Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 11 Jul 2019, 05:54

Da zaglavi zatvor posle ponovljenog prekršaja bar neko vreme bi bio sklonjen sa ulica.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 11 Jul 2019, 05:59

Izbodi ga

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 12 Jul 2019, 09:02

passenger je napisao:
10 Jul 2019, 16:35
Ja sam se zamalo zakucao u idiote Putevi Srbija. Bili su na levoj traci, na krivini. Nikakve naznake, oznake bilo šta da narod uspori. Oni levom trakom polako idu i kose travu kreteni. Još Corsom sam bio, pa izginuo bih sto posto.
Ja vidim da uvek obelezavaju kad kose travu, na AP. Stalno idem NS-BGD-NS i UVEK ima obelezeno sa onom velikom svetlecom strelicom da ima radova u levoj ili desnoj traci, kad kose travu. Ono sto je problem je sto nekad, ako su radovi u jednoj traci njih dvojica ili trojica preskoce ogradu i predju u SUPROTAN smer pa idu i kose sa te strane, moze neko ih pokupi laganica. Ali da su obelezeni, jesu, a godinu dana konstantno vozim ovuda i nijednom nisu bili neobelezeni. Problem je sto se niko od vozaca ne sklanja niti koci na vreme kad vidi znak. Isto tako sam par puta video ludake koji obilaze zaustavnom a od slepera ne vide da je ispred vozilo JP puteva ili neko zaustavljen. Jednom se jedan tako zakucao posle mosta Beska. Kamion obilazi kamion a on se napravio pametan da ih obojicu obidje zaustavnom. Kamion u zaustavnoj je bio uredno obelezen. Mislim da je poginuo, Polo je bio u pitanju.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 12 Jul 2019, 09:19

Lepo je napisao covek u krivini. Dzabe ti obelezeno vozilo kada naletis na njega ako vozis 130 u levoj jer nemas vremena za reakciju, u krivini ga ne vidis, narocito ako ima rastinja. Ako se dobro secam u Nemackoj na velikoj razdaljini iza vozila koje vrsi radove ide drugo sa sve znakom za obilazenje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 12 Jul 2019, 09:24

Valjda je i logicno da postave malo dalje obavestenje s obzirom na vecu brzinu. Mora se na vreme reagovati. Nije svako u stanju da u sekundi predje u traku pored, niti ima auto za to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 12 Jul 2019, 09:25

Imaju obavestenje sa onom velikom trepcucom strelicom ispred njih. Cak i u krivini. Nije da se ne vidi, itekako se vidi. Ako nisu obelezeni, onda ih prijavis.

Moguce je da je bilo ovo sta sam ja opisao. Kose rastinje sa jedne strane autoputa (i tu je obelezeno sve kako treba), medjutim njih nekoliko preskoce razdelnu onu ogradu tj. bankinu i kose sa suprotne strane. E tad mozes da ih pokupis samo tako.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 12 Jul 2019, 09:41

Hoces da kazes da imaju znak odvojen od vozila nekoliko metara ispred?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Ne brže od života!

Post od mitar1982 » 12 Jul 2019, 09:49

dragvorl je napisao:
12 Jul 2019, 09:19
Lepo je napisao covek u krivini. Dzabe ti obelezeno vozilo kada naletis na njega ako vozis 130 u levoj jer nemas vremena za reakciju, u krivini ga ne vidis, narocito ako ima rastinja. Ako se dobro secam u Nemackoj na velikoj razdaljini iza vozila koje vrsi radove ide drugo sa sve znakom za obilazenje.
Nevezano za znak, ako je put projektovan za 130 km/h treba da ima odgovarajuću zaustavnu preglednost, da može bezbedno da se zaustavi.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 12 Jul 2019, 09:51

Naravno da su nekako obelezeni, nije bas da idu totalno ko muve bez glave. Ali to obelezavanje i obavestavanje vozaca je na najnizem mogucem nivou, dovoljno je uporediti sa na primer slovenijom pa da se vidi razlika i kako bi trebalo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 12 Jul 2019, 09:52

Merenje odstojanja u D.

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 12 Jul 2019, 10:58

dragvorl je napisao:
12 Jul 2019, 09:41
Hoces da kazes da imaju znak odvojen od vozila nekoliko metara ispred?
Prvo stoji onaj kamioncic sa velikom trepcucom strelicom da su radovi na putu. A onda jedno stotinak metara tamo od tog kamiona kose travu. Ta strelica je toliko visoka da nema sanse da je ne vidis cak i u krivini. Sad su bili na zavoju pre Beske i videla se sa bar 1km.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 12 Jul 2019, 11:00

To je ok.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 12 Jul 2019, 15:45

:uf:

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 12 Jul 2019, 16:42

cozmo je napisao:
12 Jul 2019, 09:02
passenger je napisao:
10 Jul 2019, 16:35
Ja sam se zamalo zakucao u idiote Putevi Srbija. Bili su na levoj traci, na krivini. Nikakve naznake, oznake bilo šta da narod uspori. Oni levom trakom polako idu i kose travu kreteni. Još Corsom sam bio, pa izginuo bih sto posto.
Ja vidim da uvek obelezavaju kad kose travu, na AP. Stalno idem NS-BGD-NS i UVEK ima obelezeno sa onom velikom svetlecom strelicom da ima radova u levoj ili desnoj traci, kad kose travu. Ono sto je problem je sto nekad, ako su radovi u jednoj traci njih dvojica ili trojica preskoce ogradu i predju u SUPROTAN smer pa idu i kose sa te strane, moze neko ih pokupi laganica. Ali da su obelezeni, jesu, a godinu dana konstantno vozim ovuda i nijednom nisu bili neobelezeni. Problem je sto se niko od vozaca ne sklanja niti koci na vreme kad vidi znak. Isto tako sam par puta video ludake koji obilaze zaustavnom a od slepera ne vide da je ispred vozilo JP puteva ili neko zaustavljen. Jednom se jedan tako zakucao posle mosta Beska. Kamion obilazi kamion a on se napravio pametan da ih obojicu obidje zaustavnom. Kamion u zaustavnoj je bio uredno obelezen. Mislim da je poginuo, Polo je bio u pitanju.
Skoro kad sam isao za BG radili su jedno 4-5km smera kao Beogradu, pa preusmeravaju u toj deonici saobracaj na suportan smer. Sve lepo obelezeno unapred. Ja usporavam polako, gledam znakove, svi ostali isto. Medjutim jedan mamlaz nas obilazi sve samo da bi uleteo ispred nas i usao u ono preusmeravanje u drugi smer prvi. Pretice nas levom trakom iako tik ispred se sve tri trake suzavaju u jedan kao tunel koji vodi u drugi smer.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 12 Jul 2019, 20:39

Bude obeleženo, ali jadno je to. Kilometrima ranije u GR i SLO npr budu postavljeni čunjevi, zapitaš se WTF i onda posle 2 km vidiš kamiončić sa strelicom.

Odgovori