Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od klisko » 22 Jul 2019, 13:07

Te vožnje od par stotina metara bez osiguranja mogu da koštaju više nego auto koji probate. Mada kod nas uvek važi „ma gde će baš mene da potrefi“.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od maniaxxx » 22 Jul 2019, 13:16

Ne postoje probne tablice za vise kola? Kod nas imaju takve malo ozbiljniji placevi, napise se i dokument mora das dozvolu i izvoli vozi koliko ti srce pozeli ili te na zaustavi prazan rezervoar, a to je obicno pre jer su svi na rezervi :rofl:

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 22 Jul 2019, 16:20

uros86 je napisao:
22 Jul 2019, 08:32
@milanns

Druga stvar koju sam ocenio pozitivnom jeste sto je jos jednog qashqaija (koji je trebalo da stigne uz moj a stigao je ranije) prodao za manje od 24 casa.
Zato sam i napisao, kad odbiju probnu voznju ja bih se pozdravio. Konkretno, na placu Kole Arandjelovac nije dozvoljavano zbog policije navodno. Policajci stajali pored placa, ja lijepo otisao pitao ljude, objasnio...oni rekli slobodno i to je to. Auto je bio solidan al malo izakan za moj ukus.
Druga stvar je klasicna prica prodavaca. Jesi li ti video licno da je prodat za manje od 24 sata ili je receno a ti poverovao u to kao da je apsolutna@milanns

Konkretno, neregistrovano vozilo se oduzima firmi, a jos konkretnije svi bas svi moguci troskovi u slucaju nezgode nisu pokriveni osiguranjem i sasvim je normalno da 99% ozbiljnih firmi ne bi se upustalo u to sto ti mislis da je probna voznja neko tvoje pravo a oni su eto dusmani pa ti ne dozvoljavaju i to pazi u prisustvu policije. Da li bi ti dao svoje vozilo u takav prekrsaj, da ti se oduzme...podji od sebe.
Ne mogu policajci da ti kazu usmeno da ti krsis zakone i onda se ti pozoves na to usmeno receno, to je valjda jasno.

uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 19:50

@ljubitelj

Lično ja video. Jer su oba okačena istovremeno sa slikama još u inostranstvu i više puta smo se čuli. Zatim mi je, po dogovoru, čovjek javio da je jedan stigao i da dodjem ali je i naglasio da nisam jedini i da da neće da čuva auto. Sjutra dan popodne ga više nije bilo u oglasima. Zvao sam i rekao mi je da je prodat.
Za probu ili slep do majstora ja rekoh svoje mišljenje. Ti ako hoćeš daj nekome pare na nevidjeno, ja smatram drugacije. Ovo nije bilo nikakvo nadmudrivanje i bahacenje. Nisam taj tip generalno. Otisao sam i lijepo i pristojno objasnio policajcima o cemu se radi, da me zanima auto i da bih da ga probam malo i oni su imali razumijevanja. Posle odnio ljudima koka kolu i keks i pozdravili se.Ja ne prihvatam da u tome što sam uradio postoji bilo šta čudno i nenormalno. I da, postupio bih na identičan način. Dozvolio bih majstora ili probu u svakom slučaju. I ponovo kažem, nek mi neko navede prodavca koji je ostao bez auta sa svog placa.
Što se nezgode u tom trenutku tiče, ne daj Bože, ako bi se desila, ne bi ni bilo potrebe da mi neko objasnjava da treba da nadoknadim svima štetu. Sad će još da ispadne da samo neozbiljni prodavci i bezvezne firme dozvoljavaju probu a one najbolje i ozbiljne ne.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 22 Jul 2019, 20:11

Onda ne razumes sustinu, auto MORA biti registrovan da bi legalno ucestvovao u saobracaju. Tacka, sto se tice zakona svidelo se to tebi ili meni ili placu.
Sve ostale improvizacije mogu ali ne moraju da se zavrse veoma visokim troskovima.
Sasvim je opravdano da vlasnik auta ne zeli nepotrebni rizik na osnovu tvog usmenog i neobavezujuceg pitanja.
Niko nije ni rekao da ne treba da se proba auto, naprotiv ali ne mozes ti da menjas pravila i zakone koji su opste vazeci i obavezujuci, a iz tvog posta je delovalo da krivis prodavce sto ti nisi imao niti mogao da obezbedis adekvatne uslove.
Kako znas da mozda bas sa namerom nisu ti policajci tu cekali i vrebali zrtvu, zasto bi policajci bili dokoni pa boravili na ulazu u plac vozila kada nemaju neku konktretnu intervenciju.

Nesto ne verujem da bi ti svesno kontra zakonima preuzeo rizik da ti oduzmu auto da imas pored sebe policiju koja ima sva ovlascenja da to uradi.
To sto ti nekoga znas ili ne znas da je prekrsio zakon i jeste ili nije odgovarao za to nije nikakva garancija a jos manje pravo da ti usled tog neznanja ocekujes da drugi krse zakone i to na svoju stetu.

Da si mozda ponudio depozit u vrednosti auta koji zelis da probas i pored zabrane za to, i pored neposredne patrole policije, mozda bi ti auto plac i izasao u susret.
Poenta je da postoji njihov rizik koji ti ne zelis da razumes a ako bi bio sam spreman na taj rizik svojim novcem (da ostanes i bez auta i bez novca) prilicno sam siguran da bi dobro razmislio i verovatno odbio.

Nisi ti prvi koji kupuje auto i ima taj problem nepostojanja sluzbenih firminih probnih tablica, meni se ne svidja tvoj nastup gde posmatras samo iskljucivi tvoj interes.

I jos gore, zbog tog jednog dogadjaja celu firmu javno prozivas, to se prosto ne (sme) radi bez obzira sto si ti pogresio a oni u pravu sa tom odlukom.

Uvek ima jos drugih auto placeva, jos drugih automobila, jos izbora a ima i drugo vreme posete istom auto placu kada su mozda bolje okolnosti za probu.
Ako razumes, te bolje okolnosti okruzenja oko samog placa.

Lepo si opisao jedno iskustvo uz opste savete sa neta ali taj deo sto smatras da moras da imas pravo na probu ili sta vec onako kako bas ti i kada god ti hoces nije bas onako kako svet funkcionise. :)

ps. Ni u Nemackoj ti ne bi dali da izadjes sa placa na voznju u javni saobracaj auta bez tablica i osiguranja. Znam iz iskustva.


Vidim da si izmenio post i dodao da bi ti svakako imao volju da nadoknadis stetu. E tu je problem, na recima je uvek fino a praksa je cudo i normalno je da prodavci budu veoma oprezni jer ti osim te moralne obaveze nemas nikakvu stvarnu pravnu obavezu dok oni imaju odgovornost i visoke kazne.

Nikome ne pise na celu niti se zna unapred kako bi sve ispalo da zaista bude steta vecih razmera.

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od milanns » 22 Jul 2019, 20:20

Posto pratim nesto kaskaie u poslednje vreme (kao nesto opet za caleta ili sebe nemam pojma) primetio sam i ja kod njih u Futogu 2. Koja su relativno brzo otisla. Jedan je ocito Urosev :) Ja sam generalno ili za skroz nove ili za nove kupljene kod nas. Ili bar vozene neku godinu kod nas. Tako i savetujem sve svoje poznanike. Ali su svakako ovo jako jako korisne info za sve koji kupuju na placevima. Jedino se ne slazem sa onom opservacijom oko prodavca, kao prodaje ispred svoje kuce itd. Nema kod nas obraza. Ja bih licno isao na taj 1.2. Bila su 2 dosta ok kuplljena kod nas. Mada ne znam za te falinke, iscitacu. I jos jedno pitanje za Urosa, jes da nije za ovu temu, moje uvek isto: kako ti se cini prazan preko rupa, lezecih dal' poskakuje i sl.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



uros86
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Jul 2019, 22:40

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od uros86 » 22 Jul 2019, 21:04

@@ljubitelj

To što sam izmenio post ne znači ništa drugo, osim što hoću da odgovorim na sve ono što si napisao a što smatram da je važno. Inače, iako se načelno ne slažemo, smatram tvoj post vrlo korektnim, jasnim i što je najvažnije smislenim, tako da treba "ispoštovati diskusiju" u interesu svih nas.

Što se mog posta tiče iz njega proističe spremnost ne samo na moralno obavezivanje i "na riječ" već da se sve to stavi na papir. Ipak, mislim da su prodavci ti kojima se ne bi isplatilo insistiranje na striktnom poštovanju propisa, a ne kupci.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 23 Jul 2019, 11:51

Ja sam moj auto probao neregistrovan, dobra voznja bila ulicama oko placa. Trajalo je bar 10 minuta, zagrejan motor da se probaju svi rezimi u radu, malo uzbrdo, nizbrdo, makadam, prelasci preko sina... U dilu su sa policijom. Ne diraju ih ako je proba vozila u pitanju, iako je to naravno protivzakonito.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 23 Jul 2019, 12:06

Mislim da je trenutno najveci broj prevara vezan za Suzuki Jimny ili ja to pratim pa uocavam pravilo. Pisao sam ovde kako smo zimus na probi kod majstora uspeli da sjebemo prenos 4x4 plus otkrili da je auto brutalno varen i da mu je vec radjen diferencijal.

Sad se pojavi na oglasu Jimny u Loznici 2004. godiste 3650e, uvezen pre mesec dana ali vec na srpske table i prodaje se.... Lik kaze perfektan u fabrickom stanju, ja pitam moze detaljnija provera, on kaze ne moze i prekine vezu. Inace da su kupci magarci dovoljno govori da se ovaj prvi Jimny posle 4 meseca servisa vratio na prodaju i brzinski otisao. Svako ko bi ga digao video bi sta je sve taj auto prosao.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 23 Jul 2019, 13:34

ako se taj jimny toliko trazi da jurim ja da uvezem neki :)

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 23 Jul 2019, 13:35

ne znam da li se trazi ali ja bi platio 3500 za neki kome rade redukcije menjac i motor i nije unisten spolja, sto je za moje pojmove ionako previse za igracku staru 15 godina

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 23 Jul 2019, 13:52

brzinski bacih pogled, cene tih automobila u CH su bolesne, za 98. godiste traze i po 10.000 a masa ih je koji se krecu oko 8000 i to neko 2004.-6. godiste, ima par komada oko 3000 sve ostalo krece od 4500 pa na dalje

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 23 Jul 2019, 14:55

Drugar vec neko vreme trazi nissan qq. Naleteo je na jedan iz kv. 2018. godiste. 22000km presao. Jos uvek pod garancijom ali zato havarisan. I to je odigledno da je bio jaci udar ali pazite priču prodavca. Naime on se ne bavi preprodajom kola. Vec mu je to hobi. Auto je uzeo za decu ali ga deca ne voze. Kada pitas kakvo je stanje kaze bio je cukan na parkingu zato nije ni menjao stopaljku jer je malo naprsla. Posle 10 dana se javlja ponovo i kaze imam slike ali samo kad je bio kod majstora ali opet nemam viber jer necu niko da me cima. Na slikama od majstora se vidi 3 kg spric gita. On zaboravi inicijalnu izjavu i kaze a nije malo cukanje. Jace je cukan. Onda opet kaze Ne preprodajem ja auta, a onda kaze ima 3-4 auta i tek mu stizu drugi.

Muka mi je od takvih ljudi. Pa kad pocnu i decu da uvode u pricu...
Cemu se takvi ljudi nadaju.

Drug mu rekao jeste u pravu si bilo je cukanje na parkingu, samo gde se parkirao pored tenka Boze dragi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 23 Jul 2019, 15:02

gazzo sto ne uzmes isuzu trupera ako ti treba mali jeftin terenac.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 23 Jul 2019, 15:05

Taj i nije bas mali.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori