Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3104
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Servis - Razno

Post od Dare4x4 » 25 Jul 2019, 22:23

Heineken je napisao:
25 Jul 2019, 15:14
Kazu ljudi nikad nista slicno nisu videli.
Možda kaiš pravi neki statički elektricitet. Ja bih njega zamenio za početak.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Servis - Razno

Post od nikaragva » 25 Jul 2019, 22:25

Nedavno je neki pežov se zapalio. Možda je i kod njega nešto varničilo. Ne BiH ja to tako ostavio.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Jul 2019, 22:40

da li su sigurni da ne varnici alternator? sama varnica tu nema sta da zapali, em je prazan prostor do koša mozes glavu da protnes em tu nema nikakvih instalacija da prolaze

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Servis - Razno

Post od Heineken » 25 Jul 2019, 22:48

Kazu da nije alternator.

Predlozio sam mu ja odmah zamenu kaisa..

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3104
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Servis - Razno

Post od Dare4x4 » 25 Jul 2019, 22:52

Moje neko iskustvo govori da napon od 12V ne može ovako da pucketa osim da napraviš kratak spoj. U ovom slučaju mi deluje kao da varnica preskače kroz vazduh (kao kada kod starih kola probije kabal). Zato mi pada na pamet prvo statički elektricitet... Nije neki trošak da se proba.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 27 Jul 2019, 09:06

nikaragva je napisao:
25 Jul 2019, 22:25
Nedavno je neki pežov se zapalio. Možda je i kod njega nešto varničilo. Ne BiH ja to tako ostavio.
2.0 HDI curi nafta jako cesto na crevima. Ljudi zanemare miris nafte u kabini, posle je kasno kad krene da pisa svuda po motoru...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 27 Jul 2019, 11:37

mene izlude ona lulica od iberlaufa slini stalno, posebno kad idem dalje i konstantno je na vecem gasu sve umaze okolo, izgleda je gumica propala em mi se sjebala ona zabica kojom se kaci crevo na iber lulu, to sam uspeo nekim srafom da uhvatim da stoji i ne mrda ali ipak kroz gumicu slini, moralo bi celo ono plasticno crevo da se uzme novo.
Do skoro sam mucio muku sa onim narandzastom prsteno gumom turbne koja klizi cim se malo isposti, probao 2 nove i drze super mesec-dva i onda krenu da klize, sad sam ga utego vezicama i nema da mrda, koliko vidim po netu tako je vecina resila taj problem kao i ovo za iber al ja jos nisam uspeo to oko ibera da resim.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 27 Jul 2019, 12:14

Mozda sam i vec pisao o svom problemu na pezou 607 ali opet mi treba vas savet.

Pre dva meseca puklo je odjednom ono crevo koje toplu vodu iz motora sprovodi do grejaca kabine.

Creva su bila losa, istrulela i dobro sto se to desilo ispred firme.

U medjuvremenu nisam uspeo da pronadjem to jedno crevo koje je naprslo, pa sam nesto prespojio. Nova creva kostaju 20.000 din i imaju samo OEM, plus ceka se do 15 dana na uvoz. Provalio sam da od pezoa 307 to jedno crevo pasuje do neke mere.

Nabudzio sam to crevo tako sto sam ubacio od 307-mice a drugo proverio i deluje da ce da potraje neko vreme.

Mislim da kada koristim klimu ta creva uopste ne sprovode vodu do grejaca kabine i sad posto uskoro krecemo na more, zanima me da li sam tako siguran tj ako koristim klimu celim putem (sto uglavnom i bude slucaj) mogu da se dodatno zastitim u slucaju da opet dodje do pucanja tog creva?

Jer po logici ne prolazi topla voda iz motora kroz njih.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 27 Jul 2019, 12:25

Pa proveris creva, ako ima cirkulaciju za grejanje, oba moraju biti topla. Ako ventili zatvore tim bolje, taj deo cirkulacije je skroz iskljucen i ne moze ti iscureti voda iz celog sistema sve i da pukne crevo grejanja (ako grejanje nije ukljuceno). Ali ovo je samo nagadjanje. Mozes pogledati na Pezo sajtu njihov katalog i pogledati komplet semu, mislim da je besplatno uclanjenje i posle trazis po broju sasije. Mislim da je sajt peugeot servicebox, tako nesto. Inace znam da neko pravi ta creva i to dosta dobro ispadne, samo im das uzorak. U prosloj firmi smo za stare
kamione pravili creva tako i to je funkcionisalo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 27 Jul 2019, 12:57

Povratno crevo na kome postoji ventil za ozracivanje je hladno i mislim prazno u tom rezimu. Jer kad sam probao da ozracim nista nije izaslo iz ventila.

Dok sam zimus prilikom zamene grejaca kabine bez problema ozracio sistem.

Nezgodna su ova creva jer moraju krivine da se poklope i prikljucak koji ide ka kabini. Ali ako neko pravi sigurno da je to dobro resenje.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dag81 » 27 Jul 2019, 13:26

Klima nema veze sa tim crevima, skroz odvojen sistem.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 27 Jul 2019, 14:11

Imam problem sa bordom na focusu. Usao sam u rezervu, otisao na pumpu i sipao medjutim i dalje mi sija onaj znak na tabli da sam na rezervi i izadje poruka kako mogu da predjem jos 50 60km iako se kazaljka pomerila na gore..
Kao da bord nije registrovao da sam sipao benzin.
Sta raditi? Sipati opet?
Da li moze da pomogne da otkacim akumulator? Mozda bi to resetovalo bord?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 27 Jul 2019, 14:11

Nemaju veze, za grejanje ide mali hladnjak, za klimu isparivac. Ali ako je automatska klima moze u nekom trenutku, recimo hladno vece u planini da prebaci na rezim grejanja.
Darko je napisao:
27 Jul 2019, 14:11
Imam problem sa bordom na focusu. Usao sam u rezervu, otisao na pumpu i sipao medjutim i dalje mi sija onaj znak na tabli da sam na rezervi i izadje poruka kako mogu da predjem jos 50 60km iako se kazaljka pomerila na gore..
Kao da bord nije registrovao da sam sipao benzin.
Sta raditi? Sipati opet?
Da li moze da pomogne da otkacim akumulator? Mozda bi to resetovalo bord?
Ako nisi dovoljno nasuo moze da ne iskljuci lampicu. Mislim da mi se to desilo par puta na Focusu. Posle se sama ugasila.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 27 Jul 2019, 14:17

Sipao 10 lit. Sad je kazaljka skoro na 1/4. Pre sipanja je pisao da imam jos za 60km. Posle sipanja isto pise 60km. Nikad mi se to nije desilo.
Da probam da sipam jos 10 15l pa da vidim?

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 27 Jul 2019, 14:19

OMP je napisao:
27 Jul 2019, 11:37
mene izlude ona lulica od iberlaufa slini stalno, posebno kad idem dalje i konstantno je na vecem gasu sve umaze okolo, izgleda je gumica propala em mi se sjebala ona zabica kojom se kaci crevo na iber lulu, to sam uspeo nekim srafom da uhvatim da stoji i ne mrda ali ipak kroz gumicu slini, moralo bi celo ono plasticno crevo da se uzme novo
Kod mene je ovako, ako mislis na belu plastiku od ibera (podigao sam i poklopac malo da vidis)? Mislim da tu ima neka gumica valjda. Narandzastu gumicu samo stegni ko sivonja slobodno. Vido ja u servisu kako stezu, kazu mora tako. Ovo crevo sto ide na turbinu unutra mora da bude suvo.

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori