Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 21 Jul 2019, 21:26

Sto se tice zazora limarije. Gledao sam par Megana 3 sa troje vrata i petoro. Uzas sto se tice zazora, neko bi rekao da je auto lupan a u stvari takav je fabricki.

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od milanns » 21 Jul 2019, 22:23

@Urose, hajde molim te napisi jos neka zapazanja sa konketnih autoplaceva. Stice se utisak da si dosta obisao. Znacice ljudima. Ovo za Ivan auto i ostale je vec znacajna inform. I gde si ti kupio svoh kaskaia, ako moze neki detaljcic. Balkan?

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 08:32

@milanns

Ja sam svoj kupio u futogu. Covek se zove Miroslav a plac nesto sa dva "m". Inace uopste nema mnogo kola. Prvo mi se dopalo sto su bile okacene slike sa licitacije koje nisu ni malo reprezentativne i odmah prikazan u oglasu broj sasije. Na licu mjesta, dopalo mi se to sto covek drzi kola tik uz kucu u kojoj zivi sa porodicom. Druga stvar koju sam ocenio pozitivnom jeste sto je jos jednog qashqaija (koji je trebalo da stigne uz moj a stigao je ranije) prodao za manje od 24 casa. Nisam ni stigao da ga vidim. On je delovao korektno, sam je predlozio probnu voznju, odmah organizovao majstora za klimu jer sam nesto konkretno htio da provjerim prije razgovora o cijeni.
Bio sam na dosta placeva, ove sam izdvojio jer sam otkrio da je sa kolima bilo neke manipulacije. Balkan auto sam pomenuo jer mi se svideo odnos njihov na placu, a izmakao mi je jedan qashqai kod njih za koji smo okvirno i dogovoril iznos...
Gledao sam i tri auta ciji su vlasnici bili fizicka lica al su bili benzinci od kojih sam kasnije odustao. Opsti utisak mi je bio da su fiz lica spremnija na jacu korekciju cene al to je cisto moje zapazanje.
Pomenuo bih jos i plac na kraju juznog bulevara u BG, gjde se prodavao taj qashqai iz Svajc.za koji nisam mogao dobiti kredit(preniska uvozna faktura) . Tu je momak isto bio korektan, auto na slep pa kod majstora moze, probna voznja obavljena, sve kako sam trazio.
Zato sam i napisao, kad odbiju probnu voznju ja bih se pozdravio. Konkretno, na placu Kole Arandjelovac nije dozvoljavano zbog policije navodno. Policajci stajali pored placa, ja lijepo otisao pitao ljude, objasnio...oni rekli slobodno i to je to. Auto je bio solidan al malo izakan za moj ukus.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jul 2019, 09:13

probna voznja auta bez tablica jeste problem, policija bez ikakve raspravke moze da oduzme auto, kupac ce da se okrene i ode kuci a prodavac??? sa druge strane jako je nezgodno kupiti auto a ne probati, makar malo, ja ne bih mogao da kupim takav auto nikad, kad god sam kupovao kola uvek sam imao mogucnost da ih probam bar 500m gore dole, meni je to dovoljno da vidm kako vuce, kao salta i kakav ne volanu, e sad imas zahtevnih kupaca hoce da probaju i po makadamu i po auto putu i ne znam sta sve, e pa jbg to vec nije realno.
Vecina placeva gde sam gledao su davali da se auto proba, neki cak i kazu ako te zaustavi policija kazi da je auto sa mog placa, vrv imaju neki dil, znaju se oni svi, nikad mi se nije desilo da mi neko rekao ne mozes da probas ali se desavalo da ne dozvoljavaju da teras auto kod majstora vec da dovedes majstora na plac, sto licno i ne osporavam.

uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 09:28

Upravo to i kažem. Neka se javi jedan prodavac kome su na ovakav nacin uzeli auto. Ja to nikad nisam čuo. Sigurno su u nekom dilu sa policajcima po lokalu jer sam 1000 posto siguran da prodavcima nije jedina nepravilnost na placu 5 minuta voznje bez tablica. U krugu od jednog kilometra oko placa mora da postoji opcija.

Naravno, ima i zahtevnih kupaca ali je mnogo cesca varijanta ovo drugo. Jos kad ih nacickaju 50 jedan do drugog u 5 6 redova sta ja tu mogu da vidim. Osim kako se presijava sveze ispolirana limarija, nista.

Majstor na placu ima smisla ako imaju dizalicu. Ovako, mogu i video call sa njim. Ne mora da dolazi :) po mom misljenju, odbijanje zahteva prodavca za probnom voznjom, pregledom od strane majstora po servisu po mom izboru i sl.je znak nekog nedostatka auta.
Poslednja izmena od uros86 u 22 Jul 2019, 09:34, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 22 Jul 2019, 09:33

Ja sam uzeo probne tablice, ako je nekom problem par hiljada dinara da da za nesto gde ulaze par k eura onda ne znam...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 22 Jul 2019, 09:40

Znaci policija pored placa i sad vlasnik treba da rizikuje auto jer si ti dogovorio da te policija pusti i sad je nesto sumnjivo jer ne da probnu voznju wtf?!

Toliko filozofije i nauke i na kraju uzmes auto sa autoplaca, dizel francuz od 140+ k km na satu za verovatno 14+k evra. Sta znam...

uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 09:49

@@ftj

Necu sigurno da mu dam 13000 e na "top je majke mi" . Napisah da cak nije poenta u samoj provjeri vec u reakciji prodavca na pitanje te vrste.

Ne znam sta konkretno smatras filozofijom, ja sam samo podijelio svoje iskustvo sa ljudima koji su meni slicni, a kojih je dosta. Nemaju mnogo iskustva sa kolima i ne razumiju se puno u ista; ne mogu da se snadju u moru "argumenata" oko kola; ne poznaju majstore ; zaradili su radom novac i odlucili da kupe nesto bolji auto od onoga sto su ranije vozili za porodicne potrebe; svesni da na svakom cosku cuce prevaranti sa kolima.

To je sve.

A dal licno mislim da je za ovaj novac bilo boljih automobila od "francuza sa 140k" kako ti napisa, potpuno se slazem da jeste. Ja sam licno bio za nesto sasvim drugacije i novije. Medjutim, kad si u braku i imas porodicu ponekad se desi da te preglasaju ili jednostavno popustis iz ovih ili onih razloga :)

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 22 Jul 2019, 10:03

E ako mi verujes imam kolegu koji je napravio identicnu kupovinu kao ti i kad sam ga smarao sto nije nesto drugo isti takav odgovor mi je dao :)

U sustini moja zamerka se najvise odnosi na to da ti jesi pristupio ozbiljno poslu kupovine automobila i na kraju uzeo na autoplacu sto je apsurd jer se tu retko desava da ti ne uvale(ovo za francuza je vise zezanje tj. navijanje al to je uobicajeno na forumu).
Poslednja izmena od ftj u 22 Jul 2019, 10:03, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jul 2019, 10:04

svako za svoje pare ima pravo da trazi sta hoce, na prodavcu je da to dozvoli ili ne, tu je kraj price i nema nikakve ljutnje

uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 10:14

@ftj
E onda znas kako nam je. Ispricas cijelu pricu oko auta i taman kad pomislis da si ih pridobio oni odvale nesto povrsno (obicno, vezano samo za fizicki izgled) i ti onda pocnes da isparavas :) pa te u medjuvremenu bombarduju slikama, i to kako se slikaju pored tudjih qashqaija po gradu sa tuznim facama i to tako traje i traje i dignes ruke :)

Autoplac je nuzno zlo. Ni jedan dizel od fiz.lica nema u ponudi :(

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jul 2019, 10:20

ta skuplja i novija kola se kupuju direktno iz inostranstva i takodje trazis od fizickog lica ili nekog servisa koji je uzeo staro za novo, to nije problem naci tamo, ja nikad ne bih takav auto trazio kod nas na placu

uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 10:24

@@OMP

Ovo sto kolega napisa je 101% tacno. Neuporedivo.

Medjutim, ja sam deo cijene morao platitu iz autokredita sto je jedino moguce za "domaca" kola.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 22 Jul 2019, 12:42

dragvorl je napisao:
22 Jul 2019, 09:33
Ja sam uzeo probne tablice, ako je nekom problem par hiljada dinara da da za nesto gde ulaze par k eura onda ne znam...
Meni rekli ne moze gde god sam pitao . :) Promenio se nacin izdavanja probnih tablica tako mi rekli.. Moze samo kad kupim auto. Ako lazu mene i ja lazem vas

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 22 Jul 2019, 12:52

probne ne mogu da se uzmu ako je na ime kupca, jer da bi izvadio probne auto mora da ima vlasnika e sad vecina placeva nudi probne tablice a kako napravi foru da izvadi, da li neki fazon fiktivni vlasnik ili sta ne znam, ali i mene to zanima posto me masa ljudi koji dodju za kola pitaju za probne pa kad im kazem ne moze oni se zbune i zacude...

btw juce kod drugara dosao lik da kupi auto, isto iz uvoza, doneo covek neke svoje tablice pa cak i nalepnicu, nakacio i oterao 200km :) ne znam koja je fora ajde nelepnicu je mogao da zalepi na soferku tako da moze opet da je skine, ja sam to jednom radio kad sam trebao da menjam soferku, ali treba da mu se pogodi i da je ista marka vozila sa tih tablica kao ova sto je kupio za slucaj da ga zaustave, bez saobracajne i moze da se provuce na foru zaboravio sam kad vide da je "registrovan" i da ima nalepnicu, mada ako krenu u neku proveru preko motorole...????

Odgovori