Punto 2 - nece da se upali uopste

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
bignemus
Postovi: 32
Pridružio se: 28 Jul 2019, 16:36
Garaža: Punto MK2

Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od bignemus » 01 Avg 2019, 22:47

da skratim pricu: poceo da radim, nemam vremena da se vozim bilo gde. Samo posao i posao. Znam da sam trebao samo da sidjem na 5 min upalim auto i ugasim. Ali sam daleko parkirao i iskreno, mrzleo me.

Proslo 7-10 dana, imam rodjendan danas (nisam otisao :(), krenuo da upalim auto ono nece. Ma ne da nece, nema struje u autu uopste. Nisam mogao ni svetlo gore da upalim. Nista. Zovem ja tu druga da on dotera svoje auto da preko akumulatora mi to odradimo. I ajde, 10 minuta mi punimo i upalim ga. Vozio sam ga 10tak kilometara, i posto mi je auto mehanicar u ulici, parkirao bas kod njega tu u slucaju da ne mogu da ga upalim opet pa ujutro da teram (svejedno ide kod auto mehanicara nema tu sta).

Ugasio ga, pustio ga malo i opet krenuo da upalim. Vidim muci se, oce pa nece, pa oce i upali na kraju. Drugi put iz prve. Treci put opet se malo muci, al se upali. Ostavim ga 30 minuta, sidjem opet, iz prve svih 5 puta.

E sad, ja nisam neki strucnjak pa ne znam, ali cale kaze da je ili alternator ili relej otisao. Auto sam dobio na poklon nedavno, i ne mogu bas da kukam.

Zanima me sta vi mislite da moze biti? Znam, tesko je to proceniti, ali ako nista upaljeno nisam ostavljao u autu (uvek, ali uvek proverim to, znaci uvek), do cega moze biti? Od toga sto ga uopste nisam palio?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od passenger » 01 Avg 2019, 22:50

srećan rodjendan :pivo:

mislim da je akumulator otišao. Idi u bilo koju prodavnicu akumulatora ili bolo kog električara, proveriće ti stanje akumulatora za 2 minuta. Znaćeš na čemu si, mada meni je tu logično aku je otišao
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od dag81 » 01 Avg 2019, 22:51

Akumulator, vrucina ga izvuce ako ne vozis.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
bignemus
Postovi: 32
Pridružio se: 28 Jul 2019, 16:36
Garaža: Punto MK2

Re: Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od bignemus » 01 Avg 2019, 22:55

passenger je napisao:
01 Avg 2019, 22:50
srećan rodjendan :pivo:

mislim da je akumulator otišao. Idi u bilo koju prodavnicu akumulatora ili bolo kog električara, proveriće ti stanje akumulatora za 2 minuta. Znaćeš na čemu si, mada meni je tu logično aku je otišao
nije moj rodjendan, ali hvala haha :D

ma da, oticu sutra do mehanicara pa da vidimo sta on kaze

Korisnikov avatar
bignemus
Postovi: 32
Pridružio se: 28 Jul 2019, 16:36
Garaža: Punto MK2

Re: Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od bignemus » 01 Avg 2019, 22:56

dag81 je napisao:
01 Avg 2019, 22:51
Akumulator, vrucina ga izvuce ako ne vozis.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
to i ja mislim, ali ne znam. Za ovih 12 godina koliko ga cale ima, kaze ovo je prvi put da auto nije imao uopste struje u sebi

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Punto 2 - nece da se upali uopste

Post od Kuzmanovic » 01 Avg 2019, 23:35

Otisao akumulator. A to sto si ga palio i gasio x puta, samo si pogorsao stanje akumulatora. Trebalo je samo da ga upalis na kablove, vozis pola sata, sat vremena, da se akumulator napuni i bilo bi dovoljno da se bez problema vratis sa rodjendana.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Odgovori