Parking servis

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Parking servis

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 17:37

Dakle kao sto neki znaju, dobio sam glupavi nalog za placanje "dnevne" karte park. servisa BG..

E sad, situacija je sledeca:
Poslao sam poruku i imao sam uplacen 1 sat. u medjuvremenu mi rikne baterija na tom mobu, i otprilike sam znao kad mi istice, ali sam zakasnio sa slanjem druge poruke i naravno vec je bilo kasno!
u 11:55 mi je istekla naplata a on je meni kaznu napisao u 12:04..
Zar nemam pravo na 15min besplatnog parkinga?

Sta sad raditi? da li govnarima uplatiti ovih 1870rsd ili...?
Ustavni sud je rekao da se "obrisu" doplatne karte, ali je ove dnevne katre podrzao..

Sta ciniti?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuze

Post od sasa lbg » 01 Feb 2012, 17:49

Placanje je jedna opcija a druga da se prosetas do PS i ulozis zalbu ili kako oni kazu napises molbu...bla ,bla pa ces videti hoce li ti izaci u susret ili ne.
Licno mislim da ce te otkaciti na jedan-

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od Ji 4Tze » 01 Feb 2012, 17:49

Imaš pravo 15min ali kad se zaustaviš, a ti si već bio parkiran sat vremena pa smeš čak 3 minuta da zakasniš :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 17:54

Treba polomiti svakom kontroloru po ruku ili nogu, pa ce da zapamti kad je poslednji put kaznio nekoga ko redovno placa, a zakasni par minuta... :palica:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuze

Post od sasa lbg » 01 Feb 2012, 18:03

Preterujes
bas zahvaljujuci kontrolorima u najvecem br.slucajeva mozes debelo prekoraciti vreme parkinga.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 18:04

osim kad ti naidje neki retard kao ovaj doticni... :bokser:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od Ji 4Tze » 01 Feb 2012, 18:10

Ne znam šta ti je kontrolor retard, zakasnio si s plaćanjem 9 minuta a smeš 3.
Jesi zvao call centar da pitaš, požališ se... ?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parking servis - lopuze

Post od Scuderia » 01 Feb 2012, 18:14

Meni je stiglo jedno 15-20 tih doplatnih karti na kucnu adresu. Kao zadnja opomena pred tuzbu. Necu jos nista placati, cuo sam da ima ljudi koji imaju i preko 50, 100 kazni pa ih niko ne dira.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 18:17

Ji 4Tze je napisao:Ne znam šta ti je kontrolor retard, zakasnio si s plaćanjem 9 minuta a smeš 3.
Jesi zvao call centar da pitaš, požališ se... ?
zamisli cak 9 minuta...
Bio sam na fakultetu, i nisam mogao da koristim tel. (nezgodan trenutak), a pri tom mi se drugi fon sa kog sam poslao prvu poruku iskljucio (baterija prazna), te nisam ni mogao da znma u min kad mi je istekla pretplata..
a da je kontrolor retard, to pokazuje sto je jedva sacekao da nekome napise kaznu..

@Scuderia koliki iznos je sa tom zateznom kamatom?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od profesorPROST » 01 Feb 2012, 18:24

Scuderia je napisao:Meni je stiglo jedno 15-20 tih doplatnih karti na kucnu adresu. Kao zadnja opomena pred tuzbu. Necu jos nista placati, cuo sam da ima ljudi koji imaju i preko 50, 100 kazni pa ih niko ne dira.
:roll:
Čega se pametan stidi,...
Never Say Never Again

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parking servis - lopuze

Post od Scuderia » 01 Feb 2012, 18:28

1050rsd po opomeni pise, posto sam u NS.

Nadam se da nece biti nista od toga. Imao sam ih i vise, ali sam jedan auto prodao i preveo, jedan je bio rent-a-car tako da nije na mom imenu. Na ovom imam ukupno 15-20, ali je jedno 10-15 na starim tablama koje su zamenjene prosle godine. Kontam da to sve zastareva nekako. Uostalom, oni sa pravne strane nemaju bas racun da te diraju. Ako imas jednu kaznu ja bih to zaboravio.

Najgore mi je vikendom, ili to neplanirano kasnjenje od 3-4minuta. Gde bre subotom da ustajem da saljem poruke u 7h i tako ceo dan.

Prost, ako imas ideju kako da izbegnem jutarnje kazne vikendom slobodno se javi. Posto ni mnogo pametniji nisu uspeli. Inace ne zivim u NSu, ali kad dodjem kasno ne stignem da kupim karte koje se stavljaju u auto, a sutradan ne mogu da ustajem u 7 da bih slao poruke ili kupovao kartice. 600e godisnje mi je puno jer nisam stalno u Novom Sadu, a drugog resenja nema. Mislim ima, da kupim tih 100 kartica i slicno, sto ne mogu uvek da stignem.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od nixa » 01 Feb 2012, 18:29

Jbg, ortak si mi, pa mi je još više žao što moraš da im platiš... ali jbg - apsolutno su u pravu.

Kontrolor je tu najmanje kriv, neće on videti ništa od tvojih 18xy dinara...I on se šeta na minus milion i lupa u onaj uređaj jer mora i to za sitne pare...

Realno, 1h parkiranja je smešno jeftino. Retko gde ima još da se parkira za manje 0,3€/h. Kad ne znaš koliko ostaješ, slaba baterija...šta god - lepo uplatiš u startu 2,3 sata... Kod nas 3 sata parkiranja košta 93 dinara, a za te pare nemaš nigde ni kafu da popiješ... Mnogo više para ode lopovima na gorivo, ali tu se niko ne žali...

Ciganska smo zemlja, uvek su nam drugi krivi, uvek su nas sudije oštetile...nikad niko da pođe od sebe da je pogrešio...


@scuderia - u BG kad platiš u petak posle 21h (kad ističe naplata), automatski se prebacuje za subotu jutro.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parking servis - lopuze

Post od sasa lbg » 01 Feb 2012, 18:32

Nixa
majke ti kako da uplati u startu 2-3 sata? mozda sa papirnom kartom?

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parking servis - lopuze

Post od Scuderia » 01 Feb 2012, 18:34

Iskren da budem, nisam ni znao da je moguce uplatiti 3h odjednom. :? Meni je najveci problem to cimanje svakih sat vremena, svaki dan ostavim po trafikama 10x vise baksisa nego koliko bi platio parking. A za ovo kad uplatim posle regularnog vremena 100% ne radi. Prosli put sam zaboravio da je uplata subotom do 14:00 i ja sam slao poruke sve do 17:00, a sutradan sam dobio kaznu. I to cim su krenuli da naplacuju, oko 7-8.

edit: I ja sam mislio na poruke, znam da karticom moze.

Jos nesto je strasno. U crvenoj zoni mogu da uplatim samo 2h, ali kad to istekne i ja odem 10 ulica dalje (isto crvena zona) ne mogu da produzim parking, a desi se da jako zurim i nemam vremena za vozikanje trazeci prazno mesto u plavoj tako da je kazna u toj situaciji garantovana. Lopurde, najstrasnije. :evil:

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Parking servis - lopuze

Post od nixa » 01 Feb 2012, 18:37

Pa sa dve poruke se uplaćuje odmah dva sata... Nema potrebe da čekaš istek prvog sata da bi uplatio drugu...

@scuderia - jednostavno za potrebe bivanja u određenoj zoni duže od mogućeg parkiranja ili ideš prevozom, ili platiš podzemnu garažu na sat ili još jednostavnije doplatnu kartu. Bio sam u dosta gradova Evrope, skoro svugde imaš vremensko dnevno ograničenje...
Poslednja izmena od nixa u 01 Feb 2012, 18:40, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori