Dilema sta kupiti ?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Heinz » 07 Avg 2019, 14:26

Kako je Karoq otpao nije mi jasno, nisi ni pogledao. Nije mali uopšte.

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 14:42

Covek rece da je manji od Atece kao i od Tucsona ili Sportage-a, manji mi ne treba, tj. uzeo bih QQ da mi on odgovara. Ici cu do alprosa pa cu videti sta tamo sve ima, mozda ispadne nesto trece :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Day Walker » 07 Avg 2019, 20:05

Karoq je jedan od najprostranijih u segmentu, gavran je malo omanuo ili je stekao los dojam.
Ima prostora, a i gepek mu je sasvim dobar.
Provozacemo se, pa ces sam soneti zakljucak.
Mozda je podimenzijama kravi od Kie i Hyua ali ima vise prostora. Ja sam ih sve uzastopno probao.

Cak mi je dosta njih reklo da je komorniji od Tiguana.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od ikac2000 » 07 Avg 2019, 20:45

Kumovi uzeli Karoqa 1.0 sa dodatkom metalika, felni, boljom multimedijom i zadnjim senzorima za 16.5k evra u Autocacku u Nisu.

Mislim da je odnos ulozeno/dobijeno odlican za porodicni auto, posebno uzimajuci u obzir da postaje istorija kupovina novog C segmenta po manjim cenama (osim Tipa).

Licno mi je prostor izuzetno vazan zbog porodice, i od svega sto sam gledao u tom segmentu, Ateca mi je definitivno najprostranija, ali je bas skupa. Mislim da je ona najbolja vrednost obzirom na prostor i default opremu.

Tucson takodje.

Inace licno mislim da razmatranje izmedju polovnog D dizela i novog C benzinca za iste novce, ako ti je pouzdanost na prvom mestu, bespredmetna, osim ako nije star do godinu dana i ina do 20-30k km.

Takodje, ukoliko ga zadrzavas 5 do 7 godina, da li ces za njega da dobijes 500 evra vise manje, isto nema mnogo smisla. Ko zna tada sta ce biti aktuelno, narednih par godina donose velike promene u tehnologijama.


Edit:Evo ga isti kao od kumova ovde, cak i oprema maltene skroz ista. Odlican auto.


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk




SlikaSlika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Day Walker » 07 Avg 2019, 21:21

Ateca i Karoq su potpuno identicna vozila po gabaritima. Minimalna je razlika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od ikac2000 » 07 Avg 2019, 21:40

Kod Atece mi se ne svidja sto su zadnja vrata istovremeno i deo blatobrana.

Prljavstina i so se tu zavlace, i ima na netu dosta zalbi na to. Slika

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Heinz » 07 Avg 2019, 23:21

Karoq 1.0 TSI niko nije imao na test, tako da jbg. Ulete polovan Civic umesto novog Karoqa.
Niko od dilera se nije javio da me pozove na probnu vožnju bilo kojeg Karoqa, a nije da nisam zvao.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3102
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Dare4x4 » 08 Avg 2019, 00:51

I kod Tucsona je deo blatobrana na vratima. Ružno je kad se otvore jer nekako ostane go točak jednim delom ali ne skuplja blato.

Meni je Karoq na parkingu delovao manji od Tucsona. Nisam analizirao šta kažu brojke niti ga vozio. Kod Karoqa mi je zadnja strana jedna od najružnijih od svih automobila.

Samo ću reći, blago vama kojima 4x4 nije važan faktor. Imate mnogo više kombinacija i cena je dosta bolja. Tucson 1.6T se sada nudi i samo sa prednjom vučom što ranije nije bio slučaj tako da je taj motor cenovno pristupačniji. Baš me čudi da je razočarao na test vožnji...

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od gavran » 08 Avg 2019, 09:35

petarst je napisao:
07 Avg 2019, 12:12
Polovan superb karavan ( Octaviaje je jutros otpala, mala mi je 192cm/110kg ) mi se namece kao logicna opcija trenutno, ali za to ce trebati 17k eur i to sto kazes verovatno kesa ili tako nesto. Videcemo, hocu da kupim nesto sa cime cu biti bas zadovoljan ili nista.
Što se tiče dimenzija Karoqa, moj komentar treba posmatrati u kontekstu odgovora na gore citirani tekst. Čovek je otpisao Oktaviju karavan zato što mu je mala, Superb karavan mu je taman ono što mu paše, a ide da gleda Karoq koji, opet po mom subjektivnom utisku, nije ništa veći ni od Oktavije a kamo li Superba.

Po dimenzijama on jeste manji od Sportage-a, Sportage je 10,3 cm duži, 1,4 cm širi, 4,2 cm viši i ima 3,2 cm duže međuosovinsko rastojanje a i ne vezano za dimenzije ja sam stekao subjektivan utisak da je i u kabini prostraniji.

Mislim ovo pišem kao neko ko je prošle godine u ovoj klasi gledao auto za sebe i ko je obilazio i gledao mnoge modele ove klase koji su mi bili interesantni. Tucson se ni meni nije svideo po nekom subjektivnom osećaju vezanom za kvalitet materijala u kabini iako mi je lepši i muževniji od Sportagea, Sportage u tom smislu opet po nekom subjektivnom dojmu ima malo kvalitetnije materijale od Tucsona ali je i sa cenom jači i tu me njihova ta neka cenovna politika odbila. Recimo evo sada 1.6 turbo dizel automatik nude za 22.900 a meni su 23.400 tražili za atmosverski 1.6 gdi benzinac samo u boljem paketu opreme a koji opet nije imao štošta (panoramu, led glavna svetla, kamere 360, paljenje na dugme, felne 18" a što nisu sitnice a koje je QQ nudio za 20.500 sa turbo motorom). QQ mi je bio najbolji odnos uloženo dobijeno, svidela mi se količina opreme koja se nudila za tu neku cenu i svidelo mi se što im je ulazni motor odmah turbo benzinac i sa 4 cilindra i to je meni u odnosu na moje potrebe i prethodni auto bilo ok. Međutim QQ mi je bio baš mali i samo zato je otpao. Gledao sam i Kugu ali mi se ona osim vizuelno spolja (meni se sviđa taj klasičan stil SUV) nije svidela unutra. Malo čudna maska, ono plavo osvetljenje...pozicija sedenja mi isto nije odgovarala. Gledao sam i Kadjara ali mi se on nije dopao ni u jednom smislu prvenstveno stvar ličnog ukusa. I gledao sam i Karoq kao najpovoljniji cenom u toj VAG grupi klonova kopaktnog SUV-a i kažem nije me nešto ponudom prostora ostavio bez daha, kako Škode inače ume, i taj srednji paket koji se nudi za pristojnu cenu mi nekako u odnosu na sve što sam gledao delovao klot, manuelna klima, nema komandi na volanu, mali onaj displejčić sa ogromnim dugmadima da popune prostor, baš ružnjikavo….nekako sam stekao utisak da se u srednjem paketu kod drugih te neke stvari već podrazumevaju, style je već druga priča ali je onda i cena druga priča. Tako da sam i ja sve to video u praksi, sedeo, nešto i vozio i testirao i ponavljam, stekao sasvim drugačiji, priznajem možda subjektivan, utisak.

Na kraju sam zaključio da bez malo više para za nekakvog Kodiaqa, Koleosa, X-traila i sl., nema sreće u SUV klasi i ostao na limuzini.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Heinz » 08 Avg 2019, 10:27

Ko gleda limuzine (D segment) ne poredi ih sa C-SUV.
Ja sam prodao limuzinu jer mi nije trebala, gledali smo C segment i C-SUV, pa sa tog aspekta i pišem.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od grujicd » 08 Avg 2019, 13:23

Sedeo sam Octaviji samo na sajmu ali su mi prednja sedišta bila tesna. Nešto je široka ta plastika sa strane, pa je sedalni deo bio uži. Ne znam da li je to bio deo opreme ili su sedišta uvek takva. I ja sam 100+ kg, za mršavije je verovatno sve kako treba :kezo:

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 08 Avg 2019, 20:02

grujicd je napisao:
08 Avg 2019, 13:23
Sedeo sam Octaviji samo na sajmu ali su mi prednja sedišta bila tesna. Nešto je široka ta plastika sa strane, pa je sedalni deo bio uži. Ne znam da li je to bio deo opreme ili su sedišta uvek takva. I ja sam 100+ kg, za mršavije je verovatno sve kako treba :kezo:
Nazalost i meni su tesna, samo sam usao i izasao odmah..jbg...
Superb karavan polovan opcija 1.
Sportage dizel automatik opcija 2.

Dalje cemo da vidimo :think:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od starac vujadin » 08 Avg 2019, 20:09

Koji god nov auto da kupiš za te pare imaćeš taj glup osećaj "zar ovo da otplaćujem 7 godina". Za dobar osećaj dobro potrošenog novca treba mnogo više para. Bolje gledaj neki dobar polovnjak klasu više od tih novih. Superb karavan je odličan izbor u tom smislu.

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 08 Avg 2019, 20:15

starac vujadin je napisao:
08 Avg 2019, 20:09
Koji god nova auto da kupiš za te pare imaćeš taj glup osećaj "zar ovo da otplaćujem 7 godina". Za dobar osećaj dobro potrošenog novca treba mnog više para. Bolje gledaj neki dobar polovnjak klasu više od tih novih. Superb karavan je odličan izbor.
Ubo si me u centar, takav osecaj sam imao dok sam ih testirao, ne vrede te pare.
Opet, neko je rekao polovan macka u dzaku, ovaj mi se svidja ali necu crni:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... dinavxenon

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Ralee » 08 Avg 2019, 20:20

Samo lud covek moze da da tolike pare na neproverenog polovnjaka.

Odgovori