Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Dobro veče

Post od pigeon » 09 Jul 2019, 10:29

shandu90 je napisao:
09 Jul 2019, 09:38
Jeste, indijanac od YT skupio lovu za Urus, kako da ne.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Nije za Urus, ali Porsche Macan je pazario pre par nedelja...


Poslednja izmena od pigeon u 09 Jul 2019, 10:31, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Vladapetr » 09 Jul 2019, 10:29


meidling je napisao:Ma lepo ja rekoh da se rasporedi komunalna policija po benzinskim pumpama i da kaznjava

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk
Ne bi to bilo pametno početi tako iznebuha, a za prethodno osmišljenu kampanju naši nemaju ni pameti ni cohones Slika
Ovako su Turci isplanirali da dremaju negde na pumpi, kad ih oteraš sa jedne voziće do sledeće itd... Ko zna koliko bi ih izginulo tako grogirano.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 09 Jul 2019, 10:39

Ne mora da se počne stihijski, ali na ulazu u zemlju malo-malo pa dele neke flyere o koječemu, na taj način bi mogli sigurno da obaveste svakoga koga treba. Samo onaj pandur na granici kad pri kontroli vidi tursko ime u ispravi stavi papir sa informacijama u pasoš i gotovo.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Dobro veče

Post od meidling » 09 Jul 2019, 10:51

Prica mi drug koji radi na NR Nais da ih sve vise ulazi na rampu za ENP.I onda dolazi do zastoja jer mora da ih vraca nazad ili rucno izda karticu i podigne rampu.Pricu povezujem sa mojim kolegom Turčinom i sa njihovom "Sat patrolom"jer kako on rece da su objavili ako neko "pogreši" i udje u pogresnu traku moze ipak da dobije karticu i nastavi put.Znaci da ipak nije slucajnost

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk



Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 09 Jul 2019, 10:53

Prošle godine su zato redari stajali pred naplatnom rampom kod Niša i nisu puštali bez taga u tu traku.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 09 Jul 2019, 10:57

Ima leka i za švercovanje kroz ENP traku. U Italiji je kazna za vožnju unazad na naplatnim stanicama trenutno od 340€ pa na više. Samo ih jedne godine odereš onako pošteno i da vidiš kako će sledeće godine ta turska SAT patrola da upozorava. Samo po džepu, to svi razumeju.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 09 Jul 2019, 11:15

kontam da je ovima sa OMV ili sl. pumpi problem da ih teraju jer ce smanjiti promet, vrv ce ih turci izhejtovati i nece vise tu stajati pa samim tim i smanjiti promet... kontam da ovi nisu samo legli da spavaju vec da su i potrosili neke pare na pumpi dal za gorivo ili klopu i sl. nebitno ali neki pomet prave, ali zato treba policija ili komunalna da kaznjava jer stvarno nema smisla trpeti ih i gledati da kao klosari spavaju ili se izlezavaju po putevima, travnjacima, pumpama i sl. neka idu u svoju zemlju pa tako neka rade, u nemackoj, ch ili odakle vec dolaze sa privremenog rada sigurno se tako ne ponasaju>

I da treba ih drati sa kaznama za sve i svasta kao i za naplatne rampe tj ENP, ko ih bre *ebe ima da rade po pravilima jedne drzave kao sto to rade u D , CH ili NL odakle masovno i dolaze, ako im se ne svidja neka traze alternativne puteve

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 09 Jul 2019, 12:17

ljuba je napisao:
shandu90 je napisao:
09 Jul 2019, 09:39
Mi kad smo tako zujali na pumpi u SLO (neki su i piskili), stvorilo se 5 patrola na pumpi u roku od 10 minuta.
To je cisto policiska drzava. Isto kao i Nemacka...
Zaboravio si CH, ona je na kvadrat od ove dve Slika

Gledajte malo pozitivnije za gastose, nije bas lep prizor, ali bolje i na travi da leze nego da ih teraju, pa umorni, posle 20h voznje da voze do sledece pumpe ili dalje i naprave nesto jos gore, ako nece da prenoce negde, a za to verujem da im uopste nije sve jedno, jer se zna kakav je glas za Srb.

Inace zale nam se ovde da je Srb preskupa za putarine, sto definitivno jeste, posle AT i HU vinjeta.

Apropo auta, u Srb ko ima za Mercedesa ili BMW M novog, G100 gorivo je neprimetan trosak. Na zapadu je logika, koliko god skupo da imas, zasto da placas vise ako ne moras, princip. Zato su i bogati, za razliku od "samo bahato, da se pokazem" principa koga ima dosta po Srb i ostalim tranzicionim zemljama.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk








Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 09 Jul 2019, 13:18

Ako je infrastruktura iole uredjenija niko ne pravi sranja jel ne mora - ne olaksava se tamo gde ne sme npr :) A sto se tice spavanja, stvarno mi nije jasno sta imate protiv ljudi koji spavaju kada se umore - sto bi rekao ikac, sta bi ste hteli da tako nastave da voze?

PS: Inace sada prolazi pored nas jedan bas dobar ferari, i kaze mi kolega, znam ovoga zivi na socijali u socijalnom stanu i vozi ferari :) Kako niko ne zna :) I Holandjanin je. Ja mu kazem, taj bas zna da zivi ...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 09 Jul 2019, 14:42


ljuba je napisao: A sto se tice spavanja, stvarno mi nije jasno sta imate protiv ljudi koji spavaju kada se umore - sto bi rekao ikac, sta bi ste hteli da tako nastave da voze?
Ništa. Problem je sa mestom spavanja. Ja spavam u objektu predviđenom za to, a ako baš treba i u kolima. Neću na dečije igralište, u parkić, na sto...

Neću ni prati noge u lavabou na pumpi. Neću ni na ENP ako nemam tag.
Neću mnogo toga, a živim u "strašnoj" Srbiji.

Teranje takvih neće umanjiti promet na pumpi, jer ga slabo prave. Mislim da pun auto Turaka ne napravi promet, od Horgoša do Gradine, koliko ja jedan na 200-300 km puta po Srbiji, ako izuzmemo putarine.

Slažem se za komunalce. Treba kažnjavanje. Neka idu preko Rumunije, ako im ovde ne valja. Ko pita nas ostale kako je na putu ili pumpadžije koje čiste za njima? Niko. Zato što je bitan jedan jedini parametar - prihod od putarine...



T-T


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 09 Jul 2019, 14:54

Treba ih odrati, jer su to seljacine u rangu onog sa dnevne doze prosecnog srbende. Pisa, sere i prdi gde stigne jer dolazi iz belgije amg meckom i zali se na sve zivo. su bez obzira na debljinu novcanika.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dobro veče

Post od H4wkeye » 09 Jul 2019, 15:48

Pre neko vece oko 1 ujutru u Meku kod Velike Plane, 90% stranci, a Nemacke tablice skoro sve Turci. :) Unutra Turkinja sa onom maramom narucuje hranu i placa u evrima (ima menjacnica zvanicna sad u Meku tamo). Vraca joj radnica 10 evra visak, ova vice na nemackom nesto kao neka zadrzi. Onda radnica zove meandzera i ovaj morao da je juri da joj vrati 10 evra... Wtf.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Dobro veče

Post od Heineken » 09 Jul 2019, 16:29

shandu90 je napisao:
09 Jul 2019, 14:54
Treba ih odrati, jer su to seljacine u rangu onog sa dnevne doze prosecnog srbende. Pisa, sere i prdi gde stigne jer dolazi iz belgije amg meckom i zali se na sve zivo. Slika su Slika bez obzira na debljinu novcanika.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Deremo ih kao volove u kupusu ali dzaba. :) Pao je promet u poredjenju sa pre skoro za 50%. . Negativna strana je sto pada promet, pozitivna sto imas manje posla sa stokom. Mada ocekuje se sad oko 15 og da krene pravo.

Ja nisam video gorih ljiudi zaista. necu da generalizujem pa da kazem da su gamad kompletno cela nacija ali ovo sto dolazi i staje u Srb je sa dna kace.

Jutros staje siptar ljubljanske table sa Q7 , pun dece. Sve curice male. Ne znam da li ima Q7 vazdusno ali se raskrecio sav kao da ce tockovi otpadati. Pregreva se , dize temperaturu :glavomuzid: Ja mu kazem gde si covece krenuo sa decom na put u tom krsu , a on kao da si mu samar udario. Uvredio si mu audi jbg .. Odneo ih slep naravno.

Prema Turcima treba samo ostro, ja sam iznapusavao par njih do sada zbog smeca. Stane na parking otvori vrata i op sve napolje, a kanta 5 metara odatle. Odmah glava dole mrmlja nesto u bratu i odnese lepo u kantu.
Da vidite samo te scene kada stanu na pumpu a sitna deca izlete napolje pa turkinje onakve umotane u one carsave pocnu da trce za njima i gaze ih. Iz auta smrdi kao iz stale.
Dreka , galama napolju nesto se desava, izlecem napolje kad Turcin bam zenu u glavu . Ovi poskakali ostali okolo samo sam cekao jatagane da vade. Ludilo
Ma ono je horor, mora se doziveti da bi videli pravu sliku.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 09 Jul 2019, 16:33

Ma govna su bre teska

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 09 Jul 2019, 16:37

Raste mi pritisak dok citam.

Odgovori