Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 17 Jul 2019, 23:05

Ajd u ovoj temi da napišem, a ne u onoj o slatkišima, tamo ne zalazim.
Nakon 3 nedelje uz malo restrikcije za slatkiše, hleb i sokove, skinuo sam 4.5kg.

Trenutno sam na 100, za sada skidam 1.5kg nedeljno što je odlično. Mada znam da kasnije neće ići tako lako.

Nisam se odrekao svega. Jedem skoro sve kao i ranije ali izbegavam hleb i smanjio sam slatkiše i sokove na razumnu meru. Pojedem sladoled, malo čokolade, ali ne svaki dan i ne preterujem. Malo budem gladan ali ubedim sebe da je to u redu jer rad organizam crpi zalihe. I dok ima rezultata guram ovako.

Inače prvi cilj je bio mesec dana i ispod 100. Realno do narednog utorka biće ostvaren cilj, a posle napadamo 95.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 17 Jul 2019, 23:11

Bravo Trojke, to je dosta jak tempo! :doubleup:

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ljuba » 18 Jul 2019, 08:40

Ja sam u maju-junu za mesec dana smrsao prvi put u zivotu 10 kila za mesec dana - sa 100 na 90, uz malo truda plus mnogo je pomoglo to sto jednostavno nisam bio gladan :) Cak sam bio i u Srbiji 2 puta a da nisam pao na iskusenju... Sve obroke sam smanjio na pola plus izbacio slatko. Tek sada osecam ozbiljnu promenu i glad. Sada treba i zadrzati kilazu...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 18 Jul 2019, 08:49

16/8 Intermittent Fasting je dobar režim za održavanje kilaže. Iz ličnog i još nekoliko primera znam da radi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ljuba » 18 Jul 2019, 09:13

Sada sam pogledao sta je to :) Pa tako jedem ceo zivot. Dorucak oko 10-12h i rucak oko 5. I to je to tokom dana... Meni je veci problem u kolicini i sta jedem, plus u slatkisima...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 18 Jul 2019, 09:35

Ja sam se dosta srezao u odnosu na zimski period. Smanjio porcije, slatkise najvise (nekad se pocastim tortom u vremeplovu :P), vecera retko i to ako je bas mrsav bio rucak. Od slaufa je ostalo malo, redovno treniram, jos samo trcanje da pojacam, idem bajsom na posao i tako :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 18 Jul 2019, 10:19

trojanac je napisao:16/8 Intermittent Fasting je dobar režim za održavanje kilaže. Iz ličnog i još nekoliko primera znam da radi.
Meni je već godinama problem da se držim u 8/16 režimu Slika tačno bih nekog ubio da moram 16h da gladujem.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 18 Jul 2019, 10:24

Meni nije uopšte. Navikao sam i nisam nešto gladan. A povremeno i iskočim van toga, nema negativnog efekta.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 18 Jul 2019, 12:41

Ja sam skinuo 20kg sa 1/23 fastingom.
Sada gledam da krenem 6/18, od nervoze ne mogu opet 1/23.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 18 Jul 2019, 12:49

Ne obeležavamo isto sate. Prva brojka bi trebala biti broj sati kad se ne jede, druga kad se jede. Trojke je na 16/8 a ti bio na 23/1. Meni je i 8/16 problem
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 18 Jul 2019, 12:53

Ti se zezas, a ja imam druga koji jede na svaka 3 sata i budi se ujutru da jede, pa se vrati u krevet :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 18 Jul 2019, 13:12

Što je najgore, ne zezam se retko kad spavam više od 6-7 sati u cugu, a i to se najčešće desi kad me umor baš slomi.
Da zaspim gladan nema trika, moram nešto staviti u usta pre spavanja. Koliko mi se samo puta dešavalo da se vrtim po krevetu do 3 ili 4 sata ujutro, i onda mi dopizdi i pojedem bilo šta, pa zaspim za pet minuta.

Trenutno sam na odmoru u Turskoj, i pojeo sam za ovih 5 dana koliko za prethodni mesec što je najgore, zarekao sam se da neću preterivati i stvarno ne uzimam velike porcije, ali ovo nije normalno koliko različitih a dobrih jela imaju. Pa probaj jedno, probaj drugo, i ode sve u pm...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

milosg
Postovi: 1450
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od milosg » 18 Jul 2019, 13:36

Kao neko ko se već par godina bori da održi težinu (na 80kg sada, a bio na 104 u najgorem periodu) i meni je taj vremenski prozor npr. 16/8 pomagao, ali sam u zadnjih par meseci bolje rezultate imao sa tim da budem dosledan i da doručkujem jaja i salatu.

Dovoljno proteina i masti (i ostalih nutrijenata) i taman me drži sitim u nekom narednom periodu do sledećeg obroka, a u međuvremenu nemam potrebu da jedem ili grickam nešto dodatno.

Inače, ko ima problem sa prejedanjem (npr. da u nekom trenutku nekontrolisano pojede ogromnu količinu slatkiša iako je pre toga čitav dan jeo OK), dobra taktika je da kažeš sebi "sačekaj 20 minuta, i ako ti se i dalje bude jelo, onda jedi". Tih 20 minuta je dovoljno da ta želja opadne (šećer u krvi se sredi, a malo i psihološki), a opet ne ograničavaš sebe u potpunosti da ipak uzmeš ako ti se i tada jede. Videh po netu da ovo pali kod mnogih ljudi koji imaju takve vidove poremaćaja u ishrani. A i kod mene je to palilo. :)

Ako i tada preteraš, bitno je da ne ideš logikom "sad sam se prejeo, od sutra sečem sve..." jer to vodi u začarani krug gladovanja i prejedanja, već da samo posle tog obroka nastaviš normalno da jedeš.

Nije skroz u vezi sa prethodnom diskusijom, ali dosta ljudi koji imaju značajniji višak kg upravo imaju takve probleme.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 24 Jul 2019, 10:51

Posle mesec dana jutros vaga kaže 99.5, mada je bilo i manje u petak ali sam za vikend preterao, svesno, ali dobro.
Nastavljam dalje polako, cilj je do kraja avgusta spustiti se ispod 95 što deluje lako ostvarivo ali ostavljam sebi prostora i za povremeno svinjarenje.
U svakom slučaju zadovoljan sam rezultatom jer iako je bilo odricanja ipak sam u ovih mesec dana pojeo i sladoled više puta, pa par kocki čokolade, pizzu, pio sam uglavom zero ali ponekad i regularnu coca colu, jedino kafu više ne mutim onu 3 u 1 već espreso sa mlekom ili latte bez šećera. Bile su i krofne jednom, jedino sam palačinke preskočio. :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 03 Avg 2019, 20:29

Stigao jedva i na 98. Danima borba da siđem ispod 99. Sad je nekako lakše mada znam da će dalje biti teško. No ne odustajem. Do kraja meseca mora bar još 3-4 dole.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

Odgovori