Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1599
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od zdushan » 21 Jul 2019, 22:01

U prilog mom prethodnom postu, sitonija, plaža Bahia, vrhunski restoran, ovo na slici je 15e.Slika

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 21 Jul 2019, 22:12

Mislim da je Cronwell Sermilia Resort, od 20.08, 10 dana, nešto oko 2000eur za 2+2, 5* all in. Psakudia, plaža

Ima sličnih ponuda. Da ne reklamiram, ali ima agencija sa dobrom pretragom i ponudama, plus se ume svašta ubosti, ako se prati. Bude tu dobrih cena, u odnosu na online sisteme ili sajt hotela. Te agencije obično imaju i fix koji treba prodati.

-
Svaka destinacija ima prednosti i mana. Svako će po svojim afinitetima, kako smatra da mu bolje.

Neko će spavati pod drvetom, samo da se osoli. Neko će spavati u krš smeštaju, a potrošiti brdo para u vanpansionu. Neko će u AI i da ne mrda. Neko će u AI, a opet će jesti van hotela. Neko će u CG, neko u GR, neko pravac Zanzibar. Neko će da guli na poslu i sanja more.

Nema tu opšte najboljeg rešenja. Kada se sve sabere i oduzme, svako će subjektivno preseći.

T-T


Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Grčka

Post od Sinisa G. » 21 Jul 2019, 22:18

sasha015 je napisao:
21 Jul 2019, 21:49
ftj je napisao:
21 Jul 2019, 19:21

Ako zena mora da mi kuva na moru,zajebi.

:plusone:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 21 Jul 2019, 22:41

Brate, plaža u Petrovcu je nula. Možda je nekad bila ok, ali se u zadnjih 10 godina izgradilo 5 puta više smeštaja nego što je bilo nekad. Bio i ja u Palasu pre par godina, otišao jedno jutro na gradsku plažu, smorio se i onda se ostatak vozikao po okolnim plažama. Bar imaju svoj parking.
Ako ćeš malo povoljnije u grčkoj gledaj Atos, Pelion... Kakvo kuvanje u grčkoj, nisu restorani preterano skupi.

pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Grčka

Post od pedjaks » 21 Jul 2019, 22:49


sasha015 je napisao:Dete sam Crnogorskog Turizma.Prvi put u Grcku.Beba od godinu ipo i cura od 6 godina.Mora blizu mora.
Koliko vas kosta Grcka za deset dana.

Apartman -stizem na 2000 evra lagano.Jbt,
Bez ljutnje, nisi ti za letovanje u GR. Skrat i sebi i nama muke pa Gledaj neke druge destinacije tipa Bugarska,Turska.

.Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 21 Jul 2019, 23:27

grujicd je napisao:
21 Jul 2019, 22:41
Brate, plaža u Petrovcu je nula. Možda je nekad bila ok, ali se u zadnjih 10 godina izgradilo 5 puta više smeštaja nego što je bilo nekad. Bio i ja u Palasu pre par godina, otišao jedno jutro na gradsku plažu, smorio se i onda se ostatak vozikao po okolnim plažama. Bar imaju svoj parking.
Au @cozmo

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 22 Jul 2019, 00:38


pedja je napisao:Mislim da je Cronwell Sermilia Resort, od 20.08, 10 dana, nešto oko 2000eur za 2+2, 5* all in. Psakudia, plaža

Ima sličnih ponuda. Da ne reklamiram, ali ima agencija sa dobrom pretragom i ponudama, plus se ume svašta ubosti, ako se prati. Bude tu dobrih cena, u odnosu na online sisteme ili sajt hotela. Te agencije obično imaju i fix koji treba prodati.
Slobodno reklamiraj Slika gde mogu da pronadjem dobru ponudu pun pansion ili all-inclusive u Grčkoj?
Koliko se taj all-inclusive razlikuje od onog u Turskoj?

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 22 Jul 2019, 01:16

dobra je crna gora.... :rofl:


Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 22 Jul 2019, 06:19

Koliko ko ima para, toliko će da potroši :DSlika

T-T


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od cozmo » 22 Jul 2019, 09:44

grujicd je napisao:
21 Jul 2019, 22:41
Brate, plaža u Petrovcu je nula. Možda je nekad bila ok, ali se u zadnjih 10 godina izgradilo 5 puta više smeštaja nego što je bilo nekad. Bio i ja u Palasu pre par godina, otišao jedno jutro na gradsku plažu, smorio se i onda se ostatak vozikao po okolnim plažama. Bar imaju svoj parking.
Ako ćeš malo povoljnije u grčkoj gledaj Atos, Pelion... Kakvo kuvanje u grčkoj, nisu restorani preterano skupi.
Sto se tice Petrovca, ne znam kad si bio zadnji put, u pravu si sto se tice gradnje, ali nije bas sve tako kao sto kazes. Da, bude guzve u periodu od 15.07 do 15.08. kad je spic sezone, ali to je samo zbog smestajnih kapaciteta. U ostalom delu sezone guzve nema, bar ove zadnje 2 godine. Moguce da je manji broj turista. Sto se tice same plaze, ona je odlicna, sa veoma cistom vodom. Takodje, nekih 3 minuta kolima odatle su Buljarice gde u sezoni imas 1 turistu na 20 metara jer je plaza dugacka preko 2 km. Bistra, cista i veoma topla voda. Treba razlikovati plazu od guzve. Ja cesto idem u Petrovac, samo sto izbegavam ovaj period od mesec dana (kad mogu), jer imamo dole prijateljicu sa luksuznim stanovima za rentu koje dobijamo za smesne novce. Doduse jos goru guzvu na plazi sam video u Pefkohoriju, Haniotiju (tek tu ne znas gde da sednes na plazu)... tako da i tu moras imati kola ako hoces da nadjes mirnu plazu sa malo ljudi. Ako gledamo gradske plaze. A gradska plaza u Petrovcu izgleda ovako kad prodje 15. avgust i jek sezone (ovo je kraj avgusta):

Slika

Slika

Tada cak i lezaljke ne naplacuju. Ko hoce ipak jos napusteniju i mirniju plazu, na 2km (25 min peske, 3 min kolima) su Buljarice, koja je i najveca i najlepsa plaza u CG:

Slika

Ovo je fotka iz spica sezone, nigde nikog.

Sto se tice Grcke, kontinentalni deo, tipa Halkidiki i Paralijska regija je prepuna guzve svakako. Ostrva su pravo resenje, zbog plaza. CG je isto odlicna destinacija, samo treba izbegavati drugu polovinu jula i prvu polovinu avgusta, jer, nazalost, infrastruktura je preopterecena. Ostatak sezone je odlican jer nema guzve a more je posle 15. avgusta jos toplije. Inace sva tri prsta na Halkidikiju sam obisao camcem pa znam kakva je situacija tamo svakako i mogu da uporedim sa CG. Ako cemo pricati o lepsim mestima, za mene su to Hvar, lanac hotela u Babinom Kuku gde sam cesto bio, Istra...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 22 Jul 2019, 09:56

Ja volim CG, samo ne u sezoni. Kad smo kod Petrovca plaža Lučice mi je jedna od omiljenih, lepa uvala, imaš piceriju na obronku brda sa strava pogledom... Može i peške od Petrovca. Samo je prekrcata u sezoni.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 22 Jul 2019, 09:57

Drugar je u junu bio u nekom all inclusive resortu 6km od Kavale, zaboravih ime, kostalo ga 1000e za njih cetvoro ali je uplatio krajem prosle godine, regularna cene ove godine je valjda 1500, kazu da je vrhunski i hotel i ponuda i sve, odusevljeni su.
Drugi drugar posle CG prvi put letovao u GR, bio Nei Poriu i kaze da je preskupo, treci drugar je u Budvi, kaze ok cene, tako da jbg svako prema svom dzepu i svakom je skupo-jeftino razlicit pojam.
Ja licno CG ne volim isao sam par puta kao klinac i 2003. jednom sa drustvom silom prilike jer nismo mogli da izvadimo pasose za GR, inace nikad ne bih isao u CG jer mi se tamo nista ne svidja tako da moze biti i 5x jeftinije od GR sto se mene tice jok.
E sad nisam od onih koji u GR letuju u hotelima, ne placam all inclusive varijante ne hranim se u restoranima i sl. skromnije letujem prema svojim mogucnostima i to mi ne smeta

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 22 Jul 2019, 10:05

grujicd je napisao:Ja volim CG, samo ne u sezoni. Kad smo kod Petrovca plaža Lučice mi je jedna od omiljenih, lepa uvala, imaš piceriju na obronku brda sa strava pogledom... Može i peške od Petrovca. Samo je prekrcata u sezoni.
Lučice su OK. Tamo znam dva konobara u Medinu, pa svake godine u prolazu svratim da nešto pojedem, obično predveče, kada nije strašna gužva. I tada je frka za auto, bezvezan put, ali dobro. Jedne godine sam upao kada se igrala neka tekma, kvalifikacije, jedva se provukosmo.

Buljarice su mi večita nepoznanica. Prođoh pored milion puta, i sve svratiću sledeći put... Jednom sam krenuo, nešto su dole kopali, pa nisam imao volje da se zavlačim i ostadoše misterija :D





T-T


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka

Post od somi-car » 22 Jul 2019, 11:31

Vladapetr je napisao:
22 Jul 2019, 00:38
pedja je napisao:Mislim da je Cronwell Sermilia Resort, od 20.08, 10 dana, nešto oko 2000eur za 2+2, 5* all in. Psakudia, plaža

Ima sličnih ponuda. Da ne reklamiram, ali ima agencija sa dobrom pretragom i ponudama, plus se ume svašta ubosti, ako se prati. Bude tu dobrih cena, u odnosu na online sisteme ili sajt hotela. Te agencije obično imaju i fix koji treba prodati.
Slobodno reklamiraj Slika gde mogu da pronadjem dobru ponudu pun pansion ili all-inclusive u Grčkoj?
Koliko se taj all-inclusive razlikuje od onog u Turskoj?
Nebo i zemlja.....

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 22 Jul 2019, 11:33

Nemoj tako detaljno, dovoljan mi je samo osnovni info :rofl:

U kom smislu je tolika razlika?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori