja sam picajzla i gadljiv sto se takvih stvari tice i ne zelim da uzmem nesto sto ne znam ko je koristio/probao.


Vladapetr je napisao:
06 Jul 2019, 21:41
Bez ljutnje, ali ne bih ti u životu izašao iz radnje da bi video kako ti sedište stoji u kolima :mrgreen:

Zbog cega? U drugim radnjama nije bio problem i to mi ne deluje kao suvise specifican i neostvariv zahtev. Logicno je da vidim, na primer, da li je pojas dovoljno dugacak ako nije u pitanju isofix ili da vidim na kojoj visini ce dete sedeti i da li ce moci da gleda kroz prozor.


Vladapetr je napisao:
06 Jul 2019, 21:41
Cena ovde jeste velika, to stoji. Prvo sedište sam kupio ovde, drugo (Cybex) sam poručio u Austriju pa mi ga drugar prosledio. Mislim da sam ga platio oko 100e, a ovde je bilo preko 20k. Ne znam koji ti model treba i koliko ti je hitno, možemo probati sličnu varijantu jer sam svako malo u HR pa mogu to da prevezem.
Hvala na ponudi! :thumbup:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Vladapetr » 06 Jul 2019, 22:26

Koje sedište gledaš, tj koju kategoriju? Ja sam posle jajeta uzeo kategoriju 9-18, tu ne bi trebalo da ima problema sa podešavanjima. Oba deteta su iz jajeta prešla u to sedište bez problema, čak sam se plašio da će im previše brzo biti malo.

Ovo je veoma slično našem modelu, koji se izgleda više ne pravi: https://www.aksa.rs/auto-sedista-9-18-k ... 18kg-goone

To sedište mi nije sa isofixom, sledeće koje sam uzeo jeste jer će se ono uskoro koristiti kao booster pa je isofix neophodan.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od blaugrana » 06 Jul 2019, 22:45

Duke, dolazim kraj Jula u NS. Ako hoces da cu ti Romer da probate na par dana. Ne moras da kupis od mene
Nema isofix, ali kad ga montiras videces da nema ni potrebe za njim ;)
Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Odgovori